60080

Подаруємо ялинці новорічні шати

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: 1. Виховна: виховувати любов до природи, до народних календарних свят, акуратність, організованість, дисциплінованість. 2. Корекційна: корекція мовлення, розвиток уваги, дрібної моторики рук.

Украинкский

2014-05-13

65.5 KB

0 чел.

Управління освіти і науки

Кіровоградської обласної державної адміністрації

Знам?янська спеціальна загальноосвітня

школа-інтернат І-ІІ ступенів

Виховний захід у 5 спеціальному класі

Підготувала Лазарєва Тетяна Валентинівна,

класний керівник

5 спеціального класу

Знам?янка, 2012

Тема: Подаруємо ялинці новорічні шати

Мета: 1. Виховна: виховувати любов до природи, до народних

                    календарних свят, акуратність, організованість,

                    дисциплінованість.

                2. Корекційна: корекція мовлення, розвиток уваги, дрібної

                    моторики рук

Обладнання: святково прикрашений клас, «Новорічна ялинка» -

                    прикрашена пальма, сосни, що ростуть на подвір’ї,

                    настільний ляльковий театр, виготовлені дітьми ялинкові

                    прикраси, мультимедійна презентація, ноутбук, проектор,

                    музичний супровід

Тип заходу: літературно-музична композиція

Клас: 5 спеціальний.

Запрошені: учні 6-А спеціального класу

Хід заходу:

І.

Організаційний момент.

Створення позитивної емоційної обстановки

ІІ.

Вступне слово вчителя.

Актуалізація життєвого досвіду учнів

Фронтальна бесіда

  1.  Який зараз рік, пора року, число
  2.  Яке свято наближається?
  3.  Через скільки днів воно настане?
  4.  Яке дерево завжди прикрашають на це свято в нашій місцевості? Де воно встановлене в нашій школі?
  5.  А погляньте, яке дерево прикрашене в нашому класі? Цікава у нас «Новорічна ялинка»?

ІІІ.

Основна частина.

Вчитель

Шати – це багато, гарно прикрашений одяг, який одягали лише на великі свята

Пояснення

Богдан:

Новий рік іде горами

У червоних чобітках.

Сяють ясними вогнями

Скрізь ялинки по хатах.

/І. Блажкевич/

Вірші у виконанні учнів 5 спеціального класу у супроводі мультимедійної презентації

Ліля:

НОВОРІЧНА ЯЛИНКА

Ой весела в нас зима,

Веселішої нема:

Грає срібними зірками,

В’ється синіми димками,

Снігом землю обійма.

Ой струнка ялинка в нас!

Скільки сяє тут прикрас!

Ми зібралися юрбою —

Разом з піснею новою

Рік Новий стрічать.

/М.Рильський/

Сергій:

ЗАПРОСИНИ ДІДА МОРОЗА

Ой, дідусю, наш Морозе,

Ти прийди до нас з морозом,

Швидше стукай у вікно,

В гості ждем тебе давно.

Ой, дідусю бородатий,

Ти прийди до нас на свято

І дарунками в цей час

Почастуй, Дідусю, нас.

/М. Сингаївський. Уривок/

Ведуча:

На стіл виставляються  Дід Мороз та Снігуронька, декорації з настільного лялькового театру

Через гори, через ліс

Дід Мороз гостинці ніс,

До дітей ішов на свято,

Зміряв він доріг багато.

Натомився, сів на пні:

Настільний ляльковий театр (учні 10 класу)

Дід Мороз:

Відпочити слід мені.

Тут сьогодні заночую,

Завтра  далі помандрую.

Ведуча:

Відпочив, набрався сил

І пішов до міст і сіл,

Де горять вогні ялинки,

Де Дениско і Аліна,

Де Сергій, Богданчик, Ліля,

Вова, Саші, Віка, Ніна.

Йдуть в танок дорослі й діти

Вміє Дід розвеселити.

/За В. Кленцом/

Дід Мороз:

Добрий день, любі діти!

Вітаємо вас з наступаючим Новим роком!

Хоровод (фізкультхвилинка)

Аліна:

НОВОРІЧНЕ СВЯТО

В Рік Новий – чудесне свято –

Буде радості багато.

Вся родина без спочинку

Прикрашатиме ялинку

Гірляндами святковими

Вогнями ялинковими,

Щоб у дивну ніч казкову,

Чарівну ніч, загадкову

Пахло в домі глицею,

Святом, таємницею!

Т. Корольова

Вірші у виконанні учнів 5 спеціального класу у супроводі мультимедійної презентації

Денис:

НОВОРІЧНА ЯЛИНКА

Ой весела в нас зима,

Веселішої нема:

Грає срібними зірками,

В’ється синіми димками,

Снігом землю обійма.

/М.Рильський. Уривок./

Вчитель

А погляньте-но, який подарунок принесли невідомі гості до нашого свята. Та тут і записка є. Прочитаємо.

Настільний ляльковий театр (учні 10 класу)

Сорока

Ведуча

Білка

Ведуча

Шишкарик

Ведуча

Зайчик

Ведуча

Лис

Ведуча

Дід Мороз

Ведуча

ЯЛИНКА У ДВОРІ

Посадили ми ялинку у дворі,

Підросла вона на радість дітворі,

Простягає нам засніжені гілки:

— Будем разом святкувати  залюбки!

На самісінькій верхівці угорі

Причепили, ми барвисті ліхтарі,

Запросили ми звірят і пташенят:

— А давайте-но ялинку прикрашать!

Поспішала до ялинки,

Стрекотала без зупинки

Всім сорока про своє:

— Сто прикрас у мене є!

Пристрибала до ялинки

Тиха білка-сіроспинка:

— Подивіться, чи потрібні

Отакі горішки срібні?

Сів шишкарик на ялинку

На однісіньку хвилинку.

Почіпляв він на гілки

Позолочені шишки.

 

Скочив зайчик під ялинку,

Розшнуровує торбинку,

А в торбинці цій не пусто,

В ній цукерки і... капуста.

Ну, а хто ж це під ялинку

Лісову приніс хатинку?

Лис приніс її сюди

І хвостом замів сліди...

Дід Мороз руками сплеснув:

— Диво з див!

Не стрічав я ще такого, де ходив. —

Від Мороза і Снігуроньки поклін!

З Новим роком! Хай щасливим буде він!

/Т. Коломієць/

Підведення підсумків

Вчитель

Що вам сподобалося на нашому святі?

Напишіть на жовтих стікерах та прикріпіть їх на «ялинку».

Фронтальна бесіда

Чого бажаєте ви від новорічних свят? Напишіть на зелених стікерах та прикріпіть їх на «ялинку».

Заключна частина

Вчитель

Швидше одягаємося, беремо виготовлені вами прикраси  та йдемо прикрашати нашу ялинку у дворі!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

32115. Linversion 11.24 KB
  Le COD se place normalement apres le verbe. Mais il se place en tete de la proposition. EX : Aux multitudes asservies, martyrisйes, provisoirement vaincues, Barbusse indiquait le chemin de la libйration.
32116. La definition et les types de figures La figure consiste а detourner le sens par un emploi expressif qui secarte de lemploi canonique de l'unitee linguistique 11.74 KB
  es orateurs employaient les figures pour retenir lattention du public, pour attenuer leurs idees, pour frapper limagination par loriginalitee de lexpression et de points de vue. Mais le role stylistique des figures depasse de beaucoup le champ de la rhetorique
32117. les tropes (figure de sens) 12.8 KB
  Le même réfèrent peut être désigné directement, par le mot au sens propre et indirectement, par son indice secondaire.«Le sens imagé, cest la vision cumulée de deux images » (V.G. Gak).
32118. les comparaisons, leurs typoes et fonctions 12.88 KB
  L stylistique étudie les comprisons imgées qui peuvent être figées stbles ou occsionnelles. Les comprisons imgées rpprochent les rélités différentes pr leur nture elles se distinguent pr l'originlité de cette similitude. que tel comprble ressembler en de les verbes dire croire u Conditionnel etc.
32119. La metaphore. Se base sur le transfert de la nomination d’un referent sur l’autre liee au premier par la ressemblensce. C’est une comparaison en raccourci 12.18 KB
  On distingue : L metp 3 termes : vous n’etes qu’une pie bevrde 2 termes : le desert une mer de sble un terme : mon oiseux u point de vue grmmt les met puvent etre nominles Mon beu nvire o m memoire verble l’ombre violente des touffes de giroflee eclboussit le mur rugueux. djectivlemon esprit mer dverbileJ’i quitee Mdrid prcournt philosophiquement les des Cstilles L semntique des imges on distingue : l met sptile Une mer de sble nthropomorphique quel princesse nimlomorphique : Le troupeuconcret de ponts...
32120. La metonimie et ses variantes, la synecdoque et l’antonomase sont des figures basees sur la contiguitee(sur le rapport de voisinage, d’interdependance) et ne depend pas de la vision personnele de l’auteur 11.84 KB
  Types de metonimies : on prend le contennt pour le contenu et vice vers : boire une bouteille=boisson on prend le producteur pour le produit : un beu Millet=tbleu on prend le lieu d’origine pour le produit : un bordeuxvin fbriquee Bordeux on prend l consequence pour l cuse et vicevers : ce trvil est remrqubleresultt On prend le concret pour l’bstrit : l bottel’oppression l tyrnnie On prend l qulitee pour le porteur de cette qulitee :l bontee memeune femme tres bonne On prend le tout pour l prtie et...
32122. le style fonctionnele, theorie des souslangues 12.59 KB
  En fonction des fcteurs susmentionnes on distingue trditionnement les style suivnts: prle communiction quotidienne scientifique science officiel ffiresdroit publiciste Politique Style des belleslettres rts et litterture L theorie de souslngues.notion de discours les recherces dns le domine de l differencition slylistique de l lngue ont demontre que l theorie des styles fonct.ne decrit ps l lngue d'une mniere exhustive; elle ne met ps en vleur que des phenomenes “centrux†Chque souslngues comprend trois types...