59246

Загадкове поле Див

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Хід заняття: Вихователь –Малятка що найголовніше для людини гроші чи здоров’я Діти Здоров’я. Вихователь –Так Ми з вами знаємо що В здоровому тілі здорова душа другу половину прислів’я діти домовляють самі.

Украинкский

2014-05-05

35.5 KB

0 чел.

Тема: Загадкове

поле Див

Мета: Підвести дітей до розуміння того, що дорожче за здоров’я на світі немає нічого. Закріпити у дітей розуміння поняття “здоров’я”, пригадати прислів’я про здоров’я. Закріпити знання лікарських рослин, вмінні їх застосувати. Знайомство з ознаками повітря (прозоре, невидиме). Закріпити з дітьми назви зовнішніх органів людини. Вчити дітей відгадувати н смак овочі, фрукти. Розвивати увагу, мислення, пам’ять. Виховувати чуйність, бажання приходити на допомогу іншим, бережливе ставлення до свого здоров’я.

Матеріал: прислів’я про здоров’я, загадки, дидактична гра “Око бачить, вухо чує, ніс сприймає, рот смакує”, дидактична гра “Відгадай на смак”, набір лікарських рослин, надувні кульки, дерево з монетками.

Хід заняття:

Вихователь –Малятка, що найголовніше для людини – гроші чи здоров’я?

Діти – Здоров’я.

Вихователь –Так! Ми з вами знаємо, що – “В здоровому тілі – здорова душа” (другу половину прислів’я діти домовляють самі).

2Здоровому – все здорово”

“Було б здоров’я – все інше наживеться”

“Без здоров’я – немає щастя”

“Здоров’я – то є найбільше багатство”.

Сьогодні ми вирушаємо в подорож до країни Здоров’я!

(з’являється Буратіно, сумний, не вітається)

Вихователь – Діти, а хто там іде? Так це ж... Буратіно!

Діти – Буратіно! Ти що не чуєш!

Буратіно – Ой. ви мене кличете? А я і не чую.

Вихователь – Що з тобою, Буратіно? Не вітаєшся, сумний такий?

Буратіно – Мене обдурили хитрі лисиця Аліса і кіт Базиліо (всхлипує). Вони забрали у мене золоті монетки, а я так мріяв про дерево, на якому ростуть золоті монетки. Зібрав би багато грошей! А ще... (плаче).

-Але я сам в усьому винен, я не хотів вчитися в школі, був неслухняний, сміявся над Мальвіною. (зітхає). Мене обдурили, я залишився один без друзів, без тата (плаче).

Вихователь – Буратіно, ми хотіли сьогодні мандрувати в країну Здоров’я! Але тобі треба потрапити на поле Див?

Буратіно – А що таке здоров’я?

- Здоров’я в аптеці не купиш.

- Здоров’я не мати, якщо довго спати

- Здоров’я маємо – не дбаємо, а втративши – плачемо.

- Людина від лінощів хворіє, а від праці – здоровіє.

- Бережи одяг новий, а здоров’я доки молодий.

Вихователь – Буратіно, а ти здоровий?

Буратіно –Так, здоровий!

Діти – А робиш фіззарядку вранці?

Буратіно –Ні а навіщо її робити?!

Діти – А зуби чистиш?

Буратіно – Ні, вони і так білі!

Діти –А вітаміни їси?

Буратіно - Ні, а що це таке?

Вихователь – Так тобі обов’язкового треба йти з нами до країни Здоров’я.

Буратіно – Ну добре, піду з вами!

9діти йдуть, знаходять стрілку. яка вказує на двері).

Вихователь – Тут якісь двері і ключ є, а відкрити їх можна тільки тоді, коли відгадаєш загадку:

“Горщик розумом багатий, 7 отворів у нім видати”

(голова) (відчиняємо двері і проходимо далі, стрілка на підлозі веде до озера, де на листку латаття плаває черепаха Тар тіла).

Вихователь – черепаха має для нас завдання-загадки; треба загадки відгадати і скласти портрет.

1 .”Було 2 брати, обидва Кіндрати, через гірку живуть, а один одного не бачить” (очі).

2. ”Один говорить, двоє слухають, а двоє дивляться” (рот, вуха, очі)

3. ”Між двох вогників я один горбочок” (ніс)

4. “У хлівці два ряди баранців і всі біленькі” (зуби)

5. “Ніхто не саджає – саме росту, а порахувати не можна” (волосся)

Вихователь –У нас получився портрет людини. Назвіть зовнішні органи людини (очі, вуха, ніс, рот, волосся)

(діти відшукують слідуючи стрілку)

Вихователька – Я бачу на галявині щось цікаве! Це гра “Око бачить, вухо чує, ніс сприймає, рот смакує”.

(приймає участь 4 дітей)

Вихователь – Дітки, ви трошки стомилися мандрувати? Давайте відпочинемо, сядемо на галявину і пограємо з нашими пальчиками:

(Фізхвилинка)  – Мамо, мамо!

- Що, дитино?

- Гості йдуть до нас із ринку!

- Двері швидко відчиняй і родину зустрічай!

- Добрий день вам, добрий день!

А чи ждали ви гостей?

Буратіно - Діти, щось я їсти вже захотів!

Вихователь – А й справді, де б це нам поїсти? (оглядається)

Он там стоїть корчма, ходімте туди... Але це незвичайна корчма, їсти ми будемо із заплющеними очима.

Гра “Відгадай на смак”.

(діти групуються, хто їв солодке, солене, квасне)

Вихователь – Діти, яка їжа корисна для дітей, для людей.

Буратіно – Я знаю! Я дуже люблю їсти цукерки, тістечка, жуйки.

Вихователь – Буратіно, ти помиляєшся. Діти, підкажіть йому, що корисно їсти?

Діти – Овочі, фрукти!

Вихователь – А чому?

Діти – Тому, що в них є багато вітамінів.

Буратіно – А де ж ваші вітаміни?

Діти - Ось тут. у животі.

Буратіно – Ну добре, тепер буду знати. Ох й наївся я вітамінчиків!

(Дидактична гра “Вушка” – Вушка, вушка ви мої, що ви чуєте в далині? (звучить запис магнітофона – плач, крик, спів...).

Вихователь – Діти, подивіться, хтось там приліг під кущиком?

Діти – Це півник!

Вихователь – Що з тобою сталося, Півнику?

Півник – Я захворів. Я не слухав, що каже Курочка і їв зелену смородину, пив холоду воду.

Вихователь – Діти, ви пригадали з якої казки цей Півник?

Діти – з казки “Умій почекати”.

Вихователь – Діти, грошей у нас немає, щоб піти до аптеки. Чим би ми його полікували?

Діти – Лікарськими рослинами.

Вихователь – Правильно, діти. Лікарські рослини ростуть в лісі скрізь. А ось і “Лісова аптека”. Діти, які трави вилікують живіт?

Діти – Звіробій, м’ята, рум’янок.

(діти роздивляються лікарські рослини, нюхають)

Вихователь – А від застуди що допоможе?

Діти – Мати-й-мачуха, ягоди калини, цвіт липи.

Вихователь _ Тепер курочка запарить лікарський час з цих трав і буде напувати Півника. Півнику, обіцяй нам відтепер берегти своє здоров’я і слухатися курочку.

Півник – Обіцяю вам, діти, і дякую!

Буратіно – Діти, ви хочете погратися?

Вихователь – Добре, давайте пограємось з надувними кульками.

- Хто вміє надути кульку?

Буратіно – Я вмію, що тут вміти, беремо стакан води, наливаємо і кулька надувається...

Вихователь і діти – Ні, ти не правильно надуваєш.

Буратіно – А чим можна надути кульку?

Діти – повітрям 9діти надувають кульки)

Буратіно – І де ваше повітря?

Діти – Ось тут в середині кульки.

Буратіно - Де? Де?

(діти випускають повітря з кульок на Буратіно)

Вихователь – Діти, чому Буратіно не побачив повітря?

Діти – Повітря невидиме, прозоре.

Вихователь – Діти, а що там виблискує в далині?

Буратіно – Це дерево з монетками! (радісно)

Вихователь – Ми подорожували до країни Здоров’я, а попали на поле Див. Забирай Буратіно, свої монетки.

Буратіно –Ні, ні, ні. Я зрозумів, що немає нічого дорожчого за здоров’я, і тому свої монетки я хочу подарувати вам, нехай вони вам принесуть радість і втіху.

Вихователь – Діти, вам сподобалось подорожувати з Буратіно?

Діти – Так, він веселий, багато навчився...

(діти пригощаються яблуками)

Вихователь _ Діти, я бажаю вам бути здоровими і ніколи не хворіти.

(діти співають “Гімн здоров’я”)

І.Будьте здорові дорослі і діти,

Щоб довго-довго на світі жити.

ІІ. Всім до одного треба старатись

з водою і милом треба вмиватись.

ІІІ. Будьмо здорові завжди і всюди,

Щастя і миру вам, добрі люди!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

34423. Инфляция, ее измерение и методы прогнозирования 55.5 KB
  Инфляция –обесценение бумажных денег т. Под инфляцией понимают дисбаланс спроса и предложения а также нарушение других пропорций национального хозяйства проявляющегося в росте цен. Виды инфляции: 1 по темпам роста цен: умереннаяползучая –инфляция при которой темпы роста цен не превышают 10 в год. Такая инфляция корректирует цены и в условиях конкуренции рассматривается как благо для экономического развития т.
34424. Финансово-бюджетная и кредитно-денежная политика 34.5 KB
  Финансовая система ФС – составная часть ПиП. К фин. Финансовые ресуры: 1централизованные концентрированные в госбюджете во внебюджетных но централизованных фондах 2децентрализованные финансовые ресурсы предприятий учреждений.
34425. Государственный бюджет. Прогнозирование государственных операций при формировании госбюджета 30.5 KB
  с одной стороны государство собирает денежные средства через налоги в госбюджет а затем распределяет эти ресурсы между сферами производства и потребления между различным отраслями экономики в виде прямого бюджетного финансирования в различные социальные сферы государственные частные кооперативноколхозные региональные структуры. Происходит развитие теневой экономики. стимулирование развития экономики социальная – перераспределение доходов в пользу населения отдельных секторов экономики решение проблем социального развитияю...
34426. Россия на рубеже XVI – XVII вв. Смутное время и его последствия 43.5 KB
  Начало XVII века в России произошли события вошедшие в историю под названием Смутного времени. Они были заинтересованы в отторжении западных территорий России. Появление шведов на территории России дало Сигизмунду III враждовавшему со Швецией повод для открытой интервенции. Шведы в это время оккупировали север России.
34427. Становление самодержавия Романовых в XVII в 33 KB
  После возвращения из плена отца царя Михаила Федоровича Филарета созыв соборов прекратился. Ее функции стала выполнять так называемая Ближняя государева дума составленная из доверенных лиц царя. Теперь назначение на должности стало исключительно волей царя. Человек обнаживший в присутствии царя оружие наказывался отсечением руки.
34428. Преобразования Петра I в первой четверти XVIII в.: содержание, итоги, последствия 15.24 KB
  Изменения в сословиях: По указу о единонаследии запрещалось делить имения при передаче их по наследству. Изменения в государственном управлении: В 1721 г. Изменения в области культуры: Развивалось просвещение. Произошли изменения во внешнем облике дворян.
34429. Дворцовые перевороты в России в середине XVIII века 30.5 KB
  Причины дворцовых переворотов: Указ Петра I о престолонаследии 1722 г. императором стал внук Петра I Петр II. Императрицей стала племянница Петра I Анна Иоанновна вдова герцога Курляндского. в результате дворцового переворота с помощью гвардии императрицей стала дочь Петра I Елизавета Петровна.
34430. Россия в эпоху Екатерины II. Просвещенный абсолютизм 27.5 KB
  Внутренняя политика. Политика Екатерины II известна как политика просвещенного абсолютизма. Просвещенный абсолютизм – политика сформировавшаяся под влиянием идей философов – просветителей и направленная на организацию общества на основе разумных законов при сохранении абсолютной власти монарха. В результате политика Екатерины II еще больше укрепила крепостнические порядки.
34431. Противоречивость внутренней политики Александра I 32 KB
  После Отечественной войны 1812 года в настроении Александра I произошли большие перемены.Аракчеев поэтому этот период правления Александра I получил название аракчеевщина.