60020

Тестовий редактор Word

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Обладнання: Комп’ютери класу програма для роботи та картки з завданнями. Завдання уроку: Закріпити свої навики та уміння в роботі з текстовим редактором. Завдання 1. Яка команда закінчила завдання піднімає флажок синій яка потребує допомоги червоний...

Украинкский

2014-05-13

174.5 KB

1 чел.

Урок-гра «Тестовий редактор Word»

Мета:

навчальна: застосування умінь і навичок роботи в текстовому редакторі на практиці, узагальнити знання, навчитися використовувати Word у творчій роботі;

розвивальна : розвинути інтерес до предмета, стимулювати логічне мислення, творчі здібності і пізнавальну активність, сприяти профорієнтації;

виховна: формування особистої відповідальності за власний результат і результат роботи товаришів, формування емоційно-позитивного напряму на практичну діяльність, сприяти відповідальному ставленню до своїх обов'язків.

Тип уроку. Урок закріплення умінь і навичок

Обладнання: Комп’ютери класу, програма для роботи та картки з завданнями.

Хід уроку

…Розум полягає

не тільки у знанні,

але й в умінні застосовувати

знання на практиці.

Аристотель

І. Організація класу до заняття (1 хв.)

ІІ. Повторення правил техніки безпеки (4 хв.)

ІІІ. Актуалізація опорних знань (5 хв.)

Перед тим як перейти до нашої теми уроку дізнаємося наскільки добре ви знаєте комп’ютер

Відгадай загадку про складові комп’ютера

Скромний сірий колобок

Довгий, тонкий проводок

Зверху на коробці

Дві великі кнопки

В тебе є хороша книжка,

А в комп'ютера є ......(мишка).

Сотня клавіш, різні знаки

Спершу учні – небораки,

А тепер раз – два і готово

Відстукали слово.

Ось де пальцям фізкультура

І це все – ......(клавіатура).

Ось на нім комп'ютер пише

І малює без зупинки

Найцікавіші картинки

А влаштовує цей хор

Чарівник наш - ......(монітор)

Ось я кнопку натискаю

І папір вже заправляю.

Він друкує без зупинки

Вірші, пісні і картинки

І швидкий він, наче спринтер

Відгадайте, що це ...(принтер)

На ній записані програми

І для тата і для мами

В упаковці як конфета

Швидко крутиться ......(дискета)

IV. Мотивація вивчення теми (2 хв.)

Ми на сьогоднішньому уроці узагальнимо та закріпимо наші знання з теми. Ще 2 тис. років тому давньо-китайський філософ Конфуцій сказав:

Те, що я роблю, я розумію,

Те, що я чую, я забуваю.

Те, що я бачу, я пам’ятаю.

Що і намагатимемося робити на сьогоднішньому уроці. Темою нашого уроку є «Текстовий редактор Word». На цьому уроці ми намагатимемося показати свою обізнаність в роботі з текстовим редактором.

Завдання уроку:

Закріпити свої навики та уміння в роботі з текстовим редактором.

V. Повідомлення завдань командам.(8 хв.)

Три команди, кожна з яких має свого менеджера, а також секретар, який веде рахунок команд.

Завдання 1. Презентація команд. Придумати та зобразити у Word емблему та девіз, менеджері повинні представити свої команди.

(Яка команда закінчила завдання піднімає флажок синій, яка потребує допомоги червоний)

Завдання 2. Турнір-розминка «Обганялки» (за кожне питання по одному балу)

І команда

  1.  Редагування – це?(виправлення помилок у документі)
  2.  Перш ніж форматувати текст потрібно його?(виділити)
  3.  Як задати режим перенесення слів? (Сервіс/мова/розташування переносів)
  4.  Як створити новий документ?(Файл/створити)
  5.  Як вставити картинку у документ?(Вставка/картинка)

ІІ команда

  1.  За допомогою якого пункту меню можна форматувати абзац?(Формат/абзац)
  2.  Дії з графічними об’єктами? (Вставити, копіювати, переміщати, змінювати розміри)
  3.  Як пронумерувати сторінки? (Вставка/Номер сторінок)
  4.  Як створити і вставити таблицю в документ? (Таблиця/вставити/таблицю)
  5.  Форматування шрифту – це? (розмір, колір, накреслення)

ІІІ команда

  1.  Форматування – це? (надання документу бажаного вигляду)
  2.  Як перевірити правопис Word? (Сервіс/правопис)
  3.  Як відкрити створений документ? (Файл/відкрити)
  4.  Як вставити в документ малюнки з колекції картинки? (вставка/картинка)
  5.  За допомогою якого пункту можна налаштовувати сторінки? (Файл/параметри сторінка)

Завдання 3 «Збери слово»

Зібрати з букв у Word слово (букви надруковані у WordArt і розкидані по всьому аркуші). Слова – це можливості, які має Word.

І команда

Форматування

таблиці

ІІ команда

Редагування

формули

ІІІ команда

редагування

таблиці

VI. Релаксаційна пауза (2 хв.)

(Вправи для очей проводе секретар)

1. Погляд спрямовувати вліво-вправо, вправо-прямо, вверх-прямо, додолу-прямо без затримки в кожному положенні. Повторити 5 разів і 5 разів у зворотному напрямі.

2. Закрити очі на рахунок "раз-два", відкрити очі і подивитися на кінчик носа на рахунок "три-чотири".

3. Кругові рухи очей: до 5 кругів вліво і вправо.

VII. Продовження гри (15 хв.)

Завдання 4

Додайте таблицю. Відформатуйте її за зразком. Шрифт тексту - Times New Roman, 12, звичайний. Рядок заголовків зафарбований, текст - Times New Roman, 12, напівжирний.

Завдання 5

Побудувати структурну схему

Завдання 6 «Кросворд»

6к

о

п

і

ю

е

в

д

а

с

а

н

т

г

н

о

м

а

т

у

в

а

н

н

я

о

е

в

в

б

р

д

к

а

л

м

а

а

н

и

у

к

н

ц

л

т

я

і

и

о

р

По горизонталі:

  1.  надання документу бажаного вигляду

По вертикалі:

  1.  Можливість текстового редактора за допомогою якої можна вводити математичні вирази.
  2.  Текстовий…
  3.  Операція, яка виконується за допомогою буфера обміну?
  4.  виправлення помилок у документі
  5.  Її можна додавати до документу, вона містить рядки та стовпці.
  6.  Операція, яка виконується за допомогою буфера обміну?

VIII. Підсумок уроку (5 хв.)

Секретар оголошує результати команд та оцінки.

Метод «Коло ідей»

Метод «Коло ідей»

  •  На сьогоднішньому уроці мені найбільше запам'яталося…
  •  Чи досягли ми мети, яку поставили на початку уроку?
  •  Що було легким, а що складним?

IX. Рефлексія. (1 хв.)

Який настрій переповнює наприкінці уроку.

X. Домашнє завдання. (2 хв.) Скласти ребуси до теми Word. Підготуватися до контрольної роботи.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

65066. Краткий анализ религиозных верований у монголов и в окрестностях 48.5 KB
  В конце XII – начале XIII века в Монголии наравне с языческими верованиями были распространены и мировые религии. Однако какое влияние оказывала данная религия на жизнь населения точно сказать трудно. Это связанно с тем, что мы не имеем достоверных данных о происхождении ряда народов и этническом составе государств.
65067. СУЩЕСТВОВАЛ ЛИ ГОРОД ФАРАБ? 42 KB
  Топоним Фараб или Бараб (обе формы отражают арабскую графическую передачу и восходят к Параб согдийского происхождения со значением «заречье, место переправы») известен по многим средневековым сочинениям арабских и персидских (а позднее и тюркских) географов и историков...
65069. Вопрос о существовании двух Сараев и проблема локализации Гюлистана 344 KB
  Целью данной работы является исследование вопроса о возможности существования двух столиц в Золотой Орде и связанного с ним вопроса о местоположении города Гюлистана. Хотя, последние примерно 40 лет считается доказанным факт существования двух столиц...
65070. Источники обычного права монгольских народов 69 KB
  На основе анализа обычного права монгольских племен делается вывод о его трансформации в нормы позитивного права. Делается концептуальный вывод о том что в праве монгольских племен часто нормы позитивного права становились нормами обычного права.
65071. События эпохи Монгольской империи в бурятских письменных памятниках XVIII – начала XX веков 125.5 KB
  Укажем только на тот факт что в продолжительной полемике материалы бурятских письменных памятников и фольклора почти не привлекались хотя вопрос об этнической принадлежности туматов был интересен прежде всего тем что изначально господствовало мнение...
65072. Золотоордынские ханы 60—70-х годов XIV в. Хронология правлений 419.5 KB
  Одним из важнейших источников сведений по теме являются сохранившиеся до наших дней серебряные и медные золотоордынские монеты того времени на которых выбивалось имя правившего хана отмечались место и время год по хиджре их чекана.
65074. Клятва на золоте: тюркский вклад в монгольскую дипломатию 105.5 KB
  Ритуал клятвы относится к культурным универсалиям. История клятвы такова. Петахия описывает два обычая клятвы скреплявших отношения между половцем и чужестранцем проводником и путешественником: В этой земле не ходят иначе как с провожатым.