60297

Виконання кольорових розтяжок в теплих і холодних тонах. Змішування кольорів

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Виконання роботи аквареллю є досить клопіткий і водночас цікавий процес кий потребує наполегливості спостережливості відчуття кольору і гри світла. Акварельна фарба любить прозорість майже виключає примінення чорного кольору.

Украинкский

2014-05-15

213 KB

9 чел.

6 клас                                                                                             дата______

Тема: Виконання кольорових розтяжок в теплих і холодних тонах. Змішування кольорів.

Тип уроку: комбінований.

Мета:

  •  закріпити знання з кольорознавства;
    •  розвивати навики малювання аквареллю;
      •  виховувати старанність,акуратність в роботі.

Обладнання:

для вчителя:  таблиці,унаочнення.

для учнів:  альбоми,фарби,пензлі,банки з водою.

План уроку:

  1.   Організаційна частина _____(2-3хв.).
  2.   Пояснення нового матеріалу__(10-12хв.).
  3.   Практична частина _____(25-30хв.).
  4.  Заключна частина.Підведення          підсумків,узагальнення.

Хід уроку:

  1.  Організовую клас до роботи.

Перевіряю готовність учнів до уроку. Проводжу опитування по темі: «Декоративно-ужиткове мистецтво Гуцульщини».

  1.  Виконання роботи аквареллю є досить клопіткий і водночас цікавий процес, кий потребує наполегливості, спостережливості, відчуття кольору і гри світла.

Акварельна фарба любить прозорість майже виключає примінення чорного кольору. Тільки коли треба надати кольору темного забарвлення, можна додати трохи чорного.

     Бліки- залишаються білими плямами,що дає світлоти та прозорості предметам.

Малюнок вважається вдалим,якщо акварель виглядає свіжою, зберігаючи свою чистоту і прозорість, особливо при написанні тіней.

Завдяки прозорості фарб можна досягти виразних тональних переходів,відтінків та світлових ефектів.

  •  Як їх досягнути?- спитаєте ви.

Сьогодні на уроці я пропоную вам виконати вправи і засвоїти таємниці кольору. Давайте разом пригадаймо основні кольори та їх похідні:

  •  Жовтий-червоний-синій.

                

Основні кольори та їх похідні.

Отже,

  •  оранжевий утворюється при змішуванні жовтого і червоного;
  •  зелений-жовтого і синього;
  •  фіолетовий-синього і червоного;
  •  коричневий-червоного і зеленого.

Щоб надати кольору світлішого відтінку треба додати води або білої фарби.

3.            Перша вправа:   вливання кольору в колір

1.Приготуйте невелику кількість розчину жовтої фарби і покрийте ним певну частину аркуша паперу попередньо змочивши його водою.

2. Додайте трохи синьої фарби,наклавши на жовту. В жовтому появиться зелений відтінок.

3. Не даючи фарбі просохнути додайте синьої так, щоб вона сама затікала на зелену-утвориться синьозелений відтінок.

  1.  додавши до червоної фарби трохи синьої –отримаєте фіолетовий.

Спробуйте змішати і інші кольори, контрастні і побачите, які утворяться відтінки.

Щоб отримати світлоти кольору чи більшої насиченості кольору виконайте 2 вправу:

  •  нанесіть за допомогою лінійки три прямокутники і поділіть їх по горизонталі на кілька прямокутників однакових за розміром.
  •  на палітрі підготуйте розчин синьої фарби, щоб вистачило покрити один прямокутник кілька разів.
  •  спочатку покрийте прямокутник, фарбою повністю, дайте просохнути.
  •  наступні рази покривайте прямокутник,залишаючи один маленький один малий прямокутник не покритим,дайте фарбі висохнути після кожного разу.

Тепер можна побачити, що чим більше накладено шарів фарби, тим більше став насиченим синій колір, (яскравіший).

3 вправа:  виконання розмивок кольору

  •  розведіть фарбу водою і нанесіть густий мазок на площину.
  •  вимийте пензлик повністю від фарби.
  •  коли фарба на папері підсохне знову наберіть на пензлик трохи води і розмийте те місце яке потрібно зробити світлішим.

Як ви вже зрозуміли, вода в даному випадку служить «білою фарбою», розбавляє фарбу і вона стає світлішою, насиченість кольору послаблюється.

4. Узагальнення, підсумок уроку.

Тож давайте зробимо висновки:

Насичений колір який має темніше забарвлення.

Тон – ступінь різної темноти кольору.

План запитань:

  1.  Які кольори називають теплими а, які холодними?
  2.  Що таке відтінок, як його отримати?
  3.  Що таке тон?
  4.  Від чого залежить насиченість кольору?

 

Використана література:

  •  О.Дейнеко «Образотворче мистецтво».5 6кл. К.1981р.
    •  «Красиве і корисне».Факультативні курси.О.Скворцова,О.К.Корсакова;К.;Освіта 1994р.
    •  Ростовцев «Методика уроку з образотворчого мистецтва».

PAGE  - 4 -


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

73763. Організація роботи бухгалтерської служби 106.5 KB
  Регламентація діяльності облікових працівників. Після вивчення теми 5 студент повинен вміти: розробити Положення про бухгалтерську службу та посадові інструкції для облікових працівників; спланувати роботу бухгалтера; охарактеризувати вимоги до обладнання робочого місця бухгалтера; скласти акт прийманняпередачі справ при зміні бухгалтера. Регламентація діяльності облікових працівників У ході виконання своїх обов’язків між бухгалтерами та іншими працівниками підприємства виникають взаємовідносини з різних питань що дозволяє виділити такі...
73764. Організація діловодства, документування операцій та документообігу 144.5 KB
  Однією з умов успішної діяльності підприємства є якість управління ним, яке залежить від рівня інформаційного забезпечення керівництва. процес прийняття управлінського рішення передбачає отримання даних, їх аналіз, узагальнення та підготовку в розрізах і форматі, необхідних для управлінського персоналу.
73766. Текст як форма реалізації мовнопрофесійної діяльності. Стилі сучасної української літературної мови у професійному спілкуванні 85.5 KB
  Функціональні стилі української мови та сфера їх застосування Стиль – 1 суспільно необхідний історично сформований різновид літературної мови її функціональна підсистема що обслуговує певну сферу суспільної діяльності мовців і відповідно до цього має свої особливості добору й використання мовних одиниць. Кожний стиль має свою сферу використання призначення ознаки і мовні засоби; 2 сукупність прийомів використання мовних засобів що є характерною для творчості окремого письменника діяча культури мовця індивідуальний стиль; 3...
73767. Східня Україна і козачина на порозі XVII ст. Соціальне значіннє козацтва 357.5 KB
  До сього треба додати ще як постулят також на перший погляд елєментарний і скромний але в практичнім переведенню дуже мало удобоносний се право воєнних контінґентів козацьких взаміну за їx службу державі й охорону полудневих границь на приставстваrdquo; кватири і виживленнє в коронних маєтностях. що йно тільки сам замок збудовано люстрація виказує 36 сїл або хуторівrdquo; що належать до староства Білоцерківського 9 таких же осад на міських ґрунтах десяток сїл в шляхетських державах крім того в Романівськім ключу 5 сїл цїлий...
73768. Полїтичні обставини перших десятилїть XVII в. і їx вплив на зріст і розвій козачини 476 KB
  Не кажуть про Ливонїю тільки про Швецію і дуже її боять ся щоб туди не завели їх на погибільrdquo; доносив кореспондент. Нема згоди між нимиrdquo; доносив згаданий кореспондент Замойскому в початках квітня ст. І чи сукно прийшло б на чотири тисячі чи на шість і так само якісь гроші то хочуть розібрати між собою ті що були в волоськім походї а иньшим дати не хочуть; кажуть так: ми се заслужили а иньші нехай собі заслугують. Так була й Кощина мова на радї: обіцяно гроші й сукно з початку на чотири тисячі а тепер на шість ...
73769. Козачина в службі національних українських змагань. Київський освітний рух і відновленнє православної єрархії 404.5 KB
  Тодї як польські полїтики і правителї тїшили ся приборканнєм української своєволї вчиненим комісією 1619 р. І те що не удавало ся осягнути заходам публицїстів і богословів полїтичних дїячів і релїґійних аґітаторів лїпших сил духовних і світських сучасної України й Білоруси було здобуто завдяки тому що справу взяло під охорону своєї шаблї низове рицарство буйних добичників так мало звязаних з яким небуть церковним житєм що сучасник Сарнїцкий збиравши відомости про козаків 1580х років...