60078

Яким має бути добро на Землі?

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Обладнання: малюнки про добро малюнок дуба калини сонечко. Вступ Діти усміхнімось один одному скажімо: Доброго дня і на краплинку сонця побільшає у світі на краплинку щастя на краплинку радіснішим стане життя вихователь вивішує на дошку...

Украинкский

2014-05-13

33 KB

2 чел.

Тема «Яким має бути добро на Землі?»

Мета: з’ясувати, яким має бути добро на землі; розвивати логічне мислення, сприяти вихованню бажання творити добро, спонукати учнів робити добро у повсякденному житті

Завдання: робити висновки про цінність добра в житті людини.

Обладнання: малюнки про добро, малюнок дуба, калини, сонечко.

Хід заходу

І. Вступ

- Діти,  усміхнімось один одному, скажімо: «Доброго дня!», і на краплинку сонця побільшає у світі, на краплинку щастя, на краплинку радіснішим стане життя (вихователь вивішує на дошку сонечко)

ІІ. Мотивація

Сьогодні ми з вами погоримо про добро, про те, яким має бути добро на Землі. А може ви ще маленькі й не треба вам про це говорити? Чи вам може добре і без добра? (відповіді учнів)

ІІІ. Основна частина.

Розповідь вихователя

  •  Поява кожної людини на Землі – це своєрідне збагачення Всесвіту. І кожна людина має свій індивідуально усвідомлений сенс життя людина народжується на землі не для того, щоб безслідно зникнути нікому невідомою пилинкою. Людина народжується для того,щоб залишити по собі вічний слід.

Слухання та обговорення казки.

  •  Зараз я вам прочитаю казку, а ви добре слухайте її.

  Казка про добро

Ріс при дорозі велетень-дуб. Біля його коріння пропихала з-під землі свої ніжні паростки калина. Отак  і росла вона разом з дубом. Він був їй ніби за батька.

Захищав від бурі, від вітрів, а коли падав дощ – схиляв над нею свою зелену голову і прикривав її.

Пройшли роки. Калина стала великою і красивою. А дуб постарів. Але й далі жили вони разом.

Аж тут одного дня прийшли люди і зрубали могутнього дуба. Довго сумувала за ним калина. Та нічого вже не вдієш. Залишилася сама-самісінька  рости при дорозі.

Одного чудового сонячного весняного ранку вона побачила, що з одного боку із жолудів, які падали колись с дуба, виріс зелений пагонець і ніжно торкнувся  до неї, немов захисту просив. Життя калини стало веселішим. Почала вона пригортати маленького дубочка своїми вітами та пестити широкими листочками. А коли наближалася буря, падав дощ або був сильний вітер, вона схиляла над ним свої пишні крони, пригортала до себе і захищала молодий пагінець так, як у дитинстві захищав її дуб.

Калина стала для дубочка матір’ю, так само, як у дитинстві був їй дуб-велетень.

  •  Про що ця казка? ( відповіді дітей)
  •  Чи можна назвати велетня-дуба і калину добрими?
  •  Чому вони допомагали один одному?

Гра «Коло рук»

  •  Діти, візьміться за руки, і уявіть собі вогник ніжності, любові та добра. Уявіть, як він збільшується, його сила переходить у вашу долоньку. А далі передається у долоньку того, хто сидить праворуч, збагачується його любов’ю та рухається далі по колу.
  •  Що ви відчули під час цієї гри? (відповіді дітей).

Вправа «Знайди відповідь»

(вихователь читає вірш про добро)

  •  Мудрець сказав: живи, добро звершай.

Та нагород за це не вимагай.

Лише в добро і вищу правду віра

Людину відрізняю від мавпи й звіра.

Нехай ця істина стара:

Людина починається з добра

  •  Чи можна людині, яка зробила добро, вимагати за це винагороди?

(відповіді дітей)

  •  Молодці! Добре попрацювали.

Гра «Знайди правильну відповідь»

  •  Зараз ми з вами будемо грати. Коли я буду говорити про добро – ви плескаєте в долоні, а коли про зло – ви нічого не робите.

(Допомагати бабусі, бути жадібним, жаліти інших, допомагати тим, хто потрапив у біду, заздрити.

  •  Молодці! Добре справилися!

IV. Висновок.

Інтерактивна вправа «Мозковий штурм»

  •  Хто більше отримує задоволення: той, хто робить добро, чи той, кому його роблять?
  •  Чи можна поступатися совістю заради здійснення «доброї справи»?
  •  Чи потрібно добро на Землі?
  •  Яким має бути добро на Землі?(Очікувана відповідь: «Добро повинно бути безкорисливим»).

V. Рефлексія.

- Учні по-черзі  висловлюють один одному свої побажання «Я дарую тобі…»


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

40417. Великая францу́зская револю́ция 244.54 KB
  [править]Характер Историки утверждают что Великая французская революция по своему характеру была буржуазной заключалась в смене феодального строя капиталистическим и ведущую роль в этом процессе играл класс буржуазии свергнувший в ходе революции феодальную аристократию. [править]Созыв Генеральных штатов После целого ряда неудачных попыток выйти из затруднительного финансового положения Людовик XVI объявил в декабре 1787 года что созовёт государственные чины Франции на заседаниегенеральных штатов через пять лет....
40418. ГЕРМАНИЯ В 1815–1847 ГГ 16.77 KB
  Самыми развитыми в экономическом отношении районами стали территории среднего течения Рейна – Рейнско Вестфальские провинции Пруссии богатые залежами каменного угля и железной руды. крупнейшим торгово промышленным центром становится столица Пруссии – Берлин город с 400–тысячным населением. В нем сосредоточилось 2 3 всего машиностроительного и ситценабивного производства Пруссии. и Пруссии таможенные барьеры между государствами входившими в Германский союз.
40419. Англійський абсолютизм, його особливі риси 149.2 KB
  произвол королевских чиновников и судей злоупотребления королевских фаворитов герцог Бэкингем; распространение законов военного времени на время мирное постои армии в домах частных лиц; ограничения в торговой и промышленной сферах государственные монополии; стремление реставрировать ненавистный большинству англичан католицизм; ориентация династии Стюартов Яков I Карл I на католические государства континентальной Европы Францию Италию традиционных торговых соперников Англии. зачастую поразному относились к тем или...
40420. Німеччина 102.91 KB
  На развитие немецкого Просвещения влияли политическая раздробленность Германии и ее экономическая отсталость что определило преимущественный интерес немецких просветителей не к социальнополитическим проблемам а к вопросам философии морали эстетики и воспитания. Молодой Лессинг первый в Германии XVIII в. В отличие от Англии и Франции где абсолютизм способствовал государственному объединению в Германии XVIIXVIII вв. Он взял сюжет не из далекого прошлого но из самой живой современности Минна фон Барнхельм Направленная...
40421. Іспанський абсолютизм, його характерні риси 62.5 KB
  Это дало основание Марксу сравнить абсолютную монархию в Испании с Турецкой империей. Испания – писал Маркс – подобно Турции оставалась скоплением дурно управляемых республик с номинальным сувереном во главе В сложившихся условиях в Испании не выработался единый национальный язык сохранились обособленные этнические группы: каталонцы галисийцы и баски говорили на своих языках отличных от кастильского диалекта который составил основу литературного испанского языка. Абсолютная монархия в Испании не смогла стать объединяющим началом...
40422. Італія 2 пол. 17-18 ст. 89.57 KB
  подъем начали переживать и традиционные для Италии виды ремесел связанные с рынком предметов роскоши тканей и одежды для представителей благородных сословий холодного оружия. Однако масштабы экономического оживления в Италии в целом оказались невелики. Очень заметным становилось отставание Италии и в развитии новой предпринимательской культуры которая по своим мировоззренческих и социальнопсихологическим основам была тесно связана с протестантским духом. Вследствие всех этих причин в Италии очень затянулся процесс перехода от...
40423. Французький абсолютизм 130.96 KB
  Він обіймав цю посаду 18 років продовжуючи політику Рішельє спрямовану на зміцнення Франції та посилення королівської влади. було скасовано кальвінізм заборонено а сотні тисяч гугенотів мусили виїхати з Франції. Зовнішня політика Франції в роки правління Людовіка XIV була відображенням його прагнень до особистої слави та бажання стати арбітром у європейських справах. за загарбання Голландії закінчилася для Франції поразкою.
40424. Північноамериканські колонії у кінці 17-середині 18 ст. 72.33 KB
  Посланник у Парижі де сприяв зміцненню міжнародного становища США. за яким Великобританія визнала США суверенною державою. Франкліна обирають президентом Законодавчих зборів штату Пенсільванія а двома роками пізніше він стає депутатом Конституційного конвенту по виробленню Конституції США 1787 р. Був губернатором штату Верджінія посланником США у Франції державним секретарем в уряді 1го Американського президента Дж.
40425. Австрійська імперія у 2й половині 17 - 18ст. 70.15 KB
  Чехії та частини Угорщини були найбільшою державою серед багатьох князівств Священної Римської імперії. Селянські заворушення виступи в різних частинах імперії в XVIIXVIII ст. австрійська частина імперії продовжувала залишатися аграрною. Переважання селянських господарств відміна особистої залежності селян слабкість поміщицького землеволодіння створили тут сприятливіші передумови для капіталістичної еволюції в селі ніж в решті всіх земель імперії.