60163

Література бароко, класицизму, просвітництва

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: узагальнити вивчений матеріал, повторити найважливіші літературні твори зазначених напрямів, розвивати логічне мислення, навички роботи у групі, вміння чітко аргументувати свій вибір, сприяти підвищенню інтересу до вивчення літератури.

Украинкский

2014-05-14

39.5 KB

2 чел.

Сценарій  позакласного заходу зі світової літератури.  9 клас

Тема. Література бароко, класицизму, просвітництва.

Мета: узагальнити вивчений матеріал,  повторити найважливіші літературні твори зазначених напрямів, розвивати логічне мислення, навички роботи у групі, вміння чітко  аргументувати свій вибір, сприяти підвищенню інтересу до вивчення літератури.

Обладнання:  мультимедійна  презентація, питання, бланки відповідей.  

Хід уроку

Організаційний момент

І. Оголошення початку гри, ознайомлення з правилами (слайд 2)

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Слово вчителя

Літературний брейн – ринг завершить вивчення літературних епох бароко, класицизму, просвітництва. Сьогодні ми ще раз долучимось до найкращих зразків літератури, згадаємо яскравих персонажів з вивчених творів, звернемося до видатних  представників цих епох.

Учасники команди – переможниці отримають бонусні бали, які зможуть використати на уроках світової літератури до кінця І семестра.

ІІІ. Літературний брейн – ринг

1 тур

1. Давнє іспанське слово, що в перекладі означає «шлях, пройдений людиною за один день». Назвіть це слово.

Відповідь: ХОРНАДА

2. Напишіть одним словом «перлина неправильної форми»

Відповідь: БАРОКО

3. Художній напрям,  для якого характерна висока громадянська тематика,суворе дотримання певних творчих норм і правил, відображення життя в ідеальних образах та звернення до античної спадщини, як до норми. Назвіть його.

Відповідь: КЛАСИЦИЗМ

4. Обдарований  хлопчик,  але великий бешкетник, в майбутньому король поетів, філософ народів, Меркурій Європи, оратор Вітчизни, безсмертний взірець всіх вищих чеснот.

Відповідь: ВОЛЬТЕР

5.Назвіть автора і твір, з якого ці рядки:

     Служить цій справі заповідній –

Це верх премудрощів земних:

Лиш той життя і волі гідний,

Хто бється день у день за них.

Відповідь: ГЕТЕ, «ФАУСТ»

6.Назвіть персонаж, якому належать ці слова:  «Ми тут для того, щоб виконувати всі ваші бажання».

 Відповідь: ВЧИТЕЛЬ МУЗИКИ   («Міщанин-шляхтич» Мольєр)

7. Фотопитання.  (слайд 3) Він його кумир. Назвіть обох.

        Відповідь: ШЕКСПІР, ГЕТЕ  

8.Це слово придумав  письменник  на позначення  зарозумілих сановників.

Відповідь:  МАМАМУШІ

9.Проти неї виступили королівська влада, високопоставлені чиновники, церква і навіть сам Папа Римський. Назвіть її.

       Відповідь: «ЕНЦИКЛОПЕДІЯ»

10. Якому літературному герою найбільше підходить ця характеристика?

Є люди, що розмінюють честь на почесті.

 Відповідь: ЖУРДЕН

Музична пауза

ІІ тур

11. Яке ім’я при хрещенні отримав Простак?

Відповідь: ГЕРКУЛЕС

12. Для зображення цих двох героїв поеми  «Фауст» Гете використовує прийом контрасту. Назвіть цих героїв.

Відповідь: ФАУСТ І ВАГНЕР

13. Хто і про яку книгу говорить: « Я весь час бачу, що тут роблять безліч речей, яких нема у вашій книзі, й не роблять нічого, про що там сказано»

Відповідь: ПРОСТАК, БІБЛІЯ

14.  Він щасливий. Хто він?

       Відповідь: ФАУСТ

15. Фотопитання. (слайд 4)  Він купив цей маєток, щоб однією ногою стояти в республіці, а іншою – в монархії. Назвіть власника маєтку.

        Відповідь: ВОЛЬТЕР

16. Запишіть зайву дату (слайд 5)

1806 рік    1831 рік   1955 рік     1587 рік   1750 рік

Відповідь: 1750 рік

17. Як 1955 рік пов’язаний з трагедією Гете «Фауст»?

Відповідь:  ПОВНИЙ ПЕРЕКЛАД УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ М. ЛУКАША

ІУ. Підбиття підсумків. Нагородження переможців


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

51200. Анализ влияния дискретности цифровой системы управления на параметры автоколебаний в системе с релейными исполнительными органами 559.64 KB
  Определить зависимость частоты и размаха автоколебаний от величины Мупр а0 и а1 при h = 1. Определить зависимость частоты и размаха автоколебаний от величины Мупр а0 Т при h = 50. Определили зависимость частоты и размаха автоколебаний от величины Мупр а0 и а1 при различных h. Результаты исследования влияния а0 и h на уравнение моделирующее работу цифровой системы управления с релейными и...
51201. Исследование биполярного транзистора 497.57 KB
  Цель работы: изучение свойств биполярного транзистора в режиме постоянного тока и при переменном сигнале в зависимости от схемы его включения. Характеристики биполярного транзистора П306А: Тип прибора Проводимость Предельные значения параметров при Т=25С Значения параметров при Т=25С П306А pnp 80 04 10 005 535 01 60120 Схемы установок для исследования транзисторов: Рис.1 Схема с общей базой для исследования выходных статических характеристик биполярного транзистора...
51202. Разработка интерпретатора текстовой (теговой) разметки документа 148.66 KB
  Идея языков разметки состоит в том, что визуальное отображение документа должно автоматически получаться из логической разметки и не зависеть от его непосредственного содержания. Это упрощает автоматическую обработку документа и его отображение в различных условиях (например, один и тот же файл может по-разному отображаться на экране компьютера, мобильного телефона и на печати...
51203. Аналитическое моделирование дискретно-стохастической СМО 241.97 KB
  Цель: Построить граф состояний СМО . Смысл кодировки состояний раскрыть (время до выдачи заявки, число заявок в накопителе и т.д.). На схеме условно обозначены
51204. Построение аналитической и имитационной модели одноканальной СМО с неограниченной очередью и ее исследование 56.42 KB
  Цель: Имеется n-канальная СМО с неограниченной очередью. Входной поток и поток обслуживаний - простейшие с интенсивностями и соответственно. Время пребывания в очереди ограничено случайным сроком , распределенным по показательному закону с математическим ожиданием...
51206. Построение синтаксического дерева 53.35 KB
  Включить в синтаксический анализатор из лабораторной работы №.3 построение синтаксического дерева. Использовать атрибутный метод Кнута, т.е. преобразовать КС–грамматику из лабораторной работы № 3 в атрибутную грамматику добавлением атрибутов и правил построения синтаксического дерева. Расширить программу синтаксического анализатора из лабораторной работы...
51207. Разработка контекстного анализатора 48.83 KB
  Для предложенного преподавателем варианта контекстного условия расширить атрибутную грамматику из лабораторной работы № 4 добавлением атрибутов, правил их вычисления, правил вычисления контекстных условий. Включить в программу синтаксического анализатора из лабораторной работы № 4 действия по вычислению атрибутов и проверки контекстных условий.