59856

Що означає бути вихованим

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Чому така проста норма етикету як вітання справила настільки сильне враження на хлопчика Обґрунтуйте свою думку Відповіді дітейПеревірка письмового завдання в робочому зошиті з теми Як наші вчинки впливають на наше життя 12. Чи згоден ти з твердженнями Вчинки наші дії Далеко не всі наші дії можна назвати моральними вчинками. Оцінюючи вчинки ми співвідносимо їх з 78. Скажіть як на вашу думку співвідносяться добро та вихованість Діти доходять висновку що в основі виховання гарних манер лежить повага до інших людей бажання...

Украинкский

2014-06-05

34.5 KB

4 чел.

Урок 3

Що означає бути вихованим

«Виховання – вище з благ,

але тільки тоді, коли воно

першого сорту, інакше

воно ні на що не придатне.»

(Р. Кіплінг)


Урок 3

Тема. Що означає бути вихованим

Мета: з ясувати, як співвідносяться мораль, вихованість і етикет, до чого призводять  незнання правил етикету, які норми не можна забувати; обговорити з дітьми  ключові поняття уроку; навчити учнів критично ставитись до своїх вчинків та  вчинків інших дітей.

Обладнання: підручник «Етика. 5 клас», учнівський зошит.

Епіграф: «Виховані люди завжди поважають людську особистість, а тому завжди  поблажливі, м які, ввічливі, поступливі» (А. Чехов)

Хід уроку

  1.  Вступна частина
  2.  Вітання

У ч и т е л ь. При зустрічі ми говоримо один одному: «Доброго ранку», «Добридень», «Добрий вечір». Ці вітання трохи чарівні, чи не так? Вони немов говорять: «Я бажаю тобі добра!»

Прочитаймо на сторінці 30 підручника казку В.Сухомлинського «Скажи людині «Здрастуйте!»» (Діти виконують завдання.)

Чому така проста норма етикету, як вітання, справила настільки сильне враження на хлопчика? Обґрунтуйте свою думку (Відповіді дітей)
Перевірка письмового завдання в

робочому зошиті з теми

«Як наші вчинки впливають на наше життя»

1-2. Чи згоден ти з твердженнями?

Вчинки – наші дії

Далеко не всі наші дії можна назвати моральними вчинками.

3. Наведи приклад гарного вчинку, здійсненого тобою.

4. Користуючись довідковими словами, заповни пропуск.

Вчинок, який потребує надзвичайного напруження сил, самопожертви ризику для життя, називають…

5-6.Допиши твердження.

Причиною багатьох наших помилок є невміння….

Оцінюючи вчинки, ми співвідносимо їх з…

7-8. Склади невелику розповідь про один зі своїх гарних учинків. (Індивідуальна відповідь учня)

3. Мотивація навчальної діяльності

У ч и т е л ь. Скажіть, як, на вашу думку, співвідносяться добро та вихованість? (Діти доходять висновку, що в основі виховання, гарних манер лежить повага до інших людей, бажання їм добра)

А як співвідносяться наші дії та вчинки з нашим вихованням? (Вихована людина старається і поводитися добре, і здійснювати моральні вчинки)

ІІ. Основна частина

Робота в групах

1 група. «Тлумачі». Пояснюють значення слів: добро, доброта, милосердя, вихований.

2 група. «Міфологи». Пояснюють Добро і Зло (на прикладі міфів та казок)

3 група «Етимологи». За допомогою словника пояснюють значення слова «добрий»

  

Слово «добрий» мало значення «міцний», «сильний». Не випадково     захисника Русі називали Добринею. Пізніше це слово стало      оцінювати людину за зовнішнім виглядом. Згодом воно стало     означати «багатий». Раніше називали дітей іменами Доброслав,     Добромисел, це означало, що у них буде світла доля.

5 група. «Психологи»

Проводіть гру «Репортер»

Беруть у деяких учнів інтервю на тему: «Що для вас у житті найцінніше, найважливіше?»

ІІІ. Завершальна частина.

  1.  Робота в групах.

У кожній команді на парті папір, на якому намальовано сонечко.

Вписати в промінчики сонця синоніми до слова «доброта».

(повага, доброзичливість, співпереживання, милосердя, душевність, лагідність та інш.)

  1.  Висновки

IV. Домашнє завдання

Прочитати параграф «Що означає бути вихованим?»

Прочитати в підручнику параграф «Не Білосніжка» (с. 31) і проаналізувати його за планом у завданні 4.

Виконати в робочому зошиті завдання з теми «Що означає бути вихованим?».


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

80000. Интеллектуальный анализ влияния текущих событий на протекание связанных с ними процессов 336.53 KB
  Дипломная работа посвящена методике разработки программного продукта для поиска причин в изменениях трендов в данных. Рассмотрено создание системы предобработки данных и разработка системы классификации на базе различных алгоритмов машинного обучения. В работе определяется область применения разработанной программы. Для разработки системы предобработки данных использован язык программирования
80001. ОРГАНІЗАЦІЯ ОБЛІКУ ВИТРАТ ТА МЕТОДИКА АНАЛІЗУ СОБІВАРТОСТІ ПОСЛУГ 757 KB
  Привести існуючий порядок обліку затрат до Методичних рекомендацій з формування собівартості будівельно-монтажних робіт; запровадити зарубіжний досвід системи калькулювання «Директ-костинг»; автоматизувати облік, що підвищить продуктивність праці бухгалтерів;
80002. История поселка Хвойная 234 KB
  Хвойнинский район находится на северо-западе Европейской части России, на стыке трех областей: Ленинградской, Вологодской и Новгородской. Он граничит на Севере с Тихвинским районом Ленинградской области, на северо-востоке с Чагодощенским районом Вологодской области и районами Пестовским, Мошенским, Боровичским, Любытинским Новгородской области
80003. Задачи IV соросовской олимпиады по математике для 6 - 11 классов 1.94 MB
  В последнее десятилетие широкую известность получили так называемые соросовские олимпиады, проводимые под эгидой фонда Сороса. Уровень этих олимпиад весьма высок и успех на них возможен только при наличии незаурядных математических способностей.
80004. ВЛИЯНИЕ НЕСТАЦИОНАРНЫХ ЭФФЕКТОВ НА ДИНАМИКУ ВСПЛЫТИЯ ПУЗЫРЬКА 2.21 MB
  Данная работа состоит из трех разделов. В первом рассмотрена динамика всплытия пузырька в стационарном режиме. Приведены теоретические расчеты скорости пузырьков в различных растворах. При движении пузырьков в режиме ускорения на них действуют дополнительные силы: сила, приведенной массы, связанная с присоединенной массой и сила Бассэ.
80005. Сравнительный анализ «опыта потока» в игровой и продуктивной деятельности 1.15 MB
  Человек, переживающий поток, оказывается сверхвовлеченным и сверхсконцентрированным в своей деятельности, причем она доставляет ему огромное удовольствие. Поток принадлежит к кругу явлений внутренней мотивации: деятельностью, в которой возникает поток, люди продолжают заниматься ради самого процесса, конечный результат не столь важен для них.
80006. ОПТИМИЗАЦИЯ ПЛАНА РЕГЛАМЕНТНЫХ РАБОТ ПО КРИТЕРИЮ МАКСИМУМА СРЕДНЕГО ПОТОКА В СЕТИ ПРИМЕНИТЕЛЬНО К ЗАДАЧЕ ТРАНСПОРТИРОВКИ НЕФТИ ПО МАГИСТРАЛЬНОМУ НЕФТЕПРОВОДУ 960 KB
  проведена программная реализация алгоритма Форда – Фалкерсона нахождения максимального потока в сети, построен и программно реализован алгоритм субоптимального планирования регламентных работ на участках нефтепровода по критерию максимума потока в сети. Тем самым разработан и реализован метод решения задачи максимизации потока в нестационарной сети на основе алгоритма Форда – Фалкерсона.
80007. Анализ и моделирование расщепления ДНК ультразвуком 4.97 MB
  Количественный анализ экспериментальных данных по расщеплению молекул ДНК ультразвуком и развитие подходов к моделированию реакции ДНК на внешние воздействия. Такие подходы используются для решения задачи о физической интерпретации специфичности расщепления молекул ДНК ультразвуком.