59234

Світлий трагізм фіналу трагедії В. Шекспіра Ромео і Джульєтта

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Сьогодні на уроці ми повинні довести що Ромео і Джульєтта це світла ренесаcна анти містична трагедія. Ця ворожнеча зла доля Ромео і Джульєтти яка призводить їх до загину.

Украинкский

2014-05-05

37.5 KB

4 чел.

ЛЮБОВ – НАД БУРЕЮ ПІДНЯТИЙ МАЯК!

Тема уроку: “Світлий трагізм” фіналу трагедії В. Шекспіра “Ромео і Джульєтта”.

Мета уроку: розвивати в учнів комунікативні уміння та навички, удосконалювати вміння аналізувати драматичний твір, вчити орієнтуватись у життєвих ситуаціях, оцінювати вчинки та дії інших людей та свої; розвивати творчі здібності та виховувати здатність до сильних і щирих почуттів, оптимізм, відразу до ворожнечі.

Обладнання: ілюстрації до трагедії, портрет Шекспіра, музика Свиридова, пісня “Ромео і Джульєтта”.

Тип уроку: поглибленої роботи над текстом.

Кохання сильніше смерті і страху смерті. Тільки ним, тільки коханням тримається і продовжується життя.

І. Тургенєв.

Хід уроку.

  1.  Слово вчителя. Оголошення теми уроку.

Сьогодні на уроці ми повинні довести, що “Ромео і Джульєтта” – це світла ренесаcна анти містична трагедія.

- Обговорення епіграфу. Вам було завдання підшукати вислови великих людей про кохання.

(Діти читають підібрані вислови)

Який на вашу думку, найбільше підходить до нашої теми, чому?

Записуємо вислів І. Тургенєві яке епіграф уроку.

  •  Презентація дитячих
  •  Малюнків до трагедії.
  1.  Слово вчителя. Шекспір – один з найвидатніших представників доби європейського Відродження, доби, яка піднесла Людину до рівня самого бога, відродила новий світогляд – гуманізм.

Ми бачимо, що герої Шекспіра діють гідно до своїх переконань, беручи на себе відповідальність за свої вчинки. Для них характерні благородство, чесність, щирість. Вони стають на захист справедливості, честі, гідності. Їм доводиться боротися за утвердження ідеалів добра, долають труднощі, перепони, іноді. Заради своїх переконань віддають життя. Але часто загибель героя несе в собі оптимістичне ствердження життя.

Сьогодні до нас на урок завітали двоє критиків. Один з них – оптиміст, другий – скептик.

3. Словникова робота (На дошці запис і пояснення слів: оптиміст, скептик). Записуємо в зошити.

Скептик – людина, яка до всього відноситься з недовір’ям, крайнє сумнівається у чому-небудь.

Оптиміст – людина, яка радісно сприймає світ вірить в майбутнє, в успіх, бачить у всьому світлі сторони.

- Виступає двоє учнів – Оптиміст і Скептик. Один стверджує “світлий трагізм” фіналу, інший заперечує.

Скептик: Кохання – одне з найкращих і найглибших людських почуттів, невичерпне та вічне, як саме життя. Його сила облагороджує, робить людину добрішою і кращою, спрямовує на величні діла і героїчні вчинки, а іноді змушує тяжко страждати. А що ж є в нашій трагедії. Слова, думки, вчинки героїв свідчать про зло, жорстокість, помсту, смерть. Молоде, щире почуття стикається з тим суспільством, яке поділене одвічною ворожнечею двох старовинних феодальний сімей. Ця ворожнеча – зла доля Ромео і Джульєтти, яка призводить їх до загину. Закохані гинуть, а вороже ставлення до іншого кохання забирає у могилу Меркуціо, Тібальда, Паріса; гинуть п’ятеро молодих здорових людей, помирає також від розлуки з сином мати Ромео.

Всі вони жертви родового розбрату Капулетті і Монтеккі. Ось ціна непримиренності, спричиненої середньовічними звичаями. Доля карає ненависників коханням та смертю їхніх дітей. Тож який же може бути оптимістичний фінал, коли стільки смертей?

Оптиміст. Кохання до Ромео і Джульєтти приходить раптово і несподівано, коли у шаленому галопі час раптом зупиняється. Коли в калюжах повсякденного життя відбиваються прошені невловимої, тріпотливої радості, коли душа  спалахує барвистими іскорками мрій Кохання. Раптове і несподіване. А за ними – подія і натхнення. Ромео і Джульєтту їхнє кохання робить дорослими. Побачивши Джульєтту, Ромео наче відроджується, відчуває, що вона його доля, стає дорослою, зрілою людиною, яка не тільки мріє, але діє, бореться за своє чисте почуття. Його слова і вчинки сповнені енергії, рішучості, щирості Джульєтта також з наївної дівчинки перетворюється на сильну і впевнену жінку, яка заради коханого готова долати будь-які перепони. Все забуто: й родичі, й минулі обов’язки, душі героїв розкриті назустріч щастю. Так можна погодитись з паном Скептиком, що зла доля закоханих призводить їх до загибелі. Але їхня загибель водночас є й перемогою, адже припиняє ворожнечу. Кохання не помирає, не розвівається попелом. Воно живе скрипкою, словом, подихом вітру. Кохання і любов - категорії вічні. Попри всі біди, злигодні, попри всі катаклізми, у світі володарює чистота, честь, гідність і Любов. Ось чому ми можемо говорити про “світлий трагізм” фіналу.

  •  Хто підтримує Скептика?
  •  А хто – Оптиміста?

Ось і спробуємо довести Скептику, що він неправий.

  •  Усний переказ V дії трагедії.

4.  Бесіда.

  •  Наведіть безглузді вчинки і фатальні випадковості, що завадили головним героям досягти своєї мети?

Простежте ланцюжок нещасть, якими були покарані ворогуючі роди?

  •  Чому на прикладі цієї ворожнечі можна сказати, що зло породжує зло, помста нове прагнення помсти?
  •  Чи можна було врятувати закоханих, їхніх друзів, братів, рідних?
  •  У чому велич і сила кохання Ромео і Джульєтти? Доведіть, що вони ставились до свого кохання, як до коштовного скарбу, ціннішого за найдорожче – за життя?

А тепер давайте послухаємо самих закоханих на їх рідній мові. (інсценізація уривку “Ромео і Джульєтта освідчуються в коханні” (Звучить музика Скрябіна “Романс”. Діти читають на англійській мові).

Romeo: St is my lady. O, it my love.

O that she knew she were –

She speaks, yet she says nothing what of that?

She speaks lye discourses A will answer it –

I am too bolel, t’is not to me she speaks.

She, haw she leans her cheek upon her hand.

That I might torch her check.

Juliet: O, Romeo. Wherefore art thou Romeo

Or, if I’ll no longer be a Capulet

Romeo: Shall i hear more, or shall I speak at his

Juliet: T’is but thy name that is my enemy:

O, be some ofher name

What’s a name. That which we call a rose

By any other name woulel smeet

Romeo, eloff thy name

Und for that name, which is not part of thec, Jake all myself.

5. Випереджувальне завдання. Учні зачитують цитати, які підтверджують силу кохання Ромео і Джульєтти.

  •  Чому викликають захоплення образи юних закоханих, які кинули виклик не тільки родинній ворожнечі, а й самій долі.
  •  У чому вбачає Шекспір розв’язання основного конфлікту трагедії?
  •  Чи можна вважати, що загибель Ромео і Джульєтти (а отже їхнє життя) були марними.

6. Випереджувальне завдання. Учні зачитують свої твори-мініатюри, які готували дома на тему “сила справжнього кохання”.

7. Складання сенкана (складають по групах)

“Ромео і Джульєтта”

Сенкан (зразок)

Ромео і Джульєтта

Чисті, вічні

Кохають, страждають, гинуть

“Любов же – в законі вічного”

Осанна!

Підсумок. Герої загинули, але ми вже не сприймаємо їх представниками двох родин, вони стають уособленням чистого і вірного кохання, здатного і після їх смерті позитивно впливати на житті інших людей. Образи юних закоханих в світовій літературі є вічними образами закоханих, здатних йти до кінця заради утвердження свого права любити. Сила їхнього кохання і наших юних сучасників, про це свідчать пісні, які складають на їх честь. Ось такою пісне “Ромео і Джульєтта” у виконанні Діани. Хочеться закінчити наш урок (Звучить після “Ромео і Джульєтта”).

Д/з: П: дібрати цитати, що підтверджують наявність комічного у творі. Підготувати вирази читання або інсценізацію уривків із твору, що найбільше сподобались.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

21196. Семантические сети представления знаний 84 KB
  Семантические сети представления знаний 9. СС это модель представления знаний в которой вся необходимая информация может быть описана в виде совокупности отношений: первый объект бинарное отношение второй объект . Эти отношения образуют иерархическую сеть в которой вершины каждого уровня знаний соединяется линиями с соответствующими вершинами верхнего и нижнего уровней. Проблема поиска решения в семантической базе знаний сводится к задаче поиска фрагмента сети подсети отражающего ответ на запрос пользователя.
21197. Фреймовые модели представления знаний 117.5 KB
  Понятие фрейма введено М. Имя таблицы является уникальным именем фрейма. Атрибуты фрейма могут также быть фреймами. У фрейма есть оболочка которая называется протофреймом прототипом образцом.
21198. Продукционные модели представления знаний 62 KB
  Например продукционную модель действий человека при посадке в автобус можно представить в следующем виде: Если не имеет деньги то пешком Если имеет деньги и не пришел автобус то ждать Если пришел автобус и не тот маршрут то ждать Если пришел автобус и тот маршрут то садиться в автобус 11. Если имеет колеса и имеет винт и имеет крылья и возит грузы то самолет . Если имеет колеса и имеет винт и не имеет крылья и возит грузы то вертолет. Если не...
21199. Характеристики программного обеспечения систем искусственного интеллекта 59.5 KB
  Структура и свойства программного обеспечения Основными составными частями программного обеспечения ПрО систем искусственного интеллекта СИИ являются: программноаппаратные средства СИИ Лекция №5; программные средства представления знаний в СИИ Лекции №№611; языки программирования и среды функционирования СИИ Лекция №13; инструментальные программные средства создания СИИ Лекция №14 и др. Основными особенностями ПрО которые существенно отличают их от ПрО традиционных систем управления и обработки данных являются свойства...
21200. Язык „Prolog” и его приложения 175.5 KB
  Язык Prolog€ и его приложения 13. Общие сведения Язык Prolog€ Programming in Logical разработан А. В языке Prolog€ реализованы идеи логического прграммирования нового перспективного направления в развитии современных средств программирования которое возникло в рамках работ по созданию систем искусственного интеллекта. При использовании языка Prolog€ основное внимание уделяется описанию структуры решаемой задачи а не разработке традиционного алгоритма ее решения.
21201. Инструментальные средства создания интеллектуальных систем 64 KB
  В состав типовой технологической инструментальной системы входят: база данных системы; подсистема автоматизации проектирования и программирования; подсистема отладки документирования и сопровождения; подсистема управления процессом создания СИИ и другие подсистемы. Главным направлением в технологии разработки и реализации инструментальных систем в настоящее время является так называемая CASEтехнология Computer Aided Software Engineering поддерживающая все стадии жизненного цикла системы. Программные средства CASEтехнологии делятся на...
21202. Общая характеристика проблемы создания систем искусственного интеллекта 90 KB
  Для решения трудно формализуемых и неформализуемых задач в разных областях человеческой деятельности и создаются системы искусственного интеллекта СИИ . В настоящее время у создателей СИИ нет единого мнения по определению понятия интеллекта. Таким образом определить понятие СИИ так чтобы оно удовлетворяло всех довольно трудно. Разнообразие существующих определений пока не позволило создать единое стратегическое направление исследований в области СИИ.
21203. Интеллект человека. Основные характеристики 54.5 KB
  Интеллект человека. Особенности строения и функционирования мозга человека В определение дисциплины Системы искусственного интеллекта входит понятие интеллект под которым подразумевают естественный интеллект человека выработанный человечеством в течение миллионов лет эволюции. Человек считается интеллектуальным от природы в связи со способностью человеческого мозга ставить и решать интеллектуальные задачи связанные с жизнедеятельностью и выживанием человека в сложных зачастую экстремальных условиях окружающего мира. До сих пор...
21204. Искусственный интеллект 44 KB
  В связи с этим в настоящее время ИИ трактуется как комплекс программноаппаратных средств моделирования процессов мышления человека и структуры человеческого мозга используемых в СИИ для решения трудно формализуемых задач человеческой деятельности не поддающихся формальному математическому описанию. Анализируя возможность моделирования интеллектуальных способностей человека Лекция №2 в современных СИИ можно сделать следующие выводы: искусственный ум возможен; искусственный интеллект возможен; как приближенная модель мышления человека...