59840

СВІТ ЛЮДСЬКИХ ВІДНОСИН. ВИХОВНА ГОДИНА ДЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Разом колективно діти готують відповідь. Першим дає відповідь капітан а доповнюють чи підправляють його решта дітей. Чи повинен хлопчик пропустити вперед однокласницю якщо вони одночасно підійшли до дверей класу А в театрі А в магазині...

Украинкский

2014-05-11

31 KB

3 чел.

СВІТ ЛЮДСЬКИХ ВІДНОСИН. ВИХОВНА ГОДИНА ДЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

Єфіменко Ніна Іванівна, вчитель початкових класів, Новгородківська  школа № 3 Кіровоградської області.

 

Дитина до десятирічного віку потребує розваг і її вимоги біологічно обґрунтовуються. Вона хоче гратись, вона грає всім і пізнає оточуючий світ перш за все і легше всього у грі, за допомогою гри.

Про важливість гри у навчанні говорить багато фактів, результати експериментів. Винахідливість і кмітливість дітей виявляється саме у грі. Під час гри розвивається і вдосконалюється процес мислення: аналіз, синтез, порівняння, узагальнення. Гра посилює емоційну активність, знімає розумове і фізичне навантаження, яке виникає під час одноманітних завдань.

Недарма В.О. Сухомлинський попереджував вчителів: «щоб чудовий світ природи, гри, музики, фантазії, творчості не закрився перед дитиною класними дверима».

ВИХОВНА ГОДИНА

Тема: світ людських відносин.

Мета: формувати вміння правильно вживати слова та вислови ввічливості в різних мовленнєвих ситуаціях; розвивати діалогічне мовлення учнів; формувати культуру мовлення дітей; виховувати культуру поведінкиучнів; здружувати учнівський колектив; підняти позитивний, емоційний настрій школярів.

Обладнання і матеріали: 7 конвертів, малюнок з зображенням сови, різнокольорові смужки паперу, магнітофон

Хід заходу

Форма проведення відповідно до телевізійного клубу знатоків «Що? Де? Коли?». На класній дошці малюнок з зображенням сови – символу мудрості. До неї прикріплені різнокольорові смужки паперу, на зворотній стороні яких написані правильні відповіді на запитання, а самі завдання розміщені навколо сови в конвертах таких же кольорів. Конвертів 7. Розміщені вони у вигляді веселки – символа дитячої радості, щастя. В семи конвертах шість завдань і одна музикальна пауза, умови якої звучать так: «Провести музикальну паузу (наприклад, хлопчики запрошують на вальс дівчаток)».

Формуються 2 команди, 2 капітани (діти вибирають). По черзі капітани беруть один з конвертів та зачитують на клас завдання.

Разом (колективно) діти готують відповідь. Першим дає відповідь капітан, а доповнюють чи підправляють його решта дітей.  Після того, як діти скажуть свою думку, вчитель зачитує листок – думку сови.  

Завдання.

  1.  Бліц-турнір.

Чи повинен хлопчик пропустити вперед однокласницю, якщо вони одночасно підійшли до дверей класу? А в театрі? А в магазині?

Відповідь: хлопчик завжди повинен вступати місце дівчині.

  1.  Хлопчик викрикнув до чоловіка, що проходив мимо:

– Скажіть, скільки зараз годин? Звертаючись до дорослого, хлопчик допустив 3 помилки. Які ці помилки?

Відповідь:Добрий день, будь ласка, дякую.

    3.Черговому потрібно звернутися до вчительки, яка розмовляє з іншою вчителькою. Як це зробить?

Відповідь: Пробачте, Маріє Іванівно…дозвольте сказати.

    4.Хлопчик біжить по коридору, зустрічає вчительку, на бігу кричить: «Здра, Нін Ванівна».

Оцініть поведінку хлопчика. Скільки помилок він допустив?

Відповідь: хлопчик не повинен бігати по коридору. При зустрічі зупинитись і привітати: «Добрий день, Ніно Іванівно», а потім спокійно піти далі.

    5.В магазин прийшов школяр літ 14 і звернувся до продавця-жінки   40- 45 років. «Бабусю, покажіть мені будь ласка, кросівки». Як би ви   звернулись до жінки продавця?

Відповідь:добрий день. Покажіть мені, будь ласка, кросівки але не називати «бабуся».

    6. «Алло! Мені Ігоря! Немає? Оце тобі...Хто питає? Та так, товариш один…Ладно, я подзвоню пізніше…Розбудив? А ви що, уже спали? Так ще ж рано…»

Чи правильно розмовляв по телефону цей хлопчик?  Дайте свій телефонної розмови в цьому випадку…

Відповідь: Алло! Добрий день. Пробачте, це однокласник Ігоря, Коля Кононенко, позвіть, будь ласка, Ігоря. Немає? А ви можете сказати, коли він буде? Вибачте. До побачення.

Вчитель може підготувати різні завдання з різних тем занять. В даному випадку ми запропонували такі завдання і таку тему виховної години.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

74559. СИМПЛЕКСНИЙ МЕТОД РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЛІНІЙНОГО ПРОГРАМУВАННЯ 278 KB
  Розвязування задачі лінійного програмування симплексним методом. З властивостей розвязків задачі лінійного програмування відомо: оптимальний розвязок задачі має знаходитись в одній з кутових точок багатогранника допустимих розвязків.
74560. Аналіз та управління ризиком в економіці 642.5 KB
  Економічний ризик — це об’єктивно-суб’єктивна категорія у діяльності суб’єктів господарювання, що пов’язана з подоланням невизначеності та конфліктності в ситуації неминучого вибору.
74561. Система показників кількісного оцінювання ступеня ризику 433.5 KB
  Ймовірність як один з підходів до оцінки ризику. Спрощений підхід до оцінювання ризику. Загальні підходи до кількісної оцінки ступеня ризику Виправданий ризик необхідний атрибут у стратегії і тактиці ефективного менеджменту.
74562. Ризик у відносному вираженні 775.5 KB
  Для підприємства за базу визначення відносної величини ризику як правило беруть вартість основних фондів та оборотних засобів або плановані сумарні затрати на даний вид ризикованої діяльності маючи на увазі як поточні затрати так і капіталовкладення чи розрахунковий прибуток.
74563. Цілочислове програмування 639 KB
  Геометрична інтерпретація розвязків цілочислових задач лінійного програмування на площині. Загальна характеристика методів розвязування цілочислових задач лінійного програмування.
74564. Нелінійні оптимізаційні моделі економічних систем 910 KB
  Основні труднощі розвязування задач нелінійного програмування. Раніше було розглянуто методи розвязування задач лінійного програмування. Галузі обєднання та окремі підприємства народного господарства функціонують і розвиваються за умов невизначеності а тому адекватно їх можна описати нелінійними стохастичними динамічними моделями. Зауважимо що сучасний рівень розвитку компютерної техніки і методів математичного моделювання створює передумови для застосування нелінійних методів а це може суттєво підвищити якість розроблюваних планів...
74565. Квадратичне програмування 597.5 KB
  Метод розвязування задач квадратичного програмування. Система має ненульовий розвязок якщо. Метод розвязування задач квадратичного програмування Зазначимо що відомим з теорії аналізу функцій є таке твердження: відємно означена квадратична форма є угнутою а додатно означена опуклою...
74566. Научное знание в Древней Греции 60 KB
  Определение математики как универсального языка способствовало развитию принципов рационального типа мышления. Важнейшей вехой на пути создания математики как теоретической науки были работы пифагорейской школы. Греческие ученые развили прежде всего процедурную и операционную стороны математики выработав понятие доказательства утверждений. Связи между этими двумя областями возникающей математики были двухсторонними.
74567. Научное знание в эпоху Средневековья 43.63 KB
  Все это методологически подготовило формирование опытной науки. На ранних этапах средневековья центрами научнофилософской мысли были монастыри и храмы но с появлением университетов именно они стали центрами развития философии и науки. Их деятельность объективно способствовала развитию науки в экспериментальном направлении. В целом он обосновывал идею опытной науки.