59994

Подорож до країни Ввічливості

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. Узагальнити знання учнів про правила поведінки вдома, в школі, в громадських місцях. Розвивати мислення, увагу. Виховувати шанобливе ставлення до старших, батьків, виявляти піклування про молодших, слабших.

Украинкский

2014-05-12

62 KB

0 чел.

Решетилівська ЗОШ І ступеня

Подорож до країни Ввічливості

Виховна година

                                                                                           Вчитель початкових класів

                                                                                           Гордівська Н.Б.


Виховна година

Тема. Подорож до країни Ввічливості

Мета. Узагальнити знання учнів про правила поведінки вдома, в школі, в  

           громадських місцях. Розвивати мислення, увагу. Виховувати шанобливе

           ставлення до старших, батьків, виявляти піклування про молодших,

           слабших.

Обладнання: карта подорожі із зупинками, картки для семафора, конверти із завданням.

Хід заняття

І. Вступна бесіда.

   - Діти, сьогодні ми поговоримо з вами про ввічливість. Вввічливими люди не народжуються, а стають, опанувавши знання і правила хорошого тону.

   Ввічливість – це шанобливість, доброзичливість, прагнення не завдавати неприємностей іншим, готовність своєчасно прийти на допомогу ближньому.

    Сьогодні ми вирушимо в подорож до країни Ввічливості по такому маршруту:

  1.  Словник чемної людини.
  2.  Містечко вихованих людей.
  3.  Театральна.
  4.  Семафор ввічливості.
  5.  В гостях у королеви Чистоти.
  6.  Скринька народної мудрості.

 Отже, вирушаємо у подорож.

ІІ. Перша зупинка «Словник чемної людини».

     - Діти, пригадайте, будь ласка, які слова називаються чарівними?

     - Але всі ці слова не завжди стають чарівними. В житті все залежить від того яким тоном і з якою інтонацією промовляються слова, які робите при цьому жести. Вітатися треба вміти. Послухайте вірш Інни Кульської  «Неприємності від чемності».

                        1-й учень:  Обіцяв Пилип матусі:

                                            - Ось за чемність я візьмуся!

                                            До усіх вітатимуся…

                                            Пилипко виходить з хати.

                                            Як же чемність показати?

                                            Сторож ніч сторожував,

                                            Сторож вранці задрімав.

                                            Наш Пилип - Гуп, гуп! У ґанок:

                                            - Агов, дядьку, добрий ранок!

                                            Дядько не вітається,

                                            Він з просоння лається.


                       2-й учень:  Наздогнав Пилип Фросину,

                                          Смик за косу, за хустину:

                                          - Здоровкаюсь аж двічі я,
                                          Ти чого не ввічлива? -
                                          Не чуть вітання Фросі,
                                          Вона нечемна досі.

                       3-й учень: Стоїть вожата край вікна,

                                         Складає купу книг вона.

                                          Пилип набіг на ноги:

                                          - Посуньтеся з дороги!
                                          Світ мені не заступайте,

                                          Я ж кажу вам «драстуйте»!

                                          Розгнівалась вожата:

                                          - Треба старших поважати! -
                                          Пилип вожату за рукав:

                                          Та я ж вам «драстуйте» гукав,

                                          Хіба вам неприємно,

                                         Що я вітаюсь чемно?

                     4-й учень:   Пилип у класі вдруге:

                                         - Добридень! - каже другу.

                                         Той напихає рота,

                                         Вітатись неохота.

                                         Пилип гукнув: - Нечема! –

                                         І штовхнув Артема.

                                         Артем ковтнув: - Чого прилип? –

                                         І стусана дістав Пилип.

                                         Від тієї чемності тільки неприємності.

Вчитель: - Чи був Пилипко чемним?

                 - Чому дорослі були хлопчиком незадоволені?

                 - Як Пилипкові слід було поводитись?

                 - Як потрібно вимовляти слова ввічливості?

III. Наступна зупинка «Містечко вихованих людей»

      - У цьому містечку побував хуліган. Він переплутав усі їхні правила, і життя зіпсувалося, усе тепер переплуталося. Діти, допоможемо жителям цього містечка виправити помилки?(Вчитель зачитує речення)

        1.Проходити на своє місце у кінотеатрі треба спиною до тих, хто сидить.

        2. Чемний хлопчик завжди смикає дівчаток за коси.

        3. Ввічливі діти ніколи не поступаються місцем старшим.

        4.Усі виховані діти переходять вулицю на червоне світло світлофора.

        5. Виховані діти обгортку від цукерки викидають на тротуар.

        6. Виховані хлопчики завжди лазять по деревах.

        7. Дівчатка витирають брудні руки об сукню.

       (Діти виправляють речення).

- Запам'ятайте, щоб люди вас поважали, дотримуйтесь золотого правила: «Ставитись до людей треба так, як би ви хотіли, щоб ставилися до вас».

Мандруємо далі.

IV. Наступна станція «Театральна».

Давайте переглянемо сценку «Дідусева скринька».

В клас заходить хлопчик із скринькою в руках.

Вася.  Ну що за вперта скринька! Не відчиняється і все. Я вже всі слова

          випробував, які знав. Спробую ще.

          Скринько, відчинись відразу! Ні, не відчиняється!

          Скринько, відчинись за моїм наказом! Не відчиняється...

          Покинь жарти, скринько! Ні...

          Скринько, відчинись хоч на дві хвилинки. Не допомагає.

          Що ж мені робити з цією скринькою?

Коля. Ти чого це, Васю, репетуєш?

Вася.  Я не репетую, я слово добираю.

Коля.  Яке слово?

Вася.  Яке, яке, потрібне!

Коля.  Навіщо воно тобі?

Вася.  Навіщо, навіщо! Щоб скринька відчинилася. Вона без цього слова не

          відчиняється.

Коля. А чому?

Вася. Чому, чому! Тому що скринька зачарована. Мені її дідусь прислав. Я тобі

         хіба не казав?

Коля. Нічого ти мені не казав.

Вася. У мене дідусь на Кавказі живе. У нього там великий фруктовий сад. І ось    

         він прислав мені скриньку з фруктами. І листа. В ньому написано ось що,

         послухай:

                     Шлю тобі, дитинко, дивовижну скриньку.

                     В ній ти знайдеш апельсини, яблука і мандарини.

                     Та висить на ній замок...

                     Одімкне його, дружок, той, хто зна чарівне слово.

                     Тільки вимовить - готово!

                      Коли внучок дорогий в пам'яті пориється,

                     Слово це він пригадає, - скринька враз відкриється.

Коля. Так от в чім річ! І ти не можеш пригадати одне-однісіньке слово?

Вася. Та я вже, напевно, тисячу слів говорив!

Коля. І не відчиняється?

Вася. Аж ніяк!

Коля. А ти спробуй ще.

Вася. Спробую... Скринько, відчинись швидко! Негайно, цієї ж миті... Відчинись,

           а то як дам! Ой-ой-ой! Ах ти деревинка погана!

 

Коля. Здається, я знаю, яке слово тобі слід сказати, щоб вона відчинилася.

Вася. Чого ж ти мовчиш? Кажи!

Коля. Я тобі на вухо скажу.

Вася. Не може бути. Невже я цього слова не говорив? Я ж мільйон слів казав.

Коля. А цього простого слова не сказав. Спробуй!

Вася. Спробувати? Слово для мене якесь незвичне. Я його ніколи нікому не кажу.  

         Ну що ж, спробую... Скринечко, відчинись… Будь ласка.

         Відчинилась! Ти диви, яблука! Смачні!

Коля. Дуже! Спасибі тобі... А де ж мандарини і апельсини?

Вася. Тут самі яблука. А дідусь писав, що в ній і апельсини, і мандарини. Чорним

          по білому написано.

Коля. Та ти ж до кінця не дочитав! Тут ось іще сказано: «Апельсинів нема тому,      

          що ти забув сказати...»

Вася. Спасибі, спасибі, дідусю! Ти глянь, і апельсини, і мандарини з'явились! Оце

         так скринька!

Коля. А вона, як і люди, любить, щоб до неї ввічливо звертались. Зрозумів?

Вася. Зрозумів.

Вчитель: - Діти, скажіть, будь ласка, чому скринька не відчинялась? Чи можна назвати Васю вихованою людиною?

V.  Семафор ввічливості.

-А далі на нашому шляху «Семафор ввічливості».

Тепер залежить від вас, чи дозволить він нам рухатися далі. Червоний колір - забороняю, зелений - дозволяю. У вас на столі лежать сигнальні картки червоного та зеленого кольору. Я зачитаю ситуації, а ви повинні сказати - де правильно поводяться діти, а де ні. Якщо правильно - показуйте зелену картку, неправильно - червону.

1. - Дайте мені хлібину, - звертається хлопчик у магазині до продавця, (червона)

2. - Вибачте, будь ласка, я штовхнула вас ненавмисно, -  каже дівчинка в

    автобусі. (зелена)

3. - Покличте до телефону Марину. (червона)

4. По коридору йде вчителька. В руках у неї книжки, зошити, сумка. Назустріч їй

   йде учень. «Добрий день», - і пішов далі. (червона) 

   Що повинен був зробити хлопчик?

5. У шкільному коридорі розмовляють вчителі. Серед них Сергійко побачив    

  свого класного керівника і, проходячи повз нього ввічливо сказав: «Добрий

  день, Маріє Іванівно».  (червоний)

6. Люба бабусю! Я із задоволенням тобі допоможу.  (зелений)

7. Я трохи порвала цю книжку, підклейте її самі, - сказала дівчинка бібліотекарю.  

  (червона

Молодці! Ви добре справилися із завданням. Семафор показує зелене світло, і ми вирушаємо далі.

VI. Наступна зупинка «В гостях у королеви Чистоти».

Виходить королева Чистоти:

- Добрий день, діти! Я - королева Чистоти. Я люблю в усьому порядок, охайність. Цікаво, чи всі ви привчені до порядку? Давайте пограємо в гру «Так чи ні»

                1. Перед їдою треба помити руки.

                2. Вранці я не вмиваюся.

                3. Мої черевики чистить мама.

                4. Вранці я швидко прибираю ліжко.

                5. Завжди обгортаю підручники.

                6. Постійно відриваю ґудзики.

                7. Завжди забуваю причесатись.

                8. Мої речі завжди складені.

                9. Я завжди човгаю ногами.

               10. Я постійно чищу зуби.
Королева Чистоти:  - Добре, молодці!

                              - Чи ви гарно слідкуєте за своїми речами?

                              - Ваш портфель не схожий на той що у вірші?

                                (показує портфель і читає вірш)

                                 Нумо, гляньмо, що у ньому,

                                 поки йде завзята гра,

                                 бо ж портфель - усім відомо -

                                 це обличчя школяра!

                                 Ось - книжки, та що це з ними?

                                 Чом вони у плямах синіх?

                                 Пошматовані, брудні?

                                 Страшно глянути на них!

                                 Подивіться на сторінку -

                                 Не сторінка, а «картинка»,

                                 Помальована така!

                                 А обкладинка - ну горе! -

                                 Ніби побувала вчора

                                 в людожерливих руках?

Королева Чистоти: - Що можна сказати про власника такого портфеля? Подумайте, чи все гаразд у ваших портфелях? Чи не нагадує хтось із вас власника цього портфеля?

Королева Чистоти: - Молодці! Я дуже рада, що такі гарні, охайні, виховані діти

стануть жителями країни Ввічливості. Бажаю успіхів у вашій подорожі.

VII. Остання зупинка « Скринька народної мудрості»

Вчитель: - О, тут трапилася пригода! Діти, розсипалась скринька народної мудрості. Вам треба буде її скласти. (Діти у конверті отримують завдання. Із слів скласти прислів 'я та приказки.)

               1.Землю красить сонце, а людину - праця.

               2. Не смійся чужій біді, бо й своя на гряді.

               3. Якщо ввічливо попросиш, завжди дадуть.

               4. Ввічливих і лагідних - скрізь шанують.

               5. Шануй батька й неньку, буде тобі скрізь гладенько.

               6. Хто людям добра бажає, той і собі має.

               7. 3 добрим дружись, а лихих стережись.

               8. Добро роби скільки можеш, від того ніколи не занеможеш.

VIII. Заключна бесіда.

Вчитель:    Молодці, діти! Ви здолали всі перешкоди, пройшли складний нелегкий

                  шлях. Я сподіваюсь, що не тільки на цьому святі, а і в житті ви

                  будете ввічливими, добрими, вихованими, охайними. Закінчимо

                  нашу подорож віршем.

1-й учень: Будь ласка, спасибі і будьте здорові-

                  Слова необхідні і корисні в мові.

                  Приємно їх чути і в школі і вдома.

                  Від мами, від вчителя й просто знайомих.

2-й учень: Тож радьмо частіше їх, друзі вживайте,

                  Даруйте сміливіше радісний настрій!

                  І кожен свій день, як завжди, починайте

                  Із слів «Добрий ранок», «Вітаю» і «Здрастуй»!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

80806. Правовой режим территорий подвергшихся радиоактивному загрязнению 29.82 KB
  зона эвакуации территория вокруг Чернобыльской АЭС с которой в 1986 г. было эвакуировано население 30километровая зона; 2. зона первоочередного отселения; 3. зона последующего отселения; 4.
80807. Порядок обращения с отходами производства и потребления 31.6 KB
  была принята серия специальных законодательных и иных нормативноправовых актов полностью или частично регламентирующих обращение с отходами в рамках логического правотворчества что послужило прорывом в данной области. определил правовые основы обращения с отходами производства и потребления в целях предотвращения их вредного воздействия на здоровье человека и окружающую среду впервые четко зафиксировал принципы государственной политики в сфере обращения с отходами: – охрана здоровья человека поддержание и восстановление благоприятного...
80808. Понятие, система и источники международного экологического права 33.01 KB
  38 Устава Международного суда ООН источниками международного права охраны окружающей среды являются: – международные договоры как общие так и специальные; – международный обычай как доказательство всеобщей практики признанной в качестве правовой нормы; – общие принципы права признанные цивилизованными государствами; – вспомогательное право т. Источники международного экологического права разделяются: – на общие Устав ООН конвенции общего характера регулирующие наряду с иными вопросами и охрану окружающей среды Конвенция ООН по...
80809. Международные экологические организации. Международные конференции по окружающей среде 32.62 KB
  Большой вклад в решение проблем охраны окружающей среды вносит ООН. В природоохранительной деятельности участвуют все главные органы и специализированные учреждения ООН Генеральная Ассамблея Экономический и Социальный Совет региональные экономические комиссии например Европейская экономическая комиссия Конференция ООН по торговле и развитию ЮНКТАД Организация объединенных наций по промышленному развитию ЮНИДО Международная Организация Труда МОТ Организация Объединенных Наций по вопросам продовольствия и сельского хозяйства...
80810. Экологическое право Европейского Союза: общая характеристика 30.72 KB
  Охрана атмосферного воздуха Директива Европейского Сообщества об оценке и управлении качеством атмосферного воздуха Директива о схеме торговли выбросами парниковых газов в Сообществе Водное законодательство Директива о водной политике ЕС Директива об охране подземных вод от загрязнения определенными опасными веществами Управление отходами Рамочная директива по отходам Директива по опасным отходам Директива о комплексном контроле и предотвращении загрязнения Охрана биоразнообразия Директива об охране диких птиц Директива об охране естественной...
80811. Экологическое право как отрасль права, наука, учебная дисциплина 36.7 KB
  Она включает в себя ряд самостоятельных отраслей права: земельное; водное; горное; воздухоохранительное; лесное; фаунистическое. Общее правило касающееся экологизации иного законодательства регулирующего общественные отношения затрагивающие экологические права и интересы общества заключается в следующем. Из этого конституционного положения следует вывод что в процессе развития и совершенствования каждой отрасли российского законодательства законодательная власть должна предусматривать характерные для каждой из них правовые меры по...
80812. Конституционные основы развития экологического права 32.94 KB
  Российская федерации есть демократическое федеративное правовое государство. Согласно которой земля и другие природные ресурсы используются и охраняются в Российской Федерации как основа жизни и деятельности народов проживающих на соответствующей территории. С учетом федеративного устройства России Конституция определила предметы исключительного ведения Российской Федерации ст. 71 и совместного ведения РФ и субъектов Федерации ст.
80813. Предмет, метод и система экологического права 30.74 KB
  Данные общественные отношения таким образом и сам предмет экологического права делятся на три составные части: 1 природоохранное право или природоохранительное право которое регулирует общественные отношения по поводу охраны экологических систем и комплексов общих природоохранных правовых институтов решения концептуальных вопросов всей окружающей среды. 2 природоресурсное право которое регулирует общественные отношения по предоставлению отдельных природных ресурсов в пользование а также вопросы их охраны и рационального...
80814. Принципы экологического права 30.13 KB
  ФЗ Об охране окружающей среды: соблюдение права человека на благоприятную окружающую среду; обеспечение благоприятных условий жизнедеятельности человека; научно обоснованное сочетание экологических экономических и социальных интересов человека общества и государства в целях обеспечения устойчивого развития и благоприятной окружающей среды; 4 охрана воспроизводство и рациональное использование природных ресурсов как необходимые условия обеспечения благоприятной окружающей среды и экологической безопасности; 5 платность...