59300

Гра-подорож у країну чистоти у порядку

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Діти не чистять своє взуття не слідкують за одягом не вміють користуватися носовою хустиночкою. Хочу я напитись чаю Але що це Сам не знаю Самовар мій повний вщерть Утікає напереберть Що зробилось Діти чому в бруднулі всі речі повтікали...

Украинкский

2014-05-05

31.5 KB

1 чел.

Подорож

у країну

чистоти

і порядку

“Гра-подорож у країну чистоти у порядку”

Мета: закріпити уявлення учнів про навички особистої гігієни, розвивати культури гігієнічної навички, виховувати охайність і акуратність.

Обладнання: карту подорожі, модель автобуса, в учнів на партах мило, зубний порошок, гребінець, зубна щітка.

На дошці слова:

Хай славиться мило пашисте

Рушник хай прославиться чистий

Хвала порошкові зубному,

А гребінцеві чистому.

Хід заняття.

 Вчитель: Сьогодні ми, друзі, відправляємося в гру-подорож. Запрошуємо всіх прийняти участь. І звичайно ми просимо всіх уважно подумати над тим, що побачите і почуєте. Отже, розпочинаємо нашу подорож. Наш автобус відправляється, сідайте швидше, займайте місця всі ті, хто любить чистоту і порядок.

Наша перша станція – Нечистунька-Бруднулька. Тут живуть люди, які перестали піклуватися про чистоту і порядок, вони не вмиваються, не чистять зуби, не слідкують за чистотою в своїх кімнатах. Хлопчики і дівчатка не поспішають вранці до вмивальника. Нігті в них чорні і необрізані. Діти не чистять своє взуття, не слідкують за одягом, не вміють користуватися носовою хустиночкою.

Ось хто там живе. Хлопчик Сашко. Побачивши в зоопарку жирафу, малий Сашко сказав:

  •  От добре, що я на неї не схожий!
  •  А то чого?
  •  Еге, довелося б щодня мити таку довгу шию.

Там живе дівчинка Таня!

  •  Чого в чорнилі руки, Таню?
  •  Це в нас було чистописання.
  •  А на щоках чому чорнило?
  •  Бо я руками щоки мила.

Школярі, які живуть на цій станції не розчісуються і не підстригають волосся. А вчені визначили, що волосся в середньому живе від 2 до 4 р. За рік воно встигає підрости на 12-15 см. щоб волосся було здорове, густе, його треба доглядати і насамперед кожного дня розчісувати. При розчісуванні волосся очищується від бруду і пилу. Раз в тиждень голову потрібно мити гарячою водою і милом.

Хлопчик Бруднуля.

Простирадла повтікали

Ковдри з ними за поріг

І подушка, мов скакушка,

Поскакала, хоч без ніг.

Я за свічку – свічка в пічку

Я за книжку – утекла

І під ліжко залягла.

Хочу я напитись чаю,

Але що це? Сам не знаю!

Самовар мій повний вщерть

Утікає напереберть!

Що зробилось?

  •  Діти, чому в бруднулі всі речі повтікали?

З'являється умивальник.

Ах негарне, нечепурне

Неумите поросятко.

Чорне ніби сажотрус.

Ти на себе подивись

В тебе вакса за ушима

В тебе клякса під очима

В тебе руки – гидко взяти

Таж від тебе й штанята,

Геть від тебе подались.

Учениця:

Рано-вранці на світанку

Умивалися качата,

Кошенята й мишенята

І жучки і павучки.

Всі учні:

Тільки ти не умивався

Замазурою зостався

І втекли від замазури

І штанці і чобітки.

Учень:

Треба, треба умиватись,

Умиватись треба вам.

Ви бруднулі-замазури

Сором вам! Сором вам!

  •  Діти, вам подобається жити серед таких людей? Давайте швиденько від’їдемо. Але ви повинні запам'ятати слідуючі правила, щоб небули схожими на жителів цієї станції.
  1.  Кожний ранок умивайся, чистіть зуби, мий вуха, шию.
  2.  Завжди мий руки перед їдою.
  3.  Коротко стрижи нігті.
  4.  Користуйся носовою хустинкою.
  5.  Тримай у порядку своє волосся.
  •  Наша подорож продовжується. На нашому шляху м. Ліниве. Станція Нечистулька і м. Ліниве знаходиться близько одне від одного. Люди, що в них проживають, близькі сусіди і мають багато спільного.
  •  Як ви думаєте, чим вони схожі?
  •  Так, нечистими, брудними. Деякі хлопчики і дівчатка забувають найголовніше правило: кожній речі – своє місце. Ми звідси відїжаєм, а це правило запам’ятаємо.

 Слідуюча станція Нехворійко. Тут можна побачити людей в білих халатах. Але дуже часто потрап. жителі попередньої станції. Чому?

  •  Слідуюча станція Відгадайко. На цій станції живуть допитливі люди. Тут дорослі і діти люблять читати книги. Вони знають багато прислів’їв та загадок.
  •  А ви знаєте?

В здоровому тілі – здоровий дух.

Здоров'я – всьому голова.

Шкіра – дзеркало душі.

  •  А тепер відгадайте загадку
  •  Що дістає зубами потилицю (Гребінець).

Увага! Увага!

Ми відїджаєм в м. Чистоти і Порядку. Подивіться навколо, які чисті вулиці, а по тротуарі ідуть чисті і веселі діти. Але що це? Лист! “Дорогі друзі! Я і мої товариші організували товариство друзів чистоти. Членами цього товариства мають бути ті діти, у кого є мило, зубна щітка, гребінець і зубний порошок.

  •  Перевірем, хто приніс ці речі?
  •  Для чого вони потрібні?

Отже, вас всіх Мийдодир приймає в товариство друзів чистоти. Сподіваємось, що ви не підведете Мийдодира і будете пам’ятати, що найбільше багатство людини – здоров'я. Займайтеся спортом, частіше перебувайте на свіжому повітрі.

А зараз давайте хором скажемо:

Твоє здоров'я – в твоїх руках.

 

 


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

54782. Модель «предельный доход – предельные издержки» 17.34 KB
  Когда фирма достигла такого соотношения, она уже не станет увеличивать производство, выпуск станет стабильным, отсюда и название равновесия фирмы.
54783. Створення та діяльність ОУН 103.5 KB
  Мета: познайомити учнів з процесом створення ОУН розкрити зміст діяльності організації з׳ясувати тактику та стратегію боротьби розвивати вміння працювати з історичними джерелами аналізувати історичний матеріал сприяти розвитку критичного осмислення історичних подій виховувати в дусі толерантності. Тип уроку: урок формування знань умінь та навичок Обладнання: підручник роздатковий матеріал схеми Створення ОУН та Розкол ОУН Основні поняття та терміни: інтегральний націоналізм націоналізм ОУН. Очікувані результати Учні...
54784. Our Unique Planet 38 KB
  As a warming up exercise for today I have prepared a short practicing in reading. Look at the monitors. The words will be there for only two seconds and your task is to read them correctly. Read aloud and think carefully. We’ll see who the champion is! And your home task was to speak about the beauty of the world and to write colour poems. It’s time to check it and listen to you.
54785. Озера і лимани. Особливості гідрологічного режиму. Водосховища 155.5 KB
  Мета: сформувати в учнів уяву про озера, лимани, водосховища України, їх походження, гідрологічний режим та екологічні проблеми; розглянути проблему доцільності створення водосховищ; розвивати навички роботи з тематичними і контурними картами; сприяти розширенню знань географічної номенклатури; закріпити знання отримані в курсі географії 6 класу при вивченні тем: «Озера, типи озерних улоговин», «Водосховища, їхня роль у господарському комплексі».
54786. Озера, болота і штучні водойми України 63 KB
  Мета уроку: навчальна: сформувати в учнів уявлення про основні озера болота водосховища України; загальні риси гідрологічного режиму та роботи озер водосховища України; розвивальна: розвивати вміння учнів аналізувати тематичні карти; виховна: сприяти розвитку навичок мислення високого порядку критичного мислення;сприяти формуванню екологічної культури особистості.
54788. МУЗЕЙ ОЦТУ 448 KB
  Вони протягом декількох місяців збирали інформацію про оцет його історію виробництво застосування значення. Застосування оцтової кислоти Різновиди оцту Виробництво оцту Оцет в моєму домі: практичні поради Оцтова кулінарія Оцтове дерево Оцет як хобі Оцет для краси Оцет помічник здоровя Оцтові історії Оцет в мистецтві Висловлювання про оцет Деякі експозиції Музею оцту є також в електронному варіанті зроблені за допомогоб програми РоwerPoint. Оцет грец. όος Ще більше 4000 років тому в Стародавньому Єгипті...
54789. Північна Америка. Фізико-географічне положення. Історія відкриття й дослідження материка 35 KB
  Мета уроку: сформувати знання про фізикогеографічне положення особливості берегової лінії історію відкриття та дослідження материка Північна Америка; удосконалювати вміння працювати з картоювизначати географічні координати; розвивати увагу уяву зорову память логічне мислення; виховувати інтерес до пізнання нового. До цього ви ознайомилися з чотирма материками. Сьогодні на уроці ми з вами більш детально ознайомимося з особливостями географічного положення материка Північна Америка та...