59150

Написання рядкової літери н (ен), складів, слів із нею

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Вчити учнів писати малу букву н, склади та слова з нею; розвивати вміння правильно розміщувати букви на рядках, закріплювати знання назв елементів букв, виховувати у дітей увагу, старанність, спостережливість.

Украинкский

2014-05-04

30.5 KB

4 чел.

Урок з письма в 1-ому класі

Написання рядкової літери "н" (ен), складів, слів із нею

Мета: Вчити учнів писати малу букву "н", склади та слова з нею; розвивати вміння правильно розміщувати букви на рядках, закріплювати знання назв елементів букв, виховувати у дітей увагу, старанність, спостережливість

Обладнання: зошит; картки з друкованими і писаними літерами; сигнальні картки.

Література:

Будна Н.О., Походжай Н.Я., Шост Н.Б. Уроки письма. 1 клас. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2002.

Сапун Г.М., Пачашинська М.О.Уроки навчання грамоти(письмо та розвиток мовлення).- Тернопіль: Підручники і посібники, 2002.

Федієнко В.В. Прописи: Навчальний посібник. - Х.: ВД «Школа», 2007.

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань

- Яку букву ви вивчили на уроці читання? Які звуки позначає ця буква? Які ці звуки за звучанням?

- Ці звуки зустрічаються у багатьох словах. Чимало є і назв квітів з такими звуками. Я показуватиму вам різні малюнки квітів, а ви підніматимете картку з зеленим кружечком, якщо в назві квітки є звуки [н], [н'], а якщо немає - то червоний.

(Вчитель показує малюнки квітів: троянда, тюльпан, георгіна, чорнобривці, мак, волошки, нарцис, бузок, ромашка, півники, лілії.)

II. Робота за малюнком у прописах

Учні називають предмети, зображені на малюнку, визначають місце звуків [н], [н'] у словах, складають речення за схемою. Підбирають слово до звукової схеми, послідовно називають звуки у слові. Виділяють звук [н].

III. Гра «Упіймай звук»

Вчитель читає вірш, а учні оплесками "ловлять" звуки [н], [н'].

А носоріг уздовж доріг

Насіяв незабудок.

І написав: «Не насмітіть!

Не наступіть! І не зірвіть! -

Нехай на радість будуть!»

IV. Робота в прописах

1. Розгляд букви "н".

Учні розглядають малу писану букву "н ", порівнюють друковану й писану букви.

- Як ви гадаєте, про яку букву (друковану чи писану) йдеться у цьому вірші?

Он до хати перелаз,

Хоч обходь, хоч перелазь.

Він видніється ген-ген -

Перелаз, як буква "ен".

2. Написання букви "н".

- Тепер приступимо до написання самої букви. Писана буква складається з трьох елементів - похила паличка, невелика пряма лінія і пряма похила паличка із заокругленням унизу. Пишемо пряму похилу від верхньої до нижньої рядкової лінії. Від її середини праворуч проводимо невелику пряму лінію. Третій елемент починаємо від верхньої рядкової лінії теж прямою, яку заокруглюємо на нижній рядковій і закінчуємо на середині рядка. Пишемо під лічбу раз, два, три-і.

Спочатку учні "пишуть" букву "н " (ен) у повітрі, потім обводять у зошиті. Декілька учнів пишуть букву на дошці, після чого проводиться аналіз написання.

Потім учні пишуть самостійно.

Фізкультхвилинка. Проведення ігор

а) Гра "Комарики ". Учні імітують політ комарика навколо голови, рук, ніг, ловлять його сплесками.

б) "Маятник" - рух очей вправо, вліво.

в) "Стовпчик " - рух очей вверх, вниз.

г) "Квадрат " - рух очей по квадрату.

V. Продовження роботи в зошиті

Написання складів з буквою "н"

Учні розглядають малюнки, на яких зображені герої казки «Пригоди Буратіно»: Мальвіна, Буратіно, П'єро, Карабас-Барабас, називають їх і поділяють слова на склади, виділяють склади "на, но ". Потім читають склад у зошиті, підбирають слова з ним, пишуть його на дошці, в зошитах.

Вчитель звертає увагу на відривне сполучення букв у складах "на, но".

Така ж робота проводиться при написанні складів "ні, ну" з використанням предметних малюнків птахів (снігур) і тварин (нутрія) .

Звертається увага на з'єднання букв.

Фізкультпауза. (Проведення ігор: "Пальчики борються", "Качечки вітаються", "Курочки клюють").

Написання слів "нам, нумо".

Учитель звертає увагу на безвідривне поєднання букв "а, м " у слові "нам ", а також "у, м" у слові "нумо".

VI. Вправи на закріплення

1. Звуко - складовий аналіз слів "носоріг, олень"

2. Диктант вивчених букв (у вільному рядку)

Учитель називає слова. Учні ділять їх на склади, визначають склад зі звуками [н], [н'], записують склади у прописах: ножиці(но), калина(на), коні(ні), клени(ни), антена(ан), суниця(ни).

VII. Розфарбовування малюнка

VIII. Підсумок

- Яку букву ви вчилися писати на уроці?

- Які склади ви писали?


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

10969. Статистические критерии Что такое критерий значимости? 236.79 KB
  Статистические критерии Что такое критерий значимости Прежде чем перейти к рассмотрению понятия статистической гипотезы сформулируем так называемый принцип практической уверенности лежащий в основе применения выводов и рекомендаций полученных с помощью теории ...
10970. Различие между двумя выборочными средними 173.29 KB
  Различие между двумя выборочными средними Пусть дана выборка из значений нормально распределённой СВ и значений нормально распределенной СВ причем Необходимо проверить гипотезу против гипотезы . Заметим что дисперсии и нам известны. Кроме того предположени...
10971. Непараметрические гипотезы. Критерий согласия хи-квадрат 455.84 KB
  Непараметрические гипотезы Критерий согласия хиквадрат Одной из важнейших задач математической статистики является установление теоретического закона распределения случайной величины характеризующего изучаемый признак по опытному эмпирическому распределению...
10972. Критерий Колмогорова-Смирнова. Проверка гипотезы об однородности выборок 122.84 KB
  Критерий КолмогороваСмирнова. Проверка гипотезы об однородности выборок Гипотезы об однородности выборок это гипотезы о том что рассматриваемые выборки извлечены из одной и той же генеральной совокупности. Пусть имеются две независимые выборки произведенные из ...
10973. Линейный корреляционный анализ 175.39 KB
  Линейный корреляционный анализ Исключительный интерес для широкого класса задач представляет обнаружение взаимных связей между двумя и более случайными величинами. Например существует ли связь между курением и ожидаемой продолжительностью жизни между умственными
10974. Линейный корреляционный анализ. Коэффициент ранговой корреляции спирмена 79.27 KB
  Линейный корреляционный анализ ПРОДОЛЖЕНИЕ Пример 1.Коэффициент ранговой корреляции спирмена По двум дисциплинам А и В тестировались 10 студентов. На основе набранных баллов вычислены соответствующие ранги. Необходимо вычислить ранговый коэффициент Спирмена и пров...
10975. Анализ точности определения оценок коэффициентов регрессии 69.28 KB
  Анализ точности определения оценок коэффициентов регрессии В силу случайного отбора элементов данных в выборку случайными являются также оценки и коэффициентов и теоретического уравнения регрессии. Их математические ожидания при выполнении предпосылок об отклон
10976. Проверка качества уравнения регрессии 80.42 KB
  Проверка качества уравнения регрессии Оценим насколько хорошо модель линейной регрессии описывает данную систему наблюдений. В качестве этой оценки воспользуемся коэффициентом детерминации. Составим следующие суммы квадратов отклонений: фактических значений от...
10977. Множественная линейная регрессия 39.67 KB
  Множественная линейная регрессия Обобщением линейной регрессионной модели с двумя переменными является многомерная регрессионная модель или модель множественной регрессии. Уравнение множественной регрессии может быть представлено в виде где вектор независим