59602

Рослини. Різноманітність рослин. Що дають рослини людям? Як потрібно турбуватися про рослинний світ?

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Розширити уявлення дітей про рослини різноманітність рослинного світу. Будемо у навколишній світ мандрувати Дерева кущі та рослини вивчати. Різні рослини живуть у різних куточках нашої Землі.

Украинкский

2014-05-09

43 KB

0 чел.

Відкритий урок у початковій школі (1 клас)

Рослини. Різноманітність рослин. Що дають рослини людям? Як потрібно турбуватися про рослинний світ?


Мета:

Розширити уявлення дітей про рослини, різноманітність рослинного світу. Дати поняття про значення рослин у житті людини. Навчити охороняти рослинний світ. Розвивати спостережливість, логіку, уяву, встановлюючи взаємозв'язок між природою і людиною. Виховувати любов і бережливе ставлення до рослинного світу.

Обладнання:

• Ілюстрації дерев, гербарій засушеного листя дерев.

• Ілюстрації пейзажів.

• Рухома таблиця "Поле, сад, город, ліс."

Хід уроку:

1. Організація класу (привітання дітей).

Задзвенів для всіх дзвінок, час почати наш урок.

Будемо у навколишній світ мандрувати

Дерева, кущі та рослини вивчати.

Дітки, вранці коли ви йшли до школи, були спостережливі, ви помітили яке небо було?

(Ясне, чисте) хмарне чи похмуре.

А чи сонечко посміхалося? (так)

А чи сумувало за хмаркою?

Пригадайте, а чи дув вітерець в обличчя?

Дітки, а про яку пору року йдеться мова в загадці, ану послухайте?

"Тане сніжок, квітне лужок, день прибуває, коли це буває?" (Весною) .

А які весняні місяці ви знаєте? (Березень) А чим особливий цей місяць.(Відзначали свято мами).

А який другий місяць весни?(Квітень)

Діти вдумайтеся, чому квітень так називається? (Тому, що розквітає, квітує все).

Таку назву цей місяць носить із сивої давнини, його ще називали цвітень. бо все цвіте, або апріль, що в перекладі означає сонячний.

А останній місяць весни? Травень. (Трави, квіти розпускаються).

Музика. Послухаємо музику. Прислухайтесь, дітки, що ви чуєте?

(Звучить музика: чути спів пташок, шум лісу).

А давайте на мить уявимо собі, що ми на лісовій галявині. Що нас оточує навколо? (Дерева, кущі, трави, квіти).

А які дерева ви знаєте? Верба - це дерево є символом нашої держави України, це ніжна, гнучка, міцна й цілюща рослина.

Раніше давно-давно люди старались копати криницю під вербою, вербовою гілочкою визначали, в якому місці можна копати криницю, рибаки намагались ловити рибу поблизу місця, де над річкою схилилась верба. Лозу верби використовують для плетіння кошиків, меблів.

Діти, а яке свято в цю неділю ми святкували, пов'язане з вербою? "Вербна неділя". В народі, б'ючи гілочкою верби, кажуть: "Не я б'ю, верба б'є, через тиждень Великдень."

Які дерева вам ще відомі? (Дуб).

Ілюстрація.

Загадка: Гарне дерево.міцне.листя різьблене рясне . А на гілочках крилатих буде жолудів багато (Дуб).

Які дерева вам ще відомі ?

Дуб - це міцне, крислате дерево, сягає висоти аж до 20 метрів, дуби віком до 1000 років.

В народі кажуть:"міцний, як дуб", тобто сильний.

А хтось, може, прислів'я знає? (Який дуб - такий і тин, який батько - такий і син)

Фізкультхвилинка

Ми дубочки і кленці,

В нас тоненькі стовбурці,

Ми стаєм в стрункі рядки,

Випрямляємо гілки.

Діти, а ну впізнайте за загадкою, що це за дерево?

Голки має коротенькі, всім знайомі ці гілки, й шишки довгі, мов свічки.(Ялина)

Ялина - її листочки, це хвоїнки, які з часом осипаються, а на їх місці поступово

з'являються нові.

Саме без цього дерева не обходиться, яке свято, діти? (Новий рік)

Каштан - я зелений їжачок, маю безліч голочок, одне трісне не заплачу, бо тоді я просто м'ячик.

Упізнайте, що це за дерево, цих дерев дуже багато у Києві, це символ столиці України.

Коли каштани зацвітають, їх цвіт схожий на біло-рожеві свічки на деревах і місто

наповнюється ароматом квітучих каштанів.

Береза - здогадайтесь діти, а про яке дерево йде мова в загадці?

Біла кора, тоненькі віти, що є відгадайте діти?

(Показую калину). Діти, хто впізнав цю рослину?

Це лікарська рослинка, нею лікують простуду .Про гарну дівчину в народі говорили: гарна, як калина, ніжна, як верба, струнка, як берізка.

А може хтось прислів'я пригадає про калину?

Без верби й калини - нема України. (А пісню хтось знає?) "Ой є в лузі калина".

Погляньте на цей кущ. Хто впізнав? (Бузок)

Мабуть, усі бачили цей чудесний квітучий кущ біля осель, що милує й прикрашає їх.

(білий, синій, рожевий). У Ботанічному саду є цілі алеї бузку.

Діти, а крім дерев, кущів, на лузі, що за рослинки є ?

Трави, квіти. Які ви знаєте?

Здогадайтеся! Я найперший зацвітаю, білим цвітом серед гаю. Відгадайте, що за квітка, бо мене не стане влітку (Пролісок).

Демонстрація ілюстрації: "Перша квіточка весни"

Загадка 1: Стоїть тоненький стовпчик, наче риска, А зверху білих ліхтариків низка(Конвалія).

Ця рослина занесена до Червоної книги.

2. Дзвіночки - перлинки на ніжці тонкій, такі запашні й тендітні такі. В широкому листі, немов на гіллі, ховають від сонця голівки малі.

З конвалії виготовляють медичні препарати, які лікують серцеві хвороби. Підбіл (Мати-й-мачуха). Зверху гладенькі і холодні, немов мачуха, а знизу пухкі, м'які і теплі, немов мати (показ ілюстрацій).

Загадка. Сонечко в траві зійшло, усміхнулось, розцвіло, потім стало біле, біле і за вітром полетіло(Кульбаба).

Цвіте жовтим цвітом, коли відцвіте, то з'являється, наче кулька з пуху, якщо її подути, то летить за вітром.

Відгадайте за цією загадкою ось цю рослину? Стоять у лузі сестрички, золотенькі очі, білі вічки. (Ромашка)

Ми назвали дуже багато рослин. А де ще вони ростуть?

В полі, у саду, у лісі і в городі. Робота з рухомою таблицею.

Різні рослини живуть у різних куточках нашої Землі. На полях, садах, в лісі, городі.

Рослини ростуть в саду, лісі, на городі, а ще де? Може, подивитесь навколо себе і здогадаєтесь? Вірно.

Кімнатні рослини. (Бегонія Рекс, хлорофітум, аспарагус, фіалка)

Вони роблять затишок, прикрашають кімнату.

Самостійна робота в зошитах.

(Відкрити на сторінці 58). Стрілочкою вказати, що дають рослини людям. (Соняшник - олію, зерно - хліб). Декілька учнів розказують, що з чим з'єднали).

Оскільки рослини так багато приносять користі, то як ми повинні ставитись до них? (Бережно, охороняти, доглядати).

Самостійна робота в зошитах (Відкрити на сторінці 59).

Підсумок.

 

в  е  Р  б  а  

р О  м  а  ш  к  а

с  о С  н  а     

п  р о  Л  і  с  о  к  

к а  л  И  н  а    

я  л  и  Н  а  

с  л  И  в  а  

 

1. Яке дерево є символом України (5 букв)

2. Біла корзинка, золота серединка (7 букв)

3. Зимою і літом маячить зеленим цвітом (5 букв)

4. Я перша квіточка весни, я (пролісковий) цвіт (8 букв)

5. У вінку зеленолистім, у червоному намисті видивляється у воду на свою хорошу вроду (6 букв)

6. У святковому залі стоїть, як картинка, весела, зелена красуня (5 букв)

7. Маю синій мундир, жовту підкладку і кісточку гладку (5 букв)


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

29186. Способы фиксации следов рук 34 KB
  Протокол осмотра места происшествия должен содержать следующую информацию: 1 описание объекта на котором обнаружен след: наименование объекта форма размер цвет объекта характер поверхности объекта гладкая шероховатая 2 место нахождения следа на этом объекте Должны быть выбраны два постоянных ориентира нужно выделить верхнюю и нижнюю части объекта правую и левую сторону. 3 описание самого следа след нужно назвать Главное требование к протоколу объективность = вместо формулировки найден след пальца руки целесообразнее...
29187. Понятие следа. Классификация следов в трасологии 37 KB
  Каждое преступное деяние вызывает изменение в окружающей обстановке определенные следы. Слово след имеет 4 значения: Отпечаток оттиск Остаток Последствия Нижняя часть ступни подошва ноги Криминалисты различают следы в широком и узком смысле слова. В узком смысле это только следы отображения такие следы в которых передаются признаки оставившего их объекта и механизм их образования. по объекту следообразования: 1 следы человека это следы рук ног зубов губ ушной раковины и т.
29188. Следы рук 40 KB
  Общие признаки папиллярных узоров: 1 тип папиллярного узора: дуговые узоры петлевые узоры завитковые узоры В основу классификации положена внешняя характеристика. Каждый папиллярный узор образуется слиянием 3х потоков папиллярных линий. Дельта это участок папиллярного узора в котором сходятся все 3 потока папиллярных линий. 2 вид папиллярного узора: дуговой папиллярный узор делится на простой и шатровый завитковый узор: улитка двойной завиток 3 величина узора 4 крутизна изгиба рисунка 5 направление потока папиллярных линий и др.
29189. Обнаружение, фиксация и изъятие следов ног 48 KB
  Обнаружение следов обуви Следы обуви чаще видимые = применяются в основном визуальные методы их обнаружения. Фиксация следов обуви: 1 описание в протоколе осмотра места происшествия Протокол осмотра места происшествия должен содержать следующую информацию: Всегда обращается внимание на качество следов. 1 Описывается вся обстановка: количество следов месторасположение следов взаиморасположение следов относительно друг друга.
29190. Криминалистическое значение следов ног 41.5 KB
  Следы ног встречаются реже. Это связано со следующими обстоятельствами: 1 механизм образования: взаимное воздействие двух гладких твёрдых поверхностей 2 при расследовании сложно установить относимость следов к происшествию на месте происшествия обычно бывает много людей = очень много следов. Криминалистическое значение следов ног: 1 по следам ног можно установить отдельные элементы механизма совершения преступления: пути подхода и отхода преступника направление движения преступника количество лиц находившихся на месте происшествия...
29191. Способы обнаружения следов рук 39.5 KB
  Предполагает использование не только зрительного аппарата человека но и специальных приборов осветительных увеличительных. 2 физические порошковый метод способ это использование дактилоскопических порошков использование паров йода 3 химические способы В основном используются следующие реактивы: 5процентный водный раствор азотнокислого серебра 15процентный раствор нингидрина в ацетоне.
29192. Способы изготовления гипсовых слепков 42 KB
  Используется когда следы оставлены на влажной земле снеге и т. 2 насыпной 3 комбинированный Наливной способ изготовления гипсовых слепков Правила: 1 необходимо удалить из следа все посторонние включения частицы 2 если след неглубокий нужно сделать вокруг следа валик из грунта или дощечек 3 необходимо изготовить каркас из веток или проволоки чтобы удержать форму следа. 5 гипсовый раствор заливают в след так чтобы было залито дно следа.
29193. «Дорожка» следов ног: её криминалистическое значение и элементы 46.5 KB
  Дорожку следов следует отличать от совокупности разрозненных следов. признаки дорожки следов: 1 это совокупность следов одного человека 2 следы должны быть оставлены в результате какоголибо поступательного движения ходьбы или бега 3 следы должны быть образованы и правой и левой ногами 4 количественная характеристика следов должно быть не менее 3х. Рекомендуется все исследования проводить на 3х самых чётких следах если следов больше то выбираются самые чёткие.
29194. Криминалистическое значение следов орудий взлома и инструментов 49.5 KB
  Классификация следов орудий взлома 1 по механизму образования: поверхностные следы это например различные повреждения на внутренней части замков царапины соскобы краски объёмные следы несут больше криминалистически значимой информации 2 по механизму образования: следы удара или отжима Остаются когда воздействие орудия взлома на поверхность происходит под прямым углом. Обычно это объёмные следы. следы скольжения Образуются при скользящем движении орудия взлома под углом или параллельно следовоспринимающей поверхности следы...