59219

Текст-опис за картиною В. Д. Поленова: Ставок, що заріс

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. Вчити змальовувати пейзажі за картиною та колективно складеним планом. Розвивати мову і спостережливість, збагачувати словниковий запас, розвивати уміння висловлювати свої думки та почуття.

Украинкский

2014-05-05

32 KB

0 чел.

Сценарій проведення уроку (Відеоматеріал)

Тема.  Текст-опис за картиною В. Д. Поленова

"Ставок, що заріс"

Мета.  Вчити змальовувати пейзажі за картиною та

колективно складеним планом.

Розвивати мову і спостережливість, збагачувати

словниковий запас, розвивати уміння висловлювати

свої думки та почуття.

Розвивати естетичні почуття і потребу у прекрасному.

Виховувати шанобливе ставлення до слова і природи.

Обладнання Схема особливостей тексту-опису, репродукція картини В.Д.Полєнова " Ставок, що заріс".

Хід уроку:

І. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

Учитель. Згадайте, що ми вчили на минулому уроці?

Діти. Ми ознайомилися з особливостями тексту-опису.

Учитель. А для чого ми не вчили?

Діти. Щоб бути цікавими співрозмовниками. Поряд з розповіддю ми хочемо уміти описувати, щоб наші розповіді були детальнішими, зрозумілішими для людей, з якими ми спілкуємося.

Учитель. Чим відрізняється опис від розповіді?

Діти. Коли ми пишемо розповідь, важливо не розірвати "ланцюжок" подій, а коли пишемо опис, то потрібно "намалювати" словами те, що бачиш. "Намалювати" так, щоб люди, які не бачили, стали очевидцями.

Учитель. Згадаємо схему особливостей тексту-опису.

Діти. Автор бачить щось і описує те, що він бачив. Читачі, що не бачили того, що бачив автор, з його опису можуть "побачити" те саме.

Учитель. У якій ролі ми були на минулому уроці?

Діти. На минулому уроці ми були читачами.

Учитель. Чи справився автор зі своєю "роботою"? Чи "побачили" ми те, що бачив автор?

Діти. Так.

Учитель. Спробуємо ж себе у ролі автора.

Наше завдання - ми сьогодні будемо описувати картину, будемо автором.

Яку ж мету ми сьогодні поставимо?

Діти. Ми будемо вчитися детально описувати словами те, що ми бачимо на картині.

ІІ. Колективна підготовча робота

1. Розгляд картини.

2. Складання плану

Учитель. Що потрібно описати, щоб наші читачі зрозуміли, уявили те, що бачимо ми? Зафіксуємо це у плані.

План

1. Літній пень.

2. Казковий ліс

3. Лісовий ставок

4. Мальовнича поляна

5. Блакитне небо

IV. Робота над текстом твору

1. Колективний опис картини за першим пунктом плану

Учитель. Що ми будемо описувати у цьому пункті плану?

а) добір іменників, прикметників, дієслів та словосполучень

Діти. День (який?) спокійний, дивовижний, погожий, спокійний і т.д.

Проміння (яке?) спекотний, літній і т.д.

День (що робить?) розлігся, пакує і т.д.

Проміння огортає теплом

б) складання речень до першого пункту плану

Дивовижний літній полудень розлігся над землею. Вітерець ані шелесне. Сонячне проміння охоплює ліс, огортає його своїм теплом.

2. Робота у групах. Опис окремих пунктів плану.

1 група - "Казковий ліс"

а) добір іменників, прикметників, дієслів та словосполучень.

б) складання речень до 2 пункту плану.

Ліс, мов грається сонечком у жмурки Він не пускає до листочків сонячне проміння. Тут пахне грибами і лісовими квітами.

2 група – “Лісовий струмок”

а) добір іменників, прикметників, дієслів і словосполучень.

б) складання речень до 2 пункту плану.

Лісовий ставок виблискує на сонці. У ньому купається листочки білого латаття. Над ставком чекає човнів стара пристань. Очерет стоїть, наче сторожа біля води.

3 група - "Мальовнича поляна"

а) добір іменників, прикметників, дієслів і словосполучень.

б) складання речень до 3 пункту плану.

Мальовнича поляна розляглася перед лісом. На ній виблискують біленькі квіти, немов хтось щойно розсипав золоте намисто на зелене полотно. З полянки до лісу біжить стежина.

4 група – “Блакитне”

а) добір іменників, прикметників, дієслів і словосполучень.

б) складання речень до 5 пункту плану.

Погідне небо дихає, на землю теплом. По небу пливуть білі хмаринка, мов човники, що задивляються на землю. Ми так чекаємо теплого літа.

3. Перевірка роботи групи

а) читання групою зразків;

б) корекція і редагування зразків.

V. Колектнвне написання твору

(попередження орфографічних помилок - письмо з пропуском у слові на місці орфограми)

VІ. Перевірка колективної роботи

1. Читання тексту для "читача" (дитини, що не бачила картину)

2. Перевірка розуміння "читачем" колективної роботи

Учитель. Зараз ми запропонуємо тобі кілька картин. Якщо ми детально описали картину і ти все правильно зрозуміла, то ти вибереш саме "нашу" картину.

(Дитина розглядає кілька картин і вибирає ту, яку їх описали)

VІІ. Підсумок уроку. Мотивація навчальної діяльності на наступний урок

Учитель. Чи справилися ми з роботою автора?

Діти. Так.

Учитель. На наступному уроці кожна наша група одержить свою картину і вже самостійно описуватиме її.

Зразок дитячого твору

Сонячний день панує над землею. Вітерець заснув. Ліс, мов грається з сонцем у жмурки. Він не пускає до листочків сонячне проміння. Тут пахне грибами і квітами. У тихому лісі співають пташки. Лісовий ставок виблискує  на сонці. У ставку купаються листочки білого латаття. Над водою чекає стара пристань човнів. Очерет стоїть, наче сторожа. Мальовнича поляна розляглася біля лісу. На ній виблискували квіти, немов їх щойно хтось розсипав на зелене полотно. Погідне блакитне небо пихало на землю теплом. По небу пливуть хмаринки, ніби човники. Ми так чекаємо теплого літечка.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

84206. КИШЕЧНЫЕ ИНФЕКЦИИ. ДИЗЕНТЕРИЯ. БРЮШНОЙ ТИФ 24.46 KB
  БРЮШНОЙ ТИФ Дизентерия Амебиаз брюшной тиф Дизентерия острое кишечное инфекционное заболевание с преимущественным поражением толстой кишки и явлениями интоксикации. Местные изменения развиваются в слизистой толстой кишки прямой и сигмовидной. Стадия катарального колита 2 3 дня характеризуется гиперемией и набуханием слизистой кишки в которой встречаются поверхностные участки некроза и кровоизлияния. Просвет кишки в связи со спазмом мышечного слоя сужен.
84207. БОЛЕЗНИ ОРГАНОВ ДЫХАНИЯ. БРОНХОПНЕВМОНИЯ 24.31 KB
  БРОНХОПНЕВМОНИЯ Болезни органов дыхания. Аэродинамическая фильтрация Бронхопневмония Болезни органов дыхания отмечаются многообразием клини коморфологических проявлений. Бронхопневмония воспаление легких развивающееся в связи с бронхитом или бронхиолитом. Бронхопневмония возникает гематогенным путем.
84208. БОЛЕЗНИ ОРГАНОВ ДЫХАНИЯ. КРУПОЗНАЯ ПНЕВМОНИЯ. РАК ЛЕГКОГО 25.98 KB
  РАК ЛЕГКОГО Крупозная пневмония Рак легкого Крупозная пневмония инфекционноаллергическое острое заболевание при котором поражается одна или несколько долей легкого в альвеолах выявляется фибринозный экссудат а на плевре фибринозные наложения. Ткань легкого темнокрасная приобретает плотность печени. Ретонарные лимфоузлы в отношении пораженной доли легкого увеличены полнокровны. Доля легкого в этой стадии увеличена плотная тяжелая на плевре значительные фиброзные наложения.
84209. ПЕРВИЧНЫЙ ТУБЕРКУЛЕЗ 27.3 KB
  Морфологическим выражением первичного туберкулеза является первичный туберкулезный комплекс. Он состоит из трех компонентов: очага поражения в органе первичного очага или аффекта туберкулезного воспаления отводящих лимфатических сосудов лимфангита и туберкулезного воспаления регионарных лимфатических узлов лимфаденита. Образуется как бы дорожка от первичного очага к прикорневым лимфатическим узлам.
84210. ГЕМАТОГЕННЫЙ ТУБЕРКУЛЕЗ 22.97 KB
  Виды гематогенного туберкулеза Генерализованный гематогенный туберкулез Гематогенный туберкулез с преимущественным поражением легких Гематогенный туберкулез с преимущественными внелегочными поражениями Гематогенный туберкулез объединяет род проявления заболевания возникающего и развивающегося в организме человека через значительный срок после перенесенных первичных инфекций и представляет собой послепервичный туберкулез. Гематогенный туберкулез возникает у больных у которых первичная инфекция оставила изменения в виде очагов отсевов в...
84211. Вторичный туберкулез 25.48 KB
  Характеристики вторичного туберкулеза Патологическая анатомия. Осложнения Вторичный туберкулез реинфицированный развивается в организме взрослого человека перенесшего ранее первичную инфекцию которая обеспечила ему относительный иммунитет но не оградила от возможности повторного заболевания после первичного туберкулеза для которого характерны: избирательно легочная локализация процесса; контактное и интраканаликулярное бронхиальное дерево желудочнокишечный тракт распространение; смена клиникоморфологических форм. Выделяют...
84212. СИФИЛИС 25.13 KB
  Хроническое интерстициальное воспаление отмечается в печени стенке аорты легких ткани яичек. Развивается также сифилитический мезаортит; на интиме аорты появляются белесоватые бугристые бляшки с рубцевыми втяжениями. При сифилитическом мезаортите в стенке аорты обнаруживается воспалительный процесс распространяющийся со стороны vs vsovum и адвентиции на среднюю оболочку. Прочность стенки аорты уменьшается просвет ее расширяется образуется сифилитическая аневризма аорты.
84213. ОСТРЫЕ РЕСПИРАТОРНЫЕ ЗАБОЛЕВАНИЯ 26.36 KB
  Возбудители гриппа пневмотропные РНКсодержащие вирусы трех антигенно обусловленных серологических вариантов: А А 1 А 2 В С. Вирус гриппа оказывает цитопатическое цитолитическое влияние на эпителий бронхов и трахеи вызывает его дистрофию некроз дескавлизацию. Вирус гриппа обладает свойствами оказывать вазопатическое вазопалитическое действие полнокровие стазы плазмо и геморрагии и угнетение защитных систем организма нейтрофилов...
84214. ЭПИДЕМИЧЕСКИЙ СЫПНОЙ ТИФ И ТУЛЯРЕМИЯ 25.77 KB
  Источником заболевания и резервуаром риккетсии является больной человек а переносчиком платяная иногда головная вошь. Инкубационный период продолжается 10 12 дней затем начинается лихорадочный период заболевания который сопровождается поражением микроциркуляторного русла. В головном мозге сыпнотифозные узелки образуются на 2й недели и исчезают в начале 6й недели заболевания. Источником заболевания являются грызуны через которых контактным воздушнокапельным воздушным путем иногда пищевым передается Trncisell tulrense.