59220

Письмове ділення багатоцифрового числа на одноцифрове у випадку, коли в частці дістають нулі

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Ознайомити учнів з випадком ділення, коли в середині або в кінці частки з’являються нулі. Продовжити роботу з формування в учнів уміння виконувати письмове ділення на одноцифрове число. Розвивати логіку мислення. Виховувати працелюбність.

Украинкский

2014-05-05

27.5 KB

3 чел.

Сценарій проведення уроку.

Тема: Письмове ділення багатоцифрового числа на одноцифрове у випадку, коли в частці дістають нулі.

Мета: Ознайомити учнів з випадком ділення, коли в середині або в кінці частки з’являються нулі. Продовжити роботу з формування в учнів уміння виконувати письмове ділення на одноцифрове число. Розвивати логіку мислення. Виховувати працелюбність.

Обладнання: Демонстраційним матеріал (маршрут, схеми, таблиці); ілюстративний матеріал; роздатковий матеріал (сигнальні картки, геометричні математичні вілла, індивідуальні завдання, алфавіти). ТЗН, кодоскоп.

Хід уроку

І. Організаційна частина.

ІІ. Контроль. Корекція і закріплення раніше вивченого.

1. Літературна хвилинка (лист в поштовій скриньці).

2. За допомогою алфавіту нумерованого розшифруйте слова девізу:

  Думай, пробуй і шукай,

  Буде важко – не зітхай.

3. Каліграфічна хвилинка.

Загадка.  Вісім грушок у корзині

 Принесла мати дитині.

 І сказала: “На, мій сину,

 Частину з’їж із них частину”.

 Хто тепер у вас відповість,

 Скільки грушок хлопчик з’їсть?

      (2)

Написання цифри 2.

4. Усний рахунок “Міркувалко”.

75 : 15   64 : 4

81 : 27   51 : 3

60 : 12   1850 : 10

5. Повторення розрядів чисел.

6. Гра “Мовчанка” (за допомогою сигнальних карток)

 27 : 5 = 5 (ост. 2) – правильно

 16 : 5 = 2 (ост. 6) – неправильно

 32 : 5 = 6 (ост. 2) – правильно

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

 1 етап

  1.  Повідомлення теми і завдань уроку.
  2.  Пояснення нового матеріалу вчителем.


3. Коментування розв’язаного прикладу з підручника.

4. Складання пам’ятки розв’язання прикладів.

2 етап

 І варіант    ІІ і ІІІ варіант

     Виконай за зразком:  Робота під керівництвом вчителя:

 3680 : 4    816 : 3

 86700 : 3    609 : 3

 906 : 3    8160 : 2

 

3 етап

 І варіант    ІІ варіант

Виконай самостійно:  Виконай за зразком:

 98560 : 7    2515 : 5

 62408 : 8    8656 : 4

 2505 : 5    83216 : 4

    ІІІ варіант

  Робота під керівництвом вчителя:

    5424 : 6

    4518 : 9

IV. Фізкультхвилинка (ТЗН)

4 етап

  І варіант    ІІ варіант

    Творче завдання:  Виконай самостійно:

 4680 : 3 + £    432 : 4

 9915 : 3 - £     8402 : 2

    ІІІ варіант

   Виконай за зразком:

    3906 : 6

    4680 : 3

5 етап

   Спільне завдання

Знайди  21663 : 9 = 247

    помилку  7839 : 9 = 8701

 2856 : 8 = 357

V. Розв’язування задач.

І варіант. У парку саджали учні 2 дні дерева по 246 щодня і 3 дні по 336 дерев. Після цього їм залишилося посадити в 5 раз менше від того, що вони посадили. Скільки дерев їм лишилося посадити?

Завдання. Розв’язати діями з положенням.

ІІ варіант.  З ділянки зібрали мішки картоплі, по 50 кг у кожному. Цю картоплю розклали у ящики, по 20 кг у кожний. Скільки наповнили ящиків?

Завдання. Записати виразом.

ІІІ варіант.

  П. – 278 ц

  В. - ?, у 2 рази < ?

С. - ?, на 44 у >

Завдання. Розвязати діями.

VI. Розв’язування рівнянь (диференційовано, по варіантах)

І  варіант  1250 : х = 5

ІІ варіант   х · 9 = 2340

ІІІ варіант   х : 6 = 480

VII. Геометричний матеріал.

VIII. Підсумок уроку.

Д/з (диференційовано, на вибір)

№ 501, 502, 503.


915   3

9 305

  15

  15

    0