60179

Відкриймо серце для любові. Виховний захід

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: формувати у школярів найвищі людські цінності: любов доброту милосердя; показати красу взаємної любові й пошани до рідних та близьких; плекати духовність засобами християнської педагогіки привернути їх до першооснов Добра і Любові...

Украинкский

2014-05-14

71 KB

12 чел.

 

Відкриймо серце

для любові

Виховний захід. 3-й клас

Підготувала

вчитель початкових класів

Перегінської  загальноосвітньої

школи  І-ІІІ ступенів №1

Полич Любов Костянтинівна

2013

   Мета: формувати у школярів найвищі людські цінності: любов, доброту,  милосердя; показати красу взаємної любові й пошани до рідних та близьких; плекати духовність засобами християнської педагогіки, привернути їх до першооснов – Добра і Любові;  розвивати  творчу уяву, мислення та мовлення учнів; сприяти вихованню кращих рис характеру.

    Обладнання: вислови та прислів’я про серце, мультимедійна презентація, паперові сердечка.

    Хід заходу

    Учитель. Шановні гості, батьки ми раді вітати Вас на нашому святі.

    Ведучий 1.

    Ми хочемо усіх сьогодні привітати,

    тепло душі подарувати.

    Ведучий 2.

    І провести приємно час з усіма,

    хто любить нас.

    Ведучий 1. А зараз спробуйте відгадати, про що сьогодні буде йти мова на нашому святі.

    Ведучий 2. Таке, як кулачок.

    Ведучий 1. Працює від народження.

    Ведучий 2. Є найпотужнішим насосом.

    Ведучий 1. Вміє любити.

    Ведучий 2. Буває велике, добре, щире.

    Ведучий 1. Інколи буває розбите.

    Ведучий 2. Відгадали? (Людське серце)

    Вчитель. Поверніться, будь ласка, один до одного, покладіть долоні своєму товаришу. Ви відчуваєте тепло його руки. Це тепло його серця і тепло душі. Воно зігріває Вас, так як і багатство Ваших душ може зігріти ближнього.

    Розпочинається наше свято,

   Тож прошу Вас серця свої відкрити,

1

    Щоб зрозуміти і запам’ятати,

    Лише з любові і добра усе бере початок. (Слайд 2.)

    Ведучий 1. Що ж ми знаємо про серце?

    Ведучий 2. Для Вас, шановні гості, ми приготували цікаві факти про людське серце. (Слайд 3.)

    Учень. Розмір серця людини приблизно дорівнює величині її кулака. Вага серця дорослої людини становить 220 – 260 грамів.

    Учень. Серце дорослої людини робить за хвилину 72 – 78 ударів, за день – 100000 ударів. Жіноче серце бється набагато частіше, ніж чоловіче.

    Учень. Серце працює за принципом насоса. Кран на кухні повинен бути повністю відкритий протягом 45 років, щоб показати кількість крові, яку перекачує серце звичайної людини за життя.

    Учениця. Коли ми відчуваємо такі емоції, як любов, турбота, вдячність і співчуття, то серце працює в спокійному ритмі, і навпаки ритм порушується при гніві, розчаруванні та невпевненості.

    Учень. Сміх від щирого серця (коли навіть сльози течуть з очей) гріє не лише душу, а розслабляє стінки серцевих судин, що допомагає захистити серце.

    Учениця. Древній мудрець Платон вважав, що почуття зароджуються в серці, а думки в мозку.

    Учень. Стародавні греки вірили, що серце – це центр душі.

    Учениця. Однак, ніхто не впевнений в тому, звідки ж народилася така асоціація, як зв'язок серця з любовю. Адже мяз під назвою «серце» став світовим символом любові. (Слайд 4.)

    Учениця

    Як кулачок – таке твоє серденько.

    Працює від народження – весь час.

    От дивно, що таке воно маленьке,

    А трудиться і день, і ніч для нас.

    Таке мале, а стільки в нім любові,

2

    Що вистачить на цілий білий світ!

    Її не виразити повністю у слові,

    Любов найкраще в серденьку бринить.

    У виконанні учнів класу звучить пісня «Промінчик доброти» (сл. і муз. Н. Май).

    Учень. Серце – символ духовності й внутрішнього світу людини; воно – зосередження людських сил, можливостей і таланту. Серцем людина осягає і любить Бога, світ та інших людей. (Слайд 5.)

    Учениця. Серце – центр, який зосереджує в собі інтелектуальні, емоційні та фізичні сили людини; воно – єдність її духа, дущі й тіла. Тому серце дає мудрість, а мозок лише розум.

    В осягненні Бога серце стоїть вище розуму.

    Учениця. Серце – це Сонце всередині людини: як Сонце – джерело тепла і світла для світу, так серце зігріває та просвітлює людські помисли та дії.

    Учень. Коли Сонце не захмарене, то й світ радісний і світлий; тож коли в людини серце чисте, то й душа світла і життя праведне.

    Учениця. Тож істинна мудрість – це розум, що йде через серце і виходить на Віру, Надію, Любов.

    Учень виконує пісню «Дорога до Бога» ( сл. А. Житкевича ).

    Ведучий. Любов називають найбільшим скарбом. Чи живе вона у наших серцях? (Слайд 6.)

    Учениця

    Любов – найкраще в світі почуття,

    Вона не має меж – безкрая.

    З любові починається життя,

    Вона усе найкраще починає!

    Учениця

    Це від любові сонячно стає,

    Й душа аж до зірок увись несеться.

    Якщо любов в твоєму серці є,

3

    То все чарівним і легким здається.

    Це ж від любові так цвітуть луги,

    Уся земля з полегкістю зітхає.

    Закутались в тумани береги...

    Любов магічну чудо-силу має!

    Учень

    А без любові в світі не прожити,

    Без неї зникне райдуга з небес!

    І раптом стануть чорно-білі квіти

    Й не буде дива, казки і чудес...

    Учениця

    Любов підносить серце над землею,

    І робить дивовижні чудеса.

    Стає людина зовсім інша з нею,

    Тоді в її душі живе краса.

    Учениця. Любов – це суть вчення Ісуса Христа. Ісус сказав: « Полюби Господа Бога твого всім серцем твоїм і всією душею твоєю, і всім розумінням твоїм». Це є перша і найбільша заповідь.

    Учень. Друга ж подібна до неї: « Полюби ближнього свого, як самого себе».

    Учениця

    Любити ближнього – як складно і як просто.

    Не з примусу, не з шани чи за щось.

    Прийти до нього в дім приємним, добрим гостем

    і запитати: « Як тобі жилось?»

    І просто посміхнутись. Просто дати руку.

    Не треба жертви – крихітку тепла.

    Любити ближнього – ділити разом муку,

    яка у серці раптом проросла.

4

    Учень

    Любити ближнього – це бачити хороше

    І разом все погане забувать,

    Любить без вигоди, коли останні гроші

    Комусь потрібно, мов собі, віддать.

    Зумій чужу біду узять на власні плечі.

    Байдужість вся із серця хай спливе.

    Бо у душі твоїй не має порожнечі:

    Як не любов, то ненависть живе.

    Вчитель. Апостол Павло у своїх посланнях так говорить про любов:

    « Любов  довготерпить,

    любов милосердствує,

    не заздрить,

    не сваволить,

    не шукає найперш свого,

    не гнівається,

    не думає лихого,

    не радіє з неправди,

    але тішиться правдою,

    усе зносить,

    усьому вірить,

    сподівається всього,

    усе терпить!

    Любов ніколи не перестає...».  (Слайд 7-8.)

   У виконанні учнів класу звучить пісня «Острівець любові»( сл. і муз. Н. Май).

    Ведучий. Любов зігріває нас від самого дня народження.

    Ведуча. Ще до того, як ми зявилися на світ, мама і тато вже любили нас і чекали

нашої появи. (Слайд10.)

5

    Учениця

    Любов матусі, то безмежна ласка,

    Тепло долонь, палкого серця жар.

    І колискова пісня, тиха казка...

    Любов палка – це, мабуть, Божий дар.

    Бо лише мама вміє так любити,

    Прощати дітям їхні всі гріхи.

    І, люблячи, завжди в тривозі жити...

    І так весь час було, в усі віки.

    Учень. «Чи ще хтось знає більш святе, як мами серце золоте?» - питає народна мудрість. І ми знаємо, що – ні. Бо мати несе у своєму серці таку любов, що не згасає. Її любов – це палаюче багаття, яке і світить, і гріє, і  захищає. Уся земля тримається на теплі материнської любові. Любімо своїх дорогих найрідніших у світі мам!

    Учениця

    А ще нам шле свою любов бабуся,

    Татусь, дідусь і братик, і сестра.

    І я людей любити теж учуся,

    Бо в світ прийшла для щастя і добра.

    Учениця

    Люблю я щиро свого тата й маму,

    Братів, сестер, бабусю, дідуся.

    І родичів усіх люблю так само,

    Бо це ж рідня моя, родина вся!

    Дівчина виконує  пісню «До Ісуса» (сл. В. Багірової, муз. Л. Соболевської ).

    Ведучий

    Любов і доброта – це дужі два крила,

    Які нас піднімають над землею.

    Ведуча

    Любов, звичайно, першою була,

6

    А доброта відразу йшла за нею. (Слайд11.)

    Учениця. Бути добрим – це велика чеснота. Це саме та якість, що коштує так дешево, але цінується так дорого. Її не можна купити ні за які гроші, вона по краплиночці виховується ще змалечку.

    Учень. Дуже страшно, коли люди злі, жорстокі, тоді вони роблять негативні вчинки, і серце аж ніяк не наповнюється добротою, а лише ненавистю та зловтіхою.

    Учениця

    Не допусти, щоб серце спорожніло

    Порожнє серце – прихисток  для зла.

    Живе без співчуття і без любові.

    Бракує в ньому світла і тепла.

    Порожнє серце і глухе, й німе

    до бід і до волань про допомогу.

    У ньому зло безрадісно живе,

    воно сліпе, воно не бачить Бога.

    Учень. І словом, і ділом, і думкою робімо тільки добрі справи, тоді у нашому серці буде добро та щастя. (Слайд 12.)

    Учениця. Бо «як у ліс гукнеш, так з лісу відгукнеться», - говорить народна мудрість. Інше прислів’я доводить, що «доброму скрізь добре».

    Учень. Якщо в людському серці доброта і любов, то у неї добрі і лагідні очі. Така людина приваблива і симпатична, вона ніби випромінює тепло. (Слайд 13.)

    Учениця

    В добрих очах буде світло любові горіти,

    Витрати час, щоби серце байдуже зігріти.

    Щоб зрозуміти, для чого життя нам дається,

    Лиш для добра і любові відкрий своє серце.

    Учні виконують пісню «Даруй добро» (сл. і муз. Н. Май).

    Ведучий. Важко жити одному в світі без любові, без ласки, без турботи.

7

    Ведуча. А з друзями – ти багатий, щасливий, веселий і впевнений, бо друг завжди поруч, він допоможе, підтримає, правду тобі скаже.

    Ведучий. Дуже часто дружба між хлопчиками і дівчатами переростає у красиве, веселкове почуття – любов, кохання. (Слайд14.)

    Учениця

    Любов! Любов! Всіх почуттів перлина!

    Без неї не прожити на Землі.

    Несе в собі святу любов людина,

    Бо ж люблять всі: великі і малі.

    Й сьогодні, в день святого Валентина.

    Згадали про любов, що творить чудеса.

    Учениця. В кожній країні по-своєму відзначають свято Валентина, але всюди люди дарують подарунки своїм любим. (Слайд 15.)

    Учень. Це свято веселе і радісне, воно згодом перебралося в навчальні заклади і школи, де й діти з радістю дарують один одному подарунки і валентинки, щоб висловити свою любов до друзів – хлопчиків і дівчаток.

    Учень. До подарунків на це свято тільки одна вимога: вони повинні мати форму сердечка.

    Учениця. Це пам'ять про добре і любляче серце священика і мудрого лікаря Валентина. Він,  не зважаючи на заборону римського імператора, таємно вінчав молодих воїнів, які закохувались.

    Учень. Потрапивши у в’язницю, Валентин закохується у сліпу дівчину, дочку тюремного наглядача.

    Їхня любов була такою сильною, що дівчина стала зрячою. Відбулося велике диво!

    Учениця. 14 лютого 270 року Валентина стратили. Він так і не дізнався про чарівне зцілення своєї коханої, так і не зазнав щастя.

    Учениця. Згодом церква причислила  Валентина до святих за ті чудеса, які сталися з людьми після його лікування. А закохані всього світу обрали його своїм

8

покровителем.

    Звучить пісня «Валентинів день» (сл. Н. Юрченко, муз. М. Ведмедері).

    Ведучий. А тепер прийшла пора  нам повеселитися і  посміятися.

    Ведуча. Головною забавою цього свята є вибір Валентина й Валентини.

    Ведучий

    Щоб обрати Валентина й Валентину,

    Ми запрошуєм прекрасну половину.

    Виходять дівчатка. У кожної  є паперове  сердечко, на якому написане своє  імя. Хлопчики представляють дівчаток. Кожна дівчина своє сердечко ставить у посудину.

    Представлення

    Учень 1. Справедлива, принципова, зайвого не скаже слова.

    Учень 2. Тиха і привітна, ніби сонце квітня.

    Учень 3. Вправна, вміла і старанна наша добра, щира Яна.

    Учень 4. Самовіддана, терпляча, має добру, гарну вдачу.

    Учень 5. Дотепна і смілива, трішки жартівлива.

    Учень 6. Задарма часу не гає – скрізь, завжди усе встигає.  З нею в розвідку підеш, -  ні за що не пропадеш.

    Учень 7. Немов ромашка квітне в лузі. За щирість люблять її друзі.

    Учень 8. Швидка, охайна і моторна, дуже пильна та проворна.

    Учень 9. Мов легкий подих вітерця, така вже дівчина оця.

    Учень 10. Наполеглива в навчанні, добра, чуйна і старанна.

    Учень 11. Охайна чепуруля, привітна, скромна, мила.

                     Дівчинка-хитринка, Настя-веселинка.

    Учень 12. Оптимізму не втрачає, вдома, в школі все встигає.

                     Усмішку чарівну має, перешкоди всі долає.

    Учень

    Без дівчаток сумно нам, це ми добре знаєм.

    Як вони всміхнуться нам – зразу оживаєм.

9

    Учень

    Без дівчаток все не так,

    І не так цікаво.

    Ніби влітку сніг мете,

    І не треба слави.

    Учень

    У хорошу гру пограти, вивчити уроки,

    Хлопців весело штовхати і намяти боки.

    Все цікаво це робити подруги уміють.

    З ними веселіше жити – серце аж німіє.

    Учень виконує пісню «Я закохався» (сл. і муз. Ю. Михайленка).

    Учениця

    Гарні є в житті моменти.

    Це, наприклад, компліменти.

    Наші хлопчики старались,

                                           натомились, написались.

    Час настав сердечка взяти,

                                           нові пари поєднати.

    Учениця

    Здавна лицарі змагались в ораторськім мистецтві.

    І читали гарні вірші своїм милим дамам серця.

    А сьогодні, хлопці любі,

    Пісню гарну і чутливу вам дарує майстер співу.

    Дівчина виконує пісню «Маленька любов» (сл. і муз. І. Білик).

    Учениця

    Кожне серце, ніби ніжні струни,

                                      і мелодія у кожного своя:

    То блакитно-сонячна, мов мрія,

                                     то закохана, мов пісня соловя.

10

    У житті бувають різні смуги,

                                     і звучать по-різному вони:

    Сірі й чорні – смуток і тривога,

                                     чисто-білі – радості тони.

    Ми ж зібралися у колі дружнім нині,

    Щоб в серцях промінчик засвітить.

    Хай мелодія сердець гарячих

    Щиро й дзвінко щастям зазвучить!

    Хлопчики обирають сердечка і запрошують дівчину до танцю. Всі танцюють.

    Вчитель. Дорогі діти, шановні гості, батьки! Любов і справді – це палаюче багаття, яке освітлює і зігріває людину. І хай вона завжди живе у ваших серцях.

    Любіть, творіть добро і будьте щасливі! (Слайд 18.)


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

79105. Периодизация истории Римской империи и Римского права. Рецепция. Русская историография Римского права 21.29 KB
  Русская историография Римского права Периодизация римского права выделение в развитии права определенных этапов имеющих соответствующий временной промежуток и характерные признаки. Периодизация римского права позволяет сформировать представление о.качественных состояниях права на различных этапах развития.
79106. Понятие вещных прав. Виды вещных прав. Классификация вещей 22.87 KB
  Римское право не выработало понятий вещного и обязательственного права однако делалось различие между вещными исками и исками личными. Вещное право это право возможность непосредственно и независимо от чьей либо воли воздействовать на вещь. Римское право знало несколько оснований классификации вещей. В Древнем Риме выделялись следующие виды вещных прав: право собственности как основное вещное право; владение различие между владением и собственностью стало проводиться в римском праве лишь на позднем этапе его развития; права на чужие...
79107. Понятие иска. Виды исков 19.9 KB
  Виды исков.Поэтому практически первостепенное значение имел вопрос дает ли претор в данном случае иск ctio. Постепенно формулы исков в практике претора типизируются...
79108. Личность и ее социальные роли 86 KB
  Личность и ее социальные роли. Человек индивид и личность. Человек индивид и личность. В разговорном языке мы часто употребляем понятия человек индивид и личность как синонимы.
79109. Социология конфликта 68 KB
  Определение социального конфликта. Структура и этапы конфликта. Жизнь людей в обществе представляет собой бесконечную цепь конфликтов, которые сопровождаются психологическими стрессами, значительным ущербом – материальным, человеческим.
79111. Предмет социологии, ее основные категории и законы 94.5 KB
  Поэтому буквально социология означает учение об обществе. Что является предметом социологии Или какую сторону в обществе выделяет для изучения именно социология На этот вопрос можно ответить так: предметом социологии является социальная жизнь как особая реальность. Социология таким образом изучает отношения между всеми этими общностями – пролетариями и предпринимателями между различными нациями и религиозными...
79112. Общество как система 395.5 KB
  В связи социальные связи и отношения С – единое целое общество в целом Расшифруем что значит социальные явления. Это во-первых социальные группы и общности во-вторых личности и их социальные роли в-третьих социальные нормы и ценности. Социальные связи и отношения мы в дальнейшем рассмотрим специально. В зависимости от того какими будут эти связи и отношения и от того какие социальные группы и общности этими связями и отношениями объединяются мы получаем тот или иной исторический тип...
79113. Социальная структура общества, социальные группы и слои 999 KB
  Социальная группа есть совокупность индивидов, взаимодействующих определенным образом на основе разделяемых ожиданий каждого члена группы в отношении других.