60148

Виховний захід «Твори добро на радість людям»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Формувати в учнів уявлення про морально-етичні відношення у навколишньому середовищі; вчити виявляти шанобливе ставлення до батьків, старших, піклування про молодших; розвивати почуття чуйності і доброзичливості

Украинкский

2014-05-14

276.34 KB

55 чел.

досвіду роботи Крупки Ірини Миколаївни,                                                                                    учителя початкових класів Артемівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10

                Артемівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10

Артемівської міської ради Донецької області

         

          Виховний захід

« Твори добро на радість людям»

Автор розробки

Крупка Ірина Миколаївна

учитель початкових класів

Артемівської загальноосвітньої

школи І-ІІІ ступенів №10

                                          м.  Артемівськ,  2013

Виховний захід у 3класі

« Твори добро на радість людям»

Мета: Формувати в учнів уявлення про морально-етичні відношення у навколишньому середовищі; вчити виявляти шанобливе ставлення до батьків, старших, піклування про молодших;  розвивати почуття чуйності і доброзичливості; узагальнювати знання про правила поведінки вдома, в школі, в громадських місцях; виховувати людяність, чесність, милосердя в душах дітей.

Обладнання: презентація до теми: "Що таке добре, а що таке погане",  ілюстрації,  плакати,   музичний супровід.

                                    План заходу

  1.  Вступне слово вчителя.
  2.     Ввічливі слова.
  3.     З історії  вітання.
  4.     Про справжню дружбу.
  5.     Про добро і зло. Конкурс «Знавців усної народної творчості»
  6.  Дорогою добра.
  7.  Підсумок

Хід заходу

І. Організаційний момент

У нас сьогодні справжнє свято,

Гостей зібралося багато.

А ну ж, на мене подивіться

І веселенько усміхніться.

ІІ. Вступне слово вчителя:                                     

        а). - Врятує світ краса —

Завжди так говорили.

Тепер врятує світ лиш доброта.

Бо однієї вже краси занадто мало, 

Бо стільки всюди зла — людина вже не та.

Тож, люди на землі!

Спішіть добро творити,

Щоб нам не згинути у морі зла,

Щоб кожен міг серед краси прожити

У царстві справедливості й добра.

    б).   Вправа «Очікування»
  - Діти,що ви чекаєте від нашого заняття? (Учні по черзі висловлюють свої очікування).

  в).     Оголошення теми і завдань заняття:
  -  Сьогодні ми з вами будемо говорити про доброту, з’ясуємо її значення в житті людини.

  1-й учень. -    Все: із доброго чи злого,

Починається з малого.

Листя виросте з листочка,

З нитки витчеться сорочка.

Хліб — з маленької зернини,

Дощ — із чистої краплини.

Учитель: - Здавна на землі люди цінували чесність, щирість, відкритість, вчили  своїх діток утримуватися від поганих вчинків, лихих намірів. Зло, як відомо, породжує зло. А от добро породжує добро і обов’язково повертається до людини у сто крат більшим добром.  Не давайте злу  взяти над вами перевагу. Щоб люди вас поважали, приязно ставилися до вас, ніколи не забувайте і завжди дотримуйтесь золотого правила вихованості: ставтеся до людей так, як би ви хотіли, щоб люди ставилися до вас.

ІІІ.  Про ввічливі слова

а)  Учитель:  -   Мудрець сказав:

            Живи, добро звершай

Та нагород за це не вимагай.

Лише в добро і вишу правду віра

Людину відрізня від мавпи й звіра.

Нехай ця істина стара:

Людина починається з добра.

 Учитель: - Людина не може жити одна. Найбільше щастя і радість людини - це спілкування з іншими людьми.

2-й учень. - До всіх сердець, як до дверей,

Є ключики малі.

І кожен легко підбере.

Якщо йому не лінь.

Ти, друже, мусиш знати їх,

Запам'ятать неважко —

Маленькі ключики твої —

«Спасибі» і «Будь ласка».

3-й учень. - Зеленіє навіть пень,

Як почує «Добрий день».

Коли згасає сонце у росі

Й зоря лягає лагідно на плечі,

Серед знайомих рідних голосів

Ми чуємо привітне «Добрий вечір».

Щоб знову зустрітись в годину призначену,

Щиро кажу я усім: «До побачення».

        4-й учень. - «Будь ласка», «Спасибі» і  « Будьте здорові»—

Слова необхідні й корисні у мові.

Приємно їх чути і в школі, і вдома,

Від мами, учителя й просто знайомих.

Тож радьмо: частіше їх, друзі, вживайте,

Даруйте сміливіше радісний настрій.

І кожен свій день, як завжди, починайте

                       Зі слів «Добрий вечір», «Вітаю» і «Здрастуй».

б) Складання «асоціативного куща» « Вітання». ( Робота в групах)

 

     ( Опора на таблицю з  перекладом на українську мову).

в) Учитель: - «Добрий день» — так вітається людина не раз упродовж дня.     Ми, мабуть, здивувалися б, якби замість «Добрий день» почули: «Ви сьогодні їли?». Або: «Чи здорова ваша худоба?». Але саме так у давнину віталися в Китаї, Монголії, Єгипті.

Це запитання про худобу стосувалося добробуту в домі, адже основою життя монгола-кочівника було стадо. От вони і бажали здоров'я худобі та родині.

Мир вам і достаток — у цьому був первісний зміст вітання.

Не привітатися, або не відповісти на привітання в усі часи, в усіх народів вважалося невихованістю та неповагою.

Привітний той, хто виявляє доброзичливість. Бути привітним — означає радіти іншому, бути доброзичливим — бажати добра.

   в)   Обговорення ситуацій.

  •  На зупинці чимало людей. Ти станеш у чергу, чи проберешся, щоб бути першим?
  •  Ти сидиш в автобусі, а на зупинці до салону ввійшов дідусь (бабуся). Твої дії?

    г)   Гра «Ввічливо — неввічливо».

  •  

Привітатися під час зустрічі.

  •  Штовхнути і не вибачитись.
  •  Допомогти підняти річ. 
  •  До всіх у родині бути уважним і ласкавим. 
  •  Робити всім тільки приємне.
  •  Інколи обманювати товариша.
  •  Не дотримуватися традицій родини, школи.
  •  Бути скромним.
  •  Знімати рукавиці під час вітання.
  •  Хлопчикам знімати головні убори в приміщеннях.

д)  Учитель: - Ви знаєте, кого називають лицарем? Чому ?

( Відповіді учнів:  - Лицарем називають людину, котра здатна на подвиг заради іншої людини.

  •  Лицар той, хто вміє дотримуватись даного слова, хто  заступається за слабших і йде на допомогу людині, яка потрапила в біду.
  •  Лицар той, кого не лякає важка праця, хто уважний до своїх близьких, у кого в грудях б'ється благородне серце.)

5-й учень. - Клянемось лицарями бути,

 А отже, доброті служити.

 За слабких заступатися

 І дарма не битися.

ІV. Про справжню дружбу

а)   Учитель: - Цінуйте справжню дружбу. Будьте тактовні, ввічливі. А що таке такт? (Такт — це результат виховання, в його основі повага до тих, хто тебе оточує.)

    Неввічливим вважається той, хто, поводиться нетактовно: галасує в громадських місцях, читає чужі листи, підслуховує чужі розмови, нав'язує свої думки, втручається в чужі справи…

      6-й учень. - Вірність шануйте,

Дружбу шануйте, 

Не ображайте їх словом лихим.

Радість даруйте,

В ногу крокуйте

Із другом щирим, вірним, палким.

Учитель: - Послухайте поради, якими ми всі  повинні користуватися.

      Хлопчик:

Для хлопців завжди дуже радий

Я дати ось які поради:

Увагу, щоб звернуть на себе, 

Як слід навчитися нам треба

Не смикати дівчат за коси,

Робити все, що вони просять.

Не будь хвалько і задавака,

Не змушуй меншого заплакать.

Коли врахуєш ці поради,

Вона дружить з тобою рада.

 Дівчинка:

У дівчат свої секрети.

Слід їм знати ці куплети,

Чисті руки, одяг, шічки,

В косах гарні білі стрічки. 

Все важливе для дівчаток

З голови до самих п'яток.

Так віддавна й дотепер

Цінять правильні манери.

А грубити, з кимось битися

Для дівчаток не годиться.

Хлопчик: - Найбільше хлопці не люблять ябід і  плакс.

Будеш все це пам'ятати, зможеш гарним другом стати.

б)   Гра « Так чи не так»

Учитель:  -  Якщо ви виховані, то  знайдіть у реченнях помилки.

-  Проходити на своє місце в кінотеатрі треба спиною до тих, хто сидить.

   -  Чемний хлопчик завжди смикає дівчаток за коси.

   -  Ввічливі діти ніколи не поступаються місцем старшим.

   -  Виховані діти обгортку від цукерки викидають на тротуар.

-  Усі діти переходять вулицю на жовте світло світлофора.

-  Чемний завжди  поспішає першим сісти за стіл.

- Вихований не розмовляє під час вживання їжі.

-  Ввічливий не перебиває того, хто говорить.

    - Чемний не забуває вибачитися, якщо когось випадково штовхнув.

    - Вихований  поступайся місцем людям похилого віку.

       в)     Розв’язання морально-етичних задач

1. Тарасові на день народження батько подарував велосипед. Хлопчик був радий.  (Як він міг виразити свою радість?).

2.  До Тані на день народження прийшли друзі. Вони вітають її, вручають подарунки. Побачивши книгу, Таня засмучено відповідає: «У мене вже є така!».  Взявши коробку цукерок, каже: «Я такі не люблю». ( Як вона мала вчинити?). 

V.    Про добро і зло.

а).  Конкурс « Знавців усної народної творчості»
     -  З давніх-давен народ у своїх казках піднімав питання, що таке добро і що таке зло. Давайте допоможемо Буратіно відповісти на запитання Мальвіни.
 
  -  Які казки ви знаєте, де добро перемагає зло? («Кирило Кожум'яка», «Котигорошко», «Івасик - Телесик», «Кривенька качечка», «Снігова Королева», «Попелюшка», «Кіт у чоботях», «Вовк і семеро козенят»...)
б).  
Острів «Народної мудрості»    (Кадр острова)
   Учитель.  -  У характері нашого народу доброта й чуйність, співпереживання і милосердя, уміння розділити чужий біль, вчасно підтримати у важку хвилину, розрадити у горі й біді.
         З давніх-давен гарні стосунки між людьми, взаємопідтримка, були основними у житті. І про це говорить народна мудрість:

(Учні читають вислови на плакаті.)

Народ скаже, як зав'яже.

Добро довго пам'ятається.

Хто людям добра бажає, той і собі має.

Роби добро, не кайся, робиш зло — зла й сподівайся.

Перший крок до добра — не роби зла.

Все добре пам'ятай, а зла уникай.

Добре серце, як сонечко в небі.

  •   Які ще ви знаєте народні вислови про добро і зло?

  (  За добро добром платять.

Стережися злого, чини добре.
Із добрим дружись, а лихих стережись.
Як хочеш, щоб з тобою чинили люди, так і ти вчиняй з ними. 
Життя дано людині на добрі справи.)

Учитель. - Людина прийшла в цей світ, щоб робити добро і добру пам'ять залишити по собі. Якими ж позитивними моральними якостями повинна володіти людина, щоб бути доброчинною? ( Відповіді учнів)

в).    Вправа «Сонце доброти». ( Робота в групах.)
- Давайте засвітимо «Сонце доброти». Для цього на промінцях напишіть риси, які притаманні добрій людині. (Діти пишуть на сонячних промінцях).

Учитель. - Правильно, це:
 Доброта
Благородство
Великодушність
Делікатність
Співчуття
Совість
Чуйність
Чесність
Порядність
Тактовність

  - Тож візьмемо із собою усі ці риси характеру, щоб вони допомагали нам у житті.

в).   В.Сухомлинський « Як виховати справжню людину»

Учитель: - На уроках читання ми знайомилися з творами українських письменників, для яких тема добра стала основною темою їх творчості. Серед них перше місце, на мою думку, займають твори В.О.Сухомлинського. У своїй книзі "Як виховати справжню людину"

В.Сухомлинський  назвав  9 негідних речей, які повинен пам'ятати і не робити кожен з нас. Давайте перечитаємо їх і запам’ятаємо назавжди:

( Учні зачитують правила з окремих листів і прикріпляють їх потім до дошки)

  1.    Негідно отримувати своє благополуччя, радість, спокій за рахунок утисків та приниження інших людей.
  2.    Негідно залишати товариша в біді, бути байдужим до чужого горя.
  3.  Негідно привласнювати результати праці інших, ховатися за чужі спини.
  4.  Негідно бути байдужим, боязливим. Відступати перед труднощами.
  5.  Негідно задовольняти лише власні потреби, пристрасті. Умій володіти ними, щоб мати духовне піднесення.
  6.  Негідно мовчати, коли твоє слово — чесність, благородність і мужність, бо мовчання — малодушність і підлість.
  7.  Негідно справжній людині не тільки брехати, лицемірити, пристосовуватися до будь-чого, а й не мати власної думки, погляду, свого обличчя.
  8.  Негідно легковажно кидатися словами, давати невиконувані обіцянки.
  9.  Негідно надмірно жаліти самого себе, як і безжально і байдуже ставитись до іншої людини. (В.О.Сухомлинський. Як виховати справжню людину. Вибр. твори. У 5 т. - К., 1997. - Т.5. - С.297-306).

Висновок:. - Живучи в суспільстві, ми будемо пам'ятати це і навчимося розрізняти гідні і негідні вчинки.

    VІ.  Дорогою добра

Учитель: - Діти, перед вами квітка. Давайте на її пелюстках розмістимо правила поведінки, які ми завжди виконуємо.

( Учні складають ромашку, на пелюстках якої пишуть правила моральної  поведінки:

  1.  Дотримуюсь режиму дня.
  2.  У транспорті чемно поводжуся.
  3.  Поважаю старших, не ображаю слабких.
  4.  Вживаю ввічливі слова. 
  5.  Відповідаю за кожен свій вчинок.
  6.  Небайдужий до чужої біди.
  7.  Слідкую за порядком вдома і в школі.
  8.  Радію за успіхи товаришів…

VІІ.  Підсумок заходу

  •  Учитель: -  Сьогодні ви протоптали стежку доброти, бажаю вам ,діти, щоб ця стежка перетворилась на широкий шлях, яким ви будете йти впевнено, даруючи усім радість і любов.

                На доброті існує світ, 

      Із добротою пахне хліб,
      І мирне небо.
 

В школу йти, це також вияв доброти.
І до людей любов свята –

               Це чистота і доброта.   

                                             (Д. Павленко ) 

              Література:

  1.  Барабаш О.Д. Свята і розваги в дитячому садку: Навчально-методичий

посібник. – К.: Освіта, 1995.

  1.  Візінська М.С. Шкільний календар: родинні свята. – Х.: «Основа», 2007.
  2.   Досяк І.М. Шкільні свята від вересня до травня. Посібник для вчителя. Х.:                      

«Основа», 2007.

  1.  Досяк І.М. Сценарії позакласних заходів для 1-4 класів. Х.: «Основа», 2007.
  2.  Сухомлинський В.О. Вибрані твори. В 5-ти т. Т.2. – Радянська школа,

1996.

6. Красоткіна Н.Г. Виховні заходи. 1-4 класи. – Тернопіль: Мандрівець,                        

2008.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

21174. СТРУКТУРНАЯ СХЕМА КОНСТРУКТОРСКО-ТЕХНОЛОГИЧЕСКОГО ПРОЕКТИРОВАНИЯ ПЕЧАТНОЙ ПЛАТЫ 74 KB
  Выбор типа конструкции блока и варианта конструктивного исполнения модуля I уровня ячейки. Выбор компоновочной структуры ячеек ЭА. Выбор типа конструкции ПП. Выбор класса точности ПП.
21175. Тепловые воздействия на конструкции СВТ 175.5 KB
  Комплекс технических средств реализующих тот или иной способ отвода тепла от аппаратуры в окружающую среду назовем системой охлаждения. В зависимости от характера контакта теплоносителя с поверхностью источника тепла различают системы охлаждения прямого и косвенного действия. Воздушные жидкостные и испарительные системы охлаждения могут работать по разомкнутому и замкнутому циклу. В первом случае отработанный нагретый теплоноситель удаляется из системы и больше в ней не используется во втором случае отработанный теплоноситель охлаждается...
21176. Тест начального включения — POST 67.5 KB
  POST выполняет тестирование процессора памяти и системных средств вводавывода а также конфигурирование всех программноуправляемых аппаратных средств системной платы. Часть конфигурирования выполняется однозначно часть управляется джамперами системной платы но ряд параметров позволяет или даже требует конфигурирования по желанию пользователя. Однако для использования такой диагностики необходима вопервых сама платаиндикатор и вовторых словарь неисправностей таблица специфическая для версии BIOS и системной платы. Если не...
21177. ТЕХНОЛОГИЧЕСКАЯ ДОКУМЕНТАЦИЯ. ЕСТД. ТЕХНОЛОГИЧЕСКАЯ ПОДГОТОВКА ПРОИЗВОДСТВА (ТПП). ТЕХНОЛОГИЧНОСТЬ 37 KB
  ТЕХНОЛОГИЧНОСТЬ Состав и правила выполнения технологической документации определяется ГОСТ 3.1001 81 Единой системой технологической документации ЕСТД. Она представляет собой комплекс государственных стандартов и руководящих нормативных документов устанавливающих взаимосвязанные правила и положения по порядку разработки комплектации оформления и обращения технологической документации применяемой при изготовлении и ремонте изделий контроль испытания и перемещения. Основное назначение ЕСТД в установлении во всех организациях и на...
21178. Алгебраїчні доповнення. Обчислення детермінантів 341.5 KB
  Означення алгебраїчного доповнення елементу детермінанта. Такий детермінант називається алгебраїчним доповненням елемента даного детермінанта і позначається як : 6. Детермінант дорівнює сумі добутків елементів будьякого рядка детермінанта на їх алгебраїчні доповнення.3 Доведення: Додамо до кожного елементу mго рядка детермінанта 6.
21179. Ранг матриці. Елементарні перетворення матриці 204 KB
  Елементарні перетворення матриці. Визначення рангу матриці. Такий детермінант називається мінором матриці kго порядка.
21180. Системи лінійних алгебраїчних рівнянь загального виду. Теорія Кронекера-Капеллі. Метод Гаусса 237.5 KB
  Система називається сумісною якщо вона має хоча б один розв язок тобто хоча б один стовпець який перетворює рівняння 9.1 в тотожність і несумісною якщо вона не має розв язків. Система називається означеною якщо вона має один розв язок і неозначеною якщо вона має розв язків більше одного. Аналіз систем рівнянь повинен дати відповідь на два питання чи сумісна система тобто чи має вона розв язок і якщо сумісна то чи вона означена чи ні.
21181. Лінійні простори. Базис. Розмірність. Ізоморфізм просторів 366 KB
  Але наприклад множина додатніх чисел не утворює лінійного простору по відношенню до звичайних операцій додавання та множення бо в цьому разі нема протилежного числа воно повинно бути від€ємним а значить не буде належати цій множині. Але множина векторів з якої вилучені вектори колінеарні заданій прямій не утворює лінійного простору бо завжди можна знайти такі два вектори які в сумі дадуть вектор колінеарний цій прямій тобто сума не буде належати множині. 4 Множина матриць заданого розміру якщо додавання матриць та множення на...
21182. Перехід до нового базису. Орієнтація базиса. Скалярний добуток. Евклідовий простір 361.5 KB
  Орієнтація базиса. Перехід до нового базиса. Хай в пвимірному лінійному просторі вибрані два базиса: та .2 Таким же чином і кожний вектор базиса можна розкласти по базису : .