59213

Вправи і завдання на застосування і заучування таблиці множення числа три

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Пояснити, як скласти таблицю множення числа три. Вчити застосовувати її при розв’язанні прикладів, завдань. Розвивати математичні знання учнів. Виховувати працелюбність.

Украинкский

2014-05-05

219 KB

0 чел.

Сценарій проведення уроку.

Тема: Вправи і завдання на застосування і заучування таблиці множення числа три.

 Мета: Пояснити, як скласти таблицю множення числа три. Вчити застосовувати її при розв’язанні прикладів, завдань. Розвивати математичні знання учнів. Виховувати працелюбність.

Обладнання: Демонстраційний матеріал (таблиці, схеми, алгоритм); ілюстративний матеріал; роздатковий матеріал (сигнальні картки, перфокарти, картки для опитування), математичні віяла, ТЗН, кодоскоп, казкові герої.

Хід уроку

І. Організаційна частина.

ІІ. Контроль, корекція знань учнів.

  1.  Каліграфічна хвилинка.

(Повторення елементів цифри 7, каліграфічне написання цифри в зошитах)

2. 1) Розказати таблицю множення 2.

   2) Поставити знак, не виконуючи обчислень.

  3 + 3 + 3 * 3 · 2

3. Картки для опитування.

№ 1. 1. Постав знак, не виконуючи обчислень:

3 · 3 * 3 + 3 + 3 + 3

       2. В одній банці 2 кг квашених огірків. Скільки кілограмів огірків у трьох таких банках?

№ 2. 1.  3 + 3 + 3 + 3 * 3 · 2

       2. Коли дівчинка склала 5 букетів по 2 тюльпани, в неї ще залишилось 2 тюльпани. Скільки всього тюльпанів було у дівчинки?

№ 3. Перфокарти на таблицю множення 2.

4. Усні обчислення .

1. Полічити трійками до 27.

2. : 2 (запис на кодоскопі).

3. Р-та за таблицею (х  і : 2) – математичні віяла

ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.

І  етап  Пояснення вчителя

1. Знаходити добуток за допомогою додавання незручно. Треба скласти і вивчити таблицю множення числа 3 на числа 2,3,4,5,6,7,8,9. Знаходити добуток будемо будемо за допомогою додавання однакових доданків. Пригадаємо, що означає 2 · 3? Який приклад треба розв’язати, щоб одержати його відповідь?

То як ми складемо таблицю множення 3?

2. Складання таблиці множення 3.

 

ІІ етап    І варіант   ІІ, ІІІ варіант

Перевір, що    3 · 3 = 9   Робота з учителем.

    3 · 5 = 15   3 · 4 = 3 + 3 + 3 + 3 = 12

    3 · 6 = 18   3 · 5 = ...

    3 · 7 = 21   3 · 8 = ...

        3 · 9 = ...

ІІІ етап

   І варіант    ІІ варіант

   3 · = 21 3 · = 12  Перевір, що 3 · 5 = 15

   3 · £ = 6 3 · £ = 24      3 · 8 = 24

ІІІ варіант

Р-та з учителем

3 · 2 =

3 · 6 =

3 · 7 =

IV етап

 І варіант   ІІ варіант   ІІІ варіант

 3 · 2 + 3 = 3 · £ =   3 · £ = 12   Перевір, що  

 3 · 3 + 3 = 3 · £ =   3 · £ = 18   3 · 5 = 15

     3 · £ = 21   3 · 6 = 12

     3 · £ = 24

V етап

Спільне завдання

Знайди помилку в обчисленнях:

3 · 6 = 12

3 · 7 = 22

3 · 9 = 30

IV. Фізкультхвилинка (ТЗН)

V. Робота над задачею.

  1.  Скласти подібну задачу до 952, яка буде розв’язуватись виразом 3 · 5.
  2.  Задачу 955 розв’язати самостійно.

Розклали по 3  квітки у 6 ваз. Скільки було квіток?

  1.  Творча робота над задачею.

Скласти задачу з тим самим сюжетом, яка б розв’язувалась виразом 6 : 3.

VI. Робота з геометричним матеріалом.

  •  Полічити  кількість фігур у зображенні Вовчика, Лисички, Зайчика.
  •  Хто швидше порахує, скільки квадратів на малюнку?

  •  Яким способом найлегше і найшвидше порахувати квадрати?

VII. Підсумок уроку.

Повторити таблицю множення 3.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

51438. Структурные меры информации 79 KB
  Определение количества информации в комбинаторной мере - определение количества возможных или существующих комбинаций, т.е. оценка структурного разнообразия информационного устройства.
51443. Выбор модели методом шаговой регрессии 33 KB
  Составить множество регрессоров, включив в него факторы, квадраты факторов и их взаимные произведения Проверить условие Fk1k2 Fpk1k2 выполнение которого свидетельствует о целесообразности произведенного усложнения модели что обусловило существенное увеличение точности аппроксимации моделью исходных данных.
51444. Выделение тренда и прогнозирование временного ряда в EXCEL 44 KB
  В поле диаграммы вызвать контекстное меню для элемента Ряд данных выбрать команду Добавить линию тренда. В окне Линия тренда выбрать линейный вид тренда. На вкладке Параметры исправить название линии тренда и отметить: Показать уравнение тренда; Добавить коэффициент аппроксимации.
51445. Оценка надежности прогноза по МНК 68 KB
  Для прогноза временного ряда использовать два уравнения тренда со степенью полинома : 1 и со степенью полинома : . Для оценки надежности прогноза для трех точек по двум моделям 1 и 2 использовать встроенную функцию ТЕНДЕНЦИЯY X 3_прогнозных_ значения константа. Рассчитать квадраты невязок для трех точек прогноза на всех этапах.
51446. Сглаживание временных рядов с помощью скользящего интервала. Применение статистики Дарбина-Уотсона 76.5 KB
  Значение тренда в средней точке СИ равно средневзвешенному значению точек исходного ряда: 1 где весовые коэффициенты. Для степени полинома весовые коэффициенты. Весовые коэффициенты для сглаживания p=2. NN q Sum Весовые коэффициенты...