59773

Сьогодні здоров’я — завтра успіх!

Конспект урока

Педагогика и дидактика

А вони по своїй натурі руйнівники все далі і далі від природи від питань про духовне та фізичне здоровя. Сухомлинського: хто я в цьому світі і що мені дає світ Як зберегти своє здоровя Чим я можу допомогти людям навколо мене.

Украинкский

2014-05-10

327 KB

2 чел.

                                                                                                       

            Сьогодні здоровя —  завтра успіх!

“  Турбота про здоров'я - це найважливіша праця  вихователя.

Від життєрадісності, бадьорості дітей

                                                                                   залежить їх духовне життя, світогляд,     розумовий    розвиток, міцність знань,    віра в свої сили.”

В.О.Сухомлинський “Про  виховання”

        

         У ХХІ столітті нам, як ніколи,потрібен В.Сухомлинський, його думки, роздуми, поради про виховання дітей.  Сучасні діти  не обмежені матеріально: прекрасні спортивні зали, музичні та літературні вітальні, музеї, інтернет. А вони по своїй натурі руйнівники, все далі і далі  від природи, від питань про духовне та фізичне здоров'я. 

         Сьогодні так необхідна рефлексія, яка чітко простежується у творчості               В. Сухомлинського: хто я в цьому світі і що мені дає світ? Як зберегти своє здоров'я? Чим я можу допомогти людям навколо мене.  

         Домінантою його педагогічної діяльності є:

-      гуманне ставлення до буття дитини, до його здоров‘я,

      -      створення такого  простору, де б маленька людина могла  б  зберегти                  своє    здоров'я, виробити свою життєву стратегію. 


   

    Наші  спостереження привели до тривожного висновку: у сучасних дітей поганий стан здоровя. Це  впливає  на їх навчання, емоційне  сприйняття світу. У окремих дітей можна помітити хворобливо бліді обличчя, відсутність апетиту, поганий зір.

Тестування учнів, анкетування батьків показують, що    поганий стан здоров'я, недомагання, прихована   дитяча жвавість - не що інше, як відхилення від нормального здоров'я.

 

     В.Сухомлинський вважав, що  для здоровя потрібні:

                              Виховна  година

            «Сьогодні здоров’я- завтра успіх»

Мета: розширити знання учнів про здорове      харчування,  про значення вживання овочів  і  фруктів для  здоровя  дитини; скласти Памятку

    про здорове харчування;

    розвивати творчі здібності учнів;

    виховувати культуру харчування, інтерес до   професії кухаря, бажання     стати здоровою  людиною.

Обладнання: проектор, DVD- фільм “Фрукты-овощи, друзья, есть немытыми нельзя ,

   пазли,  страви з овочів  та фруктів.  

Учасники: учні 4-го класу, їх батьки, шкільний кухар

Місце проведення: шкільна їдальня

                                           Хід заняття:

I. Мотивація навчальної  діяльності учнів. Визначення теми й задач виховної години.

1.-  Поясніть значення речення:

«Сьогодні здоровя- завтра успіх»

2. Робота в групах. Обмін думками про значення здорового харчування для здоровя дитини.

-Для чого людині потрібна їжа?

II. Основна частина

1.Розповідь учителя про думки В.Сухомлинського стосовно  здорового харчування.

Василь Сухомлинський приділяв велику увагу здоровю дитини. Він вважав:

«Здоровя повинно бути  повноцінним.

Від того, що їсть дитина, залежать її

зріст, розвиток, настрій та самопочуття.»

2.Гра «Це корисно вживати»

а)Складання пазлів.


                                    

б)Фізкультхвилинка

У садку зеленому
Яблук нарвемо.
В кошики великі
 
Ми їх складемо.
Ручки хай потрудяться —
Буде нелегко.
Вправними, бадьорими,
Дружними ростемо.

в)Розповідь батьків класу «Це цікаво знати!»

                                                          Морква - справжній диво-овоч. Вона дарує нам енергію,   бадьорість, красу, допомагає поліпшити зір. Все це завдяки  вмісту бета-каротину, що перетворюється в нашому організмі в                                           необхідний вітамін А. Крім того в моркві багато  й      інших  вітамінів (C, E, D, B) і мінералів (калію, кобальту, кальцію, фосфору, заліза, йоду, марганцю і магнію).

Існує щонайменше 10 000 різновидів томатів.

Самий маленький помідор менше

2 сантиметрів в діаметрі, а найбільший

 досягає ваги майже в 1,5 кг. 

Томати не містять холестерину і багаті

клітковиною, а також вітамінами A і C.

Запобігають  раку і серцево-судинним

захворюванням.

                                               Капуста містить майже весь набір вітамінів,       необхідний для нормальної життєдіяльності 

                                               людини: провітамін А, вітаміни С, В1, В2, В3, В6,

                                               К і  вітамін U, який попереджає  появу виразки  шлунку.

                                              Салати зі свіжої капусти, та й квашеної, зберігають

                                               майже всі свої поживні та лікувальні властивості.

А чи  знаєте ви, що в картоплі вітаміну C

більше ніж у червоній смородині і в цибулі?

Картопля, це той продукт, який допоможе

позбутися від безлічі захворювань.  

                                                                                                                                

Налічується більше 7500 тисяч сортів яблук.

В яблуках містяться вітаміни С, В1, В2, Р, Е,

бета-каротин, калій, залізо, марганець,

кальцій, пектини і органічні кислоти.
Яблука краще всього їсти зі шкіркою,

всі корисні речовини містяться відразу

під нею. У шкірці міститься велика кількість

корисної клітковини, яка поліпшує травлення.

3.Розповідь шкільного кухаря про значення сніданків.

4.Слова подяки учнів  шкільному кухарю.

«СПАСИБІ НАШИМ КУХАРЯМ  ЗА ТЕ,

                                            ЩО СМАЧНО ВАРЯТЬ НАМ 

5.Поради лікаря.

Смачні овочі, смачні фрукти
Нам допомагають здоровими бути.
 
Їжте моркву, їжте капусту.
Можна тоді про хвороби забути.

6.Перегляд  DVD-фільму

Фрукты-овощи, друзья, есть немытыми нельзя ,

III.Підсумок

  1.  Творча робота в групах.

     Складання Памятки про здорове харчування.

-Щоб  рости, бути сильним, не хворіти потрібно добре харчуватися.
-Їжа  повинна  бути різноманітною.
-Вживати  в їжу більше овочів і фруктів.

-Не   їж немиті овочі  та фрукти.

2.Рецепти здорового харчування( обмін рецептами  страв з овочів та фруктів)


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

39195. Промышленность в хозяйственном комплексе РБ 54 KB
  Цели задачи и направления структурной перестройки промышленности республики на современном этапе. Среди отраслей сферы материального производства промышленности отводится ведущее место так как: значительная доля ВВП и национального дохода создается промышленностью; значительное число активного населения занято в промышленности; промышленность производит орудия труда используемые в других отраслях материального производства и непроизводственной сферы; уровень конкурентоспособности на внутреннем и внешнем рынках также в значительной...
39196. Производственный процесс, производственный цикл 63.5 KB
  Сущность производственного процесса признаки классификации виды производственных процессов. Принципы организации производственного процесса. Характеристика производственного цикла и пути его сокращения. Основные компоненты производственного процесса это: профессионально подготовленный персонал; средства труда машины оборудование здания сооружения и т.
39197. Типы и методы организации производства 30.41 KB
  Организационные типы производства их характерные особенности. Методы организации производства. В зависимости от степени специализации технологического процесса и масштаба выпуска однородной продукции в организациях создаются производства различных типов.
39198. Религия как социальный институт 16.89 KB
  Религию можно охарактеризовать как социальный институт, специфика и смысл функционирования которого определяются потребностью общества в священном. Как отмечает Эмиль Дюркгейм, в основе религии лежат верования и действия, связанные с явлениями духовными, священными, а не мирскими.
39199. Социальные институты: виды, функции и роль в обществе 16.46 KB
  Социальные институты – устойчивые формы организации и регулирования общественной жизни. Их можно определить как совокупность ролей и статусов, предназначенных для удовлетворения определенных социальных потребностей.
39201. Имидж дальнего востока в блогах и социальных сетях 374 KB
  Определить смысл понятия «имидж региона» в качестве социального феномена. Определить элементы формирования территориального имиджа. Описать особенности формирования имиджа Дальнего Востока России. Описать место интернета в современных условиях и его место в социальной коммуникации. Определить смысл понятий «блог» и «социальная сеть».
39202. Огляд ринку комп’ютерної техніки 62.61 KB
  За його результатами у третьому кварталі 2011 року продаж стаціонарних компютерів збільшився на 41 а ноутбуків на 64 порівняно до показника попереднього кварталу. В поточному році експерти очікують зростання продажів ноутбуків і планшетних компютерів. Сезонний попит За результатами дослідження GfK Ukraine у ІІІ кварталі 2011 року продаж стаціонарних компютерів збільшився на 41 порівняно з показником попереднього кварталу.