59850

ВІДСОТКОВІ РОЗРАХУНКИ. ФОРМУЛА СКЛАДНИХ ВІДСОТКІВ

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Ціну на товар знизили на 10 і він став коштувати 432 грн. Якою була початкова ціна товару а 4320 грн; б 480 грн; в 442 грн; г 4752 грн. Вкладник поклав до банку 20 000 грн під 10 річних. Скільки гривень буде в нього на рахунку через 2 роки а 20100 грн...

Украинкский

2014-05-11

181 KB

8 чел.

ВІДСОТКОВІ РОЗРАХУНКИ.ФОРМУЛА СКЛАДНИХ ВІДСОТКІВ

            Алгебра,8 клас

                                                               Ольга Струк, учитель математики

                                                                          Зарічанської ЗОШ І-ІІІ ступенів,

                                                        Надвірнянський р-н,Івано-Франківська обл.

Мета: закріпити знання учнів про формули розв'язування основних задач на відсотки. Продовжити роботу над виробленням умінь застосовувати вивчені формули для розв'язування задач на відсоткові розрахунки; виховувати почуття патріотизму, любові до рідної землі,працелюбність, віру в себе та в краще майбутнє своєї Батьківщини.

Тип уроку: закріплення знань, відпрацювання вмінь.

Наочність та обладнання: портрет Т.Г.Шевченка, картки з тестовими                                                                 завданнями, картки з домашнім завданням.

                                   ХІД УРОКУ

                                              …Свою Україну любіть,

                                              Любіть її…Во время люте,

                                              В остатню тяжкую минуту

                                              За неї Господа моліть.

                                                                                                   Тарас Шевченко. 

І.Організаційний момент.

Учитель. 9 березня ми будемо відзначати День народження великого українського поета Тараса Григоровича Шевченка. Тому ми спробуємо поєднати те, що здається, неможливо поєднати,закріпити вивчений матеріал та одночасно пригадати основні дати життя і смерті талановитого поета і художника.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Для перевірки рівня засвоєння основних знань та вмінь учнів на попередньому уроці, учням пропонується виконати тестові завдання.

Тестові завдання

Варіант 1

  1.  Скільки відсотків години становлять 42 хвилини?

а) 24%;  б) 42%;  в) 70%;  г) 170%.

  1.  Вміст цукру в яблуках становить 9,6%. Скільки кілограмів цукру міститься у 25 кг таких яблук?

а) 24 кг;  б) 2,4 кг;  в) 38,4 кг;  г) 3,84 кг.

  1.  Ціну на товар знизили на 10%, і він став коштувати 432 грн. Якою була початкова ціна товару?

а) 4320 грн;  б) 480 грн;  в) 442 грн;  г) 475,2 грн.

  1.  Вкладник поклав до банку 20 000 грн під 10 % річних. Скільки гривень буде в нього на рахунку через 2 роки?

а) 20100 грн;  б) 21000 грн;  в) 24200 грн;  г) 22000 грн.

Варіант 2

  1.  Скільки відсотків години становлять 48 хвилин?

а) 80%;  б) 48%;  в) 8%;  г) 84%.

  1.  У сплаві міді з оловом 40 % становить мідь. Скільки кілограмів міді містить шматок такого сплаву масою 8 кг?

а) 50 кг;  б) 5 кг;  в) 3,2 кг;  г) 32 кг.

  1.  Ціну на товар підвищили на 10%, і він став коштувати 495 грн. Якою була початкова ціна товару?

а) 4950 грн;  б) 544,5 грн;  в) 45 грн;  г) 450 грн.

  1.  Вкладник поклав до банку 10 000 грн під 20 % річних. Скільки гривень буде в нього на рахунку через 2 роки?

         а) 10400 грн;   б) 40000 грн;  в) 14000 грн;  г) 14 400 грн.

 

Учні обмінюються зошитами , та перевіряють правильність відповідей за зразком на дошці.

ІІІ. Формулювання теми, мети і завдань уроку.

Основна мета даного уроку полягає в тому, щоб закріпити знання учнів про формули розв'язування задач на відсотки, а також продовжити роботу над виробленням умінь виконувати дії відповідно до цих формул.

IV. Актуалізація опорних знань та вмінь учнів

Усні вправи

  1.  Знайдіть:

1) 25% від числа 28;  2) 125% від числа 36.

  1.  Знайдіть;

1) число, 20% якого дорівнює 18.

  1.  Знайдіть, скільки відсотків становить:
  2.  число 7 від числа 35.
  3.  Складіть задачу за виразом: 1000 · .

V. Відпрацювання вмінь

Письмові вправи

Сьогодні ми будемо не просто розвязувати задачі. Їх результати стануть ще й відповідями на запитання щодо біографії великого поета.

Задача 1. Вкладник поклав у банк 665грн під 7 річних.Який прибуток він отримає через один рік?

Розвязок підкаже нам скільки років життя було відведено талановитому поету і художнику..

Відповідь: 47.

Задача 2. Вкладник поклав у банк 1440грн під 8 річних. Скільки грошей буде у нього на рахунку через 3 роки?

Розвязання цієї задачі дасть відповідь на запитання про рік народження Тараса Григоровича Шевченка – українського  генія.

                 Розвязання

Використовуємо формулу складних відсотків

                ап = а0 (1+)п ,

а0=1440, р=8, п=3.

Звідси, ап =1440 ( 1+)31814(грн). 

         Відповідь:1814.

Задача 3. Скільки грошей поклав у банк вкладник під 12 річних, якщо                                      через 2 роки на його рахунку стало 2335 гривень?

         Результат цього обчислення також визначає рік , коли національний      пророк пішов з життя.

                 Розвязання

За формулою складних відсотків

                ап = а0 (1+)п ,

ап=2335, р=12, п=2, матимемо:

         а0= апп =23351,1221861(грн).   

         Відповідь:1861.

Учитель. Отже, Тарас Григорович Шевченко народився 9 березня 1814 року в селі Моринці на Черкащині у багатодітній сімї кріпаків - Григорія Шевченка та його дружини Катерини. Але на превеликий жаль , життя народного митця було дуже коротким. Він помер 10 березня 1861року у віці 47 років.

Шевченко – це не тільки те, що вивчають, а й те, чим живуть. У чому черпають сили та надії. У глибини майбутнього слав Шевченко свої непохитні заповіти синам рідної землі. І серед його заповітів перший і останній:  

                                              …Свою Україну любіть,

                                              Любіть її…Во время люте,

                                              В остатню тяжкую минуту

                                              За неї Господа моліть.

VІ. Підсумок уроку.

Контрольні запитання

  1.  Що називають відсотком від числа?
  2.  Як знайти а% від числа b? Наведіть приклад.
  3.  Як знайти число, якщо а% від цього числа дорівнює b? Наведіть приклад.

     4.Як знайти, скільки відсотків становить одне число від іншого?

      5. Чи сподобався вам сьогоднішній урок?

      6. Що цікавого ви дізналися?

VІІ. . Домашнє завдання

  1.  Повторити формули розв'язування задач на відсоткові розрахунки.
  2.  На повторення: поняття випадкової події, ймовірність випадкової події (6 клас).
  3.  Учні класу об’єднуються у 3 групи. Кожна група одержує завдання:
  4.  Скільки відсотків від грошової купюри Тараса Шевченка становить Володимир Великий? Ярослав Мудрий? Богдан Хмельницький? Іван Мазепа? Михайло Грушевський? Леся Українка? Григорій Сковорода?

Відповідь:1; 2%; 5%; 10%; 50%; 200%; 500%.

  1.  Яку найменшу кількість грошових купюр і з чиїм зображенням потрібно взяти, щоб отримана сума становила рвід номіналу купюри із зображенням Тараса Шевченка?
  2.  р=8 ; 2) р=18    

Відповідь:1)по 1-ій купюрі Богдана Хмельницького  Ярослава Мудрого і Володимира Великого;   2) по 1-ій купюрі Івана Мазепи, Богдана Хмельницького,  Ярослава Мудрого і Володимира Великого                                                                           

                 3)Від купюри з чиїм зображенням:

       1) сума 3-х купюр із  зображенням Богдана Хмельницького і 5-ти                                                                               купюр із  зображенням Івана Мазепи становить 65

       2) сума 2-х купюр із  зображенням Івана Франка і 3-х                                                         купюр із  зображенням Володимира Великого  становить 43

      Відповідь: від купюри номіналом 100 гривень із зображенням Тараса Шевченка.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

82568. Развитие Интернет-телевидения в образовательной среде 3.98 MB
  И если раньше видео через Internet было доступно единицам то сейчас возможностью пользоваться такими услугами обладает большое количество жителей крупных городов. Телевидение может является средством распространения обучающих видеоматериалов заранее подготовленных учебным заведением.
82569. Неделя российского бизнеса как коммуникативный проект 384 KB
  История возникновения НРБ как коммуникативного проекта. Одной из таких технологий является создание специального мероприятия т. Сегодня все больше и больше компаний будь то сегмент IT FMCG социальные проекты или даже государственные программы обращаются к технике создания специального мероприятия для достижения...
82570. АВТОМАТИЧЕСКАЯ ГЕНЕРАЦИЯ АНАЛИЗАТОРОВ ТРАФИКА ЛОКАЛЬНЫХ СЕТЕЙ 419 KB
  В работе реализована идея автоматической генерации анализатора трафика локальной сети на основе ранее собранной статистики трафика в этой сети. Такой анализатор способен выделять из потока пакетов в сети аномальный трафик и извещать о нем администратора (либо сразу блокировать).
82571. Веб-система управления проектами с элементами социальной сети «Freetask» 182.69 KB
  В рамках данной работы разрабатывается программный комплекс сбора и интеллектуального анализа проектов фрилансбирж состоящий из следующих компонентов: Агрегатор проектов с наиболее популярных русскоязычных бирж Нормализатор задачей которого является определение ключевых слов проекта Кластеризатор...
82572. Изучение социальной тревожности у различных групп пользователей сети Интернет 391 KB
  Объект исследования: группы пользователей сети Интернет с различной спецификой использования: люди, работающие с Интернетом в рамках профессиональной и учебной деятельности; пользователи т. н. «социальных сервисов» (социальные сети, службы мгновенных сообщений, онлайн-дневники); игроки в онлайн-игры.
82573. Система визуального проектирования документации семейств программных продуктов 372.1 KB
  Техническая документация продуктов, составляющих семейство, может иметь значительный объём, при этом требования к качеству документации бывают весьма высокими. В таких случаях и разработка, и поддержка этой документации в актуальном состоянии являются чрезвычайно трудоёмкими процессами.
82574. Стратегии эффективного позиционирования корпоративных интересов в сети Интернет 949.5 KB
  Однажды и я вполне осознанно стал одним из них. Несколько лет назад, покупая утром по привычке известное спортивное издание «Спорт-Экспресс», я вдруг осознал, что делаю это абсолютно напрасно - существующая интернет-версия содержит идентичные материалы и даже больше.
82575. ОЦЕНКА ЭФФЕКТИВНОСТИ ИНВЕСТИЦИЙ В СТРОИТЕЛЬСТВО ВОЛОКОННО-ОПТИЧЕСКОЙ ЛИНИИ СВЯЗИ (ВОЛС) 329.5 KB
  Последовательность расчёта показателей при оценке коммерческой эффективности Расчёт показателей при оценке коммерческой эффективности инвестиционного проекта строительства ВОЛС включает следующие составляющие в определённой последовательности.
82576. Техническое обслуживание и ремонт автомобильного транспорта 485 KB
  На практике часто получается, что фактический пробег автомобилей за отчётный период значительно отличается от планового. В этом случае необходимо пересчитать плановые задания по количеству и объёму технических воздействий на фактический пробег автомобилей.