60001

Випадкові події

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Визначення подій: подія А яблуко яке взяли червоне або подія В яблуко яке взяли зелене ; 2визначення того яка подія швидше відбудеться А або В якщо у кошику 7 червоних і 2 зелених яблука тобто імовірність події 3 визначення...

Украинкский

2014-05-13

92 KB

2 чел.

Тема: Випадкові події

Мета: Формування поняття „випадкова подія", „ імовірність випадкової події"", вірогідної, неможливої, рівномірних та „ сприятливих подій. Учні повинні наводити приклади випадкових подій, описувати поняття „ ймовірність випадкової події", розв'язувати найпростіші задачі ймовірнісного характеру на основі класичного означення ймовірності випадкової події.

Завдання:

 навчальні:

навчитися розрізняти три види подій:"достовірні", "неможливі", "випадкові"

порівнювати можливості настання випадкових подій, використовуючи вислови
"більш імовірно", "менш імовірно", рівноймовірно"

розвивальні:

• розвивати увагу, мислення, пам'ять, культуру математичного мовлення;

вміння працювати самостійно, вміння спілкуватись, аналізувати ситуацію,
оцінювати свої дії та дії інших учнів;

розвивати загально навчальні навички ;

• сприяти розвитку комунікативної, інформаційної, соціальної, полі культурної
компетентностей, а також самоосвіти і саморозвитку, продуктивної творчої
діяльності;

виховні:

  •  виховувати уважність, кмітливість, працьовитість, самостійність,

дисциплінованість, самокритичність.

Тип уроку: формування нових знань

Методи;

словесні: розповідь, бесіда, використання ключових слів, коментар до
виконання вправ, самооцінка, взаємонавчання, метод „Мікрофону",методи
мотивації, збудження інтересу; стимулювання навчання

наочні: робота з роздавальним матеріалом - "картки самооцінювання "

практичні: конкретно -індуктивний, розв'язування вправ, супровідного
закріплення, самостійна робота, робота в групах, проскриптивний метод,
метод повторення, поступового ускладнення завдань.

Обладнання: плакати, кошик з зеленими та червоними яблуками «вертушка», підручник, роздатковий матеріал.

Хід уроку

  1.  Організаційно - психологічна частина.
  2.  Підготовка до свідомої навчальної праці: постановка мети, мотивація,
    актуалізація опорних знань, умінь.

На уроці застосовується 5ти хвилинний діалог у якому представлені ключові слова теми.

  1.  Ознайомлення та сприйняття нового матеріалу.

1.Експерименти з яблуками в кошику, (див. підручник, стор. ПО, п.21, приклади 1.2.3),

1) визначення подій: подія А -"яблуко, яке взяли - червоне" або подія В -"яблуко,

яке взяли - зелене ";

2)визначення того, яка подія швидше відбудеться А , або В, якщо у кошику 7

червоних і 2 зелених яблука, тобто імовірність події

3) визначення того, яка подія може відбутися: подія А -"яблуко, яке взяли -

червоне", подія В -"яблуко, яке взяли - зелене, подія С - "яблуко, яке взяли -

жовте", подія D -" взяли яблуко", якщо у кошику 3 червоних і три зелених яблука.

 4. Виконання вправ з використання нових понять

 № 634, № 636 (з підняттям вибраної картки для оберненого зв'язку) 4.№ 638( з використанням" вертушок")

  1.  Систематизація під час виконання самостійної роботи.

. Самостійна робота № 639,ТЕСТ(а, б, в, г, д)

1) Самостійна робота№639( а, б, в)

2)Тесту (а, б, в, г, д)

У кошику 7 червоних яблук і 10 зелених. З нього навмання витягли 7 яблук.

Серед них:

а) обов'язково є червоне яблуко

б) обов'язково є зелене яблуко

в)можс бути зелене яблуко

г) може бути червоне яблуко

д) може бути жовте яблуко.

     5. Домашнє завдання

Підрахувавши набрані за урок бали, учні користуються картками для диференціації домашнього завдання

Рівень (бали)

Домашнє завдання

'     І (1-3)

№ 635, 637

 II (4-6)

№ 637 635 стор. 111, Прочитайте

і      III (7-9)

№640, стор. 111, Прочитайте

 IV (10-12)

№ 640, 641 Навести по три приклади достовірних  неможливих випадкових подій

6. Самоаналіз уроку учнями

Метод «Знаємо – Хочемо дізнатися - Дізналися»

Що ми знаємо?

Чого хочемо дізнатися?

Чого дізналися?

Укажіть, які з подій у наведених експериментах є вірогідними, yеможливими чи просто випадковими.

Експеримент

Подія

1

Виконання пострілу

Попадання в ціль

2

Нагрівання води (при звичайних умовах)

Вода перетворилася на лід

3

Участь у лотерії

Ви виграєте, беручи участь у лотереї

4

Участь у безпрограшній лотерії

Ви не виграєте, беручи участь у безпрограшній лотереї

5

Підкидання звичайного грального кубика

Випадання 5 очок

6

Підкидання звичайного грального кубика

Випадання менше 8 очок

7

Перевірка роботи дзвінка

Ви натиснули на кнопку дзвінка, а він не задзвонив

8

Витягання кулі з коробки з білими кулями

Витягли чорну кулю

9

Витягання кулі з коробки з білими кулями

Витягли білу кулю

10

Витягання двох куль з коробки з 10 білими і 5 чорними кулями

Витягли білу і чорну кулі

11

Витягання карти з колоди

Витягли туз


Поняття випадкової події і випадкового експерименту

1. Випадкові експерименти і випадкові події

Поняття

Приклади

Експериментами з випадкови-

ми результатами, чи коротше, ви-

падковими експериментами, на-

Постріли по мішені, участь у ло-

зивають різні експерименти, до-

тереї, багаторічні спостереження

сліди, випробовування, спостере-

за погодою в той самий день у тому

ження, виміри, результати яких

самому місці,

досліди з рулеткою,

залежать від випадку і які можна

з підкиданням грального кубика,

повторити багато разів в однако-

монети, кнопки і т. д.

вих умовах.

Подія, яка може відбутися,

а може і не відбутися в процесі спостереження або експеременту

одних і тих самих умовах,

Випадання «герба», випадання

називається випадковою подією.

«числа» при

підкиданні монети;

виграшу лотерею, випадання пев-

Будь-який результат випадко-

ної кількості

очок при підкиданні

вого експерименту є випадковою

грального кубика і т. д.

! подією. Випадкові події познача-

ють великими латинськими літе-

рами А, В, С,О, ...

4. Вірогідні і неможливі події

Вірогідна подія — це подія V, яка обов'язково відбувається при кожному   повторенні   експерименту.

 Р(U) = 1

Випадання менше 7 очок при підкиданні грального кубика (на гранях якого позначено від 1 до 6 очок).

Неможлива подія (її часто позначають 0) — це подія, що у даному  експерименті  відбутися  не , може.

 Р (0) = 0

Випадання 7 очок при підкиданні грального кубика.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

26097. Культурология как наука: междисциплинарные связи, предмет, объект, содержательная область и проблемные поля, структура 19.48 KB
  Лесли Элвин Уайт Открытие культуры когданибудь встанет в истории науки в один ряд с гелиоцентрической теорией Коперника или открытием клеточной основы всех форм жизни. проясняет природу и смыслы культуры раскрывает ее роль в общественной жизни А. помогает прояснить то подлинное значение культуры которое присутствует в трудах выдающихся мыслителей как прошлого так и настоящего вскрывает причины искажений в их теоретических позициях С. предлагает иную интерпретацию взаимоотношений культуры и природы которая коренным образом...
26098. Происхождения термина 21.88 KB
  написал трактат о земледелии перевод названия которого по латыни звучит примерно так: агрокультура. Отсюда первоначально слово культура применялось как агротехнический термин обработка земли возделывание почвы. В значении самостоятельного понятие культура появилось в трудах немецкого юриста С.
26099. Философские и научные основания постижения культуры 13.42 KB
  Имеет смысл лишь в границах определенной культуры философские идеи свойством культурной уникальности и самобытности философ же пытается постичь его в прямой и непосредственной связи с человеческой субъективностью всегда культурно обусловленной Смотреть философскими глазами на мир значит смотреть на него как на мир культуры своей культуры видеть в нем отражение собственной исторически и общественно сформированной индивидуальности. Восприятие через призму культуры философия как знание о мире не выходит за культурный горизонт своей...
26100. Культура как система 20.17 KB
  Однако такое восприятие культуры утвердилось далеко не сразу. Начало системному рассмотрению культуры было положено Эдуардом Бернеттом Тайлором в работе Первобытная культура. На основе изучения большого этнографического материала автор описывает и анализирует конкретные элементы первобытной культуры на фоне культуры мировой и формулирует целостное видение культуры первобытности в контексте теории анимизма специфической веры первобытного человека в одушевленность всей природы которая связывала в единую целостность весь его практический...
26101. Методология, методы и методика исследования культуры 13.43 KB
  Методология система базовых мировоззренческих принципов исследования включающая методы методики способы и средства реализации поставленных целей и задач. Методология исследования культуры: Феноменологические Функционализм Структурализм Постструктурализм Системный Синергетический Постмодернизм Диалектический Семиотический Органицизм Диффузионизм Цивилизационный Аксиологический и др. Методология: Универсалистская Индивидуалистическая Конструктивистская Метод последовательность шагов действий которые необходимо...
26102. Основные подходы в изучении культуры 17.67 KB
  Ценности нормы и значения Предметные и организационные формы Главная функция Креативная творение бытия человеком или для человека Адаптация и воспроизводство жизненною уклада людей Латентность поддержание образца и социализация Воспроизводство и обновление самой деятельности Приоритетный метод исследования Диалектический Эволюционный Структурнофункциональный Системнодеятельностный Философский подход дает самую широкую панораму видения культуры предполагая изучение фундаментальных оснований человеческого бытия глубин самосознания...
26103. Проблема типологии культуры: основные принципы построения 17.54 KB
  Этническая культура совокупность черт культуры касающихся преимущественно обыденной жизни бытовой культуры. Этническая культура включает орудия труда нравы обычаи нормы обычного права ценности постройки одежду пищу средства передвижений жилище знания верования виды народного искусства. Национальная культура имеет соционормативную структуру которая обеспечивает координацию поведения и деятельности людей объединенных в рамках данной общности; предохраняет от распада и способствует адаптации членов общества к внешним и...
26104. Культура как способ самореализации человека 14.83 KB
  Человек выступает одновременно и как субъект культуры ее творец и как объект ее воздействия. Воспитание определенного типа личности главная цель в функционировании духовной культуры. В основе функционирования всей духовной культуры лежит деятельность по производству и воспроизводству духовных ценностей а также деятельность по овладению этими ценностями.
26105. Понятие затрат, издержек и расходов. Классификация затрат для принятия управленческих решений 48 KB
  Например: швейной фабрикой был закуплен материал на 100 тыс руб. Однако находится предприятие которое согласно купить изделия из этого материала за 300 тыс руб. при этом дополнительные затраты на изготовление этой продукции составят 260 тыс руб. целесообразно ли принимать заказ Затраты в сумме 100 тыс руб произведены и не будут изменяться в зависимости от выбранного варианта решения.