59990

Вулканізм і вулкани. Джерела, гейзери. Загальна географія 6 клас

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: вивчити що таке вулканізм та які його види Завдання: ознайомити з наслідками вулканізму та процесами які його супроводжують; розвивати память увагу логічне мислення уміння встановлювати причинно-наслідкові звязки творчі здібності...

Украинкский

2014-05-12

83.5 KB

15 чел.

План-конспект уроку

Загальна географія 6 клас

Тема. Вулканізм і вулкани. Джерела, гейзери

Мета: вивчити що таке вулканізм та які його види

Завдання:

  •  ознайомити з наслідками вулканізму та процесами, які його супроводжують;
  •  розвивати пам'ять, увагу, логічне мислення, уміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, творчі здібності;
  •  розвивати уміння працювати з підручником, схематичним малюнком;
  •  виховувати культуру розумової праці, культуру колективної праці.

Обладнання:

  •  Скуратович О.Я. та ін. Загальна географія: Підруч. для 6 кл. загальноосвіт. навч. закладів./ Підручник для 6 класу / О.Я.Скуратович, Р.Р.Коваленко, Л.І.Круглик. К.: Пед. преса, 2006. 256с.: іл.;
  •  Атласи «Загальна географія» 6 клас;
  •  Мультимедійне обладнання;
  •  Мультимедійна презентація «Магматизм»;
  •  Репродукція картини художника К. Брюллова «Останній день Помпеї»;
  •  Малюнок-схема «Вулкан у розрізі».

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

Привітання

Рефлексія

Готовність класу до уроку. Настрій

З’ясування теми та мети уроку

Демонстрація слайду 1.

Репродукція картини «Останній день Помпеї»

Що зображено на картині?

Що вивчатимемо?

Демонстрація слайду 2.

З якою метою?

Актуалізація опорних знань. Перевірка домашнього завдання

Фронтальне опитування за приблизними запитаннями:

  •  Яка внутрішня будова Землі?
  •  Що таке літосфера?
  •  Що таке літосферна плита?
  •  Які найбільші літосферні плити?
  •  Чому рухаються літосферні плити?
  •  Де можливі явища зіткнення чи розходження літосферних плит?
  •  Що таке сейсмічні пояси?
  •  Що таке землетрус?
  •  Презентація сенканів до слів «землетрус».
  •  Які наслідки землетрусу?
  •  У яких одиницях вимірюється сила землетрусу? Яким приладом?
  •  Від чого залежить сила землетрусу?

Вивчення нового матеріалу

Магматизм від слова «магма». Що таке магма? (Робота з підручником ст. 61)

Слайд 3. «Магматизм. Види магматизму»

Запис опорної схеми зі слайду у робочий зошит.

Робота у групах з підручником § 12 (3 хв.)

Завдання І групи:

Підписати на малюнку складові вулкану.

Мал. Складові вулкану

Завдання для II групи Відповісти на запитання:

  1.  Що таке гарячі джерела?
  2.  Що таке гейзери?
  3.  Де виникають гарячі джерела і гейзери?

Презентація відповіді на завдання для груп.

Демонстрація слайду 4.

Додаткові запитання:

Для І групи:

Що таке згаслі і діючі вулкани? Демонстрація слайду 5.

Для II групи

Від чого залежить періодичність фонтанування гейзерів? Демонстрація слайдів 6 і 7.

Закріплення і корекція знань

Практична робота 7. Позначення і підписування на контурній карті найбільших вулканів

Мета практичної роботи: Вивчити географію найвідоміших вулканів; удосконалювати вміння працювати на контурній карті; розвивати зорову і моторну пам’ять, охайність.

Правила оформлення контурної карти (повторити фронтально в класі)

Завдання: позначити і підписати на контурній карті вулкани Ключевська Сопка, Везувій, Етна, Кракатау.

З якими явищами ми познайомилися? Чи пов’язані між собою явища, які ми вивчаємо? (Вправа «Мозковий штурм»)

Чи можна передбачити ці катастрофічні явища?

Підведення підсумків

Яку мету ми ставили перед собою?

Чи досягли її?

З якими поняттями познайомились? (Вправа «Ланцюжок»)

Демонстрація слайду 1.

Домашнє завдання Опрацювати § 12 пункт 2.

Творче завдання скласти сенкани до слів «вулкан», «гейзер».


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

85209. Становление раннефеодальных государственных образований восточных славян. Полоцкое и Туровское княжества. Феодальная раздробленность (IX - первая половина XIII в.) 34.44 KB
  ПОЛОЦКОЕ КНЯЖЕСТВО среднее течение Западной Двины вся современная центральная и северная Беларусь. Во время правления Всеслава Полоцкое княжество достигло наибольшего могущества: за Полоцком закрепилось Нижнее Подвинье был построен Софийский собор основан Минск расширены восточные границы княжества. После смерти Всеслава Полоцкое княжество было разделено между тремя его сыновьями наиболее мощным стало Минское княжество где правил Глеб. ТУРОВСКОЕ КНЯЖЕСТВО юг Беларуси бассейн Припяти Туров 980г.
85210. Духовная жизнь и культура белорусских земель в IX - первой половине XIII в. Концепции происхождения белорусского этноса 32.19 KB
  Итоги распространения христианства: развитие культуры восточных славян распространение письменности летописание; начало каменному зодчеству; развитие ремесла и торговли с другими странами; создание художественных ценностей. Особенности распространения христианства на Бел: переплетение христианства с языческими обрядами двухверье; православная церковь приспосабливала языческие верования к своим обрядам и праздникам. с принятием христианства начинается возведение монументальных культовых строений в середине 11 в.
85211. Предпосылки формирования ВКЛ, его территориальный рост 34 KB
  Развитие с/х-ого производства, ремесла, торговли; рост городов и их значение как ремесленно-торговых центров; Углубление социальных противоречий между сословиями, социальное дифференциация в обществе; Необходимость борьбы с внешней угрозой (со стороны монголо-татар и крестоносцев, галицко-волынских и польских князей).
85212. Социально-экономическое развитие белорусских земель в период ВКЛ 32.38 KB
  Категории крестьян в зависимости от повинности: тяглые панщина осадники чинш огородники бывшие слуги слуги занимали привилегированное положение и выполняли разные специальные работы. По степени зависимости крестьяне делились на похожих имели право уйти от феодала и непохожих челядь невольная домашние рабы которые не имели земельных наделов. Юридически закрепощение крестьян в 5 документах: 1447г Привилей Казимира феодалы получают право на суд над крестьянами 1529г. Статут ВКЛ вводится 10тилетний срок поиска...
85213. Эволюция сословной структуры и политического устройства ВКЛ: от единовластия к сословно-представительской монархии 30.83 KB
  В начальный период ВКЛ состояло из удельных княжеств а также областей находящихся в федеративных отношениях с центральной властью Полоцкая Витебская Смоленская Жемайтская земли и из территорий собственно Литвы с частью белорусских земель. территория ВКЛ разделяется на Трокское и Виленское воеводства. В ВКЛ входило 6 воеводств: Виленское Трокское Киевское Полоцкое Витебское Смоленское и с XVI в.
85214. Особенности духовной жизни белорусских земель в период ВКЛ 23.35 KB
  После вхождения белорусских земель в состав ВКЛ православие стало господствующей верой до Кревского соглашения 1385г. между ВКЛ и Польшей браком великого князи литовского Ягайло с Ядвигой в резте которой Ягайло стал польским королем и принял католичество православная церковь в ВКЛ начала терять свои позиции. Такой шаг был сделан потому что абсолютное большинство восточнославянского населения в ВКЛ составляли православные белорусы украинцы русские.
85215. МЕТОДИЧЕСКИЕ УКАЗАНИЯ: СОЦИАЛЬНО-КУЛЬТУРНЫЙ СЕРВИС И ТУРИЗМ 228.5 KB
  Учебным планом и программой подготовки студентов предусмотрена многосторонняя теоретическая и практическая подготовка специалиста к его будущей профессиональной производственной и научно-исследовательской деятельности.
85217. ДОСЛІДЖЕННЯ СТРУКТУРИ І ПОШКОДЖЕНОСТІ ЧАВУННОГО СКЛОФОРМУВАЛЬНОГО ІНСТРУМЕНТУ 14.44 MB
  Деталі склоформувального інструменту руйнуються під впливом дії хімічно активної скломаси, термоциклічних та механічних навантажень. Температура робочої поверхні інструменту досягає 750 С, а частота термоциклів - до 60 за хвилину. У цих умовах матеріал склоформувального інструменту повинен бути хімічно інертним до скломаси і мати високі механічні властивості