59960

Водиця – усьому цариця

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Ми проведемо урок у формі гри етапами якої будуть різні конкурси. ІІ Проведення гри 1 конкурс РОЗМИНКА Командам пропонується написати географічний диктант. Кожна правильна відповідь...

Украинкский

2014-05-12

32 KB

1 чел.

Тема: Водиця – усьому цариця

Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про гідросферу Землі; продовжити формування навичок роботи з картою, атласом, додатковими матеріалами; удосконалювати вміння орієнтуватися в потоці географічної інформації, логічно викладати свої думки; розвивати творчі здібності; геопросторове мислення, розуміння значення людини та її діяльності для довкілля

Тип уроку: узагальнення знань

Форма проведення: урок-гра

Обладнання: фізична карта світу, атласи, схеми, чорна скринька

Хід уроку

І. Вступне слово вчителя

Скільки нашої пам’яті на землі, людина завжди тяглася до річки, до озерця, до джерела. Не було ще ні копанок, ні колодязів, ні цибатих журавлів над криницями, а наш предок пив воду, пив просто з джерела, просто з річок і озер, зі ще безіменних Бугу, Бужка, Росі, Дніпра… Черпав ту воду долонями, пригорщами, розгортав руками осоки й очерети, припадав устами до чистого плеса, до прозорого, мов кришталь, джерело, вгамовував спрагу і брав силу.

У чистій воді Бугу та його сестер люди прали визолене, вибілене на сонці чи морозі полотно та білизну, в річках купалися, на водопоях напували худобу. Чи хто-небудь замислювався над тим, що ж таке вода? І що було б, якби на Землі зникла вода?

«У тебе немає ані смаку, ані запаху, тебе неможливо описати, тобою насолоджуються, не відаючи, що ти таке. Не можна сказати, що ти необхідна для життя: ти саме життя. Ти найбільше багатство у світі,» - так писав Антуан де Сент-Екзюпері.

Вода – найпоширеніший, найдивовижніший мінерал у світі. Мінерал, без якого неможливе життя. З усіх планет Сонячної системи лише планета Земля має такі запаси води. Народна мудрість каже: «Водиця – усьому цариця»

21 березня 2010 року відзначався Всесвітній день води «Чиста вода для здорового світу»

Ми вивчили тему «Гідросфера», і настав час закріпити знання з усієї теми. Ми проведемо урок у формі гри, етапами якої будуть різні конкурси. У результаті гри визначиться команда – переможниця. А хто в якій команді – ми визначимо за допомогою жеребкування.

Проходить жеребкування, учні займають свої місця.

ІІ Проведення гри

1 конкурс РОЗМИНКА

Командам пропонується написати географічний диктант. Запитання зачитуються, а відповіді слід знайти на дошці під номером. Форма перевірки – взаємоперевірка. Правильні відповіді у вигляді шифру записані на зворотному боці дошки. Кожна правильна відповідь – 1 бал

Географічний диктант «На хвилях океану»

  1.  Водна оболонка нашої планети
  2.  Частина океану, більшою або меншою мірою відокремлена від нього сушею
  3.  Вузька смуга води, що з’єднує океани й моря та розділяє ділянки суші
  4.  Частина океану або моря, що вдається в сушу
  5.  Частина суші, з трьох боків оточена водою
  6.  Періодичне підняття рівня води протягом доби в океанах і морях
  7.  Гігантські хвилі, що виникають на поверхні океанів у результаті землетрусів на дні океанів
  8.  Горизонтальні переміщення водних мас в океанах і морях у вигляді величезних потоків, що рухаються певними шляхами
  9.  Плаваюча крижана гора материкового походження
  10.  Місце, де починається річка
  11.  Частина річкової долини, що під час розливу затоплюється водою
  12.  Одиниця вимірювання солоності

Відповіді  

  1.  Проміле
  2.  Виток
  3.  Гідросфера
  4.  Затока
  5.  Прилив
  6.  Заплава
  7.  Море
  8.  Цунамі
  9.  Протока
  10.  Течія
  11.  Півострів
  12.  Айсберг

2 Конкурс КАРТОГРАФІЧНИЙ

Капітана команд отримують завдання в конвертах. Команди працюють з атласами, встановлюють відповідність між річками і морями куди вони впадають, потім показують на карті

3 Конкурс ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Члени команди представляють свої повідомлення «Вода з різних точок зору та з погляду різних наук»

4 Конкурс ПЛЯШКОВА ПОШТА

За географічними координатами визначити назви географічних об’єктів

5 конкурс РЕКОРДИ ГІДРОСФЕРИ

Назвати і показати на карті

  1.  Найглибше озеро у світі (Байкал)
  2.  Найвищий водоспад земної кулі (Анхель)
  3.  Найбільше за площею озеро (Каспійське)
  4.  Найбільший острів світу (Гренландія)
  5.  Найбільш повноводна річка світу (Амазонка)
  6.  Найдовша річка світу (Ніл)
  7.  Найбільший океан (Тихий)
  8.  Найбільший материк (Євразія)

6 конкурс ЧОРНА СКРИНЬКА

Відгадавши загадку ви дізнаєтесь, що знаходиться в чорній скриньці

У воді родиться, але води боїться (сіль)

ІІІ Підсумок уроку

Оголошення результатів гри. Оцінювання учнів  


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

22164. Разница между результатами измерения и истинным значением измеряемой величины 52 KB
  Представляя собой приближенные оценки значений величин найденные путем измерения они зависят не только от них но ещё и от метода измерения от технических средств с помощью которых проводятся измерения и от свойств органов чувств наблюдателя осуществляющего измерения. Разница между результатами измерения и истинным значением измеряемой величины называется погрешностью измерения. Причиной отклонения истинного значения измеряемой величины от результата измерения могут быть самые различные факторы.
22165. Порядок создания предприятия 346.63 KB
  Обычно предприниматели выбирают вид деятельности, подсказанный предыдущим профессиональным опытом. Опыт помогает сориентироваться на рынке данного вида товаров и услуг - профессионалам примерно известен спрос и особенности продукции, что даёт возможность быстро сформировать клиентуру
22166. ИСПОЛЬЗОВАНИЕ УЛЬТРАЗВУКОВЫХ ПРЕОБРАЗОВАТЕЛЕЙ 319.5 KB
  ФИЗИЧЕСКИЕ ОСНОВЫ УЛЬТРАЗВУКОВЫХ КОЛЕБАНИЙ 1. Природа и получение ультразвуковых колебаний 1. ФИЗИЧЕСКИЕ ОСНОВЫ УЛЬТРАЗВУКОВЫХ КОЛЕБАНИЙ. Природа и получение ультразвуковых колебаний Упругие механические колебания распространяющиеся в воздухе воспринимают обычно как звуки.
22167. УЛЬТРАЗВУК И УЛЬТРАЗВУКОВЫЕ ПРЕОБРАЗОВАТЕЛИ 1.27 MB
  ПРЕОБРАЗОВАТЕЛИ 19 2. Серийные преобразователи 27 2. Специальные преобразователи и контактные среды 31 2.
22168. Понятие затрат, общие положения по управлению затратами 182 KB
  Управление затратами – это не минимизация затрат, что может привести к сокращению производства, а более эффективное использование ресурсов компании, их экономия и максимизация отдачи от них на всех этапах производственного процесса. Постановка процесса управления затратами в компании заключается в признании затрат
22169. ФОТОПРИЕМНИКИ 965.5 KB
  25 Заключение31 Контрольные вопросы. Для ВОП характерны два основных способа получения измерительной информации. Первый способ отражает работу ВОП рефлектометрического типа для которых наиболее характерно отсутствие контакта с объектом измерений или вспомогательным измерительным звеном. Рассмотрим зависимость выходного сигнала ВОП на примере преобразования светового потока отражающегося без потерь и рассеяния от движущейся плоской поверхности.
22170. Явления, эффекты, законы. Восстановление связей между состояниями вещества или предмета и внешними физическими полями 830.5 KB
  В рассматриваемом курсе мы условно разобьем физические величины на ряд групп: пространственновременные физические величины; механические физические величины; тепловые физические величины; акустические физические величины; электромагнитные физические величины; оптические физические величины; ядерные физические величины; химические физические величины. Приборы позволяющие измерять перечисленные физические величины разнообразны по принципу работы используемым явлениям эффектам конструктивному исполнению параметрам...
22171. ТЕПЛОВЫЕ ЯВЛЕНИЯ 112.5 KB
  ОБЩИЕ ПОНЯТИЕ ТЕОРИИ ТЕПЛОВЫХ ЯВЛЕНИЙ В отличие от механической энергии которая может изменяться только за счет работы внутренняя энергия может изменяться как за счет работы так и при контакте с телами имеющими другую температуру т.При соприкосновении двух тел имеющих различную температуру происходит обмен энергией движения структурных частиц молекул атомов свободных электронов вследствие чего интенсивность движения частиц тела имеющего меньшую температуру увеличивается а интенсивность движения частиц тела с более высокой...
22172. ТЕРМОМАГНИТНЫЙ МЕТОД ИЗМЕРЕНИЯ ТЕМПЕРАТУРЫ 195 KB
  Зависимость парамагнитной восприимчивости от Температуры 4 2. Экспериментально достижимая область температур постоянно понижается; вместе с тем повышаются требования к точности измерения температуры поэтому конструирование новых и надёжных приборов становиться жизненно необходимой задачей. Можно сказать что измерение температуры в миллиградусном диапазоне более сложно чем само достижение этих температур и едва ли менее важно.