59457

Тематичний брейн-ринг: “Україно, моя Україно”

Конспект урока

Педагогика и дидактика

У становленні України як держави велику роль зіграла Запорозька Січ Питання Як називалося Запорізьке Військо його отаман Сотня кош Вишневецьким а отаман-кошовим. Питання Яких ви знаєте гетьманів-героїв українського народу.

Украинкский

2014-05-07

28.5 KB

1 чел.

СЦЕНАРІЙ:

Тематичний брейн-ринг: “Україно, моя Україно”


Тема:
Давня Україна.

Мета: Поглибити та узагальнити знання учнів про минуле України. Виховувати бажання знати більше про свою країну,  розвивати патріотичні почуття.

Хід гри:

1. Організаційний момент.

2. Ведучий: Шановні учні і команди! Ми вітаємо вас на Брейн-рингу, тема якого “Давня України”.

Сьогодні змагаються дві команди В кожну команду входить по шість чоловік. Ми надіємося побачити найактивніших, найкмітливіших. Найрозумніших учнів. Щоб виграти, треба відповісти на ряд запитань правильно, а це значить – потрібно багато знати.

Звучить музика.

3. Гра “Рейн-ринг”

Ведучий: Україна за свою історію пройшла нелегкий шлях. Окремі князівства об’єднувалися. А потім під тиском ворогів держава розпадалася. Боротьба за утвердженням української держави почалася на протязі багатьох століть. У становленні України як держави велику роль зіграла Запорозька Січ?

Питання 1: Як називалося Запорізьке Військо, його отаман (Сотня, кош, Вишневецьким, а отаман-кошовим).

Ведучи: У літописі українських земель славний період козаччини тривав понад 300 років (15501828). Козацтво стало організованою військовою силою, яка боронила наші землі від варварських нападів турків і татар, а також польських і московських колонізаторів.

Особливо відзначалися своєю енергією, хистом, сміливістю, витривалістю гетьмани українського народу.

Питання 2: Яких ви знаєте гетьманів-героїв українського народу. (Гасай дачний, байд, Вишневецький, Хмельницький, Мазепа, Залізняк, Полуботок, Сірко).

Питання 3: Що було ознакою влади гетьмана?

Музична пауза...

Ведучий: Діти, ми з вами полинули в славне минуле України, і завжди повинні пам’ятати цю героїчну сторінку української історії.

Питання 4: Коли була утворена Україна як держава?

Хто і в якому році став першим президентом України? (Михайло Сергійович Грушевський, 1918 р.)

Ведучий: Столиця України – Київ, велике, зелене, красиве місто. В нього також давнє минуле.

Питання 5. Коли і ким засновано місто Київ.

(Місто Київ засновано Києм і названо його ім’ям, Аскольд, Дір, Олег).

Ведучий: З того часу місто Київ розбудувалося, стало одним з найкращих міст. Але є видатні пам’ятки архітектури давньої столиці?

Питання 6: Які видатні архітектурні пам’ятки давньої столиці? (Києво-Печерська лавра. Андріївська церква, Володимирський собор тощо).

Ведучий: Є люди, які безмежно любили рідну Вкраїну, її народ та мову, знаходили засоби перейняття дитячих сердець, доводили й переконували. Що українська мова – це мова великого народу.

Питання 7. Яких видатних поетів ви знаєте?

(Т.Г. Шевченко, Леся Українка, Іван Франко, М.Коцюбинський). Музикальна пауза. Пісня “Тече вода з-під явора” на слова Т.Г.Шевченка.

Ведучи: Славетні сини України, видатні композитори створювали музику на слова віршів, писали опери, оперети: “Тарас Бульба”, “Наталка-Полтавка”.

Питання 8: Яких видатних композиторів ви знаєте?

(Микола Лисенко, Леонтович).

Ведучий: Багато річок великих і менших протікає по території України.

Питання 9: Які найбільші річки України?

(Дніпро, Дністер, Дунай, Десна Південний Буг)

Платня 10: Яка назва річки України у тебе в роті?

(Десна).

Ведучий: Багата й різноманітна рослинність України. Одні дерева і кущі цвітуть ранньою весною, інші – пізніше.

Питання 11: І ще по одне дерево послухайте, ми про це дерево багато читали, писали, слухали.

Питання 12: По-литовськи – “Бернос”, по давньоіндійському – “бжурийас”, по німецйьки – “бирке”. Це все назва одного й того ж дерева. Всі ці назви йшли від кореня “бже”, що означає “світлий, сяючий”. Назвати це дерево українською мовою. (Береза).

Додаткові питання: Яку рибу назвали ім’ям людини?

(Карп)

Яку назву мали козацькі прапори?

(Корогви)

Як називався один із видів боротьби в Україні?

(Гопак)

Підвести підсумки гри “Брейн-рингу”.

Оголосити рахунок, переможця гри, вручити нагороди.

Ведучий: Ось і закінчилась наша гра. Я думаю, що ви поповнили свої знання про нашу країну, про її минуле, і надалі будете продовжувати інтерес і бажання більше знати про свою Батьківщину.

Музична пауза. Пісня “О. Україно!”.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

75017. Мусор – глобальная проблема человечества. Борьба первобытного человека с отходами 32.5 KB
  Борьба первобытных людей с отходами Эколог: На древней планете идиллия была Наша Земля раем слыла. Эколог: Но однажды в древний век Появился человек. Первобытный человек: Много тысячелетий назад Неандерталец чистой Земле был рад Экологически чистые плоды он собирал Прозрачную водицу из родника он брал. Эколог: Отходы синтетические у современного человека Они не перегнивают лежат в земле три века Пакеты по пятьсот лет планету загрязняют А стеклянные отходы за тысячу лет не исчезают Пещерный человек: Пещерный человек вам Землю чистой...
75018. Не будьте собі ворогом. Конспект уроку здорового способу життя 47 KB
  Мета заходу: Виховувати в учнів негативне ставлення до вживання наркотиків бажання і вміння вести здоровий спосіб життя критично ставитись до своїх негативних вчинків. Що стається з наркоманом а продовжує радіти життю; б постійно шукає де б дістати наркотик; в пригнічений; г життя муки. Втрачаєш радість життя. Можеш покінчити життя самогубством.
75019. Здоров’я народу - багатство країни. Позакласний захід з народознавства для 6-7-х класів 98.5 KB
  Українське житло мало чотиригранну будову – чотири стіни відповідали чотирьом сторонам світу. Вікна виходили на схід і на південь – до сонця. З північного боку, де панували темні, злі сили, вікон не було.
75020. Дванадцять місяців, народознавчий проект 162 KB
  Чи потрібні сучасній молоді знання про народні свята традиції Чи варто відроджувати їх ці питання визначили проблему. Мета проекту: ознайомлення учнів з багатством культурної спадщини українського народу; формування ціннісного ставлення до скарбів української духовної культури народного мистецтва традицій і звичаїв свого народу...
75021. Структура наукового дослідження, план-конспект уроку 128 KB
  Структура наукового дослідження Мета. Познайомити слухачів із методологією наукової творчості сформувати у них теоретичні знання про основні компоненти структури наукового дослідження та практичні вміння будувати структуру наукового дослідження користуватися одержаними знаннями при написанні наукових робіт стимулювати творчість дослідницькі вміння. Бесіда Яке слово найбільш підходить до поняття структура наукового дослідження Будова схема. Із чого починається наукове дослідження Із обґрунтування актуальності теми дослідження.
75023. Прийшла зима весела. Новорічне свято для учнів 3-4 класів 88 KB
  Ось палац наш крижаний Щоб зустріти рік Новий Ми запрошуєм гостей І дорослих і дітей. До нас у крижаний палац Запрошуємо друзі вас На новорічний бал святковий Чудовий радісний казковий У містечку казковому Крижаному чудовому І цікаво і весело Буде всій дітворі У містечку казковому Крижаному чудовому Ми гостей привітаємо Разом з Новим роком усіх Хай збуваються всі мрії Оживає світ казок В незабутнє святодиво Для дорослих і діток І вітаннями теплими Із піснями легендами З маскарадами іграми Йде до нас Новий рік Дід...
75024. Новогодние приключения, представление для учащихся 7-8 классов 95 KB
  Формирование эстетического восприятия прекрасного в окружающей действительности; воспитание интереса и стремления детей к развитию художественных способностей и творческой деятельности в различных видах искусства и литературы, усовершенствование эстетических знаний, умений и навыков...
75025. Україна велика повстала зі сну. Виховний захід 2.34 MB
  Узагальнити та систематизувати знання учнів про Україну, її історію, державні та народні символи. Розвивати увагу, память, виразність читання. Виховувати любов до рідної країни, почуття патріотизму...