59133

Узагальнення вивченого про наголос, наголошені й ненаголошені голосні

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Тому він підготував вам розминку Мозкова атака З чого складається наше мовлення Які ви знаєте речення за метою висловлювання З чого складається речення На що можемо поділити слова Який склад називається наголошеним Який звук називається наголошеним...

Украинкский

2014-05-04

36.5 KB

0 чел.

Конспект уроку з української мови у 2-му класі

Узагальнення вивченого про наголос, наголошені й ненаголошені голосні

Мета: закріплювати знання про наголошені та ненаголошені склади і звуки; вчити розпізнавати іменники, прикметники, дієслова.

Розвивати вміння розпізнавати наголошений звук та склад, мовлення, увагу, пам'ять.

Виховувати працьовитість, культуру праці, повагу до тварин.

Тип уроку: урок - Казка

План і хід уроку

І Організація класу

Продзвенів уже дзвінок

Всіх покликав на урок.

Тож і ми часу не гаймо-

працювати починаймо.

- Сьогодні у нас незвичайний урок, а урок - казка. Ми сьогодні завітаємо у гості до героїв улюблених мультфільмів та казок.

- Але що це? (йде дощ)

- Нас супроводжувати буде герой одного із мультфільмів, який народився з дощу. Хто це? (Капітошка)

- Який у нього настрій? Я бажаю вам протягом уроку мати хороший настрій, гарно працювати та отримати чудові оцінки.

- Тому дивізом на урок ми візьмемо такі слова

Думати швидко

Виконувати чітко

Творчо працювати

Каліграфічно писати.

ІІ Актуалізація опорних знань

- А щоб розпочати нашу подорож Капітошка пропонує подумати. Тому він підготував вам розминку

«Мозкова атака»

- З чого складається наше мовлення?

- Які ви знаєте речення за метою висловлювання?

- З чого складається речення?

- На що можемо поділити слова?

- Який склад називається наголошеним?

- Який звук називається наголошеним?

- Як називаються склади на які не падає наголос?

- Що ж із цим завданням ви справились. Розпочнемо нашу подорож.

Подорожувати будемо на рідній хмаринці Капітошки.

- А ось і перший будиночок. Але ми не можемо ввійти, бо щоб отримати дозвіл відчинити двері ми маємо виконати бажання господаря і провести каліграфічну хвилинку.

Написання букв та буквосполучень (написання в повітрі, у зошиті)

В ід мі де ед

- Які з'єднання у буквосполучень?

- Назвіть склади, які ми записали. Введіть ці склади у слова.

- Ось ми і відчиняємо двері, а перед нами господар дому. Хто це? (Ведмідь)

- Що цікавого у слові Ведмідь? (це словникове слово)

- Як ми будемо писати Ведмідь чи Видмідь?

- Запишіть у зошити слово Ведмідь правильно, з буквою е.

- Наш Ведмедик у школі чув цікаве слово «сенкан» але не знає що воно означає. Скажіть що це таке? (відповіді)

- Складіть сенкан із нашим словниковим словом. (на парті картки як складати сенкан)

- Складіть речення із словом ведмідь.

(Запис на дошці 1 дитиною. Підкреслити головні члени речення. Яке це речення за метою висловлювання? Позначити наголоси в словах)

- Ведмедик дякує вам за допомогу. А ми продовжуємо подорожувати із Капітошкою. І він запрошує вас у гості до свого хорошого друга.

ІІІ Повідомлення теми уроку. Мотивація навчальної діяльності.

- А перед тим як відправитись до наступного будиночка, пригадайте і скажіть якою була тема нашого попереднього уроку української мови?

Вам допоможе ребус (наголос, та слова з пропусками букв)

- А може ви скажете над якою темою ми будемо працювати сьогодні? (закріплення вивченого про наголос)

- Для чого нам це знати?

ІV Робота над темою уроку

- А ось і будиночок друга Капітошки. Але і тут нас чекає завдання - пропуск.

Це дистанційний диктант

(одна дитина на дошці записує слова)

Шофер, вишня, директор, метро, комбайн, вовк, льон, столяр, Шепетівка.

- Поставте наголос в усіх словах.

(Перевірити, поставити оцінки. Для дитини, що писала на дошці додаткові запитання, оцінка)

- Ім'я друга Капітошки заховалось у дистанційному диктанті. Це назва тваринки. (Вовк)

- Отже ми прийшли у гості до Вовчика (малюнок)

Вовчик дуже любить читати книги і зараз нам пропонує попрацювати з нашим підручником.

Вправа 115 с. 50

(читає завдання дитина)

- Списати слова, які відповідають на питання яка?

- Назвати слова протилежні за значенням.

- Пояснити значення виділених слів.

- Пригадати, які різні предмети називають словом «котики»? (малюнки)

- Як називаються слова, які звучать і пишуться однаково, але мають різні значення? (багатозначні)

- Вовчик дякує вам за роботу, а ми рушаємо далі. А ви не стомилися? Давайте відпочинемо.

Фізкультхвилинка

- Ми з вами прибуваємо до наступного будиночка.

- Подивіться, тут навіть написано, хто в ньому живе.(Кулубок)

- Ви здогадалися хто це? А як ви вважаєте чи правильно написано його ім'я? Як правильно?

- Від якого слова походить назва цього казкового героя? (коло, і він круглий)

- На який склад падає наголос у слові Колобок? (на останній, третій)

- Давайте навчимо Колобка правильно записувати слова і ставити наголоси у них.

Робота в группах

- Поділіться у групи за кольором трикутничка, що лежить у вас на парті.

1 група - Прочитати слова, поставити у них наголос, відшукати зайве слово, пояснити чому воно зайве, склади з ним питальне речення.

Золотий, кам'яний, олені, новий, портфель, Галинка.

2 група - Вставити пропущені букви у словах, знайти слово у якому змінивши наголос, зміниться значення слова. Скласти спонукальне речення із цим словом.

М..лоток, кал..ндар, з..ма, з..мок, мрі.., чита..ня.

(коли діти відповідають прикріпити малюнок замка, замка)

3 група - Постав у словах наголос, назви наголошений склад. Знайди слово у якому звуків менше, ніж букв. Поясни чому?

Колобок, понеділок, вбрання, льон, брунька, холодний.

- Ось тепер Колобок не буде допускати помилок у словах, а його ім'я на табличці ми замінимо.(прикріпити правильно написане).

- Ми з вами так багато говоримо про наголос. А можливо він і не обов'язково має бути у словах? Чи все-таки він важливий? Як ви вважаєте?

- Ви знаєте, а ось у цьому будиночку живе мудра пташка, (показати малюнок сови) яка хоче розказати вам чи у всіх мовах наголос такий важливий як в українській.

Довідкове бюро (про наголос)

- Ось бачите, правильно поставлений наголос допоможе нам зрозуміти значення слів.

- Діти, скажіть будь ласка, до кого ми ходили в гості? З ким ми подорожували?

- Наші герої залишають нам послання і я пропоную вам його прочитати.(З пропусками букв)

Б..ЖА..МО У..ПІХ..В У Н..В..АННІ!

VІ Підсумок уроку

- Який склад називається наголошеним?

- Як називаються склади на які наголос не падає?

- Які завдання були найцікавішими?


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

51824. Сценарій 14 лютого «Аладін і чарівна лампа» (сценарій на День закоханих) 26.5 KB
  Приготуйте лампу яка буде головним атрибутом вашого свята. Це буде ваш килим літак. Диск буде створювати ілюзію польоту на килимі літаку. На килимі накрийте імпровізований стіл який буде прогинатися від смакоти морозиво тістечка фруктова нарізка але не обмежуйтеся тільки цитрусовими здивуєте її полуницею динею виноградом.
51825. Сценарій 14 лютого «Валентин і Валентина» (14 лютого сценарій проведення) 27 KB
  Ці пари будуть змагатися між собою на звання самої закоханої пари. Ви визначите для них основні завдання які пари повинні будуть приготувати. Вони можуть приготувати плакати на яких будуть написані імена пари за яку вони вболівають. А ось головний приз для переможця пари може бути сертифікат на романтичну вечерю в одному з ресторанів вашого міста.
51826. Сценарій 14 лютого «Золота моя» (романтичний сценарій дня Валентина) 25.5 KB
  Якщо ви називаєте свою улюблену Золота моя і хочете її порадувати на 14 лютого Тоді романтичний сценарій дня Валентина Золота моя допоможе вам у цьому. Знайдіть для своєї коханої привітання чи побажання на 14 лютого в яких будуть слова золота дорогоцінна. Приклад побажання ви можете подивитися у додатку до романтичного сценарієм дня Валентина Золота моя.
51829. 14 ФЕВРАЛЯ: ВСТРЕЧАЕМ ПРАЗДНИК - МИНИ-СЦЕНАРИЙ НА ДЕНЬ ВЛЮБЛЕННЫХ 43.5 KB
  Пусть в каждой мелочи чувствуется дыхание любви.Не сращивает кость не очищает кровьНо без любви порою умираютДорогие друзья Несмотря на то что все бури страстей ненависть дружба секс и многое другое вмещаются в одно только слово из шести букв мы уже видим что любовь бывает разная. Сейчас будут исполнены песни о разной любви. Вы слушайте внимательно а потом ответьте на вопрос о какой любви шла речь.