59218

Текст-опис за картиною. Сценарій проведення уроку

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Передати функції контролю за написанням твору групам Розвивати спостережливість, зв’язне мовлення, уміння чітко висловлювати свої думки. Виховувати шанобливе ставлення до слова і любов до природи.

Украинкский

2015-01-09

28.5 KB

0 чел.

Сценарій проведення уроку

Тема. Текст-опис за картиною.

Мета. Вчити описувати пейзажі за картиною

та планом.

Передати функції контролю за написанням твору групам Розвивати спостережливість, зв’язне мовлення, уміння чітко висловлювати свої думки. Виховувати шанобливе ставлення до слова і любов до природи.

Обладнання. Схема особливостей тексту-опису, репродукції картин.

Хід уроку:

1. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

Учитель. Що ми робили на минулому уроці?

Діти. Ми колективно писали текст-опис картини і перевірили, чи зрозуміло ми висловили свою думку, своє бачення.

Учитель. Яке ж завдання ми поставили перед собою на сьогоднішній урок?

Діти.   Сьогодні  ми   спробуємо  самі  (у групі) написати  текст-опис.  Кожна  група описуватиме свою картину, яку не бачили учні іншої групи.

Учитель. Як перевірятимемо свої опису?

Діти. Треба дати прочитати свій опис іншій групі, а картину не показувати – нехай відгадають, що було на ній зображено.

Учитель. Пригадайте, що повинен пам'ятати автор опису, щоб справитися зі своєю “роботою”? І яка у нього “робота”?

Діти. Автор повинен детально "змальовувати" словами картину, щоб читачі  змогли "побачити" те, очевидцями чого вони не були.

Учитель. Тож, складаючи, оцінюйте свій опис з точки зору читача: щоб йому було зрозуміло, що ми бачили.

Учитель. Пригадайте схему, за якою ми описувала картину.

Діти. Спочатку ми складати план.

Учитель. Дія чого?

Діти. Щоб нічого не забути, не випустити з уваги, бо від цього залежить. як нас зрозуміють.

Учитель. Як ви описуватимете кожен пункт плану?

Діти. Ми будемо підбирати слова (різні частини мови), словосполучення, будемо вживати переносне значення слів та порівняння.

Учитель. Отже, ми знаємо, що роботи, і знаємо, як це робити. Залишається тільки зробити. Тож вибирайте конверт з картиною.

ІІ. Самостійна робота груп

(учитель виконує роль консультанта груп)

1 група

План

1. Вітряна ніч

2. Пора року.

3. Озеро.

4. Береговий обрив.

5. Похмуре небо.

Текст-опис   (стиль збережено)

Місячна ніч

Осіннього вечора лютувала буря. Вітер виривав дерева з корінням, похилені дерева висять над озером. Озеро було освітлене місячним сяйвом. Місяць з-за хмар поглядає, на похилені дерева і доріжкою пробігає по озеру. Похмуре небо вкрите темними хмарами, які біжать наввипередки, втікаючи від злого вітру. Обрив над річкою облягали мох і трава.

Це була похмура холодна ніч.

2 група

План

(відсутній)

Текст-опис   (стиль збережено)

   ***

Погідного осіннього дня небо злилося з озером, мов заглядає у дзеркало його поверхні. Біля озера були молоді гори. Гори були різноманітні. Там росли молоді берези, маленькі ялини і могутня сосна. Сосна була дуже стара. Вона закривала своїми могутніми гілками світло малим ялинкам.

3 група

План

  1.  Весняний день.
  2.  Безшумний ліс.

3. Дзюркотливий струмок.

4. Задумане небо.

Текст-опис (стиль збережене)

Весняний день

Одного весняного дня ми зайшли у ліс. Дерева ще не прокинулись від довгого сну і сумують за своїм зеленим листячком Зате ялинки пишаються своїм зеленим вбранням. На зеленій поляні ростуть конвалії і підсніжники, а коло квітів ростуть "котики". А поміж горбочками і деревами дзюркотить дзеркальний струмок. Білокорі берези видивляються у струмок на свою красу. Щойно з далекого краю прилетіли ластівки і принесли на своїх крилах весну. Навіть небо після холодної зими гріється у проміннях сонечка.

Ліс зустрічає весну.

Ш. Підсумок уроку. Мотивація навчальної діяльності на наступний урок.

Учитель. Що ми робитимемо на наступному уроці?

Діти. Треба перевірити, чи зрозуміло ми висловили свою думку. Для цього будемо читати один одному свої описи і допоможемо їх удосконалити, виправити помилки.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

5375. Системы передачи дискретной цифровой информации 219 KB
  В настоящее время системы передачи дискретной - цифровой информации играют огромнейшую роль в современной жизни и являются основой современной техники связи. Это накладывает требования на знание методов расчета параметров этих устройств и ...
5376. Проектирование фрагмента цифровой сети связи Старый Оскол-Роговатое с использованием оборудования SDH 6.96 MB
  Современная эпоха характеризуется стремительным процессом информатизации общества. Это сильней всего проявляется в росте пропускной способности и гибкости информационных сетей. Противодействовать растущим объемам, передаваемой информации на...
5377. Политическая культура России: прошлое и настоящее 83.5 KB
  Политизация современной жизни - факт очевидный. Нередко беседа, дискуссия по той или иной теме вне зависимости от нашего желания приобретает политический оттенок. Когда же дискуссия обостряется, и кто-нибудь из спорящих переходит на высокий...
5378. Антивирусное ПО для серверов 86.5 KB
  Одной из самых опасных на сегодняшний день угроз информационной безопасности являются компьютерные вирусы. Компьютерным вирусом называется специально написанная программа, способная самопроизвольно присоединяться к другим программам, с...
5379. Секундомер на базе микроконтроллера МК51 155.5 KB
  В данном курсовом проекте разработан секундомер на базе микроконтроллера МК51. Проанализированы алгоритмы работы устройства и микроконтроллера. По алгоритму работы микроконтроллера на языке Ассемблер написана программа и разработана принципиальная э...
5380. Товар: методы и организация разработки товара, новые товары в рыночной стратегии 380 KB
  В современном мире создание и производство новых товаров является решающим для процветания фирмы. Потребители хотят и ждут новых и усовершенствованных изделий. И конкуренты приложат максимум усилий, чтобы обеспечить их этими новинками. След...
5381. Расчет и выбор допусков и посадок типовых соединений деталей машин 675.5 KB
  Одной из главных целей конструктора в ходе проектирования и конструирования новых и усовершенствования устаревших изделий, является разработка чертежной документации для чертежей, обеспечивающей необходимую технологичность и высокое качеств...
5383. Расчет параметров мехатронного модуля 3.17 MB
  Расчет механических параметров мехатронного модуля. Выбор двигателя и редуктора. Оптимизация диаграммы рабочего цикла Задание на проектирование МС управления приводом. Тележка с собственной массой = 500 кг перемещает груз массой...