59217

Додавання двоцифрових чисел без переходу через десяток. Приклади виду 34 + 52

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Вчити застосувати здобуті знання під час обчислення виразів розв’язанні різних завдань. Розвивати увагу спостережливість. 24 73 = 20 4 70 3 Як зручно обчислити суму 2 Пояснити розв’язання прикладу 34 52.

Украинкский

2014-05-05

68.5 KB

2 чел.

Сценарій проведення уроку.

Тема: Додавання двоцифрових чисел без переходу через десяток. Приклади виду 34 + 52.

Мета. Навчити додавати учнів двоцифрові числа без переходу через десяток. Вчити застосувати здобуті знання під час обчислення виразів, розв’язанні різних завдань. Розвивати увагу, спостережливість. Виховувати охайність.

Обладнання. Демонстраційний матеріал ( таблиці, алгоритми, схеми). Ілюстративний матеріал. Роздатковий матеріал (сигнальні картки, завдання, для опитування, перфокарти, ТЗН, кодоскоп.

Хід уроку.

І. Організаційна частина.

ІІ. Контроль, корекція та актуалізація опорних знань, учнів.

1) Каліграфічна хвилинка.

(Повторення написання елементів цифри 2. Написання цифри 2.)

2) Завдання для опитування.

  1.  Із трьох грядок юннати зібрали 100 кг помідорів. З першої грядки – 50 кг, а з другої – 20 кг.

Про що можна дізнатись, обчисливши вирази:

50 + 20

100 – (50 + 20) ?

  1.  Назвати найбільше двоцифрове число, найбільше число четвертого десятка, найменше двоцифрове число.

3) Картки для опитування.

 

№1. 66 – 6 =        39 + 1 =        50 – 20 =

З однієї грядки зібрали 40 помідорів, а з другої – на 20 помідорів менше. Скільки помідорів зірвали з двох грядок?

№2. Задумане число зменшили на 4 і одержали 50. запиши задумане число.

У бочці було к-ка відер води. Після того, як вранці взяли 7 відер води, в ній залишилося 9 відер. Скільки відер води було в бочці спочатку?

№ 3, 4, 5. Перфокарти на вивчені випадки додавання і віднімання в межах 100.

4) Математичний диктант.

Записати числа:

  •  двадцять шість
  •  тридцять
  •  шістдесят один
  •  сімдесят сім

Записати число, в якому:

1 десяток 7 одиниць;

7 десятків.

Записати число, яке йде за числами 59.

Записати всі числа 4 десятка.

Число 40 зменшити на 30.

Число 50 збільшити на 20.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу. Повідомлення теми і завдань уроку.

І етап.

1) Вивчення, пояснення матеріалу.

Будемо вчитися додавати двоцифрові числа. Нехай нам потрібно додати числа 24 і 73. Запишемо суму цих чисел і розкладемо кожне число на десятки і одиниці.

24 + 73 =  20 + 4 +70 + 3

  •  Як зручно обчислити суму?

2) Пояснити розв’язання прикладу 34 + 52.

3) Формулювання правила усного додавання двоцифрових чисел:

Додаючи двоцифрові числа, десятки додають до десятків, одиниці до одиниць.

4) Виведення алгоритму розв’язання даних прикладів, складання схеми:

      22 + 76

20 + 2   70 + 6

                                                           

             (Кодоскоп)

ІІ етап

   І варіант    ІІ і ІІІ варіант

 Виконай за зразком  Робота під керівництвом учителя

  35 + 24    24 + 15

  38 + 41    22 + 36

  26 + 33    41 + 24

ІІІ етап 

І варіант   ІІ варіант   ІІІ варіант

Виконай самостійно:       Виконай за зразком:        Робота з учителем:

 45 + 14   38 + 41   23 + 36

 82 + 17   25 + 32   24 + 13

 76 + 23   34 + 25   41 + 34

IV етап

І варіант   ІІ варіант   ІІІ варіант

   Творче завдання:       Виконай  самостійно:        Виконай за зразком:

    24, 38, 47, 12, 13  34 + 25   36 + 23

 Склади самостійно   55 + 12   23 + 45

         приклади:   63 + 36   34 + 25

         Розв’язки

V етап    

Спільне завдання

Відшукай помилку

13 + 42 = 55  24 + 25 = 48

43 + 25 = 68  51 + 23 = 74

IV. Фізкультхвилинка (ТЗН) 

V. Розв’язування задач.

  1.  Задачі 525 і 526 розв’язати самостійно.
    1.  Задачу 527 – колективно.
      1.  Складання задачі за схемою:

 І – 22 кг,

 ІІ – 7,7 на 37 кг більше.

Творча розробка над задачею.

  •  Змініть запитання, щоб задача розв’язувалась на дві дії?

І в. Запишіть розв’язання складеної задачі виразом.

ІІ в. Запишіть розв’язання задачі діями з поясненням.

ІІІ в. Запишіть розв’язання задачі діями.

V. Геометричний матеріал.

  

 

  •  В якій фігурі результат прикладу?

14 + 41;   33 + 33;   13 + 27;  80 + 16;

     60 – (10 + 40)

VI. Підсумок уроку.

Пояснити, як знайти суму 27 + 31, як додають двоцифрові числа?


66

40

96

10

55


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

60469. Моя Батьківщина - Україна 120.5 KB
  Обладнання: картини рідної природи; карта України; символи України; вишиваний рушник колосся і калина; назви народних символів; картки з прислівями назви сторінок усного журналу.
60470. «Україно, квіте любий, сонячная руто…» (Україна у житті та творчості зарубіжних поетів) 101.5 KB
  Володимир Маяковський про Україну 13 січня 1924 року в газеті Пролетарська правда що виходила у Києві було надруковано оголошення: Товаришу Маяковський Робітничі кореспонденти чекають на вас у своєму клубі 13 січня о 1 годині дня. 21 квітня 1845 року він пішов на військову службу.
60472. Усний журнал «Краса в імені твоїм» 95.5 KB
  Мета: ознайомити присутніх із тим, як виникли імена, пояснити значення й походження найпоширеніших жіночих і чоловічих імен; розвивати у студентів артистичні здібності, дикцію, правильність вимови; виховувати повагу до рідкісних імен.
60473. У світі цікавої інформатики (усний журнал) 387 KB
  Мета: підвищити інтерес студентів до вивчення основ інформатики; формування навичок використання засобів сучасних інформаційно комунікаційних технологій; розвинути навички самостійної роботи за комп’ютером...
60474. Сценарій свята зустрічі птахів 66 KB
  Шановне зібрання Ми присутні з вами на святі зустрічі птахів. Сьогодні на святі ви почуєте багато цікавої інформації красивих віршів і висловів про птахів. Зустрічайте юних поетів з віршами про птахів.
60476. Країна Добра і Тепла 42.5 KB
  Які добрі слова і привітання ви знаєте Діточки сіли всі гарненько і послухайте казку Країна теплого пуху€. Казка €œКраїна Теплого Пуху. Колись давно існувала така собі Країна Теплого Пуху. Пуху було дуже багато його вистачало на всіх.
60477. Ранкові зустрічі для першокласників 68 KB
  Рослини це великий світ. Вам сподобалось А що ще вам сподобалось Середа Рослини –мандрівники I. Сьогодні ми поговоримо про рослини які приїхали здалеку. Бокарьов відкрив людям нову властивість цієї рослини виявивши в ній джерело смачної олії.