60066

Їжачок-хитрячок і лісова школа

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. Учити дітей співвідносити кількість предметів із цифрами, розуміти і правильно використовувати слова та вирази: порівну, більше на один, менше на один; виділяти загальні ознаки предметів...

Украинкский

2014-05-13

50 KB

1 чел.

Сфери життєдіяльності: «Природа», «Я Сам».

Пріоритетні освітні лінії: емоційно-ціннісний, пізнавальний, мовленнєвий, логіко-математичний.

(Четвертий рік життя)

Автор

Браницька Тетяна Валеріанівна                                                                                                 вихователь дошкільного навчального                                                                    закладу (ясел-садка) комбінованого                                                                           типу №14 «Оксанка»                                                                                      Білоцерківської міської ради                                                                               Київської області

Підсумкове заняття

Тема. Їжачок-хитрячок і лісова школа

Мета. Учити дітей співвідносити кількість предметів із цифрами, розуміти і правильно використовувати слова та вирази: порівну, більше на один, менше на один; виділяти загальні ознаки предметів, знаходити подібність і відмінність; порівнювати предмети за величиною методом накладання. Вправляти в кількісній лічбі в межах п’яти, в умінні розрізняти й називати геометричні фігури (площинні – круг, трикутник, квадрат і об’ємні – куля, куб); орієнтуватися в просторі, використовуючи слова: на, під, за, попереду, позаду; у словотворенні зменшувально-пестливих слів. Закріпити знання про весняні явища природи, про диких тварин і птахів. Розвивати фантазію, пам’ять, мислення. Виховувати любов до природи, інтерес до занять з математики, уміння слухати відповіді товаришів.

Матеріали: демонстраційний: макети дерев, трави, квітів (для лісової галявини), шаблони з зображенням слідів (великих – ведмежати, маленьких – зайченяти), птахів (горобця, шпака, синиці, ластівки, зозулі, солов’я); м’яка іграшка їжачок, по дві іграшки, різні за розміром (ведмеді, лисиці, вовки, зайці, білки); скринька, геометричні фігури (круг, трикутник, квадрат; куля, куб); морква, яблука; стежки – довга і коротка; ілюстрації із зображенням сумних і веселих ведмежат;                                                                                                    роздавальний: картки із вертикальною смужкою посередині, п’ять шаблонів зайченят,  п’ять – морквин; силуети двох ведмедиків (старшого і молодшого братиків), шаблони двох будинків (великого і маленького), двох воріт (широких і вузьких), двох лавочок (довгої і короткої).

Хід заняття

Вихователь з дітьми заходить до групи. Звучить аудіо запис з пташиним співом.

Вихователь: Діти, ми з вами опинилися на казковій галявині. Який чудовий день розпочинається! Давайте посміхнемось і привітаємось:

Добрий ранок, ліс казковий,                                                                        Добрий ранок, струмочок дзвінкий,                                                                     Добрий ранок, звірі у лісі,                                                                              Добрий ранок, у небі птахи,                                                                            Добрий ранок, тобі і мені!

Вихователь: Діти, тут так все незвично і красиво.

Тане сніжок,                                                                                                   Квітне лужок,                                                                                                    День прибуває,                                                                                               Коли це буває? (Навесні).

Вихователь: Куди подівся сніг? (Розтанув).

Вихователь: Що ще змінилося з приходом весни? (Прилетіли птахи, прокинулися звірі, побігли струмки, розквітли квіти, розпустилися листочки).

Вихователь: Так, з приходом весни все ожило, розквітло, весело щебечуть пташки. Прислухайтеся уважніше, спів яких птахів ви чуєте?                                      «Ку-ку!»  – чий це спів? (Зозулі).Що робить зозуля? (Кує).                                                    «Тьох-тьох!» – це чий спів? (Солов’їний). Що робить соловей? (Тьохкає).   

Вихователь: А ось на гілочці дерева сидять пташки. Давайте назвемо їх лагідно. Хто це? (Горобець). А лагідно? (Горобчик; шпак – шпачок; синиця – синичка; ластівка – ластівочка).

Вихователь: Діти, на галявині ми не самі. Погляньте, тут зібралися лісові звірі. Чому дикі тварини зібралися саме тут, в лісі? (Дикі тварини живуть в лісі).

Вихователь: Мами-звірі зажурились:                                                                  Дитинчата загубились.                                                                                                    Діток швидше ви знайдіть                                                                                                                               І до мам їх поверніть.                                                                                             Допоможемо звірятам? (Так!)                                                                                                То ж послухайте, малята:                                                                                                                              Я буду називати мам лісових звірят,                                                                                                                             а ви їх дитинчат.                                                                                                      У ведмедиці малюк – ведмежа;                                                                                                   У зайчихи – зайченя;                                                                                                      У лисиці – лисеня;                                                                                                      У вовчиці – вовченя;                                                                                                    У білки – білченя.

Вихователь: Діти, ми пригадали назви дитинчат, але малята так і не повернулися. Давайте пошукаємо сліди тварин. Ось слід великий (показує). Чий він? (Ведмедика). Діти знаходять ведмедика за деревом.

Вихователь: А це чий слід? (Показує). Який він? (Маленький, дрібненький). Хто тут скакав, як ви гадаєте? (Зайчик). Діти знаходять під ялинкою зайчика.                                                     

Вихователь: Діти, що це під ялинкою? (Горішок). Діти піднімають голову і знаходять білку на дереві; в траві – лисеня і вовченя.

Вихователь: Скільки всього звірят ми знайшли! (П’ять). А тепер давайте повернемо дитинчат мамам і розкажемо, де ми познаходили малят (Ведмежа заховалося за деревом, зайченя – під ялинкою, білченя – на ялинці, вовченя з лисеням – ховалися в траві).

Вихователь: В небі сонечко вставало,                                                                        День новий нам дарувало.                                                                                           Їжачок йшов через ліс,                                                                                          Скриньку чарівну нам ніс.  

Вихователь показує дітям м’яку іграшку їжачка і скриньку.

Вихователь: Діти, давайте привітаємось з їжачком. (Вітаються).

Вихователь: Подивіться, яку красиву скриньку приніс нам їжачок. (Роздивляються). Тільки я не можу відкрити скриньку. Тут є потаємні замки. Які геометричні фігури вони вам нагадують? (Круг, квадрат, трикутник). 

Вихователь: Скриньку будемо відкривати – ключі до неї підбирати.               На скриньці – замкові шпарини в формі геометричних фігур, у вихователя – «ключі» з такими ж фігурами. Вихователь по черзі викликає трьох дітей, які підбирають ключі до замків.

Вихователь: З усіма замками ви впоралися, то ж тепер можемо дізнатися, що нам приніс їжачок.( Вихователь відкриває скриньку). Діти, що це? (Морква).

Вихователь: Морква – це фрукт чи овоч? (Овоч).

Вихователь: Які ще овочі ви знаєте? (Капуста, цибуля, буряк…)

Вихователь: Хто любить поласувати морквою? (Зайчик).

Вихователь: Тож давайте пригостимо зайчиків цим овочем. Для цього нам потрібно попасти до лісової школи. Попереду нас – дві стежки: довга і коротка.  Якщо довшою стежкою підемо,  до лісової школи попадемо.

Діти йдуть по довшій стежці до «лісової школи».  

Вихователь: Сідайте, діти, за столи, пригостимо зайченят морквою. Відкрийте свої картки, покладіть п’ять зайченят і чотири морквини. Скільки зайчиків? (П’ять). 

Вихователь: Кожен зайчик взяв по одній морквині. Чи вистачило зайчикам морквин? (Ні). 

Вихователь:На скільки морквин менше, ніж зайчиків? (На одну).

Вихователь: Що треба зробити, щоб зайчиків і морквин стало порівну? (Додати одну морквину).

Вихователь: Скільки стало зайчиків і морквин? (Порівну).

 Вихователь: Один зайчик втік. Чого тепер більше? (Морквин).

 Вихователь: На скільки? (На одну).

Вихователь: Що треба зробити, щоб зайчат і морквинок знову стало порівну? (Прибрати одну морквину).

Вихователь: Пригостили зайченят ласощами,порадували їх,  можемо побути і самі зайченятами, які повертаються на свою галявину. А щоб швидше повернутися, оберемо коротку стежку.

Фізкультхвилинка

На галявині у лісі зайченята зібралися.                                                                                                                                       Руки-лапки розвели,                                                                                                                     Догори їх підняли.                                                                                                                      Кулачками покрутили, разом руки опустили.                                                                   Потім сіли на коліна,                                                                                                              Хай рівненькі будуть спини.                                                                                               Знов знайшли свою стежину,                                                                                                    Підвелися  й в путь рушили.                                                                                

Діти сідають за столи.

Вихователь: Що ж іще наш їжак приготував для малят? (Вихователь дістає зі скрині куб і кулю). Що це, діти? (Куб і куля).

Вихователь: Опишіть кулю. Яка вона? (Гладка, кругла, може котитися).

Вихователь: Знайдіть у кімнаті предмети, схожі на кулю. (М’яч, повітряна кулька тощо).

Вихователь: Чим відрізняється куб від кулі? (Куб не може котитися, в нього є кути і сторони).

Вихователь: Молодці. Знову скриньку відкриваю і…картинку я виймаю.                                 Сваряться ведмедики-брати,                                                                                     Бо не можуть речі свої знайти.                                                                            Їжак звичку таку мав:                                                                                       Своїх друзів і їх речі малював.                                                                               Ви предмети поміж ними розділіть                                                                         І братів назавжди помиріть.                                                                                                                Діти, перед кожним з вас картинки з зображенням двох ведмедиків: великого – старшого братика і маленького – молодшого братика та предметів, різних за розміром. Уважно розгляньте предмети. Чим вони схожі? Чим відрізняються? (За розміром).

Вихователь: На верхню смужку покладіть  картинку із зображенням ведмедика – старшого братика, на нижню – ведмежати – молодшого братика. Біля кожного з них покладіть ті речі, які їм належать. Під час виконання завдання діти використовують прийом накладання.

Вихователь: Ведмежата помирились і вже більше не сварились. Педагог показує дітям картинку, на якій зображені веселі ведмежата.

Вихователь: Малята, чи сподобались вам наші пригоди? Що трапилось з дикими тваринами та їх дитинчатами? Яких птахів ми з вами зустріли? Чому посварилися ведмедики-братики і як нам вдалося їх помирити?

Вихователь: Скринька ще не спорожніла, що ж у ній я залишила?                             Тут гостинці для малят, це – від лісових звірят!

Вихователь з їжачком пригощають дітей яблуками.

PAGE   \* MERGEFORMAT 1


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

4486. Довгострокові прогнози весняно-літнього водопілля гірських річок 370 KB
  Довгострокові прогнози весняно-літнього водопілля гірських річок Особливості формування водопілля гірських річок Довгострокові прогнози стоку річок базуються на знанні процесів накопичення й витрати вологи в річковому басейні, що зумовлюють характ...
4487. Довгострокові прогнози льодових явищ на основі характеристик атмосферних процесів 60 KB
  Довгострокові прогнози льодових явищ на основі характеристик атмосферних процесів 1 Фізичні основи та принципи прогнозів дат льодових явищ Строки льодових явищ на водних об’єктах залежать від масштабних атмосферних процесів, які розвиваються на...
4488. Набор учебных стендов для кабинета Правил Дорожного Движения 4.95 MB
  Введение Темой конструкторской разработки является создание учебных стендов для кабинета Правил Дорожного Движения. Эта работа содержит в себе 3 стенда: стенд макет автодрома, тренажер сигналы регулировщика и стенд сигналы светофора. Руководит...
4489. Предмет, мета та задачі курсу. Екологічні проблеми науково-технічного прогресу (НТП) 248.5 KB
  Предмет, мета та задачі курсу. Екологічні проблеми науково-технічного прогресу (НТП). Екологія – інтегральна міждисциплінарна наука. Основні положення загальної екології. Передумови виникнення екології як науки Протягом тривалого часу,...
4490. Ассемблер. Об ассемблере 24.38 KB
  Об ассемблере Интересно проследить, начиная со времени появления первых компьютеров и заканчивая сегодняшним днем, за трансформациями представлений о языке ассемблера у программистов. Когда-то ассемблер был языком, без знания которого нельзя было за...
4491. Программная модель микропроцессора 47.29 KB
  Программная модель микропроцессора На современном компьютерном рынке наблюдается большое разнообразие различных типов компьютеров. Поэтому возможно предположить возникновение у потребителя вопроса — как оценить возможности конкретного типа (или...
4492. Структура программы на ассемблере 80.09 KB
  Структура программы на ассемблере Программа на ассемблере представляет собой совокупность блоков памяти, называемых сегментами памяти. Программа может состоять из одного или нескольких таких блоков-сегментов. Каждый сегмент содержит совокупность пре...
4493. Описание системы команд микропроцессоров Intel 231.11 KB
  Описание системы команд микропроцессоров Intel Материал, приведенный в данном разделе справочной системы, на котором мы рассматривали формат машинной команды микропроцессора и систему его команд в целом. Выберите тему: Знакомство ...
4494. Типы данных при программировании на языке ассемблера 73.96 KB
  Типы данных при программировании на языке ассемблера При программировании на языке ассемблера используются данные следующих типов: Непосредственные данные, представляющие собой числовые или символьные значения, являющиеся частью команды...