59979

Узагальнення знань за темою «Людина — частина Всесвіту»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Учитель: Продовжуємо нагадую наша подорож не проста бо зараз з нами на звязку якась Планета. ПЕРША ПЛАНЕТА СЛАЙД 8 Капітани обирають відповідну Планету за назвою команди та отримують Завдання №1: Бліц турнір треба швидко відповісти на питання команда переможець отримує зірку Астероїди...

Украинкский

2014-05-12

86.5 KB

2 чел.

6  клас

Тема  Узагальнення знань за темою «Людина — частина Всесвіту»

Мета: систематизувати та узагальнити знання учнів з вивченої теми; сприяти розвитку аналітичного мислення, вмінню синтезувати навчальний матеріал; формувати навички критичного мислення засобами інтерактивного проектного методу: розвивати уважність учнів, зорову та слухову пам’ять; удосконалювати вміння  учнів працювати у групах; активізувати творчу діяльність учнів; виховувати почуття товариства, любові до природи, взаєморозуміння, моральні якості та почуття.       

Очікувані результати

Після цього уроку учні зможуть: систематизувати знання  про людину як частину Всесвіту, набуті впродовж вивчення теми; перевірити, як вони засвоїли основні поняття й терміни розглянутої теми; скласти уявлення про рівень своїх знань за вивченим матеріалом напередодні проведення тематичного оцінювання.

Обладнання: мультимедійна дошка, папір, маркери, матеріали для виконання завдань і дидактичних ігор.

Тип уроку: узагальнення вивченого матеріалу

Форма проведення: урок – подорож з елементами інтерактивної гри

Структура уроку

Вступна частина (0,5 хв.)

І. Мотивація навчальної діяльності. ( 5 хв.)

Представлення теми уроку та очікуваних навчальних результатів.

III. Основна частина (25 хв.)

1.Розминка «Бліц –турнір»

2.Дидактична вправа «СМС повідомлення»

3. Гра «Відгадай емоцію»

4. Ситуативне моделювання

5. Творчий проект. Захист

Ш. Заключна частина (10 хв.)

1. Підбиття підсумків

2. Оцінювання результатів уроку.

3. Рефлексія  (3 хв.)

IV. Домашнє завдання  ( 2 хв.)

ХІД УРОКУ

I. ВСТУПНА ЧАСТИНА

На початку уроку кожен учень отримує кольоровий браслет, сідає за парту з відповідним кольором маркування. Капітани команд обрані.

1. Мотивація навчальної діяльності.

( лунає музичний фон та відео куточків Всесвіту)

Учитель: Вітаю вас, Земляни!

                Прийшла сюди заздалегідь.

                Зовуть мене Василівна Світлана,

                Я пропоную подорож в Чарівний Світ!

                Якщо ви згодні йти зі мною –

                Зробіть, будь ласка,  просто так (руки вгору)

                 Всім дякую, я бачу – згодні.

                 Не бійтесь – з нами етика, мораль

II. Діти, перед вами цілий Всесвіт, а ви – його маленькі частинки. Наша зустріч сьогодні невипадкова, тому що тема уроку: « Людина – частина Всесвіту».

 Життя людське –  найвищий скарб,

 І кожен рухається так,  як скаже доля.

          Але вважаю, що проблема – це не жах,

 А просто іспит нам на силу волі.

Мета сьогодні перед вами одна  – показати знання та вміння з вивченої теми, а я буду сподіватися тільки на позитивний результат, тому що вірю в вас і знаю, що ви активні, ерудовані, кмітливі, талановиті.

III. Що ж, команди зібрані, капітани обрані –можна стартувати. І нам, мабуть, потрібно спочатку розігріти мотори.

Увага! РОЗМИНКА! Хто найдружніший?  (Слайд7)

- Послухайте умови випробування – треба дружно та швидко сказати назву своєї команди по моєму сигналу.

Перша – передо мною (відповідь)

Друга -  ліворуч

Третя – передо мною

Четверта - праворуч

( учні називають: «Астероїди», «Комети», «Метеорити»)

Молодці! Всі отримують ось таку зіроньку, яку потрібно розташувати на зоряному небі, яке є у кожної команді.

Учитель:

Продовжуємо, нагадую наша подорож не проста – бо зараз з нами на зв’язку якась Планета.


1.
 ПЕРША ПЛАНЕТА (СЛАЙД 8)

Капітани обирають відповідну Планету за назвою команди та отримують

 Завдання №1:

«Бліц –турнір» (треба швидко відповісти на питання, команда -  переможець отримує зірку)

«Астероїди»

1) Чи є правильним твердження, що природа — це все, що оточує нас від народження? (Так)

2) Назвіть синонім поняття «навколишнє середовище». (Довкілля)

3) Як називають стан організму й самопочуття людини? (Здоров'я)

4) Наведіть щонайменше два приклади шкідливих звичок. (Тютюнопаління, наркоманія, алкоголізм тощо.)

«Комети»

1) Який давньогрецький мислитель закликав: «Пізнай самого себе»? (Сократ)  

2) Що необхідно здійснити людині, якщо вона прагне перейти від самопізнання до самовдосконалення? (Самооцінку.)

3) Як називається намагання людини осягнути розумом які явища, отримати відповідне до дійсності уявлення про кого або що-небудь? (Пізнання.)

4) Назвіть поняття, яке походить від латинського слова «збуджувати» або «хвилювати». (Емоції.)

«Метеорити»

1) До якого виду почуттів належить почуття обов'язку до своїх батьків, співчуття до хворих? (До моральних.)

2) Чи формуються задатки людини на основі її здібностей? (Ні)

3) Як називають сукупність задатків людини? (Обдарованість)

4) Назвіть поняття, яким визначають вільний від праці час, як вона присвячує своєму відпочинку. (Дозвілля.)

Учитель рецензує роботу груп, роздає зіроньки


2.
ПЛАНЕТА №2  Лунає музична заставка СМС

СМС повідомлення «Калейдоскоп мудрих думок»

Команди повинні добрати у висловлювання випущені слова

КЛЮЧОВІ СЛОВА (на слайді)

Ненависть, вихід, погоджуйся, хамство, балакуча, собою

«Астероїди»

1. Якщо хочеш жити в злагоді із самим  собою, частіше…

2. Перш ніж вийти з себе, подумай, чи кращий це …

 

«Комети»

1. … позбавляє нас здатності насолоджуватися життям, радощами.

2. Легко відповісти хамством на …, але чи варто це робити?

«Метеорити»

1. Людина забовязана володіти…

2.Не говори багато й довго: хтось сказав, що … людина -  це розкритий лист, який всі можуть прочитати.

ВИСНОВОК  НА ПІДСТАВІ ЦИХ ВИСЛОВІВ – ЯКОЮ ОДНІЄЮ ДУМКОЮ МОЖНА ОБЄДНАТИ ПОДАНІ ПРИКЛАДИ? (відповіді учнів)

- Це вміння володіти собою!


3. ПЛАНЕТА №3
 Емоції та почуття   (слайд  )

 

Учитель

Зараз я пропоную відпочити, сісти зручно. закрити очі і насолодитися просто музикою.

(Учні слухають релаксаційну музику, потім висловлюють свої емоції)

Завдання №3

Гра: «Вгадай емоцію»

(на екрані фото, за якими треба передати емоцію, учень іншої команди її впізнає).

Найкращі гравці отримують зіроньки для команди


4. ПЛАНЕТА №4 «Екологія».

Ця планета має назву. Ви можете її впізнати, якщо скажете слово, яке поєднує всі ці поняття  ЦУНАМІ, ЗЕМЛЕТРУСИ, УРАГАНИ, СНІГОПАДИ (екологічно лихо) Назва планети «Екологія».

Щоб попасти на цю планету, треба виконати наступне

Завдання №4

«Ситуативне моделювання»

Кожна команда висловлює думку у різній, можливо, нестандартній формі  щодо фото на екрані (екологічні лиха) за допомогою опорних речень з різних позицій:

«Астероїди» -  природа

«Комети»  -      людина

«Метеорити» - екологи

Опорні речення

« Ми бачимо, що це …»

« Ми вважаємо, що …»

« Наприклад,. …»

« Таким чином, …»


5. Планета №5

ПЛАНЕТА ТВОРЧОСТІ

Складання творчих проектів

«Поради людям для повноцінного життя у Всесвіті»

Ставлення до природи

Довкілля людини

Духовне та фізичне здоровя Самовдосконалення

Спосіб життя

Вміння керувати собою

Організація дозвілля

Культура почуттів

Моральні почуття

6. Захист проектів. Коментар учителя, роздавання зірок.

III. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА

1. Підбиття підсумків.

Підсумовуючи роботу учнів, учитель нагадує, що сьогодні на уроці вони узагальнили й систематизували матеріал, розглянутий упродовж вивчення теми. Учні мали можливість, беручи участь у різних формах роботи, використати набуті знання й переконатися в тому, що вони дізналися багато цікавого й корисного для свого подальшого життя.

2. Оцінювання результатів уроку здійснюється вербальним засобом, а також оцінювання капітанами команд кожного учасника групи.

Учні обирають смайли, які відповідають їхньому настрою після уроку, та розташовують на дошці.

IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ1) Підготуватися до уроку оцінювання навчальних досягнень учнів за темою: « Людина — частина Всесвіту».

Написати листа «Мої враження від уроку»


«Астероїди»

Завдання №1:

«Бліц –турнір» (треба швидко відповісти на питання)

1) Чи є правильним твердження, що природа — це все, що оточує нас від народження?

2) Назвіть синонім поняття «навколишнє середовище».

3) Як називають стан організму й самопочуття людини?

4) Наведіть щонайменше два приклади шкідливих звичок.

«Комети»

Завдання №1:

1) Який давньогрецький мислитель закликав: «Пізнай самого себе»?   

2) Що необхідно здійснити людині, якщо вона прагне перейти від самопізнання до самовдосконалення?

3) Як називається намагання людини осягнути розумом які явища, отримати відповідне до дійсності уявлення про кого або що-небудь?

4) Назвіть поняття, яке походить від латинського слова «збуджувати» або «хвилювати».

«Метеорити»

Завдання №1:

1) До якого виду почуттів належить почуття обов'язку до своїх батьків, співчуття до хворих?

2) Чи формуються задатки людини на основі її здібностей?

3) Як називають сукупність задатків людини?

4) Назвіть поняття, яким визначають вільний від праці час, як вона присвячує своєму відпочинку.

ПЛАНЕТА №2 «Астероїди»

СМС повідомлення «Калейдоскоп мудрих думок»

КЛЮЧОВІ СЛОВА (на слайді)

Ненависть, вихід, погоджуйся, хамство, балакуча, собою

1. Якщо хочеш жити в злагоді із самим  собою, частіше…

2. Перш ніж вийти з себе, подумай, чи кращий це

 

ПЛАНЕТА №2  «Комети»

СМС повідомлення «Калейдоскоп мудрих думок»

КЛЮЧОВІ СЛОВА (на слайді)

Ненависть, вихід, погоджуйся, хамство, балакуча, собою

 1. … позбавляє нас здатності насолоджуватися життям, радощами.

2. Легко відповісти хамством на …, але чи варто це робити?

ПЛАНЕТА №2  «Метеорити»

СМС повідомлення «Калейдоскоп мудрих думок»

КЛЮЧОВІ СЛОВА (на слайді)

Ненависть, вихід, погоджуйся, хамство, балакуча, собою

 

1. Людина забовязана володіти…

2.Не говори багато й довго: хтось сказав, що … людина -  це розкритий лист, який всі можуть прочитати.

Завдання №4      «Астероїди» -  природа

«Ситуативне моделювання»

Кожна команда висловлює думку у різній, можливо, нестандартній формі  щодо фото на екрані (екологічні лиха) за допомогою опорних речень з різних позицій:

Опорні речення

« Ми бачимо, що це …»

« Ми вважаємо, що …»

« Наприклад,. …»

« Таким чином, …»

Завдання №4     «Комети»  -      людина

«Ситуативне моделювання»

Кожна команда висловлює думку у різній, можливо, нестандартній формі  щодо фото на екрані (екологічні лиха) за допомогою опорних речень з різних позицій:

Опорні речення

« Ми бачимо, що це …»

« Ми вважаємо, що …»

« Наприклад,. …»

« Таким чином, …»

 Завдання №4    «Метеорити» - екологи

«Ситуативне моделювання»

Кожна команда висловлює думку у різній, можливо, нестандартній формі  щодо фото на екрані (екологічні лиха) за допомогою опорних речень з різних позицій:

Опорні речення

« Ми бачимо, що це …»

« Ми вважаємо, що …»

« Наприклад,. …»

« Таким чином, …»

5. Планета №5  «Астероїди»

ПЛАНЕТА ТВОРЧОСТІ

Складання творчих проектів

«Поради людям для повноцінного життя у Всесвіті»

Ставлення до природи

Довкілля людини

Духовне та фізичне здоровя Самовдосконалення

Спосіб життя

Вміння керувати собою

Організація дозвілля

Культура почуттів

Моральні почуття

Планета №5 «Комети»        

ПЛАНЕТА ТВОРЧОСТІ

Складання творчих проектів

«Поради людям для повноцінного життя у Всесвіті»

Ставлення до природи

Довкілля людини

Духовне та фізичне здоровя Самовдосконалення

Спосіб життя

Вміння керувати собою

Організація дозвілля

Культура почуттів

Моральні почуття

. Планета №5 «Метеорити»

ПЛАНЕТА ТВОРЧОСТІ 

Складання творчих проектів

«Поради людям для повноцінного життя у Всесвіті

 Ставлення до природи

Довкілля людини

Духовне та фізичне здоровя Самовдосконалення

Спосіб життя

Вміння керувати собою

Організація дозвілля

Культура почуттів

Моральні почуття


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

65018. Вопросы истории монгольских войск в период нахождения Монголии под игом Манжурии (1691-1911) 52.5 KB
  Это было тесно связано с государственной политикой и деятельностью Манжурии принимаемых для монгольских воинов. Поэтому необходимо тщательно изучить историю монгольских воинов в период покорения Манжурии и это объясняется нижеследующими условиями и причинами.
65019. Ислам в Золотой Орде: традиции религиозного опыта 47.5 KB
  Коротко о теме исследования Ислам в Золотой Орде: традиции религиозного опыта Проблематика распространения ислама в Золотой Орде привлекает интерес для изучения основных тенденций национально-культурного развития мусульманских народов Поволжья и Приуралья.
65020. Ратная сила Золотой Орды 358 KB
  Государство Золотая Орда образовалось в результате похода монголов к “Последнему морю”. Земли, захваченные в ходе этого грандиозного завоевания, отошли в удел потомков старшего сына Чингизхана Джучи. Поэтому арабские и персидские авторы именовали...
65021. Посмертный титул Бату-хана 28.5 KB
  Однако современники Бату никогда не использовали этот титул. Он не встречается в трудах Джувейни и Джузджани, Киракоса Гандзакеци и Вардана Аравелци или в сочинениях западных авторов — Иоанна де Плано Карпини, Симона де Сен-Кантена и Вильгельма де Рубрука.
65022. Мужской союз, дружина и гвардия у монголов: преемственность и конфликты 157.5 KB
  Мужской союз дружина и гвардия у монголов: преемственность и конфликты Употребляя в заглавии данной работы термин мужской союз автор невольно вынужден значительную ее часть посвятить доказательству тезиса о существовании организаций...
65023. ТУРАНСКАЯ СИБИРЬ 76.5 KB
  История Сибири писалась прямо скажем весьма странным образом. Самая заметная странность это начало истории Сибири с тех пор как русские о ней услышали. В 1032 году новгородцы как записано в €œПовести временных лет впервые проникли в устье Оби и с этих пор в русской историографии отсчитывается история Сибири.
65024. Амир Темур и монета Термеза 761 год 53 KB
  Период распада чагатаидского улуса почти не нашел своего отражения в дошедших до нас письменных источниках поэтому монеты нередко становятся главным а иногда единственным тому свидетельством. Особый интерес представляют две различные медные посеребренные монеты чеканенные в Термезе в 761 г.
65025. Касимов: ханы, гробницы, ученые 90 KB
  Юбилей любого города - скорее повод к празднику, чем источник для познания истории. Свидетельство летописей об основании Городца Мещерского Юрием Долгоруким в 1152 году, хоть и названо специалистами...