59848

Поняття про відсотки

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. Ввести поняття відсотків, сформувати вміння записувати відсотки у вигляді десяткових дробів і навпаки дроби відсотками; розвивати логічне мислення учнів.

Украинкский

2014-05-11

92.5 KB

1 чел.

Тема.  Поняття про відсотки.

Мета. Ввести поняття відсотків, сформувати вміння записувати відсотки у вигляді десяткових дробів і навпаки дроби відсотками; розвивати логічне мислення учнів.

Хід уроку.

І. Перевірка домашнього завдання.

 

Учні перевіряють домашнє завдання із записами на дошці, де чергові завчасно виконали домашню роботу. Вчитель дає відповіді на запитання, які виникли у дітей під час виконання домашнього завдання.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

 Усно:  1) Обчислити:

  а) 500: 100;          в) 420:100;          д) 6: 100;

  б) 8000: 100;         г) 32: 100;          е) 125 6 100.

  2) Знайти:

 

  а) 1/100 від 700;          в) 20/100 від 6000;

                       б) 5/100 від 300;          г) 50/100 від 3000.

                        

                    3) Яку частину від числа 100 становить число: 10,

                       20, 25, 50, 75, 100.

                    4) Виразити в метрах:  1см, 7см, 15см, 23см, 75см.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

Пояснення нового матеріалу вчитель може почати з розповіді про те, що деякі дроби мають інші назви, наприклад: одна друга – половина, одна четверта – четверть. У повсякденному житті одну соту частину гектара  називають 1 ар, соту частину століття – 1рік, соту частину гривні – 1 копійка, сота частина метра – 1сантиметр. Люди помітили, що соті частини зручні у використанні і тому для дробу 1/100 придумали спеціальне позначення 1% (один процент, або один відсоток).

                              1% = 1/100 =0,01

Але вчитель може запропонувати учням і самостійно ознайомитись з теоретичним матеріалом.

4

IV. Осмислення і закріплення поняття відсотків.

 

1) Записати відсотки у вигляді дробів:

    а) 1% = 1/100 = 0,01;                   б) 7% =7/100 =0,07;

    в) 23% = 23/100 =0,23;                г) 40% = 40/100 = 0,40 = 0.4;

    д) 70% = 70/100 = 0,70 = 0,7;      е)100% = 100/100 = 1;

    є) 104% = 104/100 = 1,04;           ж)122% = 122/100 = 1,22.

2) Записати дроби у вигляді відсотків:

    а) 7/100 = 0, 07 =7%;                             д) 0,64 = 64%;

    б) 15/100 = 0,15 =15%;                          е) 0,47 = 47%;

    в) 32/100 = 0, 32 = 32%;                        є) 0,7 = 0, 70 = 70%;

    г) 3/10 =30/100 = 30%;                          ж)0,04 = 4%.

3) Скільки відсоток площі квадрата зафарбовано?

4) Накресліть квадрат, сторона якого дорівнює 10 клітинкам зошита. Зафарбуйте різними кольорами частину квадрата, площа якої від площі квадрата становить:

      а) 4%,  б) 10%,  в) 25%.

5) Як перейти від дробів до відсотків і навпаки?

  Коментоване записування вправи.

      а) записати у вигляді десяткового дробу:

          6%;  12%;  63%;  76%;  130%; 102%;

          2,4%;  40,1%;  5,2%;  0,7%;   8%;

       б) записати у відсотках:

          0,36;  0,01;  1;  0,05;  1, 02;  0,4;  1,5;

          0,401;  0, 0908;  0, 024;  0,052;  0,07.

V. Підсумок  уроку.

Учитель може запропонувати прочитати про відсотки у математичній енциклопедії і підготувати повідомлення, за яке на наступному уроці можна буде отримати оцінку.

VI. Домашнє завдання.

№ 1027,  № 1029, на повторення № 1048.

(«Математика. Підручник для 5 класу, 2005 р.   А.Г.Мерзляк, В.Б.Полонський, М.С.Якір).

5


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

49183. Жизнедеятельность М. Вебера. Теория познания и методология 246.2 KB
  Вебере и его трудах несмотря на то что современная социология уже ушла далеко вперед актуальность этой теме не вызывает сомнений. Вопервых потому что как и всякий крупный ученый М. Вебера не только классическую социологическую теорию но и чтото новое современное и апеллирующее к непреложным и неизменным законам по которым живет социум.: Аграрная история древнего мира 1923 сразу поставившие его в ряд наиболее крупных ученых свидетельствуют о том что он усвоил требования исторической школы и умело пользовался...
49184. Понятие марксистской социологии. Диалектический материализм и социология 161.07 KB
  Устами своих основоположников Карла Маркса и Фридриха Энгельса она заявила о себе как о научном истолковании исторического процесса базирующемся на объективных данных исторической экономической социологической и других науках. Марксом и Ф.
49185. Расчет системы автоматического регулирования ГТД для поддержания частоты вращения ГТД 592.8 KB
  Расчет клапана для регулирования подачи топлива. Расчет расходов топлива. Расчет расхода топлива на номинальном режиме работы ГТД. Расчет расхода топлива на максимальном режиме работы ГТД.
49189. КОНСТРУИРОВАНИЕ ОДЕЖДЫ 271.29 KB
  Конструирование одежды Проектирование серии изделий на базе одной конструктивной основы Заключение Список литературы Введение История возникновения одежды уходит далеко в глубь веков к самым ранним ступеням развития человечества. Материалистическая точка зрения связывает происхождение одежды с климатическими условиями а её развитие –с...
49190. Расчет прочности рабочей лопатки, диска и определение частоты и формы изгибных колебаний одиночной лопатки и пакета лопаток, связанных бандажом 433.68 KB
  Расчет прочности рабочей лопатки. Расчет прочности лопатки и выбор материала рабочей лопатки. Определение частот и форм колебаний одиночной турбинной лопатки и пакета лопаток связанных бандажом.