59125

Твір-опис природи за картиною

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Що змальовано на них Красу природи. Ми часто зустрічаємося з пейзажем в художніх творах письменники передають їхнє ставлення до описаного куточка природи певний настрій а допомагають їм у цьому відповідним чином дібрані художні засоби мислення.

Украинкский

2014-05-04

28.5 KB

3 чел.

Конспект уроку

Твір-опис природи за картиною

Мета: повторити з учнями функції пейзажу в літературних творах; скласти твір-опис природи за картиною; розвивати творчу уяву школярів засобами мистецтва, будити почуття краси навколишнього світу, радість спілкування з ним; виховувати любов до рідної землі, бережливе ставлення до природи.

Наочність: картини художників про природу, фото, поезії про природу.

Хід уроку

І. Організаційна частина.

II. Робота з класом.

1. Оголошення теми і мети уроку.

2. Бесіда з учнями.

а) Сьогодні ми на уроці будемо говорити про мистецтво, про красу мистецтва, про витвір мистецтва, про вплив його на думки і почуття людей.

- Як ви гадаєте, хто причетний до мистецтва?

(Художники, письменники, композитори, скульптори і т.д.)

Митці покликані народом для того, щоб показати світові, насамперед, що життя прекрасне, що вже саме по собі воно є найбільшим і найвеличнішим з усіх мислимих благ. Щоб довести вам це, я зачитаю висловлювання про красу:

Педагог, учитель В. Сухомлинський у листі до сина висловив таку думку: "Якщо дитину з дитинства виховують на красі, на хороших книгах, якщо у неї розвивається схильність до переживань, захоплення красою, то навряд чи вона стане людиною розбещеною, безсердечною".

- А ми сьогодні поговоримо про те, як і за допомогою чого передає красу навколишнього світу художник.

- Подивіться уважно на репродукції цих картин, фото. Що змальовано на них?

(Красу природи).

- Як називаються такі картини? Художники?

(Пейзажами, пейзажистами).

Давайте пригадаємо, для чого в творах використовується пейзаж. Пейзаж - ... .

Це вид чи зображення якоїсь місцевості.

Жанр живопису, в якому предметом зображення є природа.

Отже, пейзаж - це жанр живопису.

Ми часто зустрічаємося з пейзажем в художніх творах, письменники передають їхнє ставлення до описаного куточка природи (певний настрій), а допомагають їм у цьому відповідним чином дібрані художні засоби мислення.

- Які?

- Світ природи здавна приваблював і митців пензля. З ХVІІ-ХVІІІ ст. пейзаж стає самостійним жанром. Виникають різновиди: міський, сільський, історичний, морський, фантастичний.

Художники, зображуючи картини природи, теж виразно передають власне ставлення до зображуваного: захоплення, відразу, зачарування, здивування. Крім того, кожен пейзаж пройнятий відповідним настроєм і радістю, смутком, гнівом.

б) Відомості про художника.

ІІІ. Опис природи за картиною.

1. Огляд картини.

2. Складання плану до картини.

Слово "план" нам давно знайоме. Ми говоримо про державні, особисті, пишемо план до твору, плануємо особистий робочий план. І пейзаж має план:

а) правий план (те, що зображено справа);

б) лівий план (те, що зображено зліва);

в) передній план (те, що зображено ближче до глядача, в центрі картини);

г) задній план (те, що зображено далі).

- А зараз, діти, давайте пофантазуємо. Уявіть собі, що ви раптом по-трапили в таке місце на землі, про яке мріяли все життя.

Озирніться навкруги, прислухайтесь, помрійте. Опишіть спочатку усно свої враження від побаченого.

А цим місцем і буде куточок природи, змальований на цій картині.

- Отже, яке ваше перше враження від картини?

- Визначте, яку пору року відтворено на картині.

- А час доби, зображений на картині (ранок, вечір, полудень)? Щоб відповісти на це запитання, уважно погляньте: чи вся картина освітлена, осяяна сонцем?

- Чи можливо, якась частина затінена; на який план картини падає тінь від хмари? (і т. д.)

IV. Самостійна робота.

Діти самостійно на чернетках складають опис.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

52545. Україно! Мій духмяний дивоцвіт 53 KB
  Разом: Збулося Хлопчик: 24 серпня 1991 року Верховна Рада України урочисто прийняла Акт проголошення України незалежною самостійною демократичною державою. На цьому шляху загинула незліченна кількість кращих синів і дочок України які відстоювали її незалежність. Шлях України позначений високими степовими могилами руїнами та прекрасними безіменними невідомо коли і ким складеними піснями. Хлопчик: Народе України Твоєю силою волею.
52546. Внутрішні гіперпосилання на веб-сторінках 107.5 KB
  Ввести поняття внутрішнього посилання, ознайомити з правилом запису внутрішнього посилання, навчити учнів створювати внутрішні гіперпосилання на веб-сторінці, розвивати пізнавальну активність, вміння індивідуально працювати за комп’ютером, виховувати інтерес до інформатики і біології, формувати інтерес учнів до природи рідного краю і питань збереження рослин.
52547. Усі уроки української літератури в 5 класі 25.52 MB
  Навчальний посібник містить конспекти усіх уроків української літератури для 5 класу 12-річної школи. Серед них уроки текстуального вивчення творів, уроки позакласного читання, розвитку звязного мовлення, виразного читання, літератури рідного краю, тематичного оцінювання. Запропоновані розробки містять елементи нестандартних підходів, інтерактивних методик. Даний посібник розрахований на вчителів української літератури шкіл різних типів, керівників методичних, викладачів та студентів вищих навчальних закладів.
52548. Capital 35 KB
  One of the factor of production which we are going to study is capital.The word "capital" refers to all tools, machines, buildings, and other goods which are not consumed directly for the satisfaction of the buyer, but which are used to produce or manufacture other goods and services which are consumed by the buyers. In modern civilization, the use of capital has become inevitable.
52549. Усі уроки до курсу «Історія Стародавнього світу». 6 клас 1.29 MB
  Як зробити урок цікавим і змістовним? Як сформувати в учнів стійкий інтерес до вивчення історії? На ці та багато інших питань, що постають сьогодні перед учителем, спробували дати відповідь автори цього посібника. Увазі читачів пропонуються усі уроки з історії Стародавнього світу для 6 класу загальноосвітніх шкіл. Вони створені з використанням сучасних освітніх технологій і повністю відповідають
52550. Усі уроки української мови у 9 класі 12.02 MB
  Автори пропонованого посібника в основу розроблених уроків поклали основні чотири змістові лінії: мовленнєву, мовну, діяльнісну й соціокультурну. У зв’язку з цим дібрані методи, прийоми й засоби навчання української мови спрямовані, по-перше, на формування мовних і мовленнєво-комунікативних умінь і навичок, збагачення мовлення лексико-фразеологічними, граматичними і стилістичними засобами; по-друге, на вдосконалення загальнопізнавальних, організаційних і творчих умінь, ціннісних орієнтацій тощо; по-третє, на формування національних і загальнолюдських культурних цінностей за допомогою мовленнєво-ко мунікативного дидактичного матеріалу
52551. Усі уроки фізики 10 клас. Рівень стандарту 72.22 MB
  Мета навчального посібника - надати методичну допомогу вчителям у розподілі навчального матеріалу по уроках та його систематизації. Для кожного уроку визначено мету уроку, тип уроку, демонстрації, план викладу нового матеріалу, а також наведено запитання, які ставляться учням під час викладу нового матеріалу. Викад нового матеріалу може бути сценарієм уроку в діалоговому режимі.
52553. Літературно-музичний вечір «Реве та стогне Дніпр широкий» (до 70-річчя визволення Дніпропетровської області від фашистських загарбників) 1.84 MB
  За героїзм та відвагу при обороні Дніпропетровська командирові 8ої танкової дивізії було присвоєне звання Героя Радянського Союзу. Леніна на виблискуючому крилі літака в металі шаленого полумя стоїть памятник мужнім льотчикам Героям Радянського Союзу Гомоненку і Вдовенку. На проспекті Правди в затишній алеї встановлено бюст відважному льотчику двічі Герою Радянського Союзу Анатолію Яковичу Брандису. Двічі Герой Радянського Союзу.