59226

Вивчення пісні Голосні звуки. Загальні поняття про готи, звуки. Музично-ритмічні вправи

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Вивчити пісню Голосні звуки, дати загальне поняття про ноти, звуки, їх різновиди, виховувати любов до співу, розвивати музичний слух. Обладнання: музичний інструмент (баян), нотний зошит, сопілка, лото.

Украинкский

2014-05-05

37 KB

1 чел.

План-конспект уроку

з музики проведеного в 1-А класі

на тему:

Вивчення пісні “Голосні звуки”.

Загальні поняття про готи, звуки.

Музично-ритмічні вправи.


Тема
:  Вивчення пісні “Голосні звуки”.

           Загальне поняття про ноти, звуки.

           Музично-ритмічні вправи.

Мета: Вивчити пісню “Голосні звуки”, дати загальне поняття про ноти, звуки, їх різновиди, виховувати любов до співу, розвивати музичний слух.

Обладнання: музичний інструмент (баян), нотний зошит, сопілка, лото.

Хід уроку.

І. Організаційна частина.

Продзвенів уже дзвінок

Починається урок

Добрий день.  

ІІ. Подача нового матеріалу.

Композитори складають музику і за допомогою нот записують їх у зошити. Ноти записують у спеціальному зошиті, який називається нотним зошитом. Цей зошит відрізняється від зошитів з письма, з математики.

У нотному зошиті є 5 лінійок. Лінійки ми рахуємо знизу вверх (малюю на дошці).

- Діти ви вже вивчили деякі букви, хто з вас вкаже що таке буква? (умовне позначення звука).

Нота – це також умовне позначення звука.

  •  То що таке нота?
  •  Давайте повторимо разом.
  •  Як же записуємо ноту?

Зараз я поясню. Дивіться уважно на дошку. Нота складається з головки овальної форми (одночасно з поясненням малюю на дошці).

Головка може бути заштрихована і незаштрихована               . І також нота складається із шпиля. Шпиль – це пряма лінія, яка торкається овалу з правої сторони.

- Ось ви бачите записану ноту.                    Ця нота записана на полі. Ноти записують не тільки на полі, а й на лінійці.

- Діти, які бувають звуки?

В музиці звуки бувають низькі і високі. Високі звуки (граю на баяні). До чого вони схожі. Так може співати пташка. Ось послухайте. А тепер послухайте які низкі звуки. Чи відчуваєте ви різницю. Вони можуть передати те як іде ведмідь. Отже, ви помітили що низькі і високі звуки зовсім різні.

  •  Як ви думаєте які ще є звуки? (довгі і короткі)
  •  Які це довгі звуки? (як звучать довго)
  •  Які короткі? (навпаки звучать коротко)

Ось н-д, на довгий звук ми можемо зробити один крок, а за один крок можна проспівати два короткі звуки (демонструю).

Довгий звук позначається паличкою |  і ми говоримо та, а короткий звук позначається 2 паличками – П вимовляємо ті-ті. (записую на дошці).

Ось послухайте як і проплескаю звуки що записані на дошці.

Музично-ритмічні вправи.

1.

2.

Спочатку я показую як проплескати потім всі разом.

- А тепер, у мене є карточки, кого я буду визивати на середину проплескати свою карточку.

А тепер всі разом цілу вправу із складених карточок.

Давайте пограємо гру. Я граю на бояні одну з пронумерованих карточок, ви говорите, що я заграла, тобто номер карточки.

ІІІ. Розспівування.

  1.  Співацька постава (Нагадую як сидіти під час співу).
  2.  Співаємо звук ля. І – ля (граю на баяні).

Давайте заспіваємо 2 коротких (ля-ля), один короткий (ля), а тепер зєднаємо (ля-ля-ля).

  1.  Гра “Луна”.

- А зараз ми пограємо гру, яка назив. “Луна”. Я буду співати, а ви повторюєте за мною так, ніби це ехо, ви були колись в лісі, коли крикнути відбивається луна.

4. Пісня “Квочка”.

А зараз ми навчимося співати таку пісеньку.

Ходить квочка

Коло кілочка

Водить діток

Дрібних квіток

Кво.

ІV. Робота над художнім виконанням пісні.

- Діти, як ви думаєте, які звуки є голосними (Звуки, які можна заспівати – назив. Голосними (Н-д: о, а, е, и, і – це голосні звуки, давайте заспіваємо.

І ось, Щавельна Болова, яка проживає в Івано-Франківську, це наша землячка написала музику на слова пісні Марійки Підгірянки “Голосні звуки”. М.Підгорянка – це вчителька, написала багато віршів, пісеньок для дітей, щоб за допомогою них дітям було легше зрозуміти явища природи, події, запам’ятати їх. Багато напис. про тварин, про Україну. Ось ми сьогодні, будемо співати пісеньку Марійки Підгірянки яка назив. “Голосні звуки”.

Голосні звуки.

І

Яблучка два

Несе донечка для неньки

А-а-а

Яблучка два

ІІ

О-о-о

Яєчко одно

Знесла курочка гарненька

Знайшла дівчинка маленька

О-о-о

Яєчко одно

ІІІ

И-и-и

Хлопчики три

В калабаню упали

І всі разом кричали

И-и-и

Хлопчики три

ІV

І-і-і

Лошачки малі

Є у них 4 ніжки

Коло воза ідуть пішки

І-і-і

Лошачки малі

V

Е-е-е

Де та мама де

Нема мами пішла в поле

Там бур’ян на ниві поле

Е-е-е

Ось вже мама йде

VІ

У-у-у

Песик на шнурку

Цуценяток п’ять курлатит

Полягали біля хати

У-у-у

Песик на шнурку. Гав!

  •  Послухайте, я заспіваю вам цю пісеньку.
  •  А тепер співаємо поки що тільки 1 куплет.

Гра “Впіймай”

Співаю по рядочку всі повторюють (1 куплет). Зверніть увагу на 2 рядочок “Яблучка два”. Ось зараз цю пісню я заграю на сопілці.

VІ. Підсумок уроку.

  •  Що нового ви дізналися на уроці?
  •  Що ми робили сьогодні?
  •  Яку пісню вивчали?
  •  Що таке нота?
  •  Які є звуки?

V. Слухання музики.

1. Розповідь про аркан. Аркан – укр. нар. танець, який танцюють тільки чоловіки, переважно побутує у Західних областях України. Це гуцульський танець. Його музика широка, запальна, починається повільно.

2. Прослуховування.

Слухаючи, зверніть увагу, які інструменти виконують...

3. Обговорення.

  •  Які ви чуєте інструменти?
  •  Як поч. мелодія? як закін.?

        


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

602. Грузоподъемные краны 75.5 KB
  Краны состоят из механизмов: подъёма груза в виде лебёдки, в сочетании с полиспастом и устройством для захвата груза; передвижения, посредством которого осуществляется перемещение остова крана или какой-либо его части.
603. Программная оболочка Norton Commander. Назначение и возможности сервисной программы оболочки Norton Commander 69.5 KB
  Программная оболочка Norton Commander и основные функции. Основные функциональные клавиши Norton Commander. Копирование файлов и каталогов. Переименование файлов и каталогов. Удаление файлов и каталогов Поиск файлов на диске. Структура файла nc.ext и его редактирование.
604. Обработка текстовых электронных документов. Подготовка документов на ПЭВМ 72.5 KB
  Классификация документов. Виды и структура текстовых документов, принятых в делопроизводстве органов внутренних дел. Текстовые и графические редакторы ПЭВМ.
605. Особенности ценовой политики фирмы 70.5 KB
  Понятие ценовой политики в системе маркетинга. Ценовая политика является неотъемлемой частью стратегии маркетинга и представляет собой систему принципов и методов управления деятельностью по установлению цен в процессе достижения целей предприятия на рынке.
606. Процесса адиабатного истечения газа через суживающееся сопло 75.5 KB
  Снять опытные характеристики процесса истечения при различных давлениях газа за сопловым каналом. Провести обработку экспериментальных данных и определить области докритического и критического истечения. Построить опытную и теоретическую характеристики суживающегося сопла в координатах.
607. Основные принципы антидотной терапии 68 KB
  Противоядия, действие которых основано на физических процессах (активированный уголь и другие сорбенты). Противоядия, образующие в организме соединения, обладающие особенно высоким средством к яду (амилнитрит, метиленовый спирт и др.)
608. Исследование показателей надежности и рисков нерезервированной технической системы 93 KB
  Определить показатели надежности и риск нерезервированной технической системы. Исследовать функцию риска: представить функцию риска в виде таблицы и графика. Дать качественный и количественный анализ соотношения риска, вычисленного по точной и приближенной зависимостям в MathCAD или табличном процессоре Microsoft Excel.
609. Изучение и освоение практики работы с управленческими корпоративными информационными системами на примере системы Галактика 70 KB
  В работах требуется смоделировать наиболее распространенную в экономической практике ситуацию – а именно: сформировать ряд взаимосвязанных операционных и сводных отчетных документов, отражающих бизнес-процессы и результаты сделок предприятия с контрагентами по покупке и продаже товаров.
610. Однофакторные регрессионные модели 339 KB
  Рассчитать линейный коэффициент парной корреляции и среднюю ошибку аппроксимации. Оценить статистическую значимость параметров регрессии и корреляции с помощью критерия Фишера и Стьюдента.