59982

КОНСПЕКТ ІНТЕГРОВАНОГО ЗАНЯТТЯ ДЛЯ ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ «ПОДОРОЖ У ВСЕСВІТ»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Розширити та закріпити знання дітей про супутник Землі Місяць вправляти у визначенні фаз місяця називати народні прикмети про місяць. Що вночі горить а вдень гасне Відгадали загадки Звісно всі вони про Місяць вічний супутник Землі.

Украинкский

2014-05-12

54.5 KB

20 чел.

КОНСПЕКТ ІНТЕГРОВАНОГО ЗАНЯТТЯ ДЛЯ ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

«ПОДОРОЖ У ВСЕСВІТ»

Програмовий зміст.

Узагальнити знання дітей про Космос, підвести до поняття Космосу, як простору, що існує за межами планети Земля. Розширити та закріпити знання дітей про супутник Землі - Місяць, вправляти у визначенні фаз місяця, називати народні прикмети про місяць. Закріпити уявлення дітей про будову Сонячної системи (назви планет, їх кількість). Закріплювати знання про геометричні фігури, дні тижня, навички прямої та зворотної лічби.

Розвивати мислення, уяву, мовлення. Виховувати бажання пізнавати світ, інтерес до занять.

Матеріал: макет космічної ракети, макет Сонячної системи; демонстраційний матеріал «Космос»; зображення місяця у різних фазах; магнітофонні записи мелодій на космічну тематику, до психогімнастики; індивідуальні картки до вправи «Я-космонавт», набори геометричних фігур; зірочки-медалі.

Підготовка вихователя. Опрацювала літературу:

Базова програма розвитку дитини дошкільного віку «Я у світі»/Наук.ред. та упоряд. О.Л. Кононко. - К.:Світич, 2008.-430с.

«Бібліотечка вихователя дитячого садка», 2004, №3-4.

                                                                        2009, №1-2.

«Дошкільне виховання», 2009, №5.

«Джміль», №3, 2009.

Хід заняття.

Вихователь  Доброго дня діти. Сьогодні я запрошую вас у подорож, але вона буде не звичайна, а космічна.

Діти, хто з вас мріяв про політ над Землею?

Тоді покличемо нашого друга - Космика.

Діти. Космику, Космику, ти маєш друзів щирих

          Космику, Космику, серед дітей щасливих.

Звучить "космічна" музика. Заходить Космик.

Космик  Добрий день!

Я веселий Космик, зіроньки збираю.

Раз, два, три, чотири, пять,

Нумо в мандри вирушать.

Ти зі мною, я з тобою,

І не будем сумувать!

Вихователь Разом з Космиком ми побуваємо у космосі.

Космику, а що ти нам приніс?

Космик Скафандри, в них зручніше буде у польоті.

Вправа з підготовки руки до письма "Одягни скафандр".

Вихователь А який вид транспорту ми оберемо для космічної мандрівки? (Ракету).

Дид. вправа "Виклади ракету"

-Ну ж бо, глянемо, з яких геометричних фігур побудована наша ракета. Скільки прямокутників, трикутників? Якого вони кольору? Скільки кругів? Які вони за величиною: рівні чи різні?

Займаємо місця в ракеті. До польоту готові? За правилами відлік часу починаємо у зворотньому порядку: 10,9,8,7,6,5,4,3,2,1 Старт!

(звучить космічна музика)

Зараз ми перебуваємо у стані невагомості, бо вже далеко від Землі. Давайте перевіримо, чи не заважає це нам міркувати.

Запитання до дітей:

-Який сьогодні день?

-Який був учора?

-Який буде завтра?

-Скільки днів має тиждень?

-Як називається планета, де ми живемо?

-Який природний супутник Землі?

Вихователь Політ триває, ми наближаємось до якогось небесного тіла. До якого?

  •  Всю ніч ходить навмання, прокладає шлях до дня.
  •  Не електрика, не газ, але світить в нічний час.
  •  Що вночі горить, а вдень гасне?

Відгадали загадки? Звісно, всі вони про Місяць - вічний супутник Землі. (Показ ілюстрації).

-Це кам’яна куля, вся поверхня вкрита камінням. Як і все в космосі, Місяць постійно рухається. Його орбіта, тобто шлях по якому він рухається, проходить навколо Землі. Оскілки Місяць рухається навкодо Землі, то Сонце освітлює різні його чостини. Тому ми можемо бачити Місяць різної форми. Повний оберт навколо Землі Місяць здійснює за чотири тижні.

-Це молодий Місяць - нагадує серпик (показ). Через тиждень ми бачимо півколо. Проходить ще сім днів і в небі з'являється повний Місяць. А ще через сім днів від Місяця залишається знову половинка. Протягом наступних 7 днів він зменшується до тоненького і вузенького.

За допомогою Місяця можна визначати погоду.

-Які ви знаєте прикмети про Місяць?

•Якщо взимку місяць блідий - чекайте великого снігопаду.

•Якщо навколо місяця з’являються великі кола, чекай морозу.

•Місяць на небі яскравий - до ясної погоди.

•Якщо місяць червоного кольору - буде вітряно.

Можна здійснити посадку на Місяці.

Космик Ми на Місяць прилетіли

              Вдалою була посадка

             А тепер, щоб розім’ятись

             Зробим місячну зарядку.

Фізкультхеилинка "Космічні цікавинки "

Вихователь. Вирушаємо далі. Космику, поки ми летимо, нам потрібно виконати завдання і дати правильні відповіді.

Космічна вікторина.

-Що таке Сонце? (Зірка)

-Що таке Сонячна система? (Сонце і планети, що рухаються навколо   Сонця).

-Скільки планет в Сонячній системі? (9).

-Яка планета найбільша? (Юпітер)

-Яка планета має кільця? (Сатурн)

-Як називається макет нашої планети? (Глобус)

-Що таке орбіта? (Шлях, по якому рухається планета)

-Хто з космонавтів першим побував у космосі? (Юрій Гагарін)

Відгадайте загадки про планети. (Меркурій, Венера, Земля, Юпітер, Уран, Нептун, Плутон).

-А про які планети загадок не було? Андрій знає вірш про планету Марс

Марс

Грізний марс, немов вогонь,

Сяє нам вночі.

З ким ти знову посваривсь,

Що почервонів?

А секрет твій знаю я,

Друже, охолонь.

Це звичайнісінька іржа,

А не страшний вогонь!

Сатурн

Раз Сатурн об’ївся тортом

 Й вирішив зайнятись спортом.

Крутить кільця без кінця,

Щоб мати вигляд молодця.

А сусід Уран регоче:

"Струнким стати братик хоче!"

Дидактична вправа "Яка планета загубилась ”

Гра "Планети"

Діти стають в коло, а вихователь з м'ячем в центрі.

 Стали всі планети в ряд,

Ніби справді на парад.

Раз - Меркурій, два - Венера,

Три - Земля, чотири - Марс,

П’ять - Юпітер, шість - Сатурн,

Сім - Уран, вісім - Нептун,

Дев’ять - Плутон.

В мандрах космічних ми побувати

Планети системи всі ми назвали.

- Ось і закінчується наша подорож. Час повертатися на нашу рідну Землю.

Психогімнастика «Планета Земля»

   Я – планета. Я донька великого Сонця. Сонечко любить та зігріває мене, а я радісно кружляю навколо нього цілий рік, не втомлюючись та не зупиняючись. Я сильна. Я дихаю вільно та спокійно. Мої легені-ліси наповнюють мене чистим повітрям.

   Живильною вологою напоюють моє тіло струмочки та річки, що кожного дня поспішають до морів та океанів.

   Я велика. Я всім дарую притулок. Але бережіть мене. І я віддячу вам квітучим килимом – весною, теплим дощем – влітку, чудовим врожаєм – восени, а взимку – пухнастим снігом. Тож  шануйте мене.

   Я планета Земля. Я ваш рідний дім.

- Діти, любіть і бережіть свою планету, дбайте про неї, бо це наш дім. Нехай вона завжди буде красивою.

Земля

Блакитні простори, зелені ліси –

Ніде не знайдеш ти такої краси.

У космосі є ще багато планет

Немає лишень життя там прикмет.

Ти наша домівка, планета Земля

Ти гарна і зблизька, красива здаля.

Дивуються інші планети всі щиро:

«Яка ж ти, сестричко, блакитна, красива!»

Космик прощається з дітьми

                У зоряні простори

               Я швидко полечу,

               І на свою планету

              Я вмить одну домчу.

 


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

49929. Проектирование участка ТО-2 на 323 автомобилей КамАЗ-5320 680.5 KB
  При ТО2 проводят более глубокую проверку состояния всех механизмов и приборов автомобиля со снятием приборов питания и электрооборудования для контроля и регулировки в специализированных цехах выполнение в установленном объёме крепёжных регулировочных смазочных и других работ обслуживание узлов и агрегатов со снятием кроме базовых с автомобиля. Общая информация по тягачам КамАЗ5320: Тягач Назначение: Автомобиль тягач предназначенный для работы преимущественно с прицепами Марка: КамАЗ Модель серия: 5320 Технические...
49930. Общая микробиология, вирусология и иммунология 509.5 KB
  В учебном пособии представлены краткие материалы в виде лекций по основным направлениям общей и частной бактериологии, вирусологии и иммунологии в соответствии с Программой по микробиологии, вирусологии, иммунологии для студентов лечебных, медико - профилактических и педиатрических факультетов высших медицинских учебных заведений
49931. Участок автоматизированной технологической линии для производства детали типа вал вторичный 2.45 MB
  Стоимость основного технологического оборудования определяется по выражению: где балансовая стоимость единицы основного технологического оборудования занятого на iой операции определяемая по выражению: где оптовая цена оборудования по прейскуранту; коэффициент транспортно-заготовительных расходов; коэффициент строительно-монтажных расходов; коэффициент пусконаладочных расходов. Базовый вариант Проектный вариант руб.
49932. Электропривод подъемного механизма крана 286.47 KB
  К их числу относятся доставка сырья и полуфабрикатов к истокам технологических процессов и межоперационные перемещения изделий в процессе обработки погрузочно-разгрузочные работы на складах железнодорожных станциях и т. Основное внимание уделяется задаче регулирования координат тока и скорости. Грузоподъемность кг 7000 Масса захватного приспособления кг 25 Диаметр барабана мм 550 Передаточное число редуктора 50 Кратность полиспаста 1 КПД передачи 093 Скорость подъема м мин 15 Высота подъема м 17 Продолжительность включения механизма...
49933. Проект районної електричної мережі 5.1 MB
  Робота виконується з метою розробки ескізного проекту районної електричної мережі. Мета роботи - спроектувати електричну мережу провести розрахунок режиму максимальних навантажень розрахувати післяаварійний режим та зробити аналіз режимів електричної мережі. ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ Кафедра Електричні системи і мережі Дисципліна Електричні системи і мережі Спеціальність
49934. Эффект полного внутреннего отражения в оптических волноводах 4.38 MB
  С изобретением зеркал для передачи сигналов на значительные расстояния в качестве источника света стало использоваться солнце. Развитие подобных методов сдерживалось изза отсутствия хороших источников света и надежных каналов передачи с низкими потерями. не продемонстрировали что затухание света в волокне из плавленого кварца настолько мало что позволяет создавать протяженные линии связи. Рисунок 1 Пучок оптических волокон Оптическое волокно имеет световедущую сердцевину с показателем преломления света n1 окружённую оболочкой с...
49935. Разработка веб-сайта для программного продукта 1.11 MB
  Можно начать с готового шаблона сайта или создать его с помощью визуального редактора. Это самый простой выход. Надо только потратить немного времени на выполнение элементарных правил настройки. Бесплатные хостинги предоставляют готовые шаблоны сайтов. Как правило, такие шаблоны не очень удобны в настройке и у них готовый дизайн не всегда хорошего качества, и может не отвечать замыслу.