59837

Уведення та редагування тексту. Перевірка правопису

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку: Навчальна: Вдосконалити основні знання про текстовий редактор Microsoft Word та його можливості навчити вводити та редагувати текст засобами текстового процесора створювати документи за певною структурою...

Украинкский

2014-05-11

71 KB

0 чел.

Відкритий урок

на тему: Уведення та редагування тексту. Перевірка правопису

проведених студентом 144 групи

Поваром Олександром Сергійовичем

у 9-Б класі

Новокаховської гімназії

дата проведення:

Вчитель: _______

Директор школи: _______

Оцінка: _______

Тема уроку: Уведення та редагування тексту. Перевірка правопису.

 

Мета уроку:

Навчальна:

Вдосконалити основні знання про текстовий редактор Microsoft Word та його можливості, навчити вводити та редагувати текст засобами текстового процесора, створювати документи за певною структурою, засвоїти правила введення тесту, навчитись проводити перевірку правопису.

 Розвиваюча:

Сприяти розвитку логічного мислення, уваги, пам'яті.

Стимулювати вміння порівнювати набуті знання.

Розвивати вміння аналізувати.

Виховна:

Виховувати охайність, акуратність при роботі з документами.

Виховувати пізнавальну зацікавленість до предмету, та привчати працювати творчо.

Виховувати старанність, активність при вивченні нового матеріалу.

Виховувати почуття людської гідності, порядності, вміння захоплюватися красою.

Завдання уроку

Визначити об’єкти текстового документа: символ, слово, речення, абзац, рядок; навчитись вводити українські великі й малі літери, знаки пунктуації, символи, що відсутні на клавіатурі; вивчити недруковані символи, навчитись керувати їх відображенням, використовувати табуляцію, редагувати текст, переміщуватись документом, виділяти фрагменти тексту, скасовувати та повторно виконувати операції, перевіряти правопис текстових документів та виправляти помилки в автоматизованому режимі.

Тип уроку Урок засвоєння нових знань, формування умінь та навичок

Обладнання Комп’ютери, підключені до локальної мережі, текстовий процесор Microsoft Word, текстовий документ до уроку UROK.doc, презентація про правила набору тексту, підручник «Інформатика, 9 клас» І.Завадського, відео фрагменти: документальних фільмів про книгу та бібліотеки та художнього фільму «Машина часу», приклади друкованих продуктів (газети, журнали, брошури, книги).

Хід уроку

Книга є альфою і омегою будь-якого людського знання, джерелом джерел кожної науки.

Cтефан Цвейґ

1.Організаційна частина

- Привітання, перевірка підготованості учнів до уроку, перевірка присутності. Повідомлення теми та плану роботи на уроці, мети та завдань уроку

2.Актуалізація опорних знань

Питання для повторення:

Призначення програми Microsoft Word?

Назвіть основні засоби інтерфейсу текстового процесора та поясніть, як отримати до них доступ із вікна програми.

Наведіть приклади продуктів, які можна отримати за допомогою програми Microsoft Word?

3.Стимулювання навчальної діяльності

Ви правильно сказали, що одним із призначень текстового редактора є створення друкованого документа. Демонстрація книг, брошур, журналів.

Кни́га — письмовий запис, неперіодичне видання у вигляді зброшурованих аркушів друкованого матеріалу.

Брошу́ра — неперіодичне текстове книжкове видання об'ємом понад 4, але не більше 48 сторінок, сполучених між собою за допомогою шиття скріпкою або ниткою.

Газе́та — щоденне або щотижневе періодичне видання у формі складених аркушів, містить новини і коментарі.

Журнал — друкарське періодичне видання. Поряд з газетою, журнал є одним з основних ЗМІ і пропаганди, впливає на громадську думку, формуючи її відповідно до інтересів певних ідеологічних груп, суспільних класів, політичних партій, і організацій.

Демонстрація відео фрагментів та текстовий супровід до них.

Перші книги писали на листях, корі, полотні, шовку, глиняних табличках, шкірі і папірусі. Приблизно в 100 — 150 р. стали поширюватися кодекси або зброшуровані книги замість сувоїв. З 4 століття по 15 століття для сторінок книги стали застосовувати пергамент, зроблений з тонкої шкіри ягнят. Пергамент був замінений папером, що прийшов у Європу з Китаю, де спосіб його виготовлення був відомий ще до 105 року на основі суміші кори і коноплі. Широко доступними книги стали тільки після винаходу книгодрукування в 15 столітті.

Бібліоте́ка (сховище, скриня) — культурно-освітній заклад, що здійснює збирання друкованих і рукописних матеріалів, провадить їх опрацювання і відображення у каталогах, організовує відповідне їх зберігання, збереження і обслуговування ними читачів.

Бібліотеки були відомі ще в стародавньому світі (Ассирія, Єгипет, Китай). Найбільша з них Александрійська бібліотека, в якій були зібрані рукописні книги античного світу (3 ст. до н. е.) Першою відомою бібліотекою у Київський Русі була бібліотеа Софійського собору в Києві, заснована князем Ярославом Мудрим у 1037 р. Про цю подію літописець Нестор писав : «...Ярослав же книги многие написав, положил в Святой церкви, которую создал сам и украсил ее златом и серебром».

Бібліотеки майбутнього вражають своєю інформаційністю та технічними можливостями.

Гра «Чи знаєте ви, що…»

  1.  У 1863 році Жюль Верн написавши книгу "Париж в XX столітті", в якій детально описав автомобіль, факс  та еэлектричний стілець. Відавець обернувши йому рукопис, обізвавши його не сповна розуму.
  2.  Найбільша книга на світі є атласом 17 століття - це Атлас Клені, заввишки 1,75 метра і шириною 1,9 м. У книзі знаходяться 39 карт, у тому числі карти земних континентів, Британії і інших європейських країн. Для того, щоб підняти атлас, потрібно шість чоловік.
  3.  Будинок головної бібліотеки університету штату Індіана щорічно дає просідання в один дюйм  (при будівництві інженеpи не врахували вагу книг, які містяться в цій бібліотеці.)
  4.  У телефонній книзі Нью-Йорка було 22 прізвища Гітлер до Другої світової війни і жодного після.
  5.  Жителі британського села Уестбері-саб-Мендіп викупили одну будок в оператора зв'язку British Telecom за 1,65 долара і зробили з неї найменшу бібліотеку в світі. Місцеві жителі прикріпили до будки полиці, на яких розмістилися книги різної тематики, - "від кулінарних до класики і казок". Бібліотека працює цілодобово  Принцип її роботи простий - відвідувачі ставлять на полицю вже прочитану книгу і беруть нову. Також на полицях можна знайти диски або DVD.
  6.  Найчастіше в англійських бібліотеках викрадають Книгу рекордів Гінессу.
  7.  Англійська королева, прочитавши книгу Льюїса Керрола «Аліса в Країні див», так зацікавилась нею, що наказала принести їй всі книжки цього письменника, але була розчарована, тому що в інших книгах були математичні формули.
  8.  в 1940 році було надруковано книгу, в якій є 370 різних способів доведення теореми Піфагора, а серед них є доведення, яке запропонував президент США Гарфілд.
  9.     Оноре де Бальзак міг прочитати 200-сторінковий роман за 30 хвилин. З його слів, під час читання він охоплює поглядом 7-8 рядків одночасно і швидкість залежала від швидкості руху очей.
  10.  Звичайну книгу стандартного формату в 500 сторінок не можна роздавити, навіть якщо поставити на неї 15 вагонів, навантажених вугіллям.

Відкрийте свої підручники, подивитися на текст розділу 23 підручника і скажіть:

  1.  Які символи ви там бачите? Очікувана відповідь: літери, цифри, знаки пунктуації.
  2.  Яких із символів, що є в підручнику, немає на клавіатурі? Знайдіть таких символів у 23 розділі якомога більше, називаючи сторінку та номер абзацу із такими символами.

 (це можуть бути українські літери ґ, є, і, ї, математичні знаки π, λ, знак піднесення до квадрату, літери іншомовних алфавітів, транскрипцій ß, ä, ð, ñ, додаткові символи § тощо. Результати цієї діяльності подаємо на аркуші спільної роботи.

Ці символи вводяться за допомогою спеціальних клавіш, які сьогодні ми вивчимо.

4.Пояснення нового матеріалу

Назва підпункту

Методичні особливості

Номери  сторінок підручника

Можливості ТП Word

Учням пропонується перемістити назви дій, можливостей, операцій на слово Word, якщо вони присутні у редакторі і залишити їх на місці, якщо Word їх не має

Ст.1

Основні об’єкти текстового документа

Учням пропонується назвати основні об’єкти текстового документа, такі як символ, слово, склад, морфема, речення, фраза, абзац, рядок, таблиця, схема тощо. Вчитель допомагає визначити, з якими об’єктами працює програма Word, вказує на їх суттєві параметри та можливі значення.

ст. 234

ст.2-3

Уведення тексту

Учитель пояснює основні правила введення тексту та демонструє введення символів, яке може викликати труднощі:

українські літери Є, І, Ї, ґ, Ґ

символи ’ , . ; : ? « » –

великі та малі літери у звичайному режимі та режимі Caps Lock

символи, яких немає на клавіатурі: © ® € £ β ≠

Під час уведення тексту важливо правильно розставляти абзаци, враховуючи, що текстовий процесор автоматично переносить текст на нові рядки. Варто продемонструвати негативний ефект зсуву тексту у разі змінення розмірів вікна, коли для переходу на кожен новий рядок було використано клавішу Enter. Перевірити правильність розстановки абзаців можна за допомогою відображення недрукованих символів – вчитель показує як увімкнути та скасувати їх показ. Вчитель пояснює призначення табуляції та демонструє її використання, зокрема змінення позицій.

ст. 235-

238

ст. 4-5

Редагування тексту

Вчитель демонструє способи переміщення документом за допомогою смуг прокрутки, комбінацій клавіш.

Необхідно пояснити відмінність між режимами вставлення та заміщення, а також між діями клавіш Backspace та Delete. Слід пояснити, як виділяти різні об’єкти текстового документа: символи, слова, рядки, речення, абзаци, цілий документ. Під час редагування іноді необхідно скасовувати або повторно виконувати певні дії; вчитель демонструє комбінації клавіш, інструменти та пункти меню, які дозволяють це зробити.

ст. 238-

240

Перевірка правопису

Учитель пояснює принцип перевірки правопису у програмі Microsoft Word.

Слід наголосити на тому, що необхідно перевіряти введений текст, адже програма Word може здійснювати автоматичну заміну, що є неправильною для створеного документа,

ст. 240-

242

Ст. 6

5.Закріплення нового матеріалу

Виконання практичного завдання.

Завантажте текстовий документ UROk.doc

1 сторінка. Виберіть і перемістіть об’єкти з написами, які підтверджують можливості текстового редактора WORD. Об’єкти з написами, які не властиві WORD залишіть на місці.

2 сторінка. Впишіть у таблицю назви об’єктів за їх властивостями.

3 сторінка. Перемістіть слова з довідки у відповідні комірки таблиці.

Музична пауза Демонстрація відеовірша Софії Кримовської «Жінка», графіка Володимира Шорохова (посилання  http://www.youtube.com/watch?v=NdnNkv78SwU)

Діагностика правильності засвоєння учнями знань

Контрольні запитання та завдання підручника (ст. 243)

6.Підбиття підсумків уроку

Опрацювання висновків розділу (ст. 242 підручника) у формі питань та відповідей.

7.Повідомлення домашнього завдання

Підготувати відповіді на запитання для досліджень та питання для роздумів з підручника (ст. 243)

Заключне слово вчителя. У фільмі «Машина часу», фрагмент якого ми сьогодні дивилися, є фраза, що кожен з нас має свою машину часу. Подорож у минуле – це наші спогади, подорож у майбутнє – це наші мрії. То ж не зраджуйте своїм мріям, робіть все для їх досягнення і мрійте знову. Успіхів вам.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

57704. Китай. Економіко – географічна характеристика 70 KB
  Мета уроку: формувати в учнів систему знань про особливості населення, економічної політики, галузей міжнародної спеціалізації Китаю; Розвивати та вдосконалювати навички учнів оцінювати географічне положення і природно–ресурсний потенціал країни;
57705. Складання тексту-міркування 91 KB
  Мета: удосконалювати навички та вміння правильно будувати текст-міркування; вчити розкривати абстрактно загальні поняття; розвивати звязне мовлення увагу память мислення уміння логічно й послідовно викладати думки на папері...
57706. Від минулого до сьогодення. Історія створення книги 180 KB
  Мета: ознайомити п’ятикласників з історією виникнення книги та розвитком книгодрукування в Україні; популяризувати книгу носія інформації; виховувати повагу до історії народу його внеску в розвиток української культури.
57707. Книга: подорож у часі 122 KB
  Мета: дидактична: ознайомити учнів з історією створення книги з найдавніших часів; розвивальна: показати учням значення книги в розвитку світового суспільства; розвивати інтелектуальну активність учнів; розвивати культуру мислення уяву...
57708. Культура Галицько – Волинської держави 77.5 KB
  Мета: Ознайомити учнів з досягненнями культури Галицько – Волинської держави; визначити її особливості; з ясувати які держави мали вплив на розвиток Галицько – Волинської держави; працювати над вмінням виділяти головне працювати в групі...
57709. Клас Комахи. Особливості будови та процесів життєдіяльності 157.5 KB
  Розширити та поглибити знання учнів про членистоногих познайомити з різноманітністю комах особливостями їх зовнішньої та внутрішньої будови пристосуванням їх до умов навколишнього середовища.
57710. Урок-турнір з інформатики «Комп’ютерні відмінники» 2.89 MB
  Мета уроку: Перевірити спільний рівень ерудиції; знання учнів з вивчених розділів та тем навчальної програми; вміння та навички учнів отриманих на уроках інформатики...
57711. Устройство компьютера. Урок информатики 67.5 KB
  Цели урока: помочь учащимся усвоить устройство компьютера понятие базовая конфигурация ПК дать основные понятия необходимые для начала работы на компьютере; воспитание информационной культуры учащихся внимательности аккуратности дисциплинированности усидчивости; развитие познавательных интересов навыков работы с мышью и клавиатурой самоконтроля умения конспектировать. Оборудование:компьютер учебник компьютерная презентация. На прошлом уроке мы начинали знакомство с компьютером. Сегодня мы рассмотрим какие устройства...
57712. Прямокутна система координат у просторі. Декартові координати у просторі 1.75 MB
  Мета уроку: ввести поняття прямокутної системи координат у просторі з використанням історичного матеріалу навчати будувати точку за заданими координатами та знаходити координати точок які зображенні у заданій системі координат...