60031

Конспект заняття з пізнавального розвитку з використанням технік арт-терапії. Сфери життєдіяльності «Природа», «Я Сам», «Люди»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Вихователь: Малята Хто б це міг бути На порозі групи зявляється ялинка. Вихователь: Що за гостя завітала до нас Діти: Ялиночка Вихователь: Як ви гадаєте чому саме зараз вона в нас зявилася Діти: Тому що скоро Новий рік.

Украинкский

2014-05-13

37.5 KB

4 чел.

Ранній вік

Конспект заняття з пізнавального розвитку з використанням технік арт-терапії

Сфери життєдіяльності «Природа», «Я Сам», «Люди»

Пріоритетні лінії розвитку: пізнавальний (загальний, логіко-математичний), художньо-естетичний,  емоційно-ціннісний, соціально-моральний

Автор:

Зеленська Ілона Павлівна,                                                        вихователь дошкільного навчального закладу (ясла-садок)  комбінованого типу №14 «Оксанка» Білоцерківської міської ради  Київської області                                                                                                                      

Тема. Прикрасимо ялинку

Базова програма розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі» /Наук. ред. та упоряд.  Кононко О.Л. – 2-ге вид., випр. – К.: Світич, 2008. – С. 66-83.

Мета: розвивати пізнавальні здібності дітей, тактильні відчуття, орієнтування в просторі,творчість та уяву, впевненість у собі, комунікативні здібності; збагачувати сенсорні еталони; формувати спостережливість, допитливість, емоційний відгук на результат власної творчості та спонукати до колективно творчості; сприяти соціалізації дітей, формувати дружні стосунки, використовуючи техніки арт-терапії.

Матеріал: штучна ялинка та прикраси різного кольору та форми; іграшки-звірята зайчик, лисичка, ведмедик, їжачок (для дидактичної гри «Хто сховався за ялинкою?»),  аркуш картону А4 блакитного кольору з наклеєним силуетом ялинки трикутної форми зеленого кольору з гофрованого картону на кожну дитину, шматки пластиліну різного кольору (для виготовлення прикрас на ялинку), наліпки новорічної та тваринної тематики, дощечки для ліплення, кошик з гостинцями для дітей, аудіо апаратура та аудіо записи класичної музики, які ненав’язливим фоном супроводжують заняття.

Хід заняття

Підгрупа дітей з 6-8 осіб сидять на килимку.

Сюрпризний момент: чути шкряботіння в двері.

Вихователь: Малята! Хто б це міг бути?

На порозі групи з’являється ялинка.

Вихователь: Що за гостя завітала до нас?

Діти: Ялиночка!

Вихователь: Як ви гадаєте, чому саме зараз вона в нас з’явилася?

Діти: Тому що скоро Новий рік.

Вихователь: Що це за свято? Як ми до нього готуємося? Чого чекаємо від цього свята? (Відповіді дітей.)

Вихователь: Ой, а ось за ялинкою хтось причаївся! Хто це? (Проводиться дидактична  гра «Хто сховався за ялинкою?».  Так в групі з’являються ще гості – лісові звірята: зайчик, білочка, їжачок, лисичка та ведмедик. Діти відгадують звірят за їх характерними ознаками: у зайця з-за ялинки виглядають довгі вуха, у білочки та лисички – хвостики, у їжачка – спинка з колючками, у ведмедя – лапа. Діти вітаються з гостями та запрошують їх до групи.)

Вихователь: Це звірята принесли з лісу нам цю лісову красуню. (Діти дякують звірятам.) Давайте поставимо її на почесному місці, щоб усім нам було добре видно ялинку. Але мені здається, що на ній чогось бракує. Як ви думаєте, чого?

Діти: На ній не вистачає прикрас.

Вихователь дістає красиву коробку з прикрасами і запрошує дітей розглянути їх.

Вихователь: Скільки тут всього! Ось погляньте, що це? (Діти розглядають ялинкові прикраси, називають їх колір, форму.) Скільки у нас іграшок?

Діти: Багато.

Вихователь: А скільки звірят?

Діти: Багато.

Вихователь: А скільки ялинок?

Діти: Одна.

Вихователь: А скільки дітей у нас?

Діти: Багато.

Вихователь: Давайте прикрасимо нашу ялинку. Я вішатиму прикраси високо, а ви – низько, там , де будете діставати.(Вихователь залучає дітей до прикрашання ялинки, при цьому кожна дитина називає колір та форму  прикраси, яку вішає на ялинку, місце розташування її прикраси на ялинці: високо чи низько. При цьому вихователь спонукає дітей допомогти один одному обрати прикрасу, повісити її на гілочку .)

Вихователь: Ну ось, погляньте, якою красунею стала наша ялиночка! (Діти милуються ялинкою).Давайте і звірят залишимо у нас в групі, нехай святкують з нами. Кого ми посадимо перед ялинкою? (Пропозиції дітей). Кого біля зайчика? Перед ним?  За ним? (Висаджуємо звірят поруч з ялинкою).Тепер звірятам буде зручно і вони з цікавістю будуть спостерігати за нами.

Вихователь: А зараз я пропоную вам трохи перепочити і зробити невелику гімнастику.

Діти стають в коло на килимку і повторюють за вихователем рухи, які він показує.

Зайчики
Зайчик Скік і зайчик Скок
на морозі гріли лапки.
На „раз” – вгору піднімали,
на „два” – швидко опускали.
Вже передні лапки теплі,
але задні – геть замерзлі.
Будем зайців зігрівати,
разом з ними присідати:
„раз” – присіли,
на „два” – встали.
Вже і задні теплі стали.
Ну а хвостик? ой-ой-ой,
геть холодний куцик той!
„раз” – покрутимо хвостом,
„два” – покрутимо хвостом.
Хвостик добре зігрівали,
тоді зайчикам сказали:
- Так стрибали ми і грілись,
що геть зовсім натомились!

Потягнулись, посміхнулись

Й до роботи повернулись.

Вихователь: Ви всі чекаєте на Новий рік та подарунки від Діда Мороза. Ви були добрими і слухняними, тому заслуговуєте на подарунки. А ось хто принесе подарунки нашим звірятам? Вони також чекають на свято. Давайте ми з вами виготовимо подарунки нашим гостям – лісовим звірятам. Напевно кожному з них хочеться мати в хатці прикрашене до свята деревце, але в маленькій хатці можна розмістити лише маленьку ялиночку. Тому я пропоную кожному з вас прикрасити ось таку ялинку (показую заготовку). Вона схожа на нашу ялинку? Дотокніться до неї. Що ви відчуваєте? На яку фігуру схожа ця ялинка? Чому?

(Відповіді дітей).

Вихователь: А ось і наші прикраси (кожній дитині пропонуються шматочки кольорового пластиліну  для оздоблення). Чи можемо ми виготовити з пластиліну прикраси, щоб оздобити нашу ялинку?

Діти:  Так.

Вихователь пропонує дітям відщипувати невеликі шматочки пластиліну, скочувати пальчиками з них кульки та притискувати їх до гофрованої поверхні ялинки. За потреби допомагає дітям. Всі прояви дитячої творчості схвалюються та отримують позитивний відгук з боку вихователя.

Вихователь: Які чудові ялиночки у нас вийшли! Може ви хочете ще чимось прикрасити ваші роботи, щоб створити радісний настрій на картинці? (Діти можуть доповнити роботу кольоровими наліпками: зірочки, сніжинки, подарунки, тваринки). Вихователь: Я впевнена, наші яскраві, радісні подарунки дуже сподобаються

звірятам. Давайте подаруємо їм ці ялинки. (Діти розкладають свої роботи біля звірят, всі милуються своїми роботами та роботами своїх товаришів. Всі, без винятку, роботи отримують схвальний відгук вихователя.)

Вихователь: Звірятам дуже сподобалися ваші ялиночки і вони з задоволенням прикрасять ними свої будиночки. А для вас вони передали ось цей кошик з гостинцями. Тут і горішки від білочки, і медові пряники від ведмедика, і яблучка від зайчика та їжачка. (Вихователь пригощає малюків ласощами.)

PAGE   \* MERGEFORMAT 1


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

45438. Программирование на Shell. Скрипты 227 KB
  Shell интерпретатор командного языка В этом разделе описаны команды и символы имеющие специальное значение которые позволяют: находить с помощью шаблона и манипулировать группами файлов; запускать команду в фоновом режиме или в определенное время; выполнять последовательно группу команд; перенаправлять стандартный ввод и вывод; завершать работающие программы. Таблица 20 Метасимволы Символ Функция [ ] Эти метасимволы позволяют указывать сокращенные имена файлов при поиске по шаблону Означает что команда будет выполняться...
45439. Управление оперативной памятью (распределение и защита) в многозадачной ОС. Механизм реализации виртуальной памяти 211 KB
  Механизм реализации виртуальной памяти. От выбранных механизмов распределения памяти между выполняющимися процессорами в значительной степени зависит эффективность использования ресурсов системы ее производительность а также возможности которыми могут пользоваться программисты при создании своих программ. С другой стороны поскольку любой процесс имеет потребности в операциях вводавывода и процессор достаточно часто переключается с одной задачи на другую желательно в оперативной памяти расположить достаточное количество активных задач с...
45440. Планирование и диспетчеризация процессов и задач 611 KB
  Долгосрочный планировщик решает какой из процессов находящихся во входной очереди в случае освобождения ресурсов памяти должен быть переведен в очередь процессов готовых к выполнению. Они определяются не только переключениями контекстов задач но и при переключении на потоки другого приложения перемещениями страниц виртуальной памяти а также необходимостью обновления данных в кэше коды и данные одной задачи находящиеся в кэше не нужны другой задаче и будут заменены что приведет к дополнительным задержкам. От выбранных механизмов...
45441. Расчет системы управления автомобилем на базе технологии CAN 277 KB
  Узлы системы Батарея BTTERY Контроллер CONT Контроллер двигателя MOTOR Дисплей панели инструментов DISP Управление водителя DRIVE Тормоза BRKES Управление коробкой передач TRNS Сеть оперирует 32 сообщениями которые делятся на различные группы: Спорадические сигналы.0 BTTERY CONT 2 Ток батареи 8 0.0 BTTERY CONT 3 Температура батареи 8 0.0 BTTERY CONT 4 Параметры батареи 10 1.
45442. Расчет системы «Интеллектуальное здание» на базе технологии EIB 315 KB
  Узлы системы Контроллер CONT Система управления светом LIGHT Система управления теплом HET Система управления вентиляцией VENT Система управления дверью DOOR Охранная система SECUR Пожарная система FIRE Сеть оперирует 30 сообщениями которые делятся на различные группы: Спорадические сигналы. Номер сигнала Описания сигнала Размер в битах Задержка в мсек J Период выполнения T мсек Тип сообщения Крайний срок выполнения Dмсек Источник Приемник 1 Сигнал датчика двери 8 01 50 S 20 DOOR CONT 2 Проверка...
45443. Расчет системы «Управление коммунальной системой (вода, газ, электрическая энергия, отключение функций, формирование квитанций и устранение аварий)» на базе технологии LonWorks 267 KB
  Узлы системы Система управления холодной водой CW Система управления горячей водой HW Система управления газом G Система управления электричеством EL Система экономических расчетов EC Ремонтная служба RS Пользователь USER Сеть оперирует 30 сообщениями которые делятся на различные группы: Спорадические сигналы. Номер сигнала Описания сигнала Размер в битах Задержка в мсек J Период выполнения T мсек Тип сообщения Крайний срок выполнения Dмсек Источник Приемник 1 Включение отключение холодной воды 1 01 50...
45444. Классификация систем реального времени. Средства разработки систем РВ. Понятие систем реального времени. Организация систем РВ. Требования к системам реального времени. Общие характеристики систем РВ 148.5 KB
  Классификация реализации систем реального времени СРВ распределенные системы управления с большим количеством контролируемых параметров. Система ориентирована на автоматизированные системы в которых требуется своевременная адекватная реакция на события. Языки СРВ предназначены для создания СРВ ssembler C d спутниковые системы наблюдения. Предназначены для визуализации работы автоматизированной системы или автоматизированного объекта.
45445. Классификация приложений систем РВ. Надежность в СРВ. Проектирование жестких систем реального времени. Архитектуры жестких систем реального времени 118.5 KB
  Проектирование жестких систем реального времени. Архитектуры жестких систем реального времени. Главной особенностью систем реального времени является обеспечение предсказуемости которая позволяет реализовать приложения. В один из моментов времени задача перейдет в состояние не описанного в системе.
45446. Задачи в СРВ. Планирование задач. Общие принципы планирования задач. Алгоритмы планирования периодических задач. Алгоритмы планирования спорадических и апериодических задач Планировщик заданий 156.5 KB
  Планирование задач. Общие принципы планирования задач. Алгоритмы планирования периодических задач. Алгоритмы планирования спорадических и апериодических задач Планировщик заданий.