59988
Вуглеводи
Конспект урока
Педагогика и дидактика
Обладнання: мультимедійний проектор; мікроскопи; зразки крохмалю глюкози целюлози фруктози цукрози молока цукрурафінаду соку; чашки Петрі зі зразками картоплі ковбаси сиру цибулі піпетки розчин йоду фільм Вуглеводи.
Украинкский
2014-05-12
225.5 KB
1 чел.
Тема: Вуглеводи.
Мета: - формувати поняття про будову та функції вуглеводів,
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання: мультимедійний проектор; мікроскопи; зразки крохмалю, глюкози, целюлози, фруктози, цукрози, молока, цукру-рафінаду, соку; чашки Петрі зі зразками картоплі, ковбаси, сиру, цибулі, піпетки, розчин йоду, фільм «Вуглеводи».
Хід уроку.
Перевірка готовності до уроку.
№ з/п |
Характерні ознаки речовин |
Нуклеїнові кислоти |
Білки |
Стероїди |
Ліпіди |
Вода |
1. |
Біополімери, мономерами яких є нуклеотиди |
а |
в |
г |
е |
є |
2. |
Органічні сполуки, які являються носієм спадкової інформації |
к |
у |
н |
с |
т |
3. |
Неорганічна речовина, вміст якої в клітині деяких організмів може досягати 90%. |
г |
п |
р |
о |
л |
4. |
Біополімери, мономерами яких є амінокислоти. |
л |
ц |
у |
к |
е |
5. |
Будову яких органічних речовин відкрили вчені Уотсон і Крік? |
е |
і |
а |
о |
и |
6. |
Які речовини являються важливим компонентом статевих гормонів, вітамінів? |
ч |
с |
в |
м |
т |
7. |
При розщепленні 1г цієї речовини виділяється 38,9кДж енергії. |
ф |
в |
о |
и |
ю |
8. |
Ці речовини поділяються на прості (протеїни) та складні (протеїди) |
ц |
к |
н |
д |
ш |
9. |
Група органічних речовин, до складу якої входять жири, стероїди, воски. |
в |
п |
р |
и |
л |
III Вивчення нового матеріалу.
Вступне слово вчителя:
(Демонстрація фрагменту фільму «Вуглеводи»).
1. Розповідь вчителя про основні групи вуглеводів за таблицею(проектується на екран таблиця «Вуглеводи» ):
Вуглеводи (CH2O)n |
||
Моносахариди Прості цукри |
Олігосахариди Дисахариди |
Полісахариди |
(С3)-тріоза: молочна кислота |
Сахароза (глюкоза + фруктоза) |
Крохмаль |
(С5)-пентози: рибоза, дезоксирибоза |
Лактоза (глюкоза + галактоза) |
Глікоген |
(С6)- гексози: глюкоза, фруктоза, галактоза. |
Мальтоза (глюкоза + глюкоза) |
Хітин |
Целюлоза |
Де зустрічаються вуглеводи:
В рослинних клітинах до 70% вуглеводів,
В тваринних до 1%,
В клітинах печінки до 5% (глікоген).
Робота з мікроскопом.
Завдання:
- розглянути під мікроскопом, який вигляд мають крохмальні зерна в рослинних клітинах (в картоплі).
Вчитель:
Вчитель:
(Висновок: продукти харчування мають різну кількість вуглеводів. Більше вуглеводів містять продукти рослинного походження).
Вчитель:
(Робота над фрагментом теми «Вуглеводи» з електронного підручника. Виконання ліцеїстами тестових завдань(усно)).
2.Вчитель:
- Сьогодні у нас на уроці присутні «спеціалісти з центру вивчення вуглеводів». Вони вам представляють свій проект «Вуглеводи».Давайте ознайомимося з результатами праці «наукової групи» і постараємося відповісти на питання «Чому ж без вуглеводів неможливе життя на Землі?».
(Захист проекту «Вуглеводи»).
3.Вчитель:
- Ми вже уявляємо, з яких компонентів складаються всі продукти харчування.
На екрані проектується таблиця:
«Добова потреба людини в продуктах харчування»
Продуктові речовини |
Добова потреба (г) |
Вода |
1800-2200 |
Білки |
80-100 |
Жири |
8-100 |
Вуглеводи |
400-500 |
Амінокислоти |
60 |
Органічні кислоти (молочна, лимонна) |
2 |
Мінеральні речовини |
13000 мг |
Вітаміни |
700 мг |
Загальна калорійність добового раціону 3000 ккал |
Для відповіді на ці запитання слово надається «інструкторам з раціонального харчування молоді».
Виступ групи ліцеїстів.
Спеціалісти з галузі харчування підрахували вміст продуктів у раціоні людини, визначили, що співвідношення білків, жирів, вуглеводів повинно бути, як 1:1:4(це співвідношення ви спостерігаєте і на представленій вам таблиці)
Враховуючи енергетичні затрати людини та вміст основних речовин в продуктах харчування, можна визначити добовий раціон людини.
У юнаків 14-17 років спостерігається різкий приріст енергозатрат. Рівень енергозатрат залежить від особливостей виконуваної роботи, від загального рівня рухової активності, соціальних умов життя. Наш організм витрачає за добу близько 3000ккал енергії.
(На екрані проектується таблиця «Вміст білків, жирів, вуглеводів та енергетична цінність на 100г продукту»).
Продукт (на 100г продукту) |
Білки (г)
|
Жири (г) |
Вуглеводи (г) |
Енергоцінність (ккал) |
Хліб пшеничний, в.с. |
7,59 |
0,81 |
50,15 |
238,00 |
Печиво цукрове |
7,50 |
11,80 |
74,40 |
436,00 |
Сухарі вершкові |
8,50 |
10,80 |
69,63 |
398,00 |
Макарони |
10,40 |
1,13 |
74,90 |
337,00 |
Крупа пшонна |
11,50 |
3,30 |
67,20 |
348,00 |
Крупа вівсяна |
11,0 |
6,10 |
49,94 |
303,00 |
Свинина |
11,70 |
33,30 |
0,00 |
491,00 |
Ковбаса напівкопчена |
16,50 |
63,60 |
0,00 |
376,00 |
Ковбаса любительська |
17,30 |
39,00 |
0,00 |
420,00 |
Сосиски молочні |
11,00 |
22,80 |
1,60 |
266,00 |
Яйце куряче |
12,70 |
11,50 |
0,70 |
157,00 |
Сардина в олії |
16,00 |
17,70 |
0,00 |
223,00 |
Капуста квашена |
1,80 |
0,00 |
3,20 |
19,00 |
Цибуля |
1,40 |
0,00 |
10,40 |
41,00 |
Часник |
6,50 |
0,00 |
6,00 |
46,00 |
Виноград |
0,60 |
0,00 |
66,00 |
262,00 |
Яблука |
0,40 |
0,40 |
11,80 |
45,00 |
Сік виноградний |
0,40 |
0,00 |
14,00 |
54,00 |
Молоко коровяче |
3,20 |
3,60 |
5,16 |
61,00 |
Морозиво вершкове |
3,30 |
10,00 |
20,18 |
179,00 |
Знаючи калорійність продуктів, можна скласти меню людини за правилами раціонального, тобто правильного, харчування. Вашій увазі пропонується таблиця «Добовий набір продуктів підлітка» і для порівняння меню одного дня нашої їдальні.
Добовий набір продуктів юнака |
Меню одного дня їдальні ліцею |
|
Найменування продуктів |
Кількість харчових продуктів (у г) |
|
Хліб Борошно Макаронні вироби Крупи Бобові М'ясо Яйце Риба Молоко Сир Сметана Масло вершкове Олія Картопля Овочі Фрукти Ягоди Сухофрукти Цукор і конд. вироби Чай Сіль |
150-250 2-20 15 35 10 220 1 шт. 70 500 50 15 30 15 300 350 150-200 100-200 15-20 100 0,2 9-10 |
Сніданок. Сік томатний 200г Яйце вар. 1шт. Капуста квашена 75г Риба смажена 75г Кавовий напій 200г Масло, сир, хліб 10/15/150 Печиво 20г Обід. Перець туш. з помідором 50г Суп картопл. рисовий 500г Кури туш. з соусом 100/50 Пшенична каша 200г Компот 200г Запіканка зі сметаною 75/15 Полуденник Пиріжки з повідлом 75г Сік - 200г Вечеря. Ковбаса варена 75г Суп молочний Чай з цукром 200/15 Сухарі, молоко, хліб |
Як бачите, працівники нашої їдальні дотримуються правил раціонального харчування. До того ж, дотримуються вимог до розподілу калорійності харчування протягом дня:
1-й сніданок вуглеводневий,
2-й сніданок білково-вуглеводневий з жирами,
Обід білково-вуглеводневий,
Вечеря білково-вуглеводнева.
Вуглеводи, як і будь-яке паливо, згораючи в організмі, виділяють енергію. Якщо організм отримує недостатньо вуглеводів, то він починає використовувати в якості джерела енергії мязову тканину.
Треба памятати (особливо тим, хто займається спортом):
Вуглеводи діляться на «швидкі» та «повільні».(На екран проектується таблиця«Вуглеводи»: )
Вуглеводи |
|
«Швидкі» (солодкі) |
«Повільні» (несолодкі) |
Мед Цукор Тістечка Цукерки Кондитерські вироби |
Овочі |
«Повільні» вуглеводи дуже підходять для прийому перед тренуванням. Якщо перед тренуванням зїсти продукти, що містять «швидкі» вуглеводи, то рівень глюкози підніметься надто швидко. Вона так же швидко витратиться. Організм залишиться без енергії і почне витрачати глікоген аварійні запаси енергії в мязах та печінці ви будете відчувати себе зовсім «розбитим»,адже не відновлюється глікоген. А ось після тренування непогано було б вжити «швидкі»вуглеводи.
Нерідко як джерело вуглеводневої енергії люди вживають рафіновані цукри. Хотілось би застерегти вас, шановні слухачі, від помилкових кроків.
Цукор-рафінад має багато недоліків:
До рафінованих цукрів відносять сорбіт, ксиліт, декстрози, сахарин. Їх зазвичай добавляють для тривалого зберігання в продкти (морозиво, крекер, кока-кола…). У людини вони можуть викликати ракові захворювання.
На жаль, часте вживання рафінованих цукрів викликає «синдром похмілля», а також тягу до їх частого вживання. Від цього швидка втомлюваність, погіршення зору, біль в животі, прибавка в вазі, порушення обміну речовин та хвороби. Тому рекомендується після прийому великої кількості солодощів приймати воду невеликими порціями за обємом більше прийнятих вуглеводів.
Ще раз хочеться акцентувати вашу увагу на важливості вуглеводневої їжі.
Про нестачу цукру в організмі говорять симптоми втомлюваність, нервозність, головні болі, слабкість, тремтіння голови, рук, болі в суглобах, мязах.
У дітей та підлітків, які люблять солодощі, зявляється гіперактивність, такий учень не може концентрувати свою увагу, відстає в навчанні.
Наш мозок дуже чутливий до коливань цукру в крові. Для його нормальної роботи в крові повинно циркулювати вуглеводів, що дорівнює 2ч.л. цукру. Ми зїдаємо більше. Наприклад, в шоколаді 7ч.л. цукру, в жувальній гумці 0,5ч.л., в пиріжку 5ч.л., в 1/10 пирога 10ч.л..
Ми перенасичені вуглеводами. Людина в своєму еволюційному розвитку ніколи не вживала стільки цукру, що й приводить її до серцево-судинних захворювань.
То ж заради свого здоровя будьте розумними при вживанні вуглеводів!
IY. Узагальнення й систематизація знань.
Завдання:
9 х |
||||||||
2.ф |
7 к |
8 в |
і |
|||||
р |
5 ц |
6 о |
р |
о |
т |
|||
1 в |
у |
3 г |
4 л |
е |
в |
о |
д |
и |
у |
к |
л |
а |
л |
о |
х |
а |
н |
г |
т |
ю |
к |
ю |
ч |
м |
||
л |
о |
к |
т |
л |
і |
а |
||
е |
з |
о |
о |
о |
л |
|||
ц |
а |
з |
з |
з |
ь |
|||
ь |
а |
а |
а |
Y. Підсумок уроку.
Оцінювання вчителем роботи групи та окремих ліцеїстів на занятті.
А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать | |||
76365. | Магнитная дефектоскопия | 301.42 KB | |
По способу получения первичной информации различают следующие методы магнитного контроля: магнитопорошковый МП основанный на регистрации магнитных полей рассеяния над дефектами с использованием в качествеиндикатора ферромагнитного порошка или магнитной суспензии; магнитографический МГ основанный на регистрации магнитных полей рассеяния с использованием в качестве индикатора ферромагнитной пленки; феррозондовый ФЗ основанный на измерении напряженности магнитного поля феррозондами; эффекта Холла ЭХ основанный на... | |||
76366. | МПД-контроль | 300.19 KB | |
Технологическая схема МПД контроля. Дефектоскопические средства: приборы средства контроля материалы. Размагничивание изделий после контроля. Паспортизация результатов МПДконтроля. | |||
76367. | Акустические методы НК | 277.5 KB | |
Природа и свойства ультразвуковых колебаний. Распространение упругих колебаний в сплошной среде представляет собой волнообразный процесс. Диапазоны упругих колебаний в материальных средах Физическая природа упругих колебаний одинакова во всем диапазоне частот. Свойства упругих колебаний... | |||
76368. | Базисная теория таможенного тарифа | 82.5 KB | |
Базисная теория таможенного тарифа Несмотря на то что свободная торговля приводит к возрастанию экономического благосостояния всех стран как экспортеров так и импортеров на практике международная торговля практически нигде и никогда не развивалась действительно свободно без вмешательства государства. Инструменты используемые государством для регулирования международной торговли можно разделить на тарифные основанные на использовании таможенного тарифа и нетарифные квоты лицензии субсидии демпинг и т. При введении тарифа... | |||
76369. | Нетарифные методы торговой политики | 90 KB | |
Если правительство хочет ограничить объем импорта и устанавливает квоту размером Q то общее предложение зерна на внутреннем рынке с учетом импорта может быть представлено в виде кривой Sd Q. Таким образом в результате введения импортной квоты возникают чистые потери для страны в целом равные области b с то есть результаты воздействия квоты и тарифа на уровень благосостояние идентичны конечно это справедливо если объем лицензированного импорта меньше чем спрос на импорт на внутреннем рынке. Почему же в этом случае государство часто... | |||
76370. | Международная экономическая интеграция. Формы (уровни) международной экономической интеграции | 260.5 KB | |
Борьба за упрочение своего экономического положения побуждает страны к образованию различных интеграционных объединений. Партнеры по объединению получают определенные преференции по сравнению с другими странами но платят за это ответными обязательствами по отношению к партнерам. Международная экономическая интеграция это процесс хозяйственнополитического объединения стран на основе глубоких устойчивых взаимосвязей и разделения труда между национальными хозяйствами. На микроуровне этот процесс идет через взаимодействие отдельных фирм... | |||
76371. | Международное движение капитала. Сущность и формы движения капитала | 121 KB | |
Международное движение капитала Сущность и формы движения капитала Вывоз капитала зарубежное инвестирование представляет собой процесс изъятия части капитала из национального оборота в данной стране и перемещение его в товарной или денежной форме в производственный процесс и обращение другой страны. Важнейшими причинами вывоза капитала являются: 1. Более низкие экологические стандарты в принимающей стране чем в странедоноре капитала. В зависимости от собственника вывоз капитала делится на 3 вида: 1 частный вывоз капитала крупные... | |||
76372. | Международная миграция трудовых ресурсов. Проблемы оптимального размещения трудовых ресурсов в мировой экономике | 106.5 KB | |
Проблемы оптимального размещения трудовых ресурсов в мировой экономике Миграция рабочей силы переселение трудоспособного населения из одних государств в другие сроком более чем на год вызванное причинами экономического и иного характера. Различают внутреннюю миграцию рабочей силы происходящую между регионами одного государства и внешнюю миграцию затрагивающую несколько стран. силы утечка мускулов перемещение высококвалифицированной раб. силы утечка умов Первая форма получила свое развитие еще при рабовладельческом строе... | |||
76373. | Международные валютно-финансовые и кредитные отношения | 87 KB | |
Цена единицы национальной валюты выраженная в единицах иностранной валюты называется валютный обменный курс exchnge rte. Валютный курс играет важную роль в развитии международной торговли и движении капитала. Таким образом с помощью валютных курсов производители и потребители приводят цены на товары в сопоставимый вид и формируют на этой основе международные потоки товаров. Фиксирование курса национальной денежной единицы по отношению к иностранным денежным единицам принято называть валютной котировкой currency quottion. | |||