60129

Класна година: Не рубай ялинку, не губи тваринку, а краще природу бережи

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Вони ростуть у суворому кліматі там завжди дуже холодно ростуть на збіднених ґрунтах де мало вологи і поживних речовин. Слайд 3 Група 1 Ялинка як і всі вічнозелені дерева дуже красива. Людям у яких є хвороби серця чи дихальних шляхів це повітря дуже корисне...

Украинкский

2014-05-14

44 KB

9 чел.

                                               Класна година

Тема. Не рубай ялинку, не губи тваринку, а краще природу бережи

Мета: Розширити знання дітей про природу, про вплив поведінки людини на природу; формувати екологічну культуру і свідомість дітей; виховувати бережливе ставлення до природи.

Обладнання: ілюстрації  із зображенням зими, дерев, пташок, тварини, презентація.

                                                       Хід заняття

Організаційна частина.

Якщо запитати людину, що красивого запам'яталося їй в житті, вона обов'язково скаже: весняна заметіль вишневого саду, барвистий літній луг, молода зелена травичка, свіжість морських хвиль, сяйво зимового снігу... Задумайся, затамувавши подих;

Збиваючи з шовкових трав росу,

Крім доброти, дарує нам природа

Себе й свою немеркнучу красу

Природа віддавала людині все, що у неї є найкращого. Але її можливості небезмежні.

 Учні: Бережемо ріки,

            Як матусю рідну,

            Бережімо природу,

            Бережімо кожну

            Квіточку й травинку,

            Бо ми всі природи

            Рідної частинки

Слайд 1

На дошці написані слова відомого російського письменника В.Біанки:

« Кожний, хто посадив і виростив деревце, поставив собі за життя чудовий

пам'ятник на віки».

(Діти висловлюють своє розуміння цього висловлювання)

Слайд 2

Учитель: Сьогодні ми поведемо розмову про вічнозелені дерева, які ростуть на нашій землі, в нашій місцевості. їх не так уже й багато: ялиця, модрина, кедр, ялина, смерека і сосна. Що в них спільного? (Діти називають).

На планеті Земля не має рослин менш вибагливих і витривалих. Вони ростуть у суворому кліматі - там завжди дуже холодно, ростуть на збіднених ґрунтах, де мало вологи і поживних речовин. Деякі з них можна зустріти високо в горах. На всіх цих деревах голки-листя тримаються 2-7 років. І лише у модрини (лиственица) воно щороку опадають. Всі ці дерева мають надзвичайно велике коріння, яким вони дістають з ґрунту вологу. Тому вони не бояться засухи. Зараз наші доповідачі розкажуть, що цікавого вони дізналися про ці дерева.

Слайд 3

Група 1 Ялинка, як і всі вічнозелені дерева дуже красива. Хвоя її розміщена почергово, вона жорстка і колюча. Завдяки ялинці повітря очищається і наповнюється ароматом хвої, цей аромат не просто пахощі — це справжня лісова лікарня. Людям у яких є хвороби серця, чи дихальних шляхів, це повітря дуже корисне Тому з хвої, кори, насіння виготовляють ліки, які застосовуються у медицині. Наприклад, з зелених шишок і меду виготовляють цінні ліки для людей з такою хворобою, як астма і кашлю. Якщо у вас, або у когось з ваших рідних буде кашель, не біжіть до аптеки, а підіть до лісу, що біля річки, знайдіть зелені шишки в лютому або березні МІСЯЦІ, настоїть на меді, попийте і кашлю вашого не стане. А ще дуже цінні ванни з хвоєю, а також виготовлені з неї бальзами, шампуні, екстракти, мило.

Слайд 4

Група 2: Сосна живе 150-200 років, а іноді всі 400. Навесні на молодих гілках виростають жовто-зелені шишечки. Шишечка складається з лусочок, які стуляються і склеюються смолою. Шишки ростуть, зеленіють і стають коричневими, сухими і твердими. На ці шишки ллються дощі, їх висушує сонечко, обдуває вітерець - і вони розкриваються.

Звичайна сосна - дуже цінне дерево. Саме цього вічнозеленого дерева найбільше в наших лісах. Його стовбур дуже цінний, використовується як будівельний матеріал у лісохімічній, медичній і фармацевтичній галузях народного господарства.

  Соснові дерева - це також будиночки та їдальні для різних птахів, жучків, павучків, комашок. В лісі без них не могли б перезимувати глухарі, білки, бурундуки, навіть лосі. Одні з них живляться сосновим насінням, інші об'їдають хвою, адже в соснових гілках взимку дуже багато жирів, які допомагають лісовим мешканцям перенести зимовий голод і холод.

Слайд 5

Група 3: А тепер ознайомимося з деревом, якого, в Україні практично немає. І взагалі це дуже рідкісна рослина гігант. Його зріст 35 метрів. Приблизно як наші дев'ятиповерхові будинки.

       Листки (голки) мордвини на довгих пагонах розташовані по спіралі, а на коротких бічних - пучками. Ціниться як чудовий будівельний матеріал, майже не гниє. Широко використовується у меблевій промисловості. Це дерево зникає з землі, тому потребує охорони, занесене до Червоної книги. У мордвини є ще одна надзвичайно цінна властивість - вона не боїться загазованого повітря. Тому її можна використовувати для очищення повітря в дуже великих промислових місцях.

Слайд 6

Група 4: Ще кілька слів про вічнозелене дерево-кедр. Голчасті листки кедра дуже довгі, до 12 см, сидять по 5 на пагонах. Шишки товсті, яйцеподібні, спрямовані чітко в гору. Насіння надзвичайно смачне і цінне для здоров'я людини. Живе це дерево найдовше - до 700 років. Кедра в нас в Україні найбільше в Карпатських горах, де він росте на крутих гірських схилах. Це дерево теж занесено в Червону книгу, бо його залишилося дуже мало. Людина його вирощує в заповідниках, парках.

Учитель: Ви зрозуміли, що ялинка та інші хвойні дерева є помічниками для людини. Їх використовують і будівництві, і в медицині, і для виготовлення меблів. Але ялинка ще є прикрасою новорічного свята. Так заведено з давніх-давен, що на Новий рік в кожній оселі повинно стояти ялинкове чи соснове деревце.

- До чого приведе ця гарна традиція? (Відповіді дітей).

Але ж для того, щоб виростити ялинку, потрібно дуже довгий час. Знищення цих красунь приносить величезну шкоду не лише людині, але й лісовим мешканцям: руйнуються пташині гнізда, знищують будиночки комах, зменшується кількість корму для птахів і тварин.  

Слайд 7                                 

                                            Ялинка - рідний дім 

                                   (вірш  написано учителем)

Для пташки - небо рідний дім,

Для рибки - море й річка,

А для ялинки - зелен ліс,

Де достига суничка.

Гілки ялинки - дім для білки.

Там в дуплі живуть малята,

Маленькі білченята.

Внизу, під «лапами» ялини,

Примруживши очата,

Від хитрої лисиці ховаються зайчата.

А на верхівці, мов ліхтар,

Шишки дзьобає шишкар.

Із року в рік росла ялинка,

Не знаючи туги,

Осики, дуби і берізки стояли навкруги.

Минуло літо, збігла осінь.

І ось в зимові холоди,

Один раз, під Рік Новий,

Прийшов у ліс з сокирою старий.

Він хотів зрубать на свято

Красуню лісу і завзято

Почав стукать по корі.

А луною угорі почули це звірята:

Зайчата й білченята.

Вони вступились за ялинку:

-Не можна руйнувати дім

Усіх, хто живе у лісі тім.

       Робота над змістом вірша.

  •  Для кого ялинка є домівкою?
  •  Хто хотів зрубати ялинку? Для чого?
  •  Хто врятував ялинку?

Слайд 8

Асоціативний кущ

- Які  асоціації пов’язані зі словам ЯЛИНКА?

Слайд 9

Учитель: Тому ми з вами започаткуємо таку традицію не рубати ялинку, щоб поставити її на декілька днів у себе вдома.

Підсумок

Учитель: Краса наших лісів, чистота водоймищ залежить від кожного з нас.

Слайд 10

Учень 1:

Всі ми: люди і звірята,

І пташки і пташенята –

Діти рідної землі,

І дорослі, і малі.

Тож давайте пам'ятати,

Що природа - наш дім

І нам жити в нім.

Учень 2: 

Все на землі, все треба берегти,

І птаха, і звіра і оту ялинку

Не чванься тим, що цар природи ти,

Бо врешті ти - лише його частинка.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

30383. Математические модели РЭС на метауровне 159.5 KB
  При моделировании на ЭВМ технологического процесса происходит воспроизведение явлений с сохранением их логической структуры и расположения во времени. Это позволяет получать наиболее точные характеристики процесса проектирования техническую производительность время проведения отдельных технологических операций и т. Цель моделирования технологического процесса заключается в проектном расчете технической производительности и других показателей экономической эффективности с учетом заданного варианта структуры каждой операции технологического...
30384. Анализ, верификация и оптимизация проектных решений средствами САПР 218 KB
  На основе производственной информации формируется конфигурация виртуальной производственной системы ВПС. Представлена структура процесса формирования конфигурации ВПС. Рассматривается генерация вариантов определения конфигурации ВПС на основе эволюционного метода использующего генетические алгоритмы. Технологическое оборудование имеющее фонд свободного времени является ресурсами производственных систем ПС необходимыми для функционирования виртуальных производственных систем ВПС.
30385. Информационные технологии — новая отрасль знаний 125 KB
  Их значение быстро увеличивается за счет того что ИТ: активизируют и повышают эффективность использования информационных ресурсов обеспечивают экономию сырья энергии полезных ископаемых материалов и оборудования людских ресурсов социального времени; реализуют наиболее важные и интеллектуальные функции социальных процессов; занимают центральное место в процессе интеллектуализации общества в развитии системы образования культуры новых экранных форм искусства популяризации шедевров мировой культуры и истории развития...
30386. Сущность автоматизированного проектирования конструкций и технологических процессов производства РЭС 218 KB
  Лекция: Основы автоматизированного проектирования конструкций и технологических процессов производства РЭС В лекции объясняется сущность процесса проектирования РЭС и системного подхода к задаче автоматизированного проектирования РЭС. Излагаются задачи проектирования по степени новизны проектируемых изделий. Рассматривается сущность системного подхода к проектированию Основное назначение лекции: показать сущность процесса проектирования РЭС принципы проектирования и основной принцип проектирования системный подход 2. Сущность процесса...
30387. Основы автоматизированного проектирования конструкций и технологических процессов производства РЭС 197.5 KB
  Лекция: Основы автоматизированного проектирования конструкций и технологических процессов производства РЭС окончание Рассматривается сущность системного подхода к проблеме автоматизированного проектирования РЭС. Системный подход к задаче автоматизированного проектирования технологического процесса Системный подход к задачам автоматизированного проектирования требует реализации совместного проектирования технологического процесса ТП и автоматизированной системы управления этим процессом АСУТП. Традиционное раздельное рассмотрение задач...
30388. Системы автоматизированного проектирования (САПР) РЭС 147 KB
  Лекция: Системы автоматизированного проектирования САПР РЭС В лекции приводятся основные определения назначение и принципы систем автоматизированного проектирования САПР. Даются сущность и схема функционирования САПР. Показано место САПР РЭС среди других автоматизированных систем. Рассматриваются структура и разновидности САПР.
30389. Технические средства САПР и их развитие. Требования, предъявляемые к техническому обеспечению 260 KB
  Лекция: Технические средства САПР и их развитие Формулируются требования предъявляемые к техническому обеспечению САПР. Рассматриваются структура и состав технического обеспечения САПР. Основное назначение лекции дать общее представление о техническом обеспечении САПР: предъявляемых к нему требованиях структуре составе и архитектуре 5. Требования предъявляемые к техническому обеспечению Используемые в САПР технические средства должны обеспечивать: выполнение всех необходимых проектных процедур для которых имеется соответствующее...
30390. Основные особенности и достижения глобальной раннеклассовой цивилизации 37.74 KB
  Возникновение частной собственности разделение общества на классы появление социальных институтов Переход от общинной собственности к частной передаваемой по наследству членам своей семьи преодоление принципа уравнительного распределения возможность обособленного присвоения средств и результатов производства все это вызвало экономический интерес к приумножению собственности на благо отдельной личности а значит открылась возможность повышать производительность труда. социальных групп людей занимавших свое место в системе...
30391. Локальная цивилизация Древнего Египта: развитие и основные достижения 35.11 KB
  Локальная цивилизация Древнего Египта: развитие и основные достижения Эффективное использование благ Нила было невозможно без коллективного и организованного труда всех живущих в его долине. Моноотраслевая экономика экстенсивное развитие ирригационная система земледелия экономически оправданное рабство труд рабов использовался круглый год; труд на ограниченном легко контролируемом пространстве Политика. Южное направление экспансия рабы полезные ископаемые развитие ирригации. Северное направление поддержка и развитие торговых...