59852

Відсоткове відношення двох чисел

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Підготовка робочих місць учнів Організація уваги. Активізація пізнавальної діяльності учнів Кодовані завдання. Так здійснюємо мотивацію навчальнопізнавальної діяльності учнів. А як ви думаєте: що таке відсоткове відношення двох чисел відповіді учнів.

Украинкский

2014-05-11

65.5 KB

17 чел.

Конспект та самоаналіз

уроку математики у 6 класі

за темою «Відсоткове відношення двох чисел»

(за підручником Янченко Г., Кравчук В. Математика:

Підручник для 6 класу. – Тернопіль.- 2006.)

Підготувала: Сальник Ольга Іванівна,

учитель математики

Котелевської гімназії №1 імені С.А.Ковпака

Полтавської області

Котельва

2012

Методичний коментар.

Провести  урок математики згідно зі всіма вимогами педагогічної науки – це важливо, але, разом з тим,  важливо учителеві самому зрозуміти чи досягнув ти тих цілей, які ставив, як і якими методами, формами роботи та засобами навчання їх досягав. Це і є предмет самоаналізу.

Рівень аналізу завжди визначає теоретичну та практичну компетентність учителя.

Тому й пропоную з власного досвіду розробку конспекту уроку з математики у 6 класі та здійснений мною самоаналіз цього уроку.

Тема: Відсоткове відношення двох чисел

Мета:

  •  засвоїти поняття відсоткового відношення двох чисел, правило знаходження відсоткового відношення чисел;  формувати вміння розв’язування задач на знаходження відсоткового відношення двох чисел;
  •  розвивати розумову активність, пам'ять, увагу, мислення, вміння аналізувати і узагальнювати;
  •  виховувати уважність, працьовитість, кмітливість, самостійність, загальну культуру;  інтерес до навчання, до математики.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Знання збираються по краплині, як вода у долині.

Прислів’я

Хід уроку

І. Організаційний етап

Вітання з учнями.

Перевірка відсутніх на уроці.

Підготовка робочих місць учнів

Організація уваги.

ІІ. Активізація пізнавальної діяльності учнів

Кодовані завдання.

                                                                 

                                               

Завдання заготовлені на дошці. Розв’язуючи їх, учні розкодовують слово «Уміння»:   5-У, 0,45-М, 0,045-І, 0,0125-Н, 0,07-Н, 2,45-Я.

Пояснюють, що таке уміння і для чого вони потрібні школярам і взагалі людям.

Так здійснюємо мотивацію навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Налаштування на успішну роботу.

ІІІ. Перевірка домашнього завдання

№705 – усна перевірка (відповідь: 96 км)

№710 – запис розв’язання на дошці (відповідь: 7 кг) (оцінити)

Розглянути всі способи розв’язання.

IV. Актуалізація опорних знань.

Фронтальне опитування на повторення понять: відсотки, пропорція, відношення.

  1.  Що називається відсотком?
  2.  Як перетворити відсотки у дріб та дріб у відсотки?
  3.  Що таке пропорція?
  4.  Що називається відношенням двох чисел?
  5.  Що показує відношення двох чисел?

Навести приклади.

А як ви думаєте: що таке відсоткове відношення двох чисел?

(відповіді учнів).

V. Формулювання теми, встановлення мети, завдань уроку.

VІ. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу.

План

  1.  Що таке відсоткове відношення двох чисел?
  2.  Правило знаходження відсоткового відношення чисел.
  3.  Приклади знаходження відсоткового відношення.

Застосувати форми роботи:

  •  колективна робота з текстом підручника (п.25);
    •  cамостійне осмислення прочитаного, виділення головного.
    •  колективне обговорення (мозковий штурм).
    •  формулювання правила знаходження відсоткового відношення двох чисел.
    •   наведення прикладів.

VII. Формування умінь учнів.

Колективне обговорення і розв’язування задач:

№720 (відповідь 75%). (оцінити)

№722 (відповідь 5%). (оцінити)

Самостійна робота з наступним обговоренням і розв’язанням задачі на дошці.

№724 (відповідь 31,25%).(оцінити)

VIII. Закріплення знань і умінь учнів.

Усне розв’язання задачі.

 У вашому класі 22 учні. Дівчаток 12. Скільки відсотків становлять дівчатка, а скільки хлопчики від усіх учнів 6-Б класу?

Розв’язання.

1) 12:22=0,54=54% становлять дівчатка.

2) 100%-54%=46% становлять хлопчики.

Відповідь:54%, 46%.

Учні роблять висновок.

ІХ. Домашнє завдання.

Вивчити п.25, розв’язати №721,№723. (Інструкція до виконання)

X. Підведення підсумків уроку.

Коментоване виставлення оцінок. Цінування роботи учнів на уроці.

Рефлексія.

Метод «Обери позицію»:

  1.  Я все засвоїв на уроці. Собою задоволений!
  2.  Мені ще треба попрацювати щоб досягти бажаного результату.
  3.  Я у розпачі! Не знаю що робити.

Учні не тільки обирають позицію, а й обґрунтовують її (за бажанням).

Дякую за працю.

Використана література

  1.  Губа Л.А. Нетрадиційні уроки математики. – Х.- Основа.- 2005.
  2.  Математика 5-12 класи. Програма для загальноосвітніх закладів.- К.- Ірпінь.-2005.
  3.  Мерзляк А.Г. та ін. Математика 6 клас. Збірник  завдань для тематичного оцінювання. – Х.-  Гімназія.- 2006.
  4.  Пометун О.І., ПироженкоЛ.В. Сучасний урок. Інтерактивні технології навчання. – Х.- Основа.-2003.
  5.  Сиротенко Г.О. Сучасний урок: Інтерактивні технології навчання. – Х.- Основа.- 2003.
  6.  Чижова О.І. Самостійні роботи з математики. – Х.- Основа.- 2005.
  7.  Янченко Г., Кравчук В. Математика: Підручник для 6 класу. – Тернопіль.- 2006.

Самоаналіз уроку  математики у 6 класі,

проведеного  вчителем математики Котелевської гімназії №1

імені С.А.Ковпака Сальник О.І.

1. Урок «Відсоткове відношення двох чисел» є продовженням вивчення теми «Відношення і пропорція». Передбачає як повторення  матеріалу, що вивчався, так і засвоєння  нових понять і правил, формування нових умінь учнів.  

2. На уроці чітко визначена триєдина мета: засвоїти поняття відсоткового відношення двох чисел, правило  знаходження відсоткового відношення чисел; формувати вміння розв’язування задач на знаходження відсоткового відношення двох чисел; розвивати розумову активність, пам'ять, увагу, загальнонавчальні навички; виховувати уважність, працьовитість, кмітливість, самостійність, загальну культуру;  інтерес до навчання, до математики зокрема.

Перед учнями поставлені завдання, на які протягом уроку неодноразово наголошувалося.

Для реалізації мети і завдань вибраний тип уроку: засвоєння нових знань.

3. З метою активізації класу, налаштування учнів на успішну роботу використані кодовані завдання, вдало підібраний епіграф до уроку.

Ґрунтовно здійснена перевірка домашнього завдання, запропоновані декілька способів розв’язання задачі.

4. Для актуалізації опорних знань учнів проведене фронтальне опитування, повторені основні поняття попереднього матеріалу.

Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів відбувалася протягом всього уроку, була спрямована на розвиток в учнів інтересу до навчання, потреби  у різноманітних знаннях, розуміння необхідності вивченого у житті.

5. Застосовані такі форми й методи роботи при вивченні нового матеріалу:  колективна робота з текстом підручника, самостійне осмислення прочитаного, виділення істотного й головного, колективне обговорення (мозковий штурм), формулювання правила, наведення прикладів.

6. На уроці практикую елементи самоосвіти та самовиховання. Використаний індивідуальний та колективний підхід до навчання. Вважаю доцільним проведення навчальної самостійної роботи на уроці.

Пошукові завдання і проблемні запитання сприяли глибокому засвоєнню матеріалу, позитивному емоційному настрою учнів.

7. Робота окремих учнів оцінювалася, оцінки коментовані. Здійснене цінування роботи учнів всього класу.

8. Дотримання вчителем норм педагогічної етики, правил такту дозволяє досягти тісного контакту з класом, доброзичливості у стосунках між учителем та учнями.

9. Здоров’язберігаюча робота на уроці концентрувалася у зміні видів навчальної діяльності, рівномірному навантаженні на всіх учнів класу, також у тому, що при підготовці уроку були враховані вікові та індивідуальні особливості учнів: інтерес до вивчення даного предмету, розвиток загально навчальних умінь та навичок, добрі потенціальні можливості оволодіння математикою, розвиток уяви, бажання самостійно висловлюватись, достатньо висока мотивація, що стимулювалася використанням ефективних методів роботи на уроці.

10. 6-Б клас дуже неоднорідний по успішності. Є учні, що важко сприймають новий матеріал, але є такі, що мають високий рівень навчальних досягнень з математики.

Діти активні, організовані, дисципліновані на уроці.

Учні володіють навичками колективної та самостійної роботи. Все це враховувалось при плануванні уроку та визначенні технологій для використання на уроці.

11. Вважаю, що вдалося досягти мети, завдань, запланованих результатів уроку. Рефлексія показала, що урок був ефективним, цікавим для дітей, переважна більшість їх задоволена своєю роботою.

Учитель                               О.І.Сальник

: 100

245

   7

1,25

500

45

4,5


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

38569. Анализ природоохранной деятельности ООО «ХЛЕБОКОМБИНАТ РИАТ Г. КИНЕШМА» 1.17 MB
  Сравнение приведенных данных с масштабами природоохранных капитальных затрат в зарубежных странах где они составляют 24 от ВВП свидетельствует о том что нужно существенно увеличивать вложения в природоохранные мероприятия.i – базовый норматив платы за выброс 1 т iго загрязняющего вещества в размерах не превышающих предельно допустимые нормативы выбросов руб.i – базовый норматив платы за выброс 1 т iго загрязняющего вещества в пределах установленного лимита руб.
38570. Анализ сортамента и марки сталей прокатываемых на стане 1200 на ООО «ВИЗ-Сталь» 832.5 KB
  Назначение: обработка полосы анизотропной трансформаторной стали с целью улучшения электромагнитных характеристик материала. при остановке обработки рулона вызванной технологической необходимостью удаление дефектов выравнивание полосы и т. при выполнении операций допускается наличие участков полосы с двойной лазерной обработкой. Заправка полосы должна производиться путем протяжки ее от разматывателя через механизмы и системы роликов на толчковом режиме и заправочной скорости только клещами.
38571. Роль античных аллюзий в произведениях Хильды Дулиттл 375.5 KB
  Творчество Хильды Дулиттл. Роль и функции античных аллюзий в поэзии Хильды Дулиттл. Античные мотивы в сборнике стихов Хильды Дулиттл Морской сад . Дулиттл.
38573. Разработка брендбука новой организации (на примере кофейни «Coffee Shop») 348 KB
  Понятия брендбука и фирменного стиля.2 Разработка фирменного стиля кофейни Coffee Shop.3 Оценка эффективности разработанного фирменного стиля и брендбука. Однако мало просто разработать фирменный стиль для достижения максимального взаимодействия между рекламистами маркетологами дизайнерами и прочими сотрудниками необходимо создать документ содержащий в себе основные константы фирменного стиля макеты рекламной и сувенирной продукции а так же объектов документооборота.
38574. РАЗРАБОТКА ИНФОРМАЦИОННОЙ СИСТЕМЫ ПО ОБСЛУЖИВАНИЮ КЛИЕНТОВ СОЛ «РОВЕСНИК» 2.8 MB
  Язык программирования Object Pscl Среда разработки Delhi 7 СУБД SQL Нормативно-техническая документация Перечень вопросов подлежащих разработке Анализ требований Изучение и анализ предметной области задачи Разработка функциональной модели Как есть Разработка функциональной модели Как надо Обзор существующих решений Разработка технического задания Проектирование системы Построение логической модели БД Построение физической модели БД Разработка проекта системы...
38575. Исследование зрительной памяти дошкольников с интеллектуальной недостаточностью 10.18 MB
  ГЕРЦЕНА факультет коррекционной педагогики кафедра олигофренопедагогики Иванова Алёна Анатольевна Исследование зрительной памяти дошкольников с интеллектуальной недостаточностью. Литературный обзор проблемы формирования зрительной памяти у детей с интеллектуальной недостаточностью в психологопедагогической литературе 730 1.Вопросы изучения зрительной памяти в специальной литературе.Особенности нарушений зрительной памяти у детей дошкольного возраста с интеллектуальной недостаточностью .
38576. УДОСКОНАЛЕННЯ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НА ДП «САРНЕНСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО» 1.81 MB
  Комплексний аналіз діяльності підприємства.46 Аналіз фінансового стану підприємства.46 Аналіз персоналу підприємства58 Аналіз виробничого процесу на ДП Сарненське лісове господарство. Ринкова економіка формує нові вимоги до підприємства і його працівників.
38577. Анализ и совершенствование комплекса маркетинга на многофункциональном предприятии ООО Альфа Спа группа компаний ВНИИМИ 1.82 MB
  В комплекс маркетинга входит все, что фирма может предпринять для оказания воздействия на спрос своего товара. Многочисленные возможности можно объединить в четыре основные группы: товар, цена, методы распространения и стимулирования. Это четыре ключевых параметра, по которым и анализируется деятельность предприятия.