59233

Рідна природа

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Звідки ж прилетіли сніжинки З неба З якого неба Веселого чи сердитого похмурого Сердитого похмурого де пливуть хмаринки. Проводиться вправа на розвиток мовного дихання Сніжинки або Снігопад.

Украинкский

2014-05-05

33 KB

0 чел.

Дошкільний навчальний заклад №17 “Калина”

Комплексне заняття

на тему “Рідна природа”

(технологія з екологічного виховання д/з № 16 м. Коломия)

для ІІ молодшої групи


Мета:
Продовження ознайомлювати дітей з ознаками і властивостями снігу та води: холодна, гаряча, тепла, солона, кисла; має здатність зафарбовуватись, потрібна людям, тваринам і рослинам для життя, Вчити відповідати на запитання вихователя.

Розвивати діалогічне мовлення, мовлення пов’язане з розвитком рухів, фонематичний слух та мовне дихання.

Збагатити словник словами: “Капітошка”, “снігопад”.

Виховувати шанобливе ставлення до всього живого і неживого, любов до рідної землі.

Обладнання: вправа на розвиток мовного дихання “Снігопад”, дидактичні ігри “Допоможи Капітошці”, Відшукай за  кольором”,

“Впізнай за смаком”, вірші про зиму, прислів’я.

Хід заняття

Вихователь: Діти, пригадайте того чудового віршика про мову.

Завжди говоримо красиво,

Не поспішаючи, сміливо,

Є в нас у роті язичок.

Він говорить: чок, чок чок.

-Далі скажем:

Лю-лю-лю – я природу люблю.

  •  А тепер скажіть усі:
  •  А чому на річці лід
  •  І сніжок на землю ліг.

(Бо зима прийшла:

Снігу намела).

-Так до нас завітала справжня зима і намела багато снігу. А для чого ж нам той сніжок?

(Щоб гратися в сніжки, кататися на санках. лижах, ліпити сніговита, напоїти землю і все живе).

-Звідки ж прилетіли сніжинки?

(З неба)

-З якого неба? Веселого чи сердитого, похмурого?

(Сердитого, похмурого, де пливуть хмаринки).

-А чи сідала вам сніжинка на носик, щічки чи руки? І що ж замість неї залишилось?

-То ж з чого зроблена сніжинка?

(З води)

-А хто її викував?

(Мороз)

-А як це відбувається, я зараз вам розповім.

Коли на небі зберуться хмаринки, вони пустять краплинки погуляти, або полити чи напоїти землю, а мороз тут як тут. Заморозить крапельку і викує з неї чарівну зірочку, ось таку, як у мене є (показує сніжинку з паперу). А коли таких сніжинок падає багато, то таке явище в природі називається снігопад. Снігопад надає природі особливої краси. Ось ми зараз зробимо снігопад в групі.

(Проводиться вправа на розвиток мовного дихання “Сніжинки” або “Снігопад”).

Діти йшли, йшли, йшли

І Сніжинки знайшли.

Стали, дмухнули і знову пішли.

-А хто знає вірші про сніжинки?

Білесенькі сніжиночки

Вродилися з води.

Легесенькі, мов пушиночки,

Спустилися сюди.

Ніжна зірка, сніжно-біла,

На рукав з гори злетіла,

Поки несла її сюди

Стала крапелька води.

Ми сніжинки, ось де ми-

Парашутики зими,

Подружилися з вітрами

І кружляємо над вами.

Упала сніжинка мені на рукав.

Яка ж вона гарна, а я і не знав.

Біленька, пухнаста, така чарівна,

А я завжди думав – вона крижана.

Закружлялися сніжинки,

Як метелики прудкі,

Прилетіли до ялинки

Й почепились на гілки.

-А ви б хотіли стати сніжинками? У мене є чарівна паличка, яка вмить зможе зробити вас сніжинками, тільки варто змахнути нею і промовити чарівні слова.

Паличко, паличко!

Раз, два, три.

Діткам диво покажи:

Хлопчиків та дівчаток

В сніжинки перетвори.

(Проводиться психогімнастика).

-Малесенькі сніжиночка, спустилися з хмариночки (бігають по кімнаті). Подув вітерець і закружив сніжинки (кружляють навколо себе). Вітерець затихає і сніжинки лягають на землю (присідають, ручки під щічки). А вранці пригріло сонечко, сніжинки проснулися, весело піднесли свої рученята і засміялись.

-А чи знаєте ви, що ж насправді стане з сніжинками, коли пригріє сонечко?

(Вони розтануть і утвориться вода)

Стук у двері.

-Добрий день! Як тебе звати хлопчику? І чому ти плачеш?

Капітошка.

Я – веселий Капітошка, Поспішав до вас у гості.

Та коли я йшов до вас,

У хмаринках заблукав.

Налетів мороз страшенний,

Заморозив геть усіх,

І сестричок, і братів.

Як же визволити їх?

-Не плач, Капітошко, наші діти допоможуть тобі визволити твоїх сестричок і братиків. Вони знають ,як це зробити.

(Капітошка роздає сніжок діткам, а вони обігрівають його і утворюються крапельки води).

Капітошка. Дякую вам за все. (Виходить)

-А для чого ж нам потрібна вода?

(Для росту рослин, для потреб людини, для тварин).

-Ми трішки притомилися, зробимо фізкультхвилинку.

Водичко, водичко,

Умий моє личко,

Щоб і очки ясніли,

Щоб і брівки чорніли,

Щоб сміявся роток,

Щоб кусався зубок.

(Діти імітуються основні рухи)

-А тепер ми пограємо з водою.

Д/г “Допоможи Незнайці”

Д/г “Відшукай за кольором”

Д/г “Впізнай за смаком”.

-Без води життя гине – сонце, квітка, гине звір, замовкає пташка. Все живе на землі потребує води. Кожна крапелька води є дорогоцінним даром природи. Вона напуває землю, а земля годує все живе, людину, тварину, рослину.

Воду потрібно берегти.

Бережімо ріки,

Бережімо воду,

Як матусю рідну

Бережіть природу,

Бережімо кожну

Квіточку й травинку,

Бо ми всі природи

Рідної частинки.

Все, що навколо тебе,

Слід берегти і любити.

-Слід не тільки берегти і любити природу. Їй ще потрібно й радіти.

Я всміхаюсь сонечку:

-Здавстуй, золоте!

Я всміхаюсь квітоньці

-Хай вона цвіте!

Я всміхають дощику

-Лийся мов з відра!

Друзям усміхаюся-

Зичу їм добра.

-Ми теж зичимо добра всім присутнім в залі й даруємо свої теплі усмішки, щоб вам від них стало тепліше, веселіше, радісніше.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

5716. Моделирование физических процессов средствами Macromedia Flash технологий 1.15 MB
  Одной из программ открывающей возможности моделирования физических процессов является программа Macromedia Flash. Macromedia Flash была создана сравнительно недавно, но с каждым годом и с каждой новой версией завоевывает все большую популярность. Flash с успехом может быть использована для создания анимационных фильмов и даже для разработки компьютерных игр.
5717. Теплоизоляционная способность тонковолокнистых материалов 84.5 KB
  С древних времен используется теплоизоляционная способность тонковолокнистых материалов, например, хлопковой ваты, шерсти и др. Однако присущие им недостатки - лёгкая воспламеняемость, повышенная гигроскопичность, подверженность гниению...
5718. Біологічно активні речовини 70.5 KB
  Поняття про біологічно активні речовини. Поняття про вітаміни. Російський лікар М.І. Лунін встановив існування і значення вітамінів для життя. Роль вітамінів. Поняття про гормони. Функції гормонів. Ферменти – одна...
5719. Строительство конструкции со стенами ручной кладки в городе Калининград 156.5 KB
  Введение. В условиях современного строительства производится возведение зданий из кирпича. По мнению многих специалистов, древнейший строительный материал кирпич остаётся непревзойдённым по степени долговечности и качеству создаваемой от...
5720. Общая энергетика. Энергетические ресурсы земли и их использование 7.18 MB
  В учебном пособии излагаются общие вопросы энергетики, характеризующие структуру топливно-энергетического комплекса и основные показатели единой энергетической системы России. Дана общая характеристика тепловых, атомных и гидравлических электростанц...
5721. Фізична реабілітація дітей при хронічному пієлонефриті на поліклінічному етапі лікування 239.5 KB
  Хронічний пієлонефрит – неспецифічне інфекційно-запальне захворювання нирок, при якому до процесу залучаються ниркова балія, чашечки і паренхіма нирки з поразкою в першу чергу і в основному її проміжній тканині.
5722. Индуктивные измерительные устройства для линейных измерений 480 KB
  В современном производстве все большую роль играют технические измерения. В современной технике производственных измерений наибольшую долю занимают электронные измерительные устройства для линейных измерений. Среди последних наибольшее р...
5723. Дискретная математика. Курс лекций 1.72 MB
  Теория множеств Множество. Любое понятие дискретной математики можно определить с помощью понятия множества. Под множеством понимают объединение в одно общее объектов, хорошо различаемых нашей интуицией или нашей мыслью...
5724. Проектування системи управління розcтойною шафою у міні-пекарні 1.2 MB
  Проектуванню системи управління розcтойною шафою у міні-пекарні 1. Загальна частина 1.1. Вступ З метою якнайповнішого задоволення потреб населення в хлібобулочних виробах розширеного асортименту і високої якості необхідно використовувати прогресивні...