59518

Палац культурної людини (мовний етикет)

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Обладнання: Картки правил поведінки; картки завдань для команд; музика; картина. Продовжувати мандрівку від однієї зупинки до іншої можна тільки тоді коли чергова команда виконає всі завдання зупинки.

Украинкский

2014-05-08

53.5 KB

0 чел.

Сценарій

на тему:

Палац культурної людини (мовний етикет)


Палац культури людини

Мета: Вчити застосовувати мовний етикет у життєвих ситуаціях; розвивати позитиві якості характеру, виховувати повагу до старших; навчати використовувати слова ввічливості у спілкуванні; узагальнити набутий досвід дітей і розвивати вміння виправляти помилки у поведінці; виховувати любов до народної творчості.

Обладнання: Картки правил поведінки; картки завдань для команд; музика; картина.

Хід заняття

І. Повідомлення теми і мети заняття.

- Сьогодні, діти, ми з вами помандруємо до Палацу культурної людини. Мандрівка буде з цікавими зупинками.

  1.  Ввічливості.
  2.  Привітності.
  3.  Помагайка.
  4.  Музична.
  5.  Бережливих.
  6.  Справедливих.
  7.  Доброти.

- Продовжувати мандрівку від однієї зупинки до іншої можна тільки тоді, коли чергова команда виконає всі завдання зупинки. 7 зупинок – отже, 7 команд.

ІІ. Мандрівка по зупинках.

1 зупинка: Ввічливості”.

а) зміст картки: (для 1 команди).

  1.  Як ви вважаєте, що таке ввічливість?
  2.  Як ви розумієте примлів “Скромність прикрашає людину”?
  3.  Знайдіть помилку у поведінці учня.

Учень біжить по коридору, зустрівшись з учителькою, на ходу кидає: “Здра, Мар. Іван!”  А влетівши до класу, кричить: “Ген, задачу розв’язав?”

б) Завдання для всіх команд:

А.П. Чехов писав: “Хороше виховання не в тому, що ти не проллєш соус на скатертину, а в тому, що ти не помітиш, якщо це зробив хто-небудь інший”.

  •  Чому А.П. Чехов так вважає? Як ви розумієте його слова?

в) – Молодці, діти, справилися із завданням зупинки “Ввічливості”, а тепер прочитаємо висновок з усього того, що ви говорили, - правило, яке дає вам ця зупинка (висновок на картці читають усі):

“Будь ввічливим. Ввічливість – це уміння вести себе так, щоби й іншим було приємно з тобою”.

2 зупинка: “Привітності”.

а) Зміст картки: (для 2 команди).

  1.  Які слова привітності ви знаєте? Як їх ще називають і чому так?
  2.  Черговому треба звернутися до вчительки, яка розмовляє з іншою вчителькою. Розіграйте сценку, як він має це зробити.
  3.  Зазвіть оповідання автора, в якому “чарівні слова” допомогли хлопчику. (В.Осоєва “Чарівні слова”).

б) Завдання для всіх команд:

  •  Хлопчик крикнув перехожому: “Скажіть, скільки зараз годин?” Звертаючись, хлопчик припустив 3 помилки. Які вони?

в) Читання правила зупинки привітності:

“Будь завжди привітним: при зустрічі здоровайся; за допомогу дякуй; ідеш – прощайся”.

3 зупинка: “Помагайка”.

а) Зміст картки: (для 3 команди)

  1.  Я знаю одного хлопчика, який у магазин сходить – вимагає морозиво; стіл допоможе накрити – вимагає гроші в кіно. Коли його осудили за е, він відповів: “Я ж все роблю!”.
  •  Подобається вам цей хлопець? Якщо ні, то чому?
  1.  Розігрій сценку.

Катя: Таню, давай станемо з тобою в парі.

Таня: Давай, тільки ти понесеш мій портфель.

Катя: Тоді ти не справжня подруга.

  •  Чи правильно поступила Таня? Якщо ні, то чому?

б) Завдання для всіх команд:

  •  Костя відкрив двері в під’їзд пропустив Світланку, взяв у неї портфель. Стали підніматися по сходах: попереду Світлана, за нею Костя. Жінка, що йшла назустріч, сказала до чоловіка: “Який вихований хлопчик! Буде справжнім мужчиною”.
  •  Чому вона так сказала?

в) Читання правила – висновку на картці:

“Помагай усім, хто потребує твоєї допомоги, від душі, любовно, не хмурячись, не за плату”.

4 зупинка: “Музична”

а) Завдання – провести фізкультхвилинку (для 4 команди)

Якщо весело живеться, плескай так.

Якщо весело живеться, плескай так.

Якщо весело живеться, одне одному всміхнемся,

Якщо весело живеться, плескай так...

Якщо весело живеться. Ляскай так...

Якщо весело живеться роби так...

Якщо весело живеться , одне одному всміхнемся.

Якщо весело живеться, роби все!

5 зупинка: “Бережливих”

а) Зміст картки (для 5 команди).

  1.  5 друзів домовились піти в кіно, але Вітя дивився цікаві мультфільми по телевізору і вчасно не з’явився до Кінотеатру. Уявіть ситуацію і зробіть висновок.
  2.  Як розумієте вислів: “Коли щось робиш іншим людям, постав себе на їх місце?”
  3.  Придумай таку ситуацію, де через когось хтось хвилювався.

б) Завдання для всіх команд:

Розгляньте малюнок і скажіть, що в поведінці дітей вам не подобається і чому.

в) Читання правила:

“Бережи час других людей: ніколи і нікуди не запізнюйся, не заставляй себе чекати, хвилюватися”.

6 зупинка: “Справедливих”

а) Зміст картки: (для 6 команди)

  1.  Поясніть прислів’я: “Краще гірка правда, ніж солодка брехня”.
  2.  Зовсім незнайомий тобі хлопець побився з твоїм товаришем, а бачив це тільки ти і знаєш, що твій товариш першим поліз у бійку, і винен він, а не чужий хлопець. Як ти поведеш себе при розборі бійки?
  3.  Наведіть свої приклади ситуацій, про які можна сказати: “Краще гірка правда, ніж солодка брехня”.

б) Завдання для всіх команд:

Закінчіть прислів’я:

“Не одежа прикрашає людину, а...”

в) Читання висновку:

“Будь справедливим: умій чесно сказати і про інших, і про себе”.

7 зупинка: “Доброти”

а) Зміст картки (для 7 команди):

  1.  Що таке доброта?
  2.  Придумайте сценки на теми: “В автобусі”, “На вулиці” і розіграйте їх.
  3.  Зайшла молода ще жінка в трамвай, а дівчинка їй:
  •  Сідайте, будь-ласка!
  •  Ну що ти, спасибі, не треба...

А сама рада за дівчинку.

  •  Та, сідайте, сідайте... бабусю!

І тут усмішка в жінки погасла. Чому?

б) Завдання для всіх команд:

  •  З ким би ви хотіли дружити і чому: з тим, хто дуже гарно одягається, завжди веселий, але думає тільки про себе, чи з тим, хто просто обтягнений, нічого цікавого в його поведінці для себе ти не знаходиш, але він завжди готовий прийти тобі на допомогу

в) Зачитування правила: “Будь добрим: старшим, хворим поступайся місцем у транспорті, на вулиці, але не для показу, допомагай всім, хто потребує твоєї допомоги”.

ІІІ. Фініш – пала культурної людини.

  1.  Підведення підсумків роботи команди.
  2.  Повторне читання вголос усіх 7 правил з таблиць, що прикріплені на дошці замість кожної зупинки.
  3.  Читання вголос вірша А.Костецький “Краще – з друзями разом!”


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

22215. Пространственные деревянные конструкции – основные формы, области применения и основные расчёты 786.5 KB
  При расчёте вычисляют нормальные продольные и сдвигающие усилия а также изгибающие моменты от собственного веса снега и ветра. Принимается следующее распределение внутренних усилий между элементами оболочки: нормальные продольные усилия N1 воспринимаются продольным настилом и усиленными в поясах частями его сдвигающие усилия Т1 воспринимаются двойным косым настилом изгибающие моменты М1 и М2 воспринимаются рёбрами жёсткости и поперечным настилом. Расчёт куполовоболочек с достаточной точностью ведётся по безмоментной теории...
22216. Пластмассы, как материал для строительных конструкций. Основные виды конструкционных пластмасс и области их применения 138 KB
  Пластмассы в большинстве своем представляют многокомпонентные смеси. Наполнители компоненты вводимые в пластмассы с целью улучшения их механических и технологических свойств повышение теплостойкости снижения стоимости. В зависимости от вида смол под влиянием на них температуры пластмассы делятся на два вида: а термопластичные пластмассы или термопласты на основе термопластичных смол; б термореактивные реапласты на основе термореактивных смол.
22217. Несущие конструкции из пластмасс. Пневматические конструкции 308 KB
  Пневматические конструкции. Первому приему в наибольшей степени отвечают тонкостенные профили трубчатые коробчатые волнистые второму пространственные конструкции одинарной или двойной кривизны своды купола оболочки а также конструкции из объемных блоков пирамидальных воронкообразных саблевидных и др. Можно выделить два основных вида пластмассовых несущих конструкций: 1 решетчатые конструкции из стеклопластиковых и винипластиковых труб; 2 конструкции из объемных элементов и пространственные конструкции.
22218. Свойства древесины как конструкционного материала. Виды и свойства строительной фанеры 1.39 MB
  Запасы древесины в наших лесах составляют около 80 млрд. деловой древесины т. Однако это количество далеко не исчерпывает естественного годового прироста древесины в отдаленных районах Сибири и Дальнего Востока.
22219. Основы расчета по предельным состояниям. Расчет элементов конструкций цельного сечения 2.29 MB
  Расчет элементов конструкций цельного сечения. Расчет элементов конструкций цельного сечения Элементами деревянных конструкций называют доски бруски брусья и бревна цельного сечения с размерами указанными в сортаментах пилёных и круглых материалов. Проверка прочности и прогибов элемента заключается в определении напряжений в сечениях которые не должны превышать расчетных сопротивлений древесины а также его прогибов которые не должны превосходить предельных установленных нормами проектирования. Растягивающее усилие N действует вдоль оси...
22220. СОЕДИНЕНИЯ ДЕРЕВЯННЫХ ЭЛЕМЕНТОВ 735.5 KB
  Соединения являются наиболее ответственными деталями деревянных конструкций. Разрушение деревянных конструкций начинается в большинстве случаев в соединениях. Более сложно решаются соединения изгибаемых элементов в которых для передачи усилий требуются рабочие связи.
22221. Дощатые и клеефанерные настилы покрытий 2.93 MB
  Клеефанерные панели выполняют функции настила прогонов водо и пароизоляции. По форме поперечного сечения клеефанерные панели могут быть следующих видов: 1 коробчатые; 2 ребристые обшивкой вверх; 3 ребристые обшивкой вниз Коробчатую клеефанерную панель применяют в утепленных покрытиях с рулонной кровлей и гладким потолком Она имеет двухсторонние обшивки образующие вместе с ребрами ряд полостей в которые по слою пароизоляции укладывают утеплитель. Наиболее распространенными являются коробчатые клеефанерные панели которые используют не...
22222. Балки и прогоны цельного сечения. Составные балки на податливых связях 3.02 MB
  Балки и прогоны цельного сечения Основное функциональное назначение балок и прогонов в том что они служат несущими конструкциями покрытий. Балки и прогоны цельного сечения выполняются из досок на ребро брусьев и бревен чаще окантованных с двух сторон. Ввиду ограниченности размеров сечений и длины лесоматериалов такие балки применяют при пролетах до 6 м.
22223. Государство и право в период нэпа 22.6 KB
  Еще в годы гражданской войны Зиновьев Каменев Бухарин говорили о диктатуре уже не пролетариата а о диктатуре партии. Троцкий диктатура партии при содействии красной армии национализация средств производства монополия внешней торговли. С одной стороны речь идет о диктатуре партии. Большинство соратников Ленина придерживались позиции диктатуры партии.