59829

Весна на пташиних крилах

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Пізнавальний розвиток: продовжувати формувати уявлення дітей про життя птахів комах тварин їх ознакиповедінка зовнішній вигляд вчити встановлювати причинно-наслідкові звязки в природі прищеплювати любов до природи...

Украинкский

2014-05-11

46.5 KB

0 чел.

ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД (ЯСЛА - САДОК) КОМБІНОВАНОГО ТИПУ №34 «ЧЕБУРАШКА» БІЛОЦЕРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                             

   Занняття на тему: « Весна на пташиних крилах»

Вихователь: Шугалія В.В.

 

Мета:

Пізнавальний розвиток: продовжувати формувати уявлення дітей про життя птахів, комах, тварин, їх ознаки,поведінка, зовнішній вигляд, вчити встановлювати причинно-наслідкові зв’язки в природі, прищеплювати любов до природи; виховувати дбайливе ставлення до об’єктів живої і не живої природи.

Логіко-математичний розвиток: продовжувати називати числа у прямому та зворотньому напрямку в межах 5, викладати цифри від 1 до 5, називати їх сусідів; закріпити геометричні фігури та знаходити їх в малюнках; закріпити уявлення дітей про поняття «доба» та орієнтуватися в ній (ранок, день, вечір, ніч); розвивати вміння орієнтуватись в просторі (праворуч, ліворуч, вверх, вниз); розвивати пам'ять дрібну мускулатуру пальців; виховувати самостійність, уважність.

Мовленнєвий розвиток: формувати вміння утворювати іменники зі зменшувально-пестливими значеннями, формувати розуміння слів антонімів, закріпити вміння дітей узагальнювати поняття, розвивати логічне мислення.

Художньо-естетичний розвиток: продовжувати розміщувати по всій площині предмети, помічати прекрасне навколо себе, працювати охайно та створювати колективну роботу дружньо, домовляючись один з одним; орієнтувати малят на добрі вчинки та доброзичливий настрій.

Хід заняття:

Зараз ми підемо

М’ячика знайдемо

Будем весело ми гратись

Та набуті знання закріпляти.

(Діти стають в коло)

В: - Пригадайте яка зараз пора року?

Д: відповідь дітей

В: - Який зараз місяць?

Д: відповідь дітей

В: - Які весняні ознаки ви знаєте?

Д: відповідь дітей

В: - Молодці. Давай з вами пограємось в гру яка називається «Скажи навпаки» (Великий - малий, солодкий - кислий, високий - низький...)

В: - Молодці діти. Давайте з вами помандруємо на лісову галявину. Пригадаємо як ходить лисичка, як скаче горобчик, як літає метелик. Добре малята.

(Діти підходять до стенда та роздивляються картинки на яких зображені звірі, птахи та комахи)

В: - Що ви бачите на картинках?

Д: відповідь дітей

В: - їх хтось переплутав і нам потрібно переставити їх на своє місце, (грають ся в д/гру «Назви одним словом»).

Д: відповідь дітей

В: - Малята як відрізнити птахів від тварин? Назвіть хто зображений на картинках?

Д: відповідь дітей

В: - Які бувають птахи? ( зимуючі та перелітні)

В: - На вашу думку, що було небезпечним для птахів взимку?

Д: відповідь дітей

В: - Молодці друзі. Ви любите загадки? Тож будьте уважні.

1 .У садочку понад тином

  Я зробив йому хатину,

Він навколо обдививсь

Засміявсь і посиливсь. (Шпак)

2.3 лісу в ліс перелітає Там де сяде там співає І кладе яєчко

У чуже гніздечко. (Зозуля)

3. Швидко скрізь цей птах літав

 Безліч мушок поїдав,

  За вікном гніздо будує,

   Тільки в нас він не зимує. (Ластівка)

4.Рано - вранці ця пташина

   Заховалась в кущ калини

    І веселу запальну

    Грає пісню чарівну. ( Соловейко)

5.Звила гніздо на хаті пташина Тендітна шия, довгі ноги,

І дзьоб такий, що стережіться

Увага жабки, всім - тривога! (Лелека)

6.Над полями та гаями

Високо літаю

Заповзятими піснями

Людей звеселяю. (Жайворонок)

В: - Давайте пригадаємо назви перелітних птахів? А чому їх так називають? Д: відповідь дітей

В: - Зараз ми з вами пограємось в д/гру «Скажи пестливо» (Ластівка - ластівочка, весна - веснонька...)

В: - Добре, які ж ви в мене розумники. Я знаю ви дуже любите гратись так чи ні?

Д: відповідь дітей

В: - Зараз пограємось в рухливу гру яка називається «Птахи», (діти пригадують назви частини доби: ранок, день, вечір, ніч. Та дії птахів. Коли прокидаються птахи? Коли всі птахи метушаться, будують гніздечка, шукають собі корм?Коли всі птахи відпочивають в своїх гніздечках?)

Закріплюємо правила гри. Під музичний супровід діти граються в гру.

В: - Так, розумники. Ви справилися з усіма завданнями які стояли перед вами.

В: - Хто мені допоможе пригадати, з якої казки ці герої? (вихователь показує наголовники лисиці та журавля)

Д: відповідь дітей. Діти відгадали казку.

В:- Так вірно, це герої з казки лисиці та журавель. Пригадайте за яких обставин наші герої посварилися?

Д: відповідь дітей

В: - Малята давайте наших героїв помиримо, побудувавши казковий місточок. (Діти з вихователем пригадують орієнтування в просторі де ліво де право, граючись в гру «Будь уважним». (Підніміть мені праву ручку? Де ліве вушко? Де правий лікоть? ...)

Діти викладають числовий місток від 1 до 5, з ліва на право. З малятами закріпляється прямий та зворотній рахунок. Граються в д/ігри «Порахуй та відшукай», «Назви сусіда»

Всі разом розглядають картинку до казки «Лисиця та Журавель».

Вихователь звертає увагу дітей на те, що герої зажурені і казкового місточка замало, пропонує дітям  навчити наших героїв казки мирилок.

В: - Друзі, ви сидите по двоє тож давайте візьмемось мізинчиками та проговоримо мирилку:

Мирись, мирись, мирись,

І більше не сварись

Дай скоріш мізинчик свій

Зачипи його за мій

Мізин, мізин, мізинець

Помирив нас, молодець!

Вихователь звертає увагу дітей на чарівний мішечок.

В: - А вам цікаво, що в мішечку? (Там геометричні фігури)

Показуючи їх діти називають назви геометричних фігур. Вихователь пропонує побудувати будинки нашим героям Лисиці та Журавлю .

Високий будинок для Журавля, низький - для Лисиці. Чому це так? ( Виноситься на роздум дітей)

Діти будують свої будинки та розгляд їх.

В: - Молодці, ви справжні друзі.

Далі вихователь грається з дітьми в д/гру «Скільки заховалось геометричних фігур» (Птахи)

В: - Щоб розважитись та відпочити діти виходьте на килим та пограємось. Уявимо себе ластівинятами.

Фізкультхвилинка

Я бачу, що мої ластів’ята зажурились

Стало важко їм сидіти.

Затекли за зиму ніжки

Треба розім’ятись трішки

Щоб відчути знову силу

На зарядку полетіли

Ластівкам не до науки

Ох, давно вже терплять муки

Затекли і ніжки й крила,

Ластівчина зве до діла,

Нумо: славні малюки,

Станьте струнко, мов грибки,

Крила вгору піднімайте,

Ними добре помахайте

Головою покрутіть,

Ніжками подріботіть.

Потім трішки покрутіться

І спокійно зупиніться.

В: - А скажіть, корисні птахи чи ні? Чому?

Д: відповідь дітей

В: - Так правильно вони збирають шкідників, охороняючи сади, ліси, гаї, дарують свій спів. А щоб нашим птахам було де будувати гнізда, що потрібно для цього?

Д: відповідь дітей

В: - Так, правильно дерева. Ви хочете зробити добре діло?

Д: відповідь дітей

В: - Тож давайте з вами посадимо квітучий сад.

Діти роздивляються, що у них знаходиться на тарілочках: силует дерева, квіти та цифра. Завдання для дітей: потрібно наклеїти на силует дерева стільки квіточок яка вказана цифра. Діти працюють.

Іде колективна робота: «Саджаємо квітучий сад».

На ватмані розміщуємо по всій площині дитячі деревця.

Разом з дітьми вихователь любується колективною роботою. Закріплюючи знання дітей  протягом   заняття.

Вихователь пропонує дітям пальчикову гімнастику.

В: - Давайте покажемо , які бувають птахи: маленькі та великі.

Схрестивши руки і помахавши кистями рук (показуємо маленькі птахи).

Розвівши руки в сторони і помахавши ними (показуємо великих птахів).

Як птахи збирають крихти ( стукають пальчиками об столи).

Ловлять мошок (пучками)

В: - Добре, молодці. А за це, що ви добре працювали у мене є для вас сюрприз. Ви любите сюрпризи?

Д: відповідь дітей

В: - Давайте подивимося що у мене (вихователь показую печених жайворонків)

Пропонує дітям помити руки з милом і роздає випічку, розповідаючи дітям про звичаї в давнину закликати закличками весну.

В: - Ми з вами спробуємо закликати весну красну. На долоньку кладемо пташину витягуючи руку вперед і промовляючи такі слова:

Пташок викликаю

З теплого краю,

Летіть, соловейки

На нашу земельку

Спішіть ластівоньки

Пасти корівоньки

(Промовляють закличку 2 рази).

Діти радіють весняній закличці.

Вихователь звертає увагу до себе і промовляє такі слова:

Пам’ятайте, любі діти,

Щоб сади у нас цвіли,

Щоб літали журавлі,

Щоб пташки у нас співали,

І дерева підростали.

Щоб земля була у квітах

Бережіть природу, діти!

Вихователь дякує дітям за їх увагу та старанність.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

77520. Коммуникативные сигналы бактерий 238 KB
  Коммуникативные сигналы бактерий. Коммуникация у бактерий и в бактериальных образованиях. К числу описанных процессов протекающих лишь при достаточно высокой плотности популяции относятся следующие явления: биолюминесценция у морских бактерий Vibrio fisheri и V.hrveyi; агрегация клеток миксобактерий и последующее формирование плодовых тел со спорами; споруляция у бацилл и актиномицетов; стимуляция роста у стрептококков и ряда других микроорганизмов; конъюгация с переносом плазмид у Enterococcus feclis и родственных видов а также у...
77521. Коммуникация на органно-тканевом и организменном уровне 318.5 KB
  Регуляция процессов пролиферации и апоптоза клеток ткани. Гормоны как и другие сигнальные молекулы обладают некоторыми общими свойствами: выделяются из вырабатывающих их клеток во внеклеточное пространство; не являются структурными компонентами клеток и не используются как источник энергии; способны специфически взаимодействовать с клетками имеющими рецепторы для данного гормона; обладают очень высокой биологической активностью эффективно действуют на клетки в очень низких концентрациях около 1061011 моль л. Признаки по которым...
77522. РЕБРИСТЫЕ МОНОЛИТНЫЕ ПЛОСКИЕ ПЕРЕКРЫТИЯ С ПЛИТАМИ БАЛОЧНОГО ТИПА 1.43 MB
  Ребристое перекрытие с плитами балочного типа состоит из плиты, работающей по короткому направлению как неразрезная балка, второстепенных и главных балок (ригелей). Нагрузка через плиту передается на второстепенные балки. Последние передают ее на главные балки, которые опираются на колонны.
77523. Классификация бетонов 1.04 MB
  К прочностным свойствам относятся нормативные и расчетные характеристики бетона при сжатии и растяжении сцеплении бетона с арматурой; к физическим водонепроницаемость морозо-жаростойкость коррозионная стойкость огнестойкость; к деформативным сжимаемость и растяжимость бетона под нагрузкой ползучесть и усадка набухание и температурные деформации. Физико-механические свойства зависят от способа изготовления бетона и материалов и определяются структурой бетона и условиями твердения. Классификация бетона: Бетоны классифицируются по...
77524. Классификация нагрузок и сопротивлений бетона и арматуры в МПС 19.01 KB
  Расчетные факторы нагрузки и механические характеристики бетона и арматуры временное сопротивление предел текучести обладают статистической изменчивостью разбросом значений. Нагрузки и воздействия могут отличаться от заданной вероятности превышения средних значений а механические характеристики материалов от заданной вероятности снижения средних значений. Нагрузки а также механические характеристики материалов и расчетные коэффициенты нормируют. Нагрузки в зависимости от продолжительности действия делят на постоянные и временные...
77525. ИЗГИБАЕМЫЕ ЭЛЕМЕНТЫ. РАСЧЕТ ПРОЧНОСТИ ПО НОРМАЛЬНЫМ СЕЧЕНИЯМ 1.73 MB
  По конструктивной схеме железобетонные перекрытия разделяют на две основные группы: балочные перекрытия безбалочные перекрытия. Балочные перекрытия содержат балки идущие в одном или двух направлениях и опирающиеся на них плиты или панели рис. Монолитное ребристое перекрытие с балочными плитами а внешний вид перекрытия с главными балками...
77526. Уход за больными с разными формами недержания мочи 58.5 KB
  Само по себе недержание мочи казалось бы не такая опасная и грозная болезнь как например инфаркт инсульт онкологические заболевания и т. Что же представляет собой нормальный отток мочи Моча образуется в почках которые фильтруют жидкую часть крови захватывая ненужные организму вещества или шлаки а иногда и нужные но избыточные. Объем выделяемой мочи и частота мочеиспусканий у каждого человека индивидуальны и очень тонко регулируются нервной системой и железами внутренней секреции щитовидная железа надпочечники и др.
77527. Уход за пациентами с пролежнями 41 KB
  В стадии некротических изменений и нагноения II стадия происходит некроз кожи и подлежащих тканей клетчатки фасции и др. обычно развивается влажная гангрена с прогрессирующим некрозом окружающих...
77528. Термометрия: лихорадка, типы, периоды 140 KB
  Общие правила измерения температуры тела Температурная кривая объективно отражает течение заболевания помогает глубже определить тяжесть состояния больного эффективность проводимого лечения точнее судить о сроках выздоровления больного.Необходимо строго соблюдать методику измерения температуры тела. Место измерения температуры тела определяют в зависимости от характера заболевания. При заболеваниях прямой кишки поносах или запорах такой способ измерения температуры неприемлем.