60118

Здоров’я – це скарб. Усний журнал

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: вчити здорового способу життя свідома ставитися до свого здоровя; розвивати бажання вести активний спосіб життя берегти зміцнювати здоровя; виховувати хороші звички бажання перетворити набуті знання у внутрішню потребу.

Украинкский

2014-05-14

85 KB

24 чел.

Донецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №89

Здоров’я – це скарб

Усний журнал для учнів 2-4 класів

Розробила

вчитель початкових

                                                                                                  класів  Орлова Н.В.

Донецьк


Тема:
Здоров’я – це скарб.

Мета:

  •  вчити здорового способу життя, свідома ставитися до свого здоров’я;
  •  розвивати бажання вести активний спосіб життя, берегти, зміцнювати здоров’я;
  •  виховувати хороші звички, бажання перетворити набуті знання у внутрішню потребу.

Обладнання:

  •  малюнки, що ілюструють приклади здорового способу життя;
  •  прислів’я;
  •  приказки про здоров’я;
  •  муляжі овочів та фруктів.

Хід уроку

І.Організація класу.

ІІ. Повідомлення теми та мети.

Перша сторінка усного журналу “Від чого залежить здоров’я ”.

Учень:      Батьки всі хочуть й вчителі,

                 Щоб ми росли чудові.

                 І щоб ішли по цій землі

                 Розумні та здорові.

Учень:     Бо хворому немилий світ,

                Усе йому байдуже.

                То ж бережи з маленьких літ

                Своє здоров’я друже!

Вчитель: Від чого залежить здоров’я?

 

50 % - спадковість;

20 % - стан навколишнього середовища;

20 % - спосіб життя;

10 % - медичне обслуговування.

    Зваж на те, що ти можеш значно вплинути на стан свого здоров’я, обравши здоровий спосіб життя.

    А як же зберегти своє здоров’я? Хто як міркує? (міркування дітей)

Учитель: Берегти здоров’я – це означає вести здоровий, активний спосіб життя; робити зарядку, ходити в походи, займатися фізичною працею, відвідувати спортивні секції, дотримуватися чистоти.

    Треба виробляти в собі хороші звички і уникати та позбавлятися шкідливих. (Діти уточнюють які звички хороші, а які погані). Розглянемо ілюстрації з прикладами здорового способу життя. (Діти ідуть у похід, заняття у спортивній секції).

Прислів’я про здоров’я:

  1.  Не золото, а найдорожче.
  2.  Чого хочеш – не купиш, а чого хочеш продати – не продаси.
  3.  Здоровий не знає, який він багатий.
  4.  Найбільше щастя у житті здоров’я.

Друга сторінка журналу. “Піклування держави про здоров’я народу.”

    Наша держава піклується про здоров’я народу. В статті 49 Конституції України сказано: “Кожен має право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування. Держава дбає про розвиток фізичної культури і спорту, забезпечує санітарно – епідемічне благополуччя.”

    

    В країні збудовано багато лікарень, санаторіїв, будинків відпочинку. Та слід пам’ятати, що в першу чергу, людина сама відповідає за своє здоров’я і тільки сама може його зберегти.

Учень: Бути здоровим, друже, зможеш,

             Бо кожному це до снаги.

             Хвороби ти всі переможеш,

             Здоров’я мусиш зберегти.

Третя сторінка журналу.“ Як правильно треба їсти.”

Учень: Щоб мати здоров’я, слід правильно їсти,

             Вживати поживне і тільки корисне.

             Не їсти надміру, не шкодити тілу

             І пам’ятати про вітаміни.

Загадки про овочі та фрукти:

1) Не стелюсь я шукати долі,

   Деруся вгору. Я...(квасолі).

2) Кругле, соковите,

   Сонцем налите.

    З гілочки котиться –

    У ротик проситься... (яблуко).

3) В темній я живу коморі,

   А коса моя надворі

   Гарбузова я сестриця

   Мене звати...(морковиця).

4) У вінку зеленолистім,

   У червоному намисті

   Видивляється у воду на свою хорошу вроду. (калина).

  1.  Ми цукрові, ми кормові.

    Є брати у нас столові.

    Ми зростаємо рядками

    Люди звуть нас...(буряками).

  1.  Сидить Марушка

В семи кожушках;

Хто її роздягає,

Той сльози проливає.(цибуля).

  1.  Ми зеленої всі масті

Всі довгасті, всі смугасті.

Прив’язали нас в рядках

На зелених ланцюжках.

Гарбуза ми сини й дочки

Звати як нас? (огірочки). 

  1.  Коли її кладуть на терези,

     Вона, немов на конкурсі краси.

     З румянами на щоках круглобока.

     Красуня, та на жаль, не синьоока.

     Зустрівшись з нею, дивуватись мушу

     Чому смачна й приваблива, така... (груша).

Учитель: Овочі і фрукти містять в собі вітаміни. Кожен вітамін має ім’я. А зараз ми з вами познайомимося з кожним вітаміном:

  •  Вітамін А – стимулює ріст, розвиток шкіри, утворює в організмі бар'єр стійкості до інфекцій. Міститься у вершковому маслі, кропі, овочах, абрикоси.
  •  Вітамін В1- діє на функції нервової системи, бере участь в обміні вуглеводів. Міститься в пшеничному хлібі, бобах, яйцях.
  •  Вітамін В2 – сприяє утворенню гемоглобіну, регулює функції шлунково – кишкового тракту. Міститься в м’ясі, молочних продуктах.
  •  Вітамін В6 –поліпшує кровотворення. Міститься в м’ясі, рибі, овочах та фруктах.
  •  Вітамін С – підвищує стійкість до шкідливих впливів. Міститься в овочах, фруктах та ягодах. Велика кількість вітаміну С в лимоні, апельсині, шипшині.
  •  Вітамін Д – бере участь у процесі всмоктування кальцію, утворенні кісткової тканини.
  •  Вітамін Е – міститься в салаті, овочах, м’ясі, рослинних маслах.
  •  Вітамін К – міститься в такому продукті, як печінка.

Учитель:

  1.  Давайте діти серед муляжів рослин знайдемо рослини, які дуже багаті на вітаміни і надають допомогу при профілактиці і лікуванні простудних захворюваннях. (цибуля, часник, редька).
  2.  Пригадайте, які лікарські рослини ви знаєте, що допомагають при лікуванні деяких хвороб? (липа, шипшина, звіробій, мити – й – мачуха).

Четверта сторінка журналу – “Шкідливі для здоров’я звички ”

    Що таке шкідливі звички? Шкідливі звички – це паління сигарет, вживання спиртних напоїв, наркотичних та токсичних речовин. Люді, які палять сигарети, п’ють спиртні напої, вживають наркотики та токсичні речовини, дуже швидко звикають до них і вже не можуть без цього обходитися. У них виробляється шкідлива звичка, яка переростає в хворобу. “Алкоголізм”, “наркоманія”, “токсикоманія” – це назви дуже небезпечних хвороб людей, які вживають спиртні напої, наркотики чи токсичні речовини.

П’ята сторінка журналу - “Поради друзів ”

    Сьогодні до вас завітав відомий лікар Іван Іванович Пігулкин (заходить дитина в одязі лікаря).

  •  Добрий день, діти. Я хочу спочатку спитати чи знаєте ви які рослини України, які допомагають людині підтримувати своє здоров’я?
  1.  Який кущ є символом України і одночасно лікарською рослиною? (калина).
  2.  Яке дерево – лікар дало назву літньому місяцеві? (липень).
  3.  Яке дерево застосовується в народній медицині повністю? (сосна).
  4.  Яке дерево є символом України та оберегом рідного дому, має великі лікувальні властивості? (верба).
  5.  Яке  дерево має лікувальні властивості, його плоди схожі на гриби? (дуб).
  •  Діти, я дам вам декілька порад, якщо ви будете дотримуватися їх, здоров’я ваше буде міцним.
  1.  Дотримуйтесь режиму дня.
  2.  Раціонально харчуйтеся.
  3.  Займайтеся фізкультурою і спортом.
  4.  Загартовуйтеся.
  •  Я вам дам рецепт вітамінного напою, щоб взимку і навесні ви краще себе почували.

    Три частини шипшини.

    Одна частина ягід смородини чи горобини.

    Три частини перетертої моркви.

    Одна частина кореня цикорію.

    Чотири частини плодів глоду.

Плюс літр окропу і тримати у теплі упродовж години. Потім процідити. Пити тричі на день по півстакана.

    Вам долать нові вершини,

    Ви – майбутнє України!

    Щоб творити і дерзати,

    То здоров’я треба мати.

ІІІ. Підсумок.

Учитель:- Ми перегорнули сторінку журналу “Здоров’я – це скарб.” Чому вас навчив цей усний журнал? (відповіді дітей).Якщо ви були уважні на протязі цього заходу, тоді ви легко розгадаєте цей кросворд.

  1.  Лікарська рослина?
  2.  Плоди якого дерева схожі на гриби?
  3.  Оздоровчо –лікувальний заклад?
  4.  Плоди садових дерев?
  5.  Чим треба займатися, щоб менше хворіти?
  6.  Що містять в собі овочі, фрукти, ягоди?
  7.  Духмяна лікарська рослина?
  8.  Полунуця, суниця, ожина, малина –це?

з

в

е

р

о

б

і

й

д

у

б

с

а

н

а

т

о

р

і

й

ф

р

у

к

т

и

с

п

о

р

т

в

і

т

а

м

і

н

и

м

'

я

т

а

я

г

о

д

и


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

28771. История в системе социально-гуманитарных наук. Предмет, принципы изучения и значение истории 24.23 KB
  История действительность в её развитии движении наука о развитии общества и природы прошлое сохраняющееся в памяти человечества. Однако не менее правдивым считается высказывание Гегеля что история никогда и никого ничему не учит это наглядно видно на практике. В системе социальногуманитарных дисциплин история может играть роль всеобщей базы которая постепенно накапливается.
28772. Сущность, формы, функции исторического знания. Методы и источники изучения истории 30.4 KB
  Методы и источники изучения истории. Содержанием истории вообще служит исторический процесс который раскрывается в явлениях человеческой жизни сведения о которых сохранились в исторических источниках. По традиции отцом истории считается Геродот 5 в. Объектом изучения для истории является вся совокупность фактов характеризующих жизнь общества как в прошлом так и в настоящем.
28773. Становление и развитие историографии как научной дисциплины. Этапы развития исторической науки 26.68 KB
  Составные части данного понятия очевидны: история и графия написание истории. Когдато под историографией понималось само описание истории исторического процесса.Источники по отечественной истории письменные вещественные аудиовизуальные научнотехнические изобразительные. Всякая же мысль и всякий поступок не оставивший прямого или косвенного следа или видимый след исчез навсегда потерян для истории как если бы он никогда не существовал.
28774. Россия в мировом человеческом сообществе. Факторы самобытности русской истории 54.17 KB
  Такая функция России в механизмах социальноглобального развития человечества обусловлена особенностями Евразии как единственного места где на единой территории происходит соединение Запада и Востока. Необходимость военного могущества России ее евразийская масштабность сложившиеся духовнокультурные основания русского народа как основного скрепа российского суперэтноса уникальный опыт взаимодействия более 100 народов и национальностей обусловлены исторически определяют Россию как уникальную евразийскую цивилизацию общинного типа с...
28775. Специфика цивилизаций Древнего Востока и Античности 38.1 KB
  В восточной цивилизации не существует гарантий личных прав человека. Эссе Специфика цивилизации государства общества культуры Древнего востока и Античности Понятие цивилизации является очень широким. Специалисты выделяют три глобальных типа: традиционные цивилизации; индустриальная цивилизация; постиндустриальная информационная цивилизация. Цивилизации Востока развиваются циклически проходят фазы становления и упрочения единого государства его упадка а затем наступает катастрофа связанная с распадом государства.
28776. Место Средневековья во всемирно-историческом процессе 28.35 KB
  Место Средневековья во всемирноисторическом процессе. Как видно в оценке средневековья присутствуют крайности. Поразному определяются и временные рамки Средневековья. К тому же внутри тысячелетнего периода Средневековья принято выделять три этапа: Раннее Средневековье Vв.
28777. Формирование древнерусской государственности. Принятие христианства и его влияние на дальнейшее развитие страны 111.82 KB
  Это тем более очевидно что классовые общества и государства в Скандинавии сложились позже чем на Руси и серьезно повлиять на формирование НовгородскоКиевской Руси варяги не могли.Роль варяжского элемента в ранних государственных структурах Древней Руси 4. И пошли за море к варягам к руси. Сказали Руси чудь славяне кривичи и весь: Земля велика и обильна а порядка в ней нет.
28778. Эволюция древнерусской государственности в XI-XII вв. Международные связи древнерусских земель 25.18 KB
  Международные связи древнерусских земель. Ее причинами были: раздел территории на уделы между наследниками различных ветвей Дома Рюриковичей происходил в результате действовавшего принципа по старшинству к старшему в роду; постоянные княжеские усобицы в основе которых часто лежали политические амбиции тех или иных конкретных лиц не согласных с лествичным правом; рост крупного землевладения укреплявший чувство уверенности в своих силах у крупных владетелей обладавших значительными материальными ресурсами; натуральный характер...
28779. Борьба народов Руси с иноземными захватчиками в XII в. 66.86 KB
  Борьба народов Руси с иноземными захватчиками в XII в. XIII век в истории Руси это время вооруженного противостояния натиску с востока монголотатары и северозапада немцы шведы датчане. Встают два важных вопроса: почему русские княжества проявив героизм и мужество не смогли дать отпор завоевателям Какие последствия имело для Руси иго Ответ на первый вопрос очевиден: конечно имело значение военное превосходство монголотатар жесткая дисциплина отличная конница прекрасно налаженная разведка и др. Другие подчеркивают...