60170

Пожежонебезпечні і вибухонебезпечні речовини та матеріали

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Міні-вистава Небазпечні іграшки Дійові особи: Хлопчики : Миколка Василько Андрійко Бабуся Марина Дівчинка Настя Два лікарі Міліціонер Скверик.

Украинкский

2014-05-14

141 KB

18 чел.

                                                Виховна година (4 клас)

Тема.  Пожежонебезпечні і вибухонебезпечні речовини та матеріали

Мета: ознайомити учнів з пожежонебезпечними та вибухонебезпечними речовинами та

           матеріалами, закріпити знання про правила поводження з пожежо- та вибухонебезпеч-

           ними предметами, формувати вміння правильної поведінки в надзвичайних ситуаціях,

           виховувати розсудливість, обережність, відповідальність та обачливе ставлення до

           власного здоров’я

Обладнання. Плакати, ілюстрації, таблиці, костюми до інсценізації вистави

                                                                Хід заняття

Вступна частина

Учитель.                  Як багато вас тут друзів:

 Білобрисих, карооких,

 Синьооких і чорнявих.

                                 Добрий день!

                                  І високих, і низеньких,

                                  І товстеньких, і тоненьких -

                                  Всіх вас рада привітати,

                                  Доброго здоровя побажати.

     

 Пам 'ятай! Життя є дар, великий дар,

І той, хто його не цінує,

Цього дарунка не заслуговує.

Леонардо да Вінчі

  •  Діти, сьогодні ми поговоримо про те, до чого може привести необачне ставлення з

пожежо- та вибухонебезпечними речовинами, про правила поводження в надзвичайних ситуаціях, про власне здоров’я і життя

Основна частина

1.Бесіда

      -   Неправильне поводження з пожежо- та вибухонебезпечними речовинами може призвести до пожежі.

Пожежа – це неконтрольований процес горіння, який несе загрозу для життя людей і тварин, знищує природні ресурси і матеріальні цінності.

(Вчитель вивішує на дошку плакат «Трикутник вогню» і аналізує його)

   

                                                      

                                                      Гра «Перевір себе»

  •  Назви три умови виникнення горіння?
  •  Перерахуй горючі речовини.
  •  Назви те, що може стати джерелом запалювання.
  •  Так, і бенгальські вогні теж є джерелом запалювання. Які ще предмети належать до пожежонебезпечних? (Діти відповідають)

2.Обговорення

- А які ж можуть бути наслідки неправильного поводження з цими предметами?

3. Інформаційна хвилинка про горючі речовини

(Розгляд і обговорення схеми)

                  

        4. Гра-руханка «Знайди знак»

Умови гри    Кожен учень має надпис якогось небезпечного предмета(бензин, бенгаль-

ські  вогні, аерозольний балончик, петарда, електрична гірлянда, чадний гас, природний газ, розчинник…). Вчитель вивішує три знаки, діти повинні відшукати до якого з цих знаків належить їх предмет.  Кожен підбігає до свого знаку. Діти коментують вибір застережного знаку.

      

       Легкозаймиста                      Вибухова                             Отруйна

            речовина  речовина                             речовина

 5. Міні-вистава «Небазпечні іграшки»

 Дійові особи: Хлопчики : Миколка, Василько,  

                                           Андрійко                                              

                       Бабуся Марина

                       Дівчинка Настя

                       Два лікарі

                       Міліціонер

(Скверик. Дерева і квіти. Вбігають три хлопчики.)

Андрійко:       Ура! Мені бабуся дві гривні дала, і я купив петарди. От                         

                        настріляюсь!                            

Василько:       Знайшов чим  здивувати! А я сам зробив, ось погляньте.

Миколка:       Ух ти! Дай потримаю.

Василько:       Малий ще. Та і хто тобі заважає зробити?

Миколка:        Та я ж не вмію.

Василько:       (поблажливо кладе руку на плече Миколці) Не журись, прийдеш

                       до мене додому – навчу. А поки що користуйся  купленою.Хоч

                        вона проти моєї  - слабачка.

Миколка:        Але  ж Дарина Михайлівна розповідала на уроці, що з само-

                        робними   вогненебезпечними іграшками може трапитися…

Василько:        Нещастя? Із кимсь, безголовим, може, і трапитися, а мої   

                         петарди абсолютно безпечні.(Кладе їх на долоню і

                         роздивляється)

Василько:        (захоплено) Ти бачив? Хіба можуть такі милі створіння бути   

                         Небезпечними? Ніколи в світі!

Миколка:          Але ж Дарина Михайлівна…

Андрійко:         Досить повчати! Ти за пригодами сюди прийшов чи про урок

                        безпеки життєдіяльності балакати? У школі він вже набрид!      

                                                

Василько:        (примирливо) Гаразд-гаразд… Он Настя кудись поспішає!

                        Зараз налякаємо.(Ховаються за дерева. Зявляється дівчинка

                        з мольбертом)     

Настя:             Берізка така гарна! Так і проситься на полотно. (Хоче скинути

                         Мольберт, проте поруч щось тріснуло)

Настя:             (злякано) Ой ! Знову хулігани підривають петарди! (Швидко

                         біжить,  зявляються хлопці )

Василько:         Ви чули? Хуліганами нас назвала! Що вона розуміє в                    

                          петардах?! Має щастя, що куповану кинули, а не мою,

                          саморобну.

Миколка:          Хлопці! Ховайтеся! Баба Марина шкутильгає.

Андрійко:          Її варто налякати, бо дуже вона вїдлива. Відколи мячем

                          вцілили в її шибку, проходу не дає!

  (Петарда розривається неподалік бабусі. Та з ляку аж підстрибує)

Бабуся:              Збитошники ! Спасу від вас  немає! Виходьте зі схованки,

                           миттю з моїм ціпком познайомитесь! (Бабуся озирається

                            довкола,та хлопчаків не видно)

Бабуся:              Боягузи ви, ось хто. Немає на вас міліції.

                              (Виходить, хлопці вибігають)

Василько:         А боягуза  - я їй ще пригадаю…

Миколка:          А, може, й справді піде у міліцію?  

Андрійко:          Авжеж! Та поки вона туди дошкандибає, то і вечір настане.

                           Тепер  твоя черга, Васильку!

Василько:          Еге ж, моя! Про всяк випадок відійдіть убік. Правил безпеки

                          треба дотримувати.

(Хлопці відходять убік. Василько кидає петарду, лунає вибух. Миколка та Андрійко закривають руками обличчя)

Василько:          (злякано кидається до них) Хлопці, що з вами?! Допоможіть,

                          рятуйте!

                               ( Вбігає дільничний міліціонер)

Міліціонер:        Я так і знав! Добавилися!

(Викликає швидку допомогу. Звучить сирена, вбігають лікарі)

Перший лікар:   Це потерпілі?!

Другий лікар:     (біжить до Миколки, відтуляє руки від очей) Що болить,

                           кажи!

Миколка:            (розплющує очі) Та … У голові бухає…

Перший лікар:   (до Андрійка) А ти як?

Андрійко:           Теж … бухає …

(Лікарі ведуть Миколку та Андрійка до швидкої допомоги. )

Міліціонер:       Ну, показуй мені твою хлопавку.

Василько:          (подає петарду) Ось, одна залишилась.

Міліціонер:       (розглядає) Бачу, сам робив…

Василько:          Еге ж, сам.

Міліціонер:       Молодець, нічого не скажеш. Може, й батько допомагав?

Василько:          Ні, він нічого не знає.

Міліціонер:        Тепер дізнається, можеш бути певен. Ще й штраф заплатить

                           за твій винахід.

Василько:           (потуплює очі) Я, я не хотів.

Міліціонер:         Молися, щоб з друзями все обійшлося, щоб не стали               

                            каліками. Ось до чого пустощі з небезпечними іграшками

                            призводять.

                (Входить бабуся Марина)

Бабуся:                Ось де бешкетники. Ви їх упіймали?

Міліціонер:          Один залишився. Двоє вже у лікарні.

Бабуся:                 Он як?! Шкода, що я трішки спізнилася(Хитає головою)

                             Даються взнаки роки.

Міліціонер:           Не хвилюйтесь. Спасибі вам, що попередили.

                              (до Василька): А ти, молодий чоловіче, веди мене до

                              батька, побалакати треба. Та і друзів у лікарні не завадило

                              б провідати.

                (Виходять. Бабуся Марина залишається) 

Бабуся:                  Збитошники, а не діти. До чого ж пустощі призводять? А                     

                              батькам – горе!

Заключна частина

  1.  Обговорення міні-вистави
  2.  Робота в парах (складання правил поводження з пожежо- та вибухонебезпечними предметами)
  3.  Завдання
  •  У яких ситуаціях ти зателефонуєш за цими номерами?

( вчитель зачитує ситуації)

            


Речовини і матеріали

Негорючі:

вода, пісок, каміння, метал

Важкогорючі:

деякі пластмаси

     

       Горючі

Важкозаймисті:

Вологе дерево, цупка тканина

Легкозаймисті:

рідини(бензин,

спирт, розчинник),

природний газ

101

102

103

104


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

36430. Государственные природные заказники России: статус, режим, функции, задачи, перспективы развития ФЗ и РЗ 26 KB
  Государственными природными заказниками являются территории акватории имеющие особое значение для сохранения или восстановления природных комплексов и их компонентов и поддержания экологического баланса. Режим особой охраны территорий государственных природных заказников 1. На территориях государственных природных заказников постоянно или временно запрещается или ограничивается любая деятельность если она противоречит целям создания государственных природных заказников или причиняет вред природным комплексам и их компонентам. На...
36431. История заповедного дела 26.5 KB
  Большое значение для расширения заповедного дела имел Декрет Совета Народных Комиссаров СССР от 16 сентября 1921 года Об охране памятников природы садов и парков заложивший основы классификации ОПТ. Улучшению работы по формированию ОПТ способствовало принятие федеральных законов Об охране окружающей природной среды 1991 и Об особо охраняемых природных территориях 1995 Сеть ОПТ области формировалась в течение почти 80 лет . Штильмарк выдвинули концепцию в соответствии с которой каждый регион должен обладать системой ОПТ. Впервые...
36432. Туристский спрос и предложение 30.5 KB
  Предложение туристского продукта зависит от многих факторов: количества туристских поставщиков предприятия размещения питания развлечений и т. Компоненты предложения определенного туристского региона могут быть разбиты на 4 основные категории: 1 природные ресурсы 2 инфраструктура 3 материальнотехническая база туризма которая включает: туроператоров и турагентов предприятия размещения предприятия питания и торговли автотранспортные предприятия и т. В состав материальнотехнической базы туризма входят: туроператоры и турагенты...
36433. Понятие туристского продукта, его жизненный цикл 34 KB
  Маркетинг в туризме как раз нацелен на изучение совокупного продукта различных сфер деятельности. Началом стадии внедрения продукта на рынок считается момент когда туристское предприятие впервые предложило его целевой аудитории. Основной характерной чертой этой стадии является медленный темп сбыта продукта и как следствие полное отсутствие или наличие незначительной прибыли.
36434. Категории производственных ресурсов туристского продукта. Ограниченность ресурсов 25.5 KB
  Ограниченность ресурсов Производство туристского продукта требует ресурсов. Существуют три основные категории производственных ресурсов или факторов производства: природные и культурноисторические людские капитальные. Большинство природных ресурсов истощаются в процессе туристской эксплуатации.
36435. Экологический туризм: предпосылки и особенности развития 29.5 KB
  Предпосылки зарождения экологического туризма Ведущая среди основных причин зарождения экологического туризма это усиливающаяся изза массовости туризма нагрузка на природные и культурноисторические ресурсы. По мере роста глобализации мирового хозяйства росли и негативные изменения в геосфере Земли: климатические изменения; деградация почвы; разрушение экосистем и уменьшение биологического разнообразия; увеличение загрязнения воды почвы и воздуха; природные бедствия вызванные деятельностью человека; неконтролируемый прирост...
36436. Рекреациооные ресурсы 32.5 KB
  К рекреационным ресурсам относятся: природные комплексы и их компоненты рельеф климат водоемы растительность животный мир; культурноисторические достопримечательности; экономический потенциал территории включающий инфраструктуру трудовые ресурсы. Рекреационные ресурсы это совокупность элементов природных природнотехнических и социальноэкономических геосистем которые при соответствующем развитии производительных сил могут быть использованы для организации рекреационного хозяйства. Рекреационные ресурсы кроме природных...
36437. Эстетическая привлекательность ландшафтов 31 KB
  Современные подходы к оценке эстетической привлекательности ландшафтов. Объективистский подход предполагает выявление объективных критериев эстетической привлекательности кроющихся в физиономических характеристиках самого ландшафта субъективный же указывая на субъективную природу красоты исследует особенности ландшафтноэстетических предпочтений у разных групп людей.Объективистский подход к оценке эстетической привлекательности ландшафтов является в настоящее время наиболее признанным и распространенным. Также к его недостаткам...
36438. Виды воздействия рекреационной деятельности на ОС 25.5 KB
  Ранее исследованиям по анализу туристской деятельности уделялось мало внимания да и то рассматривали воздействие туризма только в определённых точках земного шара или воздействие отдельных его видов. Воздействие туризма на окружающую среду может быть прямым косвенным и побудительным а также положительным и отрицательным. Туризм не может развиваться без взаимодействия с окружающей средой однако с помощью управления развитием туризма и чёткого планирования возможно уменьшить негативное воздействие и увеличить положительное. Положительное...