60040

Дитячі забави

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Вивчення нового матеріалу: Лексична сторона мовлення: Вправа на формування різних рівнів лексичних узагальнень. Вправа на формування активного словникового запасу. Вправа на розвиток лексичнох системності.

Украинкский

2014-05-13

39 KB

0 чел.

Тема: Дитячі забави.

Мета: збагачувати словник дітей на основі знань, уявлень про довкілля, формувати вміння найбільш точно застосовувати слова, що підходять до конкретної ситуації.

Обладнання: набір наочності для вправ.

Хід заняття

І. Організаційний момент (1-2 хв.).

ІІ. Основна частина (15-20 хв.).

1. Повідомлення мети заняття. Бесіда логопеда (1-2 хв.).

2. Логопедична зарядка: Дихальні вправи. Артикуляційна гімнастика: статичні та динамічні вправи. Голосові вправи.

3. Вивчення нового матеріалу:

Лексична сторона мовлення:

Вправа на формування різних рівнів лексичних узагальнень.

Підбири антонім: гарна, давнішня, нова, улюблена.

Вправа на формування активного словникового запасу.

Розглядання малюнків — розширення словникового запасу “Поглянь на малюнки та скажи що там зображено”:

Іменники: гра, дзиґа, дозвілля, забавка, іграшки, ігри, сопілка, цяцька.

Дієслова: бавитись, грати, розважатися, складати.

Прикметники: гарна, давнішня, любима, нова, улюблена. 

Прислівники: дружно, разом.

Вправа на розвиток лексичнох системності.

Розвиток асоціації, що виражають кінцевий результат дії (іде - прийшов, спить - встає): бавитись, грати, розважатися, складати.

Граматична сторона мовлення:

Вправа на розвиток морфологічної системи словотвору.

Утворювати наказові форми дієслів із часткою -но: візьми-но, поклади-но, перестав-но, заховай-но.

Вправа на засвоєння граматичних уточнень.

Вправляти у творенні різних форм дієслів, стежити за правильним уживанням їх “Відповідай на запитання: Що робити? бавитися Що робиш? – бавишся Що будеш робити?– бавитимуся Що робив?– бавився. (Грати, розважатися, складати.)

Учити вживати в давальному відмінку паралельні закінчення у ряді слів: брату – братові, гостю – гостеві.

Вчити правильно вживати слова в однині і множині: мати – матері – матір – матір’ю – (у) матері – мати (кличний відмінок); матері – матерів – матерям – матерів – матерями – (у) матерях –матері (кличний відмінок);

Вправи на формування синтаксичної складової мовлення.

Продовжувати вчити складати речення з єднальним сполучником також.

Вчити правильно будувати прості поширені речення з однорідними членами. Учити складати складносурядні речення з однорідними членами з єднальними сполучниками і (й), та (і), та й, також; ні...ні, не тільки (не лише)..., а й (але й); застосовувати в мовленні означальні прийменники без, з, в; об’єктні прийменники про, за, зі.

Фізкультхвилинка:

Слова промовляє логопед

Рухи виконують діти

Із-за парт ми піднялись,

Всі добряче потяглись,

Гарно спинки всі прогнули

І про втому геть забули.

Пальці всі в замок закрили

Й стисли їх мерщій щосили.

А тепер присіли – раз!

Фізкультпауза у нас.

Піднялися й пострибали,

Мов сніжинки покружляли.

Сіли рівно - і до праці,

Хай не стомлюються пальці.

Діти встали, вийшли з-за парт.

Руки в сторони, встали на носочки.

Прогнули спинки.

Стряхнули ручками.

Руки перед собой, пальці в замок.

Діти присідають.

Встають і стрибають.

Кружляють на місці.

Сідають за парти.

(Повторити 2-3 рази).

4. Закріплення нового матеріалу:

Вправа на розвиток зв’язного мовлення.

Розвивати інтонаційний синтаксис – уміння складати за малюнком та вимовляти різні типи речень.

Розвиток дрібної моторики ”Пташеня”

Полетіла пташка-мати

Малюкам жуків шукати.

А малятка не літають –

Із гніздечка виглядають.

Виконання: лівою долонею обхвачуємо пальці правої руки і ними рухаємо. Вправу повторюють кілька разів.

ІІІ. Підсумок заняття. Домашні завдання (1-2 хв.).

Запитання до дитини: Що нового довідався? Чого навчився?

Що, вважаєш потрібно повторити дома?


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

57415. Пушкин, о Пушкине, с Пушкиным 184 KB
  Пушкина; воспитание эстетического вкуса у учащихся. Пушкина; мультимедийный проектор с экраном; презентация; музыкальное оформление: романс Метнера на слова Пушкина Цветок на мультимедийном компакт-диске Очарование романса...
57416. Что за прелесть эти сказки! 55.5 KB
  Цель урока: Прививать интерес к чтению Развивать образное мышление Формировать умение работать в коллективе сообща принимать решения; Воспитывать отзывчивость доброту чуткость; Привлекать детей к интеллектуальным играм...
57417. Обобщение по теме «Синтаксис» 583.5 KB
  ЦЕЛЬ: Обучающая: обучение умению работать с текстом; нахождение подлежащего и сказуемого, определение его вида; определение вида словосочетания и его синтаксической связи; подготовка к написанию сочинения.
57419. Таблица умножения и деления. Закрепление 59.5 KB
  Цель урока: Знать табличные случаи умножения и деления; уметь применять их на практике; уметь решать текстовые и геометрические задачи.
57422. МУЗЫКА В КИНОФИЛЬМАХ 1.41 MB
  Цель: показать роль музыки в кинофильмах: музыка помимо наших желаний вызывает эмоциональный отклик, дать понятие «тапер»; показать что литература и музыка не иллюстрируют одна другую, а по разному изображают мир, дополняя, обогащая и усиливая наши переживания...
57423. Женщина – хозяйка мира 54.92 KB
  Цели: дать представление о жизни русской женщины в старинной деревенской семье; развивать чувство прекрасного; воспитывать чувство патриотизма уважения к матери Оборудование: мультимедиапроектор, компьютер, рецепты блюд русской кухни...