59955

Кругообіг води в природі

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: формувати уявлення про кругообіг води в природі про перетворення води з одного смаку в інший вміння бачити і встановлювати залежність між компонентами природи розвивати світоглядні уявлення школярів; удосконалювати навички роботи...

Украинкский

2014-05-12

157.5 KB

0 чел.

                                                                        

План – конспект інтегрованого уроку              з курсу «Я і Україна» + інформатика

з використанням комп'ютерних технологій

проведеного у 3 – А класі

КЗ «НСЗШ» № 6

Тема: Кругообіг води в природі

  Тема: Кругообіг  води в природі. Використання комп'ютерних технологій.

  Мета:  - формувати уявлення про кругообіг води в природі, про           перетворення води з одного смаку в інший, вміння бачити і встановлювати залежність між компонентами природи, розвивати світоглядні уявлення школярів;   -  удосконалювати навички роботи на комп'ютері

          - розвивати естетичні смаки.

Обладнання: сигнальні картки, символічні зображення явищ природи, ТЗН, грам. запис.

                                      Хід уроку.

Ι. Організаційна частина уроку.

ІΙ. Перевірка домашнього завдання.

Ви повинні були дібрати і вивчити прислів’я про воду. Зачитайте їх. (Ланцюжком).

  •  Від березневих дощів земля квітне.
  •  Весна багата водою.
  •  Вода з гір потекла, весну принесла.
  •  Земля найбагатша, вода найсильніша.
  •  Квітень з водою, травень з травою.
  •  Тиха вода береги рве.
  •  З малого джерела велика річка буває.
  •  Де вода, там і верба.
  •  Вода пливе – час минає.
  •  

ΙΙΙ. Мотивація навчальної діяльності оголошення теми і мети уроку.

      1.Перегляд ілюстрацій на моніторі комп'ютера.

          

                 

- Що об'єднує всі ці малюнки?

Сьогодні наш урок буде присвячено одній чудодійній речовині, без якої не можливе саме життя на Землі.

Що ж це за речовина?

Відома звіку рідина,

Усяк її вживає.

Буває хмаркою вона,

Пушинкою буває.

Бува, як скло,

Крихка, тверда.

Це звичайнісінька...             (вода).

Їй присвячено багато пісень, віршів.

Ось як співає Софія Ротару:

  2.Прослуховування фрагменту з пісні.

ІV.Актуалізація опорних знань

1.Прослуховування вірша про воду зачитаного вчителем.

                                          Жива вода дає життя

                                          Всьому живому в світі

                                          Якщо живе вода

                                          Тоді земля у цвіті

                                          Не треба вибухів війни,

                                          Живи, жива водице,

                                          Для праці хай ростуть сини

                                          І жито колоситься

2.Опрацювання прислів'їв підготовлених учнями.

  •  Куди водиця тече, там травиця росте.
  •  В живому джерелі вода студена.
  •  Схожі як дві краплі води.
  •  Вилами по воді писане.
  •  Не братися і за холодну воду.
  •  Росте, як із води.

3. Перевірка та закріплення знань отриманих на попередньому уроці. Робота за комп'ютером.

- Цей урок розширить ваші уявлення про воду, які ви отримали на попередньому уроці. Ви вже ознайомились із значенням води для живої природи, вивчили властивості води, знаєте про те, в яких станах зустрічається вода в природі.

Зараз перевіримо ваші знання за допомогою тесту. На моніторах ваших комп'ютерів зображена порожня таблиця. Користуючись текстовим редактором   Word та словами для довідок вам необхідно її заповнити.

 

  

 

Слова для довідок: вода в природі, рідкий стан, дощ, сніг, крига, твердий стан, роса, іній газоподібний стан, айсберг, бурулька, туман, водяна пара.

4. Фронтальне опитування.

  •  Доповніть речення.

З поверхні річок, озер, ставків, морів, а також рослин і тварин вода постійно... (випаровується).

  •  Де дівається водяна пара?

Значить води не Землі стає все менше і менше і через деякий час зовсім не стане?

  •  Як поповнюються запаси води на нашій планеті?
  •  Які опади бувають у різні пори року?
  •  Чому йде дощ або падає сніг?
  •  Коли швидше висихають калюжі – влітку чи восени? Чому?
  •  Як бачите, на ці такі легкі б здавалося запитання не завжди легко відповісти. Тож зараз ми уточнимо ваші уявлення про ці та інші природні явища.

V. Виклад нового матеріалу

1.Проведення дослідів.

        а) нагрівання води, та спостереження за парою

        б) збирання склом краплинок утворених парою.

        в) демонстрація льоду, та його розтоплення.

        г) підведення підсумків.

- Отже в яких трьох станах може перебувати вода у природі?

- Де можна побачити воду у рідкому стані? Твердому? Газоподібному?

2. Відгадування загадок:

  •  Крутиться бавиться, берега тримається. (Річка)
  •  Летить орлиця по синьому небу, крила розкрила, сонце закрила. (Хмара).
  •  Голуба хустина, червоний клубок по голубій хустині качаєшся, людям усміхаєшся (Небо і Сонце).
  •  Коли мене нема – всі чекають, коли прийду – тікають (Дощ).

(Відгадки малюнки розміщуємо на дошці)

Давайте розмістимо малюнки у вигляді ланцюжка. Почнемо із хмари.

(Хмара – дощ, річка та сонце).

2. Розповідь казки “Як краплинка подорожує”

Була собі краплинка. Вона жила високо в небі в хатинці-хмаринці разом зі своїми  сестричками. І кожна з них швидко росла. Одного разу хмаринка не витримала їх ваги і порвалася. Впали краплинки на землю рясним дощем.

На небі засяяло сонечко. Краплинки нагрілися і перетворилися на невидиму пару. Вони стали легенькими і знову піднялися вгору. А там холодно! Стали вони тулитися одна до одної, щоб зігрітися. І знову утворилася хмарка. Сонечко світило і світило, і все нові і нові краплинки піднімалися вгору.

Хмарка стала такою важкою, що не втримала і порвалася. А краплинки знову впали краплинки на землю рясним дощем.

Не любить краплинка сидіти на одному місці. Так вона і подорожує завжди згори – вниз і знизу – вгору.

3.Робота з малюнками.                                                                                                                                    То як нам вдосконалити ланцюжок з малюнків, щоб показати безперервність, нескінченність руху води в природі.

4.Робота з підручником.

  •  Отже сьогодні ми ознайомились з кругообігом води в природі. Зараз ми прочитаємо про це в підручнику з природознавства.
  •  Поясність за малюнком.

Фізкультхвилинка

 . Закріплення вивченого матеріалу.

    1.Робота за комп'ютером. Робота по групах.

а) високий рівень.

- самостійно зобразити графічно кругообіг води у природі використовуючи малюнки та автофігури графічного редактора Word.

                               

        

                                                   

                                                                                          

                                                            

                   

                                                                                  

                                    

 

        б) достатній рівень

В яких станах знаходиться вода, зображена на малюнках?

            

 

     в) середній та низький рівень рівні

З'єднайте стрілками малюнок з назвою того стану води, якому він відповідає.

            

VІІ. Підсумок уроку. 

1.Бесіда

- Що вам сподобалось на уроці?

- Що називається кругообігом води в природі?

2.Виставлення оцінок.

VІІΙ. Домашнє завдання.

Вдома прочитати статтю в підручнику, перевірити свої знання про кругообіг за запитаннями і завданнями в підручнику.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

1787. ВЛИЯНИЕ ОБРАЗОВАНИЯ В СФЕРЕ ФИЗИЧЕСКОЙ КУЛЬТУРЫ НА ФОРМИРОВАНИЕ ПРОФЕССИОНАЛЬНО ВАЖНЫХ КАЧЕСТВ КУРСАНТОВ ВОЕННОГО ВУЗА 1.34 MB
  Целью исследования явилась разработка образовательной программы и соответствующей педагогической технологии, обеспечивающих физкультурное образование курсантов.
1788. УГОЛОВНАЯ ОТВЕТСТВЕННОСТЬ ЗА УБИЙСТВО ПРИ ПРЕВЫШЕНИИ ПРЕДЕЛОВ НЕОБХОДИМОЙ ОБОРОНЫ 1.34 MB
  Социально-правовая природа института необходимой обороны по законодательству Российской Федерации. Состав убийства при превышении пределов необходимой обороны в системе преступлений против жизни. Актуальные вопросы уголовной ответственности за убийство при превышении пределов необходимой обороны.
1789. КРИМИНОЛОГИЧЕСКАЯ ХАРАКТЕРИСТИКА ГЕРОНТОЛОГИЧЕСКОЙ ПРЕСТУПНОСТИ И МЕРЫ ЕЕ ПРЕДУПРЕЖДЕНИЯ 1.33 MB
  Криминологическая характеристика геронтологической преступности. Понятие и современное состояние геронтологической преступности. Предупреждение геронтологической преступности. Общая характеристика мер предупреждения геронтологической преступности. Проблемы эффективности уголовного наказания как меры предупреждения геронтологической преступности.
1790. Виховна година: Повага до себе має свій зовнішній вигляд 154.44 KB
  Навчити студентів постійно дотримуватися режиму дня, стежити за своєю ходою, поведінкою, одягом; розглянути ставлення студентів до моди і до своєї зовнішності; визначити рівень самооцінки кожного студента.
1791. Виховна година: Збережемо природу рідного краю 21.89 KB
  Вчити учнів усвідомлювати себе частиною світу природи; формувати інтерес до навколишнього середовища; розвивати увагу, спостережливість, бажання допомогти довкіллю; виховувати в школярів дбайливе і гуманне ставлення до природи, бажання милуватися її красою.
1792. Виховна година. Будь обережним на дорозі 55 KB
  Поглибити знання учнів про правила дорожнього руху, повторити основні правила пішоходів, велосипедистів, мотоциклістів, пасажирів, водіїв, сприяти розвитку мислення, мовлення, пам'яті, навичок поведінки на дорозі, виховувати повагу до оточуючих, увагу, правила ввічливості
1793. Виховна година: Правильне харчування та здоровий сон – запорука гарного сомопочуття 20.46 KB
  Продовжити знайомство з резервами самопочуння людини, значенням раціонального харчування в системі здорового способу життя, навчити розділяти індивідуальну програму харчової поведінки, продовжити знайомство з компонентами етноздоров'я населення України
1794. Виховна година: Розуміння себе 42 KB
  Довести учням ідею неповторності й унікальності кожної особистості, розвивати здібності аналізувати себе та свої вчинки, виховувати любов до себе та оточуючих, почуття справедливості та гуманності, естетичні смаки та уподобання.
1795. Виховна година: Місія 25.79 KB
  Навчити учнів правильно використовувати свої знання з різних предметів. Виховати в учнів почуття відповідальності не тільки за себе, але і за своїх знайомих і рідних,вміння правильно розприділяти свій час. Розвинути логічне мислення, правильно робити передбачення з даної теми.