59235

Визволення Принцеси Математики з полону Чахлика Невмирущого

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: перевірити знання дітей про кількісну і порядкову лічбу в межах 10; про геометричні фігури. Закріпити уміння розв’язувати елементарні задачі на додавання і віднімання. Закріпити знання дітей про час (дні тижня).

Украинкский

2014-05-05

32.5 KB

2 чел.

Тема: Визволення Принцеси Математики

з полону Чахлика Невмирущого

Мета: перевірити знання дітей про кількісну і порядкову лічбу в межах 10; про геометричні фігури. Закріпити уміння розв’язувати елементарні задачі на додавання і віднімання. Закріпити знання дітей про час (дні тижня). Формувати вміння орієнтуватись у просторі, користуючись планом, Розвивати стійку увагу, пам’ять, логічне мислення. Виховувати почуття дружби, взаємодопомоги, колективізму; любов до знань математики.

Матеріал: загадки, задачі, таблиці – завдання з геометричними фігурами, план-карта залу, гра “Знайди свою пару” (набір парних карток), індивідуальні картки “Яке число пропущено....”, “З’єднай крапки по порядку...”, “Знайди чарівне яблуко”.

Хід заняття:

Вихователь: Діти, сьогодні я розповім вам таку історію. Якось одного разу Чахлик Невмирущий вирішив перелічити свої скарби; а рахував він дуже погано. Перераховував 3 рази і кожний раз отримував різні результати.

Він дуже розлютився і вирішив викрасти Принцесу Математики для допомоги.

(Чахлик веде, тягне Принцесу Математики)

Чахлик – Слухай мене уважно. Принцесо! Вирішив я перелічити всі свої скарби, але сам не зміг. Привів тебе сюди, щоб ти допомогла мені в цій нелегкій справі.

Принцеса Математики – Ні, не буду тобі допомагати. Якби ти мене по-доброму попросив. а ти силоміць мене примусив. Нічого в тебе не вийде.

Чахлик - Тоді залишайся тут і будеш моєю полонянкою.

Принцеса Математики – Ні, не можна мені тут залишатися, У світ без мене почнеться плутанина. Я потрібна і дорослим, і дітям.

Чахлик – Я тобі не вірю.

Принцеса Математики – Тоді сам спитай у дітей.

Чахлик – Діти, навіщо потрібна математика?

(відповідь дітей)

Чахлик – Якщо ти так потрібна людям, то й мені знадобишся. А щоб ти не втекла, посаджу я тебе до в’язниці. (Чахлик виводить Принцесу Математики )

Вихователь: Діти, Чахлик посадив Принцесу до в’язниці і замкнув двері спеціальними чарівними замками. Ми не можемо допустити, щоб в світі  сталася плутанина; треба Принцесу Математики визволяти. Але щоб відкрити ті замки, треба виконати різні завдання. Допоможемо Принцесі? (Так!) Отже, поділимось на 2 команди: “Рахівничок” і “Лібчусик” і виберемо капітанів.

Так ось, сидить Принцеса Математики у в’язниці. А на дверях 10 замків. А ось і двері до в’язниці.

-А хто це сидить під дверима, ви впізнали?

(Баба Яга)

-Діти, Баба Яга – подруга Чахлих Невмирущого. А для чого він залишив тебе тут?

Баба Яга – Щоб стерегти ці двері і вам заважати.

Вихователь – Баба Яга, ми бачимо, що в тебе є ключі від замків, дай нам будь-ласка їх!

Баба Яга – Є ні, замки чарівні і ключі до них також не прості, а математичні. Щоб відкрити замок, треб виконати завдання.

Хочеш перевірити, що вони знають?

Баба Яга – А що ви там знаєте, ви і до школи ще не ходите.

Вихователь – Бабуся Яга! Будь ласка, дай нам ключі і побачиш як наші діти уміють рахувати, розв’язувати задачі.

Баба Яга – На бери! Подивимось, що ви там знаєте!? Все одно! Нічого у вас не вийде!

(Баба Яга віддає ключі вихователю)

Вихователь – Дякуємо тобі Бабуся Яга. А нам треба поспішати. Ось 1-й замок. Діти, підберіть ключі до 1-го замка (використовуються геометричні фігури).

І замок – Відгадайте загадки:

1.Повзун повзе, 700 голок везе (їжак)

2.Двічі родився, в школі н вчився,

а години знає (півень)

3.Наче в звіра, ніг чотири,

та не ходить по квартирі (стіл)

4.Дехто навіть і на носі

цифру “8” завжди носить (окуляри)

ІІ замок – казкові задачі

1.Чахлик взяв у полон 3 порубка і 2 дівчини.

Скільки всіх було взято в полон? –5-

2.Чахлик старший за Бабу Ягу на 1 рік. На скільки років Баба Яга молодша за Чахлика?

3.На столі у чаклуна лежали яблука. Одне з них чарівне. Увага! Якщо лічити зліва направо, то чарівне яблуко лежить на 5 місці. Зафарбуйте чарівне яблучко. (Баба Яга пропонує дітям погратися в гру “Хто швидше зав’яже 3 вузлика на мотузочці”.

ІІІ замок – геометричні фігури.

- Назвіть зображені фігури і порахуйте скільки їх. (Завдання виконують цілою командою)

завдання для капітанів

ІV замок

1.На травиці біля хати метушаться цуценята: двоє білих, наче сніг, троє чорних. Скільки всі? –5-

2.Каже мати квочка: - У мене 2 синочки і 4 дочки. Скільки діточок у квочки? –6-

3.Капітани – “З’єднай крапки по порядку, вийде малюнок”.

- “Яке число пропущене, допиши” (Індивідуальні картки)

V замок – Які дні тижня ви знаєте? Назвіть. Скільки їх?

1.Увага! Який день буде завтра, якщо сьогодні 3- день тижня? (четвер)

2.Сьогодні середа. Який день буде через тиждень в цей самий час? (середа)

VІ замок – гра-естафета між командами (“Класи”)

VІІ замок –задачі з мультфільмів

1.Пес Шарік вмивається 2 рази на день, а кіт Матроскін – 3 рази. Хто чистіший і чому? (Кіт чистіший, частіше миється, 3 більше 2.

2. Під час ранкової зарядки Вовк кожний день пробігає 3 кола по стадіону, а Заєць на 1 коло більше. Скільки кіл пробігає Заєць?

3.Щоденно поросятка Ніф-Ніф, Нуф-Нуф і Наф-Наф для поліпшення зору з’їдають по 2 морквинці. Скільки морквинок вони з’їдять за день втрьох?

VІІІ замок Гра “Знайду свою пару”

Баба Яга – гра “Хто швидше надіне на нитку 10 кульок” (Повт. 2 р.)

ІХ замок – 1) У якої форми немає ні початку, ні кінця? (у кола)

2) Із-зі куща стирчать 6 вух. Скільки зайчат сховалося за кущем? –3-

3) Що важче 1 кг пір’я чи 1 кг заліза (однако)

4)Чого буває тільки по 2 (очі, вуха, ноги, руки)

по 3 (вогні світлофора), по 4 Ніжки стола, кути у       , лапки у тварин, колеса).

Х замок – Ключ загубився. Але по плану ми його швидко знайдемо. Поспішайте діти! (2 плани однакових для 2-х команд)  місцезнаходження ост. ключа позначено червоним О)

(Діти знаходять останній ключ і відкривають останній замок).

Вихователь: Діти. а ви помітили, як змінилася наша Баба Яга?! Вона стала доброю, допомагала вам розв’язувати завдання.

- Двері майже відчинилися. Ми визволили нашу Принцесу Математики. Ось і вона.

(виходить Принцеса Математики)

Принцеса математики –Діти, дякую вам за те, що ви визволили мене з полону злого Чахлика. Я засиділася у в’язниці і хотіла би з вами погратися у гру “Стоніжка”

(рухлива гра)

-Діти, ви дуже добре виконали всі завдання і заслуговуєте на винагороду.

(Принцеса вручає гостинці, прощається і виходить).

 


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

42763. Перемещение по документу. Строка состояния 336.5 KB
  Строка состояния С помощью этой лабораторной работой Вы сможете: выяснить приемы перемещения по документу с помощью мыши и клавиатуры; потренироваться в работе со встроенной Справкой; выяснить технологию вставки одного документа MS Word в другой; изучить структуру и назначение элементов строки состояния. Перемещение с помощью мыши Перемещение по тексту с помощью мыши осуществляется с помощью вертикальной и горизонтальной полос прокрутки и кнопок расположенных в нижней части вертикальной полосы Рис. Назначение компонент вертикальной полосы...
42765. Основы редактирования текста в MS Word 175 KB
  Основы редактирования текста в MS Word С помощью этой лабораторной работой Вы сможете: научиться работать с фрагментами текста; познакомиться с правилами набора текста в MS Word; повторить технологию оформления символов. Работа с фрагментами в MS Word MS Word1 позволяет копировать перемещать и удалять любые фрагменты2 текста. В качестве такого фрагмента могут быть выступать различные части текста: слово строка абзац рисунок и т. В появившемся списке аналогичным образом откройте пункт Выделение там Выделение текста...
42767. Форматирование абзацев и всего документа 1007 KB
  Основные поля страницы Абзац в MS Word представляет собой последовательность символов заканчивающаяся символом конец абзаца. Форматирование абзацев Под форматированием абзаца будем понимать определение следующих характеристик данного объекта: а вид абзаца: задание отступов левого и правого краев абзаца от границы области текста; определение отступа красной строки от границы области текста; задание межстрочных интервалов; выравнивание текста абзаца; дополнительного оформления абзаца: цвета границы списочные метки и др. б определение...
42768. Інформатика. Лабораторний практикум 2.9 MB
  Комплекс лабораторних робіт призначений для оволодіння і засвоєння знань студентами з дисципліни “ Інформатика та програмування ”. Дисципліну читають у двох семестрах. В першому семестрі в лабораторних роботах у студентів формуються тверді знання про загальні принципи побудови і закони функціонування обчислювальної техніки, структури програмного забезпечення сучасних комп’ютерів, операційної системи Windows, розглядаються алгоритми розв’язку математичних та інженерних задач та їх реалізація засобами алгоритмічної мови Turbo Pascal.
42770. Розрахунок фізичних властивостей вільного та супутнього вуглеводневих газів одного з родовищ України за їх компонентним складом 1.97 MB
  Процес експлуатації нафтових і газових свердловин вимагає виконання низки розрахунків фізичних властивостей компонентів, що видобуваються, які істотно залежать від термобаричних умов, за яких вони знаходяться.