60168

Година спілкування, Україна – моя Батьківщина

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: розширювати та поглиблювати знання учнів про рідну Батьківщину, учити їх висловлювати своє ставлення до держави; формувати громадянські уявлення та патріотичні почуття приналежності до української нації...

Украинкский

2014-10-01

142.84 KB

110 чел.

Криворізька загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів №1

Інтерактивний виховний захід

Година спілкування

«Україна – МОЯ БАТЬКІВЩИНА»

Підготувала

вихователь Хозяйонок В.В.

Кривий Ріг - 2013

Тема. «Україна – моя Батьківщина».

Мета: розширювати та поглиблювати знання учнів про рідну Батьківщину,

учити їх висловлювати своє ставлення до держави; формувати громадянські уявлення та патріотичні почуття приналежності до української нації; розвивати мислення, пам’ять, уміння осмислювати духовні цінності; виховувати любов до Батьківщини, відповідальність за майбутнє своєї держави.

Форма проведення:  година спілкування

Обладнання: географічна карта України, ілюстрації за темою «Моя країна –

Україна»; аудіо запис пісень, малюнки дітей, мультимедійна презентація.

Форми роботи: колективна, групова.

Інтерактивні методи  і прийоми: «Асоціативний кущ», «Сенкан», «Павутинка», «Плутанина; розгадування загадок, «Закінчи речення»

Місце проведення: класна кімната

План  проведення

  1.  Організаційний етап
  2.  Створення позитивного      настрою.
  3.  Мотиваційний етап

1. Легенда про походження України.

2.Бесіда.

ІІІ. Оголошення теми та очікування результатів 

  1.  Розгадування загадки
  2.  Очікування результатів
  3.  Інтерактивна вправа «Асоціативний кущ»
  4.  Інтерактивна вправа «Закінчи речення»

   5.   Фізкультхвилинка

ІV.      Практична частина

1. Державні символи України

2. Конкурс ерудитів  

3. Робота в групах

4. Розгадування загадок

5. Наші цінності

7. Казкова вікторина

V. Інтерактивні вправи за змістом виховної розповіді

1. Колективна робота

2. Робота у групах

VІ. Рефлексія                   

1. Підсумок виховного заходу

  2. Інтерактивна вправа «Сенкан»

3. Заключне слово вихователя.

І. Організаційний етап

1. Створення позитивного настрою.

Діалог між вихователем і учнями.

— Хто ти, хлопчику малий?

— Українець молодий!

— Хто ти, дівчинко мала?

— Українка молода!

— А хто такі українці? (Люди, які живуть в Україні.)

 ІІ. Мотиваційний етап

1. Розповідь вихователя

Вихователь:

Рідний край, Україна, Батьківщина, Вітчизна  

Існує народна легенда про походження України

Бог створив нашу землю і почав роздавати її різним народам. Наші предки пізно спохватилися, і землі їм не дісталося. От вони прийшли до Бога, який в цей час молився. Через деякий час Бог озирнувся і запитав їх:

- Чого ви прийшли до мене?

Дізнавшись, що вони залишилися без землі, він запропонував їм чорну землю.

- Ні. Ми не будемо так жити. Там уже живуть німці, французи, італійці, - сказали наші предки.

- Ну тоді я дам вам землю, яку я залишив для раю. Там є все: річки, озера, пустелі, ліси, гори. Але пам’ятайте, якщо будете берегти цю землю, то вона буде ваша, а якщо ні – то ворога нашлю, - сказав Бог.

Пішли предки наші на ту землю і оселилися там. А країну свою назвали Україною. І зараз ми живемо на тій самій райській землі.

Діти про що ми дізналися з цієї легенди? ( Що бог нам дав саму кращу землю, щоб вона залишилась у нас, її треба берегти.)

ІІІ. Оголошення теми та очікування результатів

1. Розгадування загадки

Вихователь:

Якою буде тема нашого виховного заходу ви дізнаєтесь, коли розгадаєте загадку:

Красивий щедрий рідний край

І мова наша солов'їна.

Люби, шануй, оберігай

Усе, що зветься... (Україна)

Ми будемо говорити про Україну.  

2. Очікування результатів

Вихователь:

Подумайте півхвилини і скажіть, що ви очікуєте від сьогоднішнього заняття?
Варіанти учнівських відповідей:

- Я більше дізнаюся про Україну.

- Я більше дізнаюся про її історію.

-  Я дізнаюся про  народні символи  України.

3.. Інтерактивна вправа «Асоціативний кущ»

 

Вихователь: Ми називаємо Україну своєю Батьківщиною. Якими ще словами близькими за значенням ми можемо її назвати?

Вітчизна, рідний край, земля батьків, отчий дім.

Ось як говорять про Батьківщину поети.

Що таке Батьківщина?

За віконцем калина,

Тиха казка бабусі,

Ніжна пісня матусі,

Дужі руки у тата,

Під тополями хата,

        

       Під вербою криниця

        В чистім полі лисиця.

Батьківщина – хліб і сіль,

Батьківщина – втіха й біль.

Батьківщина батько й мати,

І поріг твоєї хати.

4. Закінчення речення:

Батьківщина – це земля, де ти...

р

о

д

Як називається місто, де ми живемо? Для багатьох з вас – це місто, де ви народилися,  де живуть і працюють ваші батьки. 

 А хто з вас народився не в Кривому Розі? Ось з таких міст, як наше, більших, менших, маленьких сел, складається Україна, яку ми називаємо нашою Батьківщиною.

    Фізкультхвилинка

Ми мандруєм, ми мандруєм,

Україною крокуєм.

Ось побачили Карпати.

Як вершину нам дістати?

Заглянемо в озерця,

Не торкнутися нам дна!

Так ми довго – довго йшли

І  до школи знов прийшли.

ІV. Практична частина

Вихователь:

1. Державні символи України

Кожна країна світу обов’язково повинна мати свої символи. Що ж таке символи? Символ – це умовне позначення якогось предмета, поняття.

Вистраждавши, виборовши волю,Україна має тепер свої державні символи. Назвемо їх.

Символічний знак, ключ до історії роду, міста. ( Герб )

Наш герб – тризуб.

Це воля,слава й сила.

Грецьке слово, означає урочисту, похвальну пісню на честь богів і героїв (Гімн )

Наш стяг – пшениця у степах

Під голубим склепінням неба. ( Прапор )

- Молодці! А тепер я хочу переконатися, чи добре ви запам’ятали  те, що необхідно  знати про Державні символи України - про Герб, Гімн, Прапор.

2. Конкурс ерудитів  

  1.  Коли звучить Гімн України? ( Він звучить щоденно о 6-й і о 24-й годині      по Українському радіо та в урочисті свята).
  2.  Тризуб символізує -  …. ( Волю, славу, силу ).
  3.  Що означають кольори нашого прапору?

3. Робота в групах (Народні символи України)

Вихователь:  

 Про них ви дізнаєтесь, якщо виконаєте завдання в групах.

  

( Завдання 1 групи: прочитай прислів’я)

Інтерактивна вправа «Павутинка»

ї

вер

Ук

і

не

ли

ни.

Без

ра

би

ма

ка

ни

Без верби і калини нема України. 

Вихователь:

- Які ви ще знаєте рослинні символи України? Тваринні?

Люди з повагою відносяться до своїх символів. Вважається великим гріхом, коли, хтось ламає гілки калини, руйнує пташині гнізда.

(Завдання 2 групи: з’єднай лініями,що  з чим порівнюється.)

Інтерактивна вправа «Павутинка»

Калинове зернятко

Вінок зеленолистий

Ягоди калини

Намисто

Кущ калини

Серце

Вихователь:

Ось з якою любов’ю в казках, загадках порівнюється калина.

Калина – символ   кохання, краси, щастя. Навесні вона зацвітає білим цвітом, а восени палахкотить гронами червоних плодів. Калиною уквітчують весільний коровай, оселю; нею лікуються.

Про калину складено багато пісень, легенд, приказок.

  1.  Пишна та красива, як червона калина.
  2.  Посади біля хати калину, будеш мати долю щасливу.

Учениця: (Учениця розповідає про калину легенду).

Було це тоді, коли на нашу землю напали татари. В одному селі справляли весілля. Багато вродливих дівчат зібралося. Раптом налетіли чужинці. Красуні - українки, щоб не потрапити до рук бусурманів, почали тікати на болото. Де й загинули… А на тому місці згодом виріс калиновий кущ з ягідками, що були схожі на краплини крові. Отже, калина – символ мужності, героїчної боротьби з ворогами.

Вихователь:

Верба над річкою, калина під вікном, барвінок, мамина пісня, батьківська хата, дідусева казка, бабусина вишиванка, рушник,– все це наші народні символи.

(Завдання 3 групи: розшифруй криптограму)

Інтерактивна вправа «Криптограма»

5 - ха      

2 - рід

7 - по     

17 -  щи     

12 - для

8 - чи    

15 - Бать  

16 - ків   

10 - єть     

14 – не

1 - З        

3 - но       

4 -ї     

18 - на.

13 - ме   

6 -   ти        

9 - на     

11 - ся

З рідної хати починається для мене Батьківщина.

4. Розгадування загадок

Вихователь:

Як мовиться в пісні «Батьківщина починається з рідного порога», а отже, з отчого дому. Чим гостинна кожна українська хата? Дізнаємось, провівши гру «Чарівний мішок»

(дістають загадки і читають, відгадку шукають на столі серед продуктів).

  1.  Цілющий солодкий продукт, який приносять комахи.     (Мед)
  2.  Не печене, не варене,а на столі сніданок.    (Молоко)
  3.  Продукт, виготовлений з м’яса.   (Ковбаса)
  4.  Український «снікерс».    (Сало)
  5.  Рум’яний, запашний, із золотою скоринкою.    (Хліб)

      5. Наші   цінності

Вихователь:

Найбільша наша цінність – це люди, український народ, про який піклується держава. Ось ви навчаєтесь в школі - інтернаті. Як про вас піклується держава? Ви отримуєте безкоштовне 5 разове харчування, підручники, подарунки до свят, відвідуєте гуртки. За все це в звичайних школах батьки дітей сплачують чималі гроші. Діти, як ви вважаєте, треба все це цінувати? Замислитись, всі ви цінуєте?

Яка милозвучна, багата,дзвінка наша рідна українська мова. Це чарівні українські пісні, легенди, загадки.

6. Казкова вікторина

Вихователь:

А казки ви любите, діти? Уважно послухайте і скажіть, з якої казки слова.

1) По засіку метений, на яйцях спечений... (Колобок)
2) Ішов дід лісом, а за ним бігла собачка... (Рукавичка)
3) Я... за три копи куплена,  півбока луплена... (Коза-дереза)
4) Гуси-гуси, гусенята! Візьміть мене на крилята. (Івасик-Телесик)

5) Вона плиг з вовка та:

- Битий небиту привіз! (Лисичка-сестричка та Вовк-панібрат)

V. Інтерактивні вправи за змістом виховної розповіді

Вихователь:

Україна – це історія народу. Це її славні лицарі: Петро Сагайдачний, Богдан Хмельницький.

Давайте  згадаємо імена наших славетних поетів і письменників.

 1 завдання: Корекційна вправа на розвиток логічного мислення

З’єднай  лініями  імена та прізвища поетів і письменників

Тарас

Українка

 Іван

Підгірянка

Леся

Костенко

Павло

Шевченко

Ліна

Тичина

Марійка

Франко

 2 завдання: Інтерактивна вправа «Плутанина»

Вітер переплутав рядки з віршів Тараса Шевченка. Розплутайте  обидва уривки з віршів.

Зоре моя вечірняя,         поговорим тихесенько

Зацвіла у лузі                    ніби засміялась

зійди над горою,               дівчина - дитина.

червона калина,               в неволі з тобою

Вихователь:

- Діти, хто пам’ятає  вірш Т. Г. Шевченко «Зоре моя вечірняя»?

(Учні читають вірш).

VІ. Рефлексія

1. Підсумок виховного заходу.

Вихователь:  

Немає нічого прекраснішого, як українська пісня. За народною легендою Україну нагородив сам Бог піснею. Українські пісні люблять не тільки українці. Мій батько служив в лавах Радянської Армії в Києві. Там почув він українські пісні «Черемшина», «Київський вальс».  Вони стали улюбленими піснями мого батька. С дитинства їх слухала і я,і вони мені також дуже подобались. А вам подобаються українські пісні?  ( Виконується пісня)

Земля, на якій ми живемо, зветься Україною, а народ, що живе на ній –українцями, і говоримо ми українською мовою. Велика земля наша. Розкинулась вона на широкі простори. Поруч з українцями на нашій землі живуть люди багатьох національностей: греки, євреї, росіяни, білоруси, грузини тощо. Всі вони вважають Україну своєю Батьківщиною і шанують її закони і традиції, зачаровуються її краєвидами, чарівними піснями та музикою.  Я знов згадую слова свого батька, який говорив, що кращого міста ніж Київ з його Хрещатиком, він не бачив. А батько за своє життя багато мандрував, був за кордоном в Німеччині, Австрії, на Кубі. Зараз і ми помилуємося чудовими краєвидами нашої України, послухаємо її чарівні мелодії.

Життя триває. Зовсім скоро настане той час, коли ви станете дорослими. Ким ви будете? Яку професію оберете? У вас у кожного листочки, напишіть, будь ласка,ким би ви хотіли стати.  Розмістіть їх на  дереві.

  1.  Як будете ви працювати, вчитись? ( Відповіді дітей)

Як що це буде так, і так будуть робити більшість людей, то наша Україна стане багатою, успішною, ще більш красивою, як квітучий вишневий сад. Для цього потрібно дуже її любити.

 2. Інтерактивна вправа «Сенкан»

Україна

Рідна, мила.

( яка вона?)

Любить, сподівається.

( що робить?)

Піклується і шанує  своїх дітей.

Ненька.

На білому світі є різні країни,

На світі є різні країни

Де ріки, ліси і лани.

Та тільки одна на землі Україна,

А ми – її доньки й сини.

Усюди є небо, і зорі скрізь сяють,

І квіти усюди ростуть.

Та тільки одну Батьківщину

Ми маєм – її Україною звуть.

Головне, що повинні пам’ятати всі, — не можна забувати своєї Батьківщини і відрікатися від неї або ігнорувати те, що ми живемо в Україні, що вона дала нам найдорожче — життя. Завершимо ми свій виховний захід словами видатного поета Володимира Сосюри.

              Люби свій край. Всю душу солов’їну
І серця жар йому віддай в піснях.
Це так як дихати — любити Батьківщину. (В. Сосюра)

 

3. Заключне слово вихователя

Вихователь:

На цьому наше заняття  закінчилося.

  1.  Давайте згадаємо  якою була його тема?
  2.  Як називається  наша держава?
  3.  Які державні символи ви знаєте?
  4.  Народні символи?

Любіть нашу Батьківщину, пишайтеся нею: її багатою історією і мальовничою красою, калиновою мовою, милозвучною піснею. Пишайтеся тим, що ви належите до великого та славетного роду українців.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

45855. Классификация производств и оборудования в зависимости от степени автоматизации. Ступени автоматизации производственных процессов 14.21 KB
  Производства подразделяются на: Механизированные производства в которых используется оборудование превращающее энергию неживой природы в холостые и рабочие ходы технологического оборудования или увеличивающие в несколько раз силу прикладываемую человеком. 2 автоматизированные производства где часть оборудования может работать длительные промежутки времени без непосредственного участия человека и одновременно используется оборудование требующее работы за ним человека. В зависимости от степени автоматизации...
45856. Этапы автоматизации производственных процессов. Понятия автомат и полуавтомат 14.47 KB
  Машина полуавтомат тех борудование которое в рамках определеноь заданного алгоритма работы для выполнения определенного технологического цикла работает автономно определенный период времени и выполняет все операции в автоматическом режиме но требует участия человека для осуществления след операций: Пуск оборудования перед изготовлением каждой детали или группы Выполнение операций загрузки заготовок в рабочую зону оборудования и их выгрузки Периодически контроль наладка подналадка и обслуживание оборудования Контроль...
45857. Автоматизация различных типов производств. Гибкая и жесткая автоматизация 17.49 KB
  Исполняется универсальное не автоматическое оборудование уровень автоматизации близок к 0. Длительность производственного цикла при серийном производстве по сравнению с единичным сокращается также как и удельный вес ручных работ повышается производительность соответственно снижается себестоимость выпускаемой продукции в условиях серийного производства исполняется автоматическое оборудование что позволяет применять труд рабочих более низких квалификаций. Исполняется универсальное не автоматическое оборудование но могут быть...
45858. Гибкие автоматизированные производства 13.12 KB
  ГПС важный компонент ГАП который харся наиболее полным охватом автоматизации всех компонентов производственного процесса. ГАП это автоматическое производство линии участок цех завод функциональная как единая целая на основе безлюдной или при минимальном участии человека технологий ГАП включает: технологическое оборудование а также складские транспортные контролирующие системв и другие компоненты на базе ЧПУ и исполнением средств вычислительной техники работа всех компонентов ГАП координируются как единое целое при...
45859. Многооперационные станки: назначение и особенности конструкции. Многооперационные станки для обработки деталей типа тела вращения и обработки корпусных деталей 13.88 KB
  Многооперационные станки: назначение и особенности конструкции. Многооперационные станки для обработки деталей типа тела вращения и обработки корпусных деталей. Многооперационные станки технологическое оборудование с повышенной автоматизацией процесса обработки заготовокмногоцелевые станки. Многооперационные станки харся высоким уровнем автоматизации основный и вспомогательных операций высокой производительностью повышенными требованиями к точности перемещения рабочих органов точность позиционирования до 5 микрон наличием...
45860. Автоматизация операций загрузки-выгрузки деталей и приспособлений на многооперационных станках 15.72 KB
  Рабочий стол многооперационного станка имеет расширенные возможности по сравнению с обычными столами станков ЧПУ в связи с дополнительной степенью подвижности: поворота вокруг горизонтальной и вертикальной осей такие столы наз. Наличие таких рабочих столов позволяет осуществлять обработку заготовок с пяти сторон под различными углами за один установ детали что значительно сокращает время изготовления и повышает качество изделия. Помимо основного рабочего стола многооперационные станки оснащаются столами спутниками а также реже столами...
45861. Устройства автоматической смены инструментов. Револьверные головки и инструментальные магазины - накопители 86.88 KB
  Устройства автоматической смены инструментов. Обязательным элементом автоматизированных и автоматических производств функционирующих на основе безлюдных технологий является автоматическая смена инструментов осуществляющаяся устройствами автоматической смены инструментов УАСИ. Возможность автоматической смены инструментов зависит от наличия достаточного количества инструментов которые может вместить базовый элемент УАСИ инструментальный накопитель от его расположения доступности наличия датчиков для контроля размера износа и поломки...
45862. Инструментальные магазины – накопители. Виды инструментальных магазинов. Кодирование и распознавание инструментов в инструментальных магазинах 320.18 KB
  Инструментальные магазины накопители. Виды инструментальных магазинов. Кодирование и распознавание инструментов в инструментальных магазинах. Основным элементом УАСИ является инструментальные магазины накопители устанавливаемые на многооперационных станках представляющих собой накопители инструментов большой емкости от 16 и более.
45863. Автоматизация загрузочных операций. Автоматизация и механизация загрузки и разгрузки. Виды загрузочно – разгрузочных устройств 16.43 KB
  Для осуществления загрузочных операций в автоматическом режиме необходимо осуществлять следующие действия: 1создать задел заготовок для обеспечения бесперебойной работы загрузочного оборудования 2осуществить пространственную ориентацию загрузочных изделий. В комплексе задач по автоматизации технологических процессов наиболее сложным является задача автоматизации и механизации загрузки и разгрузки что вызвано большим разнообразием форм и размеров заготовок и деталей а также самих процессов. ЗРУ в условиях серийного производства...