59509

Сценарій: Екологічний “КВК” у дошкільному закладі

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Хід заняття: Діти заходять в зал оформлений у вигляді лісу Вихователь: Доброго дня тобі Лісовичко а ми до тебе в гості прийшли. Лісовичок: В гості А хто вас кликав Я ще від минулих гостей не оговтався: насмітили все понищили звіряток моїх образили ні Закрита сюди дорога...

Украинкский

2014-05-08

35.5 KB

0 чел.

Сценарій

Екологічний “КВК” у дошкільному закладі


Мета: Вчити самостійно знаходити вихід із проблемної ситуації, використовуючи набуті знання про екологію. Розвивати спостережливість, вміння логічно мислити, робити висновки. Закріпити та систематизувати знання дітей про повітря, за допомогою доступних засобів показати, що воно є скрізь, що воно невидиме.

Обладнання та матеріали: Зал, оформлений у вигляді лісу; на деревах висять горішки та знаки – правила поводження в лісі; складачки – хмаринки та сонечка; карточки із завданням – “З якого дерева листок”, емблеми для команд; призи; столики із приладами для лабораторних досліджень.

Хід заняття:

(Діти заходять в зал, оформлений у вигляді лісу)

Вихователь: Доброго дня тобі, Лісовичко, а ми до тебе в гості прийшли.

Лісовичок: В гості? А хто вас кликав? Я ще від минулих гостей не оговтався: насмітили, все понищили, звіряток моїх образили, ні! Закрита сюди дорога!

Вихователь: Але є наші дітки не такі. Вони вміють себе поводити в лісі, і тваринок дуже люблять. У нас в живому куточку є морська свинка і папужка, і малята дбають про тваринок: чистять клітку, годують.

Лісовичок: Ну гаразд, бачу ви такі гарненькі та привітні, мабуть ви не можете бути поганими. Але все ж я б хотів дізнатись, хто з вас най-найдостойніший гість в моєму лісі.

Вихователь: Діти, а й справді, як нам дізнатись, хто з нас найрозумніший, найдостойніший господар природи? Що треба провести?

Діти: Змагання!

Лісовичок: Ну а в нашому лісі змагання називають турніром. Підійдіть сюди до моєї чарівної скатертини. Ось погляньте, з-під неї видніються стрічечки, потягніть до себе. А тепер одягніть ці емблеми. Таким чином у нас утворилось дві команди: “Кленовий листочок” і “Ялинка”. Тож прошу зайняти свої місця.

Вихователь: Але ж на кожному турнірі, зазвичай, є жюрі, щоб оцінювало знання.

Лісовичок: І в нас воно буде. Гей, мої лісові жителі, на допомогу! (грає в сопілку або б’є в бубон)

(Прибігають: Сова, Лисиця, Ведмідь)

Ведмідь: Ти нас кликав, господарю!

Лісовичок: Так, мені потрібна ваша допомога. Сьогодні у нас в лісі буде проводитись турнір, а Вас прошу зайняти почесне місце жюрі.

(Займають місце)

(Заходить Білочка. Підходить до дерева, торкається то до одного горішка, то до іншого)

Вихователь: Білочко, доброго дня! Ми тобі можемо допомогти?

Білочка: Доброго дня, всім! Мені треба нарвати горішків, а вони немов зачаровані.

Вихователь: Не хвилюйся, Білочко, а думаю, малята тобі допоможуть. Нехай, господарем лісу, це буде нашим першим завданням, а шановне жюрі оцінить наші команди. Погляньте діти – тут коло кожного горішка знаходяться якісь картинки, як ви думаєте, що це? Нехай з команди “Кленовий листочок” спробують зірвати горішок. Вибери, який би ти хотів? Що це? (В лісі не можна запалювати вогнище...)

Вихователь: Ну що ж, Білочко, ось у тебе вже й повний кошик! Ти можеш потішити свою матусю, повертайся мерщій додому. До побачення.

Білочка: До побачення! Дякую.

Вихователь: Зараз, слово жюрі.

(Забігає курчатко. Бігає по залу крильцями тріпоче)

Вихователь: Погляньте, малята, курчатко, і дуже схвильоване.

Лісовичок: (заглядає в свою книгу). Ні в мене немає таких жителів.

Курчатко: А що мені робити? А як же знайти шлях додому?

Вихователь: Дітки допоможемо курчаткові? Ой, а що це в тебе?

Курчатко: Не знаю. В лісі знайшла.

Вихователь: Це тваринки, але чомусь: коровка, лисичка, ведмедик і коник, - хіба вони можуть жити разом. Це, мабуть, Вітерець все наплутав. Зараз наші команди розселять тваринок по домівках. (По одній дитині із кожної команди).

Вихователь: Приготувались, ну а тепер хто швидше і правильно справиться із цим завданням.

Вихователь: Лісовичок, а наші малята не тільки можуть знайти домівку для тваринок, але вони й знають чим твари6нки люблять ласувати, як себе ведуть залежно від змін погоди.

(Дитина підходить ближче до мальованих тваринок і по бажанню описує її, а з другої команди вгадують; і навпаки).

(Після завдання вибігає жучок)

Жучок: Ой щось мені сумно, всі мої комашки поховались. З ким мені погратись?

Вихователь: Ходи до нас. Ми також любимо гратись. Поки жюрі оцінить наші завдання, ми з тобою пограємось.

(Музична гра із жучком)

Слово жюрі

Вихователь: Господарю лісу, а де ж це твій Вітерець подівся. Коли ми йшли до тебе, він нам  відхиляв, дорогу показував, веселий такий.

Лісовичок: А він в мене такий пустунець. Сьогодні цілий ранок у себе в лабораторії чаклував і десь зник.

Вихователь: У нас також є свої лабораторії, а наші дітки дуже люблять проводити досліди, дізнаватись чогось нового. Цікавого.

Лісовичок: А що таке Вітер, ви знаєте?

Діти: вітер – це рух повітря.

Вихователь: З повітрям ми виконували багато дослідів. Нам дуже хотілось його побачити, але воно яке? Невидиме. (Минулого разу хто працював в лабораторії, а цього разу запросимо...)

Лісовичок: Ну а попрацювали не тільки лаборанти, але й всі учасники команди, я вам роздам ось такі завдання.

(Знайти з якого дерева упав листок?)

Вихователь: Ну ось коли вив же одягли фартушки виберіть собі столик за яким будете працювати.  

Дослід №1: На столі стоїть стаканчик з водою і соломинка. (Що треба зробити? Подути. І що ми бачимо? Що це за бульбашки? То де знадиться повітря?)

Дослід №2: Целофановий куль очок. (Як набрати в нього повітря? Якщо з одного боку притиснути, то куди переміститься повітря? То де знаходиться повітря?) (Всюди).

Дослід №3: Стакан з водою і грудочка землі. (Давай опустимо його в водичку, що сталось? Виходять бульбашки. Що це за бульбашки? Повітря. То який можна зробити висновок? Повітря є не тільки навколо нас, але й землі).

Дослід №4: Опустити камінь в стаканчик з водою. Чи будуть йти бульбашки? Де заховалось повітря? Камінчик нерівний, в ньому є впадини і там заховалось повітря.

Вихователь: Зараз надамо слово жюрі.

(Залітає Вітерець)

Вітер: Добрий день малята, ви мене впізнали? Так, я Вітерець. Я чув, що у вас тут турнір, ви розв’язуєте різні завдання, а от прислів’я про природу знаєте?

Вихователь: Звичайно знаємо.

(Називають по черзі команди прислів’я)

Лісовичок: дуже багато знаєте, вмієте, а ось у мене в конвертиках для вас є ще одне завдання. Але що це один корвет зайвий?

Вихователь: Думаю, господарю, не зайвий. Ось у нас сидять гості, нехай і вони трошки потрудяться.

(Лісовичок загадує завдання гостям. Роздає їм призи)

Вихователь: Надаємо слово жюрі.

(Слово жюрі)

Вихователь: У нас сьогодні в жюрі сидять тваринки, а ми знаємо багато казок про тварин.  (Слідуючи завдання назвати казки про тварин)

(Слово жюрі)

Лісовичок: Дякую вам малята, ви насправді були розумними і ввічливими дітьми. Ось вам за це гостинці наші лісові. До зустрічі! Буду радий бачити вас у моєму лісі.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

35448. My Favourite Film Romeo and Juliet 14.76 KB
  And Ill try to tell you about this film. In the town of Verona there were two rich families, the Capulets and the Montagues. There was an old quarrel between those two families. One day Capulet made a great supper. At that supper Romeo saw Juliet and fell in love with her at ones.
35449. Gone with the wind. My Favourite Film 17.43 KB
  I don't like horror films nd I find them quite disgusting. Sometimes I my wtch police drm or historicl film but I'm not very keen on these types of films. Now let me tell you bout one of my fvourite films Gone with the wind by the novel by Mrgret Mitchell.
35450. Высшая нервная деятельность детей на протяжении первых 3 лет жизни 13.23 KB
  Высшая нервная деятельность детей раннего возраста характеризуется неуравновешенностью двух основных нервных процессов: процессы возбуждения преобладают над процессами торможения. В поведении детей много широко разлитых иррадиированных реакций. Поэтому нельзя требовать от детей быстрого прекращения начатого ими действия или выполнения какоголибо движения и быстрого переключения с одного действия на другое.
35451. Условные и безусловные рефлексы 10.8 KB
  Безусловные рефлексы природный запас готовых стереотипных реакций организма. Безусловные рефлексы одинаковы у всех особей одного вида. Условные рефлексы Но поведение высших животных и человека характеризуется не только врожденными т.
35452. Мотивация и емоции 10.94 KB
  На основании мотиваций формируется поведения ведущее к удовлетворению исходной потребности. Под эмоциями следует понимать определенное состояние организма человека и высших животных которое формируется под влиянием внешней или внутренней потребности или мысленного представления и сопровождается комплексом соматических и вегетативных сдвигов имеющих адаптационное значение. Таким образом эмоции следует рассматривать в качестве своеобразной приспособительной реакции которая формируется в процессе эволюции.
35453. Рост и развитие косной ткани 13.28 KB
  Можно выделить две различающиеся по происхождению группы костей. Большая часть костей нашего тела развивается на месте хряща. После этого продольный рост костей возможен в ограниченных пределах за счет суставного хряща покрывающего эпифизы на поверхности обращенной в полость сустава.Рост костей в толщину происходит по их поверхности.
35454. Двигательный режим учащихся и вред гиподинамии 14.08 KB
  Суточная двигательная активность детей может быть выражена в объеме естественных локомоций. Например у мальчиков 1415 лет по сравнению со школьниками 89 лет суточная двигательная активность увеличивается более чем на 35 а объем выполненной при этом работы на 160. Естественная суточная активность девочек ниже чем мальчиков. Девочки в меньшей мере проявляют двигательную активность самостоятельно и нуждаются в большей доле организованных форм физического воспитания.
35455. Художественное объединение «Мир искусства» 3.55 MB
  Бенуа и театральный деятель С. Бенуа объединение Мир искусства редактировал одноимённый журнал с 1898 по 1904 и сам писал искусствоведческие статьи. Историкохудожественную выставку русских портретов в Петербурге 1905; Выставку русского искусства в Осеннем салоне в Париже с участием произведений Бенуа Грабаря Кузнецова Малявина Репина Серова Явленского 1906 и др. Бенуа Александр Николаевич 1870 1960 Алекса́ндр Никола́евич Бенуа́ 21 апреля 3 мая 1870 9 февраля 1960 русский художник историк искусства художественный...
35456. Архитектура ЭВМ и систем 2.16 MB
  Выполнение типичной команды можно разделить на 5 ступеней: 1 выборка команды IF; 2 декодирование команды и чтение операндов РОН ID; 3 выполнение команды EX; 4 обращение к памяти MEM; 5 запоминание результата WB. Другая проблема: обращение к одному ресурсу памяти чтобы выбрать две команды. Для наращивания системы есть слоты расширения на шине ISA; КШ контроллер шины системный контроллер; КВУ контроллер внешних устройств; КОЗУ контроллер ОЗУ регенерация динамической памяти; К контроллер на базе специализированных 8...