59127

Музика розповідає

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Чайковський Танець феї Драже Баба Яга; поспівка Перший клас; пісня Б.Чайковського Танець феї Драже Баба Яга Композитор П.Чайковського з балету Лускунчик у якому задіяні персонажі дівчинка солдатлускунчик казкова фея яка має назву цукерок фея Драже та багато інших і скажіть...

Украинкский

2014-05-04

34 KB

1 чел.

Конспект уроку з музики у першому класі

Музика розповідає

Мета: формувати уміння сприймати музику як виражальне мистецтво; ознайомити з поняттям «нотний стан», «скрипковий ключ», «нота»; вдосконалювати вокальні, танцювальні навички; розвивати ритмічний слух, увагу; виховувати інтерес до музики.

Музично-дидактичний матеріал: П.Чайковський «Танець феї Драже», «Баба Яга»; поспівка «Перший клас»; пісня Б.Фільц «Морозець»; пісня Я.Степовий «Сніжинки»; музично-ритмічна вправа «Ось так»

Обладнання: портрет П.Чайковського, ілюстрації до пісень, малюнки музичних інструментів, казковий герой, дитячі музичні інструменти, DVD-плеєр, синтезатор, диски (1, 2 клас), дидактичний матеріал, цукерки

Хід уроку

І. Організаційний момент

1. Вхід під музику П.Чайковського «Марш дерев'яних солдатиків»

2. Музичне вітання «Перший клас»

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

- Сьогодні до нас на урок завітала добра фея, яка буде спостерігати за вашою роботою, поведінкою на уроці. За кожну правильну відповідь ви отримуватимете сніжинку, а в кінці уроку самих активних чекає сюрприз від феї.

ІІІ. Розспівування і засвоєння музичної грамоти

1. Ознайомлення із термінами «нота», «нотний стан», «скрипковий ключ»

В зошитах твоїх охайних

Зрозуміло все й звичайно:

Є там лінії й клітинки

І відмінні є оцінки.

Там шикуються в загони

Букв і цифр стрункі колони.

Тільки де ж значки музичні

В зошитах шукати звичних?

Для тих знаків особливих

Збудували хатку з ліній!

Їх не важко рахувать:

Раз, два, три, чотири, п'ять!

Має назву хатка та

Нотний стан.

Господинь у домі сім:

До, ре, мі фа, соль, ля, сі.

Щоб дверцята відчиняти,

Треба ключ надійний мати.

Ключ до музики - запам'ятай -

І скрипковим називай.

(під час читання вірша, вчитель на дошці на нотному стані прикріплює кольорові ноти по порядку, скрипковий ключ)

2. Первинне закріплення

- За допомогою яких музичних знаків можна записати музику?

- Скільки нот є? Назви.

- Де записуються ноти?

- Яку назву має ключ, що відкриває нотний стан?

- Які за висотою звучання бувають ноти?

3. Гра «Луна»

Мета: повторити звуки ЗО та ВІ; розвивати музичний слух.

ІV. Розучування пісні Я.Степового «Сніжинки»

1. Вступна бесіда

- Яка зараз пора року?

- За якими ознаками зима відрізняється від інших пір року?

2. Відгадування загадки

Срібна зірка біла-біла,

На долоню мені сіла.

А як сіла, то розтала,

Голуба водиця стала.

- Сьогодні на уроці ми розучимо нову пісеньку Якова Степового, яка так і називається «Сніжинки».

3. Виконання вчителем пісні

- Яка мелодія пісні? (ніжна, плавна)

- Який характер музики? (ніжний, лагідний, ласкавий, спокійний, добрий)

4. Розучування першого куплету по частинах

Мета: звернути увагу, що сильна доля припадає на другий склад, мелодія починається із затакту.

V. Музично-ритмічні рухи. Фізхвилинка із елементами танцю

VІ. Слухання музики П.Чайковського «Танець феї Драже», «Баба Яга»

- Композитор П.Чайковський досить часто у своїх творах змальовує героїв казок, і його музика настільки правдиво відображає казкових персонажів, що кожна людина може легко відчути цю казковість, слухаючи його музику.

- Послухайте музику П.Чайковського з балету «Лускунчик», у якому задіяні персонажі - дівчинка, солдат-лускунчик, казкова фея, яка має назву цукерок - фея Драже, та багато інших, і скажіть: до якого названого героя найбільше підходить ця музика? Хто з них може танцювати під неї?

1. Слухання. П.Чайковський «Танець феї Драже»

- Це танець феї Драже. Інструмент, на якому виконується ця мелодія, називається челестою. Це за його допомогою творяться такі чудові казкові звуки. Він схожий на маленьке піаніно, тільки всередині не струни, а металеві пластинки, по яких б'ють молоточки.

2. Аналіз прослуханого

- Як челеста допомагає розповісти про фею Драже?

- Добра вона чи зла?

- Чому ви так вважаєте?

3. Слухання. П.Чайковський «Баба Яга». Вираження рухами

- Яких героїв казок ви знаєте?

- Усі, кого ви назвали, робили добрі справи, допомагали людям. А хто їм заважав? (Баба Яга)

- Ось як про неї розповідається в одній казці: «Вранці прокинулася Баба Яга - кістяна нога у своїй хатиночці на курячих ніжках. Дивиться - немає Івана-Царевича. Кинулася навздогін з усіх сил. На залізній ступі скаче, тичкою поганяє, мітлою слід замітає - тільки вітер свистить, хмари розганяє...»

- Послухайте, як розповів П.Чайковський казку про Бабу Ягу в фортепіанній п'єсі, яку так і назвав «Баба Яга».

4. Аналіз прослуханого

- Якою Баба Яга зображена у п'єсі?

- Як розповідає про неї музика?

- Якими музичними засобами передає музика характер Баби Яги? (гучними, низькими)

5. Порівняння музичних образів

VІІ. Ритмічні вправи. Шумовий оркестр

- У чому різниця між ритмічними складами І та П

- Що означає цей знак Z?

- Проплескайте вправу І П Z І І

- Яку пісню нагадує цей ритмічний рисунок П І П І ?

VІІІ. Виконання пісні Б.Фільца «Морозець»

3. Виконання без музичного супроводу, а із супроводом шумового оркестру, виділяючи сильну долю кожного такту

4. Виконання з танцювальними рухами, музичним супроводом та шумовим оркестром

ІХ. Підсумок уроку

1. Опитування

- Скільки нот є? Назви.

- Де записуються ноти?

- Яку назву має ключ, що відкриває нотний стан?

- Які твори слухали?

2. Нагородження всіх дітей солодкими подарунками від феї Драже

Х. Вихід з класу під музику П.Чайковського «Танець феї Драже»


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

58374. Урок-проект «Die Stadt» 50.5 KB
  Und jetzt wiederholen wir, was wir schon wissen. Schlagt eure Hefte auf. Schreibt das Datum eure Hefte. Heute ist der .... Januar. Ljuda und Artjom kommt an die Tafel! Ljuda nimm die Kreide und schreibe die Übungen an die Tafel.
58376. Простые вещества-металлы 43.25 MB
  Цели урока: повторить особенности строения атомов металлов и металлическую связь. Познакомить с общими физическими свойствами металлов. Оборудование: образцы металловN l Mg Zn рры соляной кислоты и медного купороса ложки серебряная стальная алюминиевая горячая вода золотое кольцо...
58378. Путешествие на космическом корабле «Планета Земля» 112 KB
  Приемы деятельности учителя: Привлечение учащихся к обсуждению проблем, организация обмена мнениями. Основная работа по созданию сценария ложится на плечи наиболее активных, творчески мыслящих, талантливых учеников во главе с учителями.
58381. Вежливое общение 84.5 KB
  Задачи: открывать значение слова вежливость; подвести к мысли о том что учиться вежливой речи значит учиться уважительному доброму отношению друг к другу.
58382. Синтаксический разбор сложного предложения 45 KB
  Познакомить с порядком синтаксического разбора сложного предложения. Лучшие предложения записываются на доске Наступила зима. основу предложения.