59203

Зростаємо в праці

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Діти як багато гостей прийшло до нас. Подорож до села майстрів Діти підходять до першої хати стукають у двері. Діти. Добрий день Діти коли випікаю хлібці то обовязково співаю пісні.

Украинкский

2014-05-05

40.5 KB

0 чел.

зростаємо в праці.

Старша група.

Мета.   Ознайомити  дітей  з  працею  пекаря, мірошника,   вишивальниці,   ткалі,   бондаря;  з інструментами та виробами столяра. Навчити правильно вимовляти звук [ч]. Збагачувати словниковий запас. Розвивати любов до української мови, повагу до людини праці, старанність.

Словник.    Ослін,    молоточок,    паличка, гвіздок, долото.

Обладнання. Деталі українського вбрання хлопчиків та дівчаток, відра, пилочка, гвіздок, долото, рушник, скатерка, серветки. Хід заняття

Вихователь. Діти, як багато гостей прийшло до нас.

Привітаємо їх.

Чим ми будемо пригощати гостей?

Де ми візьмемо хліб?

Вихователь  пропонує  подорож до  українського села.

Подорож до села майстрів

Діти підходять до першої хати, стукають у двері.

Діти. Тут живе пекар?

Пекар. Тут. Добрий день! Діти, коли випікаю хлібці, то обов'язково співаю пісні. Пропоную і вам заспівати пісню.

Співають українську народну пісню «Два півника».

Пекар. Честь і хвала хліборобам! Не забудьте уклонитись Хліборобові за те, Що їсте ви паляницю, Калачі смачні їсте.

Діти. Пекарю, випечи нам хліб для гостей.

Пекар. Із чого печуть хліб? Хто робить борошно?

(Діти відповідають).

Пекар.  Принесіть мені від мірошника борошно, тоді і спечу.

Діти йдуть до хати мірошника.

Мірошник вітає дітей.

Діти. Мірошник, а борошно у тебе добре?

Мірошник. Добре! Вам потрібне борошно?

(Діти співають пісню «Чорний баран»). І

Діти. Так.

Мірошник. Куди вам відсипати?

Діти. У мішок.

Вихователь. У нас немає мішка.

Мірошник. Принесіть мені від ткалі-вишивальниці мішок для борошна.

Прийшовши до ткалі-вишивальниці, діти роздивляються рушники, скатерки, серветки.

Ткаля-вишивальниця, що вам потрібно для роботи?

Відгадайте нашу загадку: «Я усіх Вас обшиваю,

Сама одягу не маю». (Голка)

Ткаля-вишивальниця дає рушники. Діти виконують «Танок з рушниками».

Діти. Нам потрібний мішок для борошна:

Ткаля-вишивальниця. Принесіть мені, будь ласка, нитки. А з ниток ми зробимо мішок.

(Діти йдуть до хати чабана).

Чабан. В полонину йдуть раненько на зорі. Там брати мене чекають вівчарі. Разом з ними доглядатиме овець, Бо я сам собі маленький чабанець. Нехай пісні лунають дзвінко з краю в край. Грай, моя сопілка, з нами грай.

(Діти виконують пісню «Сопілочка»).

Діти. Нам потрібна вовна.

Чабан. Добре, але принесіть мені бочечку, щоб напувати моїх овець.

Вихователь. Хто робить бочечку?

(Вихователь пропонує дітям піти до бондаря).

(У хатини   бондаря  діти   співають «Бондар»).

Вихователь. Гарна в тебе бочечка, бондарю!

Гра «Бочечка».

(Діти просять, щоб бондар подарував їм бочечку).

Бондар. Подарую. Ви йдіть до столяра і попросіть для мене ослінчик. (Діти опиняються у хаті столярів).

(Три столярика виходять з будинку з молоточком, пилкою, гвіздочком, долотом та маленьким   ослінчиком.   Співають   пісню «Столярики-молодці», імітують рух).

Вихователь. Ми прийшли до Вас запитати, що таке ослінчик?

Столярик.   Щоб   зробити   ослінчик, /потрібні   молоток,   долото,   пилочка, /гвіздочки.

(Показують їх дітям).

Вихователь. А на ослінчику посидіти можна?

(Столяри дарують дітям ослінчик, та деякі інструменти. Кожен розповідає про свій подарунок).

1-а дитина.

У мене є товариш

Дивацьку вдачу має:

Він лобом будь-який гвіздок

У дошку забиває.

А дивака звуть молоток —

Це кожен хлопець знає.

2-а дитина.

Маю ще пилку-дворучку,

Двом і зручно і не сумно.

Вжик-— на тебе,

Вжик — на мене.

Ох, і дерево тверде!

Гра «Так чи ні».

(Вихователь показує інструменти, діти називають їх).

Вихователь. Дякуємо.

(Під музику діти підходять до бондаря, віддають ослінчик, беруть бочечку, передають її чабану. Чабан дає шерсть, ткаля-вишивальниця дає мішок, мірошник дає борошно. Борошно віддають пекарю. Він виносить на рушнику коровай з сіллю і дає дітям. Діти стоять півколом).

Вихователь. Ось такі майстри живуть у цьому селі. Які у них славні умілі руки. Давайте вклонимося їм.

Тітка Одарка. Діти, я теж хочу вам щось подарувати, але ви повинні назвати прислів'я та приказки про працю.

Одарка роздає подарунки, а діти називають прислів'я або приказки про працю.

Дитина. Тітко Одарка, дякуємо!

Я у дитячому садочку

Вчуся працювати:

Мити, підмітати,

Клеїти й ліпити —

Вмію все робити!

Бо ліньком у світі

Не годиться жити.

(Діти пригощають гостей короваєм).

Хлопчик і дівчинка. 

Коровай гостює в нас,

Він пухнастий і рум'яний.

Ліг на шитий рушничок.

Нехай у Вашій хаті

Пахне хлібами,

Ше й пирогами.

Діти. Дякуємо!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

84546. Характер і механізми впливів парасимпатичних нервів на діяльність серця. Роль парасимпатичних рефлексів в регуляції серцевої діяльності 44.78 KB
  Механізм впливів блукаючого нерва на серце повязаний із дією медіатора ацетилхоліну на мхолінорецептори КМЦ типових і атипових. В результаті підвищується проникність мембран КМЦ для йонів калію посилення виходу йонів із клітини за градієнтом концентрації що в свою чергу веде до: розвитку гіперполяризації мембран КМЦ; найбільше цей ефект виражений в клітинах з низьким вихідним рівнем мембранного потенціалу найбільше в вузлах АКМЦ: пазуховопередсердному та передсердношлуночковому де МПС = 60мВ; менше в КМЦ передсердь; найменше ...
84547. Гуморальна регуляція діяльності серця. Залежність діяльності серця від зміни йонного складу крові 44.41 KB
  Залежність діяльності серця від зміни концентрації йонів в плазмі крові. Найбільше клінічне значення має вплив йонів калію. При гіпокаліємії зниження концентрації йонів калію в плазмі крові нижче 1ммоль л розвиваються різноманітні електрофізіологічні зміни в КМЦ. Характер змін в КМЦ залежить від того що переважає: втрата йонів калію клітинами чи міжклітинною рідиною.
84548. Особливості структури і функції різних відділів кровоносних судин у гемодинаміці. Основний закон гемодинаміки 52.71 KB
  При такому підході видно що кровоносна система є замкненою системою в яку послідовно входять два насоси і судини легень і паралельно судини решти областей. Судини у системі крові виконують роль шляхів транспорту. Рух крові по судинам описує основний закон гемодинаміки: де Р1 тиск крові на початку судини Р2 в кінці судини R тиск який здійснює судина току крові Q обємна швидкість кровотоку обєм який проходить через поперечний переріз судини за одиницю часу. Отже рівняння можна прочитати так: обєм крові що проходить...
84549. Значення в’язкості крові для гемодинаміки. Особливості структури та функції різних відділів судинної системи 44 KB
  Вязкість крові залежить від таких 2ох факторів. Від зміни лінійної швидкості руху крові. Вязкість крові складає 45 50 умовних одиниць а плазми 17 23 гривні.
84550. Лінійна і об’ємна швидкості руху крові у різних ділянках судинного русла. Фактори, що впливають на їх величину 41.83 KB
  Обємна швидкість руху крові той обєм крові котрий проходить через поперечний переріз судини за одиницю часу. Замкнута система кровообігу може нормально функціонувати лише при умові що обємна швидкість кровотоку в будьякій ділянці однакова. Лінійна швидкість руху крові швидкість руху частинок крові відносно стінок судини. Оскількм ХОК в різних ділянках однаковий лінійна швидкість кровотоку визначається площею поперечного перерізу.
84551. Кров’яний тиск і його зміни у різних відділах судинного русла 41.24 KB
  Головним фактором який впливає на формування кровяного тиску є ЗПОзагальний периферичний опір сумарний опір всіх судин великого кола кровообігу. Він забезпечує падіння тиску крові з 100 в аорті до 0 мм рт. Оцінити внесок судин різних областей в його створення можна по падінню тиску ΔР крові на рівні цих судин так як ΔР = Q R а Q в даний момент часу однаковий в будьякій ділянці судинної системи аорта всі артеріоли всі капіляри всі венули і т. Загальне зниження тиску на ділянці аорта нижня порожниста вена складає 100 мм.
84552. Артеріальний тиск, фактори, що визначають його величину. Методи реєстрації артеріального тиску 43.25 KB
  Методи реєстрації артеріального тиску.; 4 Середньодинамічний рівень тиску який забезпечував би ту ж величину ХОК Q яка має місце в реальних умовах якби не було б коливань артеріального тиску. Фактори що визначають величину артеріального тиску: 1. ХОК нагнітальна функція лівого серця більше впливає на рівень систолічного тиску; 2.
84553. Кровообіг у капілярах. Механізми обміну рідини між кров’ю і тканинами. 43.5 KB
  Механізми обміну рідини між кровю і тканинами. Кількість речовин які ідуть за механізмом дифузії з капіляра в капіляр однакові Час протягом якого кров перебуває в капілярі достатня для того щоб повністю вирівнялись концентрації різних речовин в крові і в інтерстеціальної рідини. В капілярах відбувається обмін рідини між кровю та тканинами також за механізмом фільтраціїрезорбції. При цьому рух рідини через стінку капіляра проходить за градієнтом концентрації який утворюється внаслідок складання чотирьох сил: Ронк.
84554. Кровоток у венах, вплив на нього гравітації. Фактори, що визначають величину венозного тиску 43.4 KB
  Фактори що визначають величину венозного тиску. Фактором який викликає розтягування вен і депонування в них крові є трансмуральний тиск різниця гідростатичного тиску крові та оточуючих тканин. Трансмуральний тиск значно зростає у венах розміщених нижче серця при вертикальній позі людини оскільки до власного гідростатичного тиску крові створюється насосною функцією серця приєднується гідростатичний тиск стовпа рідини у венах. Збільшення трансмурального тиску розтягує вени і сприяє депонуванню крові при переході з горизонтального...